0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« -: Април 13, 2009, 11:03:00 am »
Хубава и весела седмица от нас!
Бъдете здрави най-вече в това болно време!

Предстои един от любимите ми празници - Великден!
Желая ви приятно празнуване с много слънце и настроение!


« Последна редакция: Април 13, 2009, 11:08:22 am от Nadyn »
*
Re: Страстната седмица 13.04 - 19.04
« Отговор #1 -: Април 13, 2009, 11:10:47 am »
Хубава седмица на всички малки и големи  :D
Днес моята малка принцеса става на 40 дни, как бързо лети времето, сякаш вчера се роди и аз треперех от страх чакайки лекарите да кажат, че всичко с нея е наред, а днес е едно прекрасно бузанесто бебенце, което ми се усмихва със сладката си беззъба устичка и очарователни тръпчинки :D
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #2 -: Април 13, 2009, 11:59:23 am »
Жива и здрава да ти е кукличката! :D
Re: Страстната седмица 13.04 - 19.04
« Отговор #3 -: Април 13, 2009, 13:04:42 pm »
Хубава седмица на всички малки и големи  :D
Днес моята малка принцеса става на 40 дни, как бързо лети времето, сякаш вчера се роди и аз треперех от страх чакайки лекарите да кажат, че всичко с нея е наред, а днес е едно прекрасно бузанесто бебенце, което ми се усмихва със сладката си беззъба устичка и очарователни тръпчинки :D
Да ви е жива и здрава малката сладурана! Ще я водите ли на църква? На нас се пада на Разпети петък да го правим ритуала...
Днес сме на консултация и ще видим колко сме порасли.
Здраве на всички!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Страстната седмица 13.04 - 19.04
« Отговор #4 -: Април 13, 2009, 13:41:10 pm »
сякаш вчера се роди
Стефи, да ти е жива и здрава принцесата
Ние вчера станахме на седем месеца, а аз си мисля, че вчера се роди. Седем чувала от памперси съм напълнила с омалели дрешки, умаля ни коша на количката и едното креватче, в столчето за кола не се побира, а на мен ми е като вчера.
Беше на три месеца и jam ме пита дали е имал колики, а аз я гледам тъпо и си мисля: "че то не му ли е рано за колики". Ревал там като му сменя храната или като се запече, какво толкова. Големия го чаках да заспи, а този като заспи и аз гледам дали не е вдигнал температура, че само спи.
Много лесно се гледа второ дете :)

При нас проблем е баткото - много трудно понесе факта. Ти беше безпричинно кашляне, подсмърчане с месеци без сополи, че накрая и тикове, за да не ни е скучно. Ама май вече свиква.
Да се оправя това време, за да седим повече навън, че... знаете.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #5 -: Април 13, 2009, 13:45:07 pm »
Благодаря за хубавите пожелания :D
Нашата кака за сега се държи повече от добре, ама да видим...
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #6 -: Април 13, 2009, 15:12:00 pm »
Весела седмица на всички!Приятно празнуване!

Стефи,да ти е жива и здрава малката кукличка!

Жоро е добре , щурее както винаги.Трябва да му сложим ваксината за шарките и да направим манту,но се чудим кое по-напред,че на 25-ти заминаваме пак за Белгия за 3м.

<br />
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #7 -: Април 13, 2009, 15:56:15 pm »
Привет, момичета!
Радвам се да ви чета отново!
Целувки на тези, които ме помнят!
А на новите мами поздравления за успеха в лицето на прекрасните им бебоци! Дано има още и още бебета на "Зачатие"!
Смятам пак да пропиша тук, още повече, че моето малко момиче има връстничета и ще имаме общи теми за обсъждане.
Спокойна седмица и весели празници!
Бъдете здрави!
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #8 -: Април 13, 2009, 16:26:17 pm »
Верди, много се радвам, че отново си тук :D
нашите малки принцеси май са съвсем връстнички, Ели се роди на 05.03 :)
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #9 -: Април 13, 2009, 16:42:56 pm »
Весела празнична седмица и от нас! :)  Аз вече съм купила боята и яйцата и само чакам да стане четвъртък да ги боядисам :)

StefiZ, да ви е жива и здрава Ели! :)

Ние още се долекуваме и като си направя равносметката, за месец и половина през които Стефко е у дома е бил здрав 1 седмица, по тоя повод и на консултация неможем да идем, че да видим колко сме порастнали. Та в тоя ред на мисли, сигурно лесно се гледа второ дете ама да е здраво и доносено. Мойто дори още не се усмихва освен насън и вече се притеснявам ужасно много да не би да му има нещо. От друга страна, той като е буден или яде или се превива от колики, та няма на какво да се усмихва.

А аз ако знаете в какъв зъболекарски филм съм се вкарала... на двама зъболекари ходих, панорамна снимка си направих и зъбите са ми пИрфектни, и въпреки това аз от 3 дена умирам от болки и ми иде да взема клещите и да си извадя всички зъби в дясно. Както и да е утре ще ходя да търся зъбен хирург по препоръка на единия зъболекар, който изказа съмнения че постоянния зъб който ми расте накриво под млечния може да създава проблема. Ох, дълго стана и ви се наоплаквах, а уж трябваше да е весело и празнично...  :?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #10 -: Април 13, 2009, 17:06:51 pm »
Хе-хе, Гери, и аз почти като теб - болки, панорамна снимка и хоп - два проблемни мъдреца... но няма да навлизам в дълбокото сега, темата е предпразнична :)

Стефи, живо и здраво да ти расте бебенцето!

Верди, помня те и още как! Извънредно много се радвам да науча, че Стефко станал батко :D

Да начервите бузките на децата с първото яйце,да приготвите най-шарените яйца и най-вкусните козунаци :lol:
Много много здраве за големи и мънички!
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #11 -: Април 13, 2009, 17:16:25 pm »
Верди, добре дошла отново! Приеми и моите честитки, че сте станали родители отново :)

Гери, успех при зъболекарите, да е възможно най-малко болезнено! За Стефко - и по-рано пак беше питала, че се притесняваш, питала ли си Бърди по въпроса, нали се казва, че е нормално при недоносените дечица всичко да се случва малко по-късно...сигурна съм, че ви чакат много усмивки заедно :wink:
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #12 -: Април 13, 2009, 17:59:01 pm »
А аз ако знаете в какъв зъболекарски филм съм се вкарала... на двама зъболекари ходих, панорамна снимка си направих и зъбите са ми пИрфектни, и въпреки това аз от 3 дена умирам от болки и ми иде да взема клещите и да си извадя всички зъби в дясно. Както и да е утре ще ходя да търся зъбен хирург по препоръка на единия зъболекар, който изказа съмнения че постоянния зъб който ми расте накриво под млечния може да създава проблема. Ох, дълго стана и ви се наоплаквах, а уж трябваше да е весело и празнично...  :?

Гери, много неприятно.  Моя позната, преди време, по същия начин цяла одисея зъболекарска преживя, докато накрая не се оказа Хепатит А.  Връзка никаква, но там я удари.  Не пречи да си направиш едни изследвания, ако нищо не излезе от зъболекаря.  Стискам палци да не е това.
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #13 -: Април 13, 2009, 18:49:42 pm »
Привет, момичета!
Радвам се да ви чета отново!
Целувки на тези, които ме помнят!
А на новите мами поздравления за успеха в лицето на прекрасните им бебоци! Дано има още и още бебета на "Зачатие"!
Смятам пак да пропиша тук, още повече, че моето малко момиче има връстничета и ще имаме общи теми за обсъждане.
Спокойна седмица и весели празници!
Бъдете здрави!
Помним те, разбира се! Поздрави и от мен!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #14 -: Април 13, 2009, 19:31:51 pm »
Прекрасна  :balk_44:предВеликденска седмица желая на всички...

Зъбарската тема около измъченото ми от кътници дете ми е черна тея дни и не искам да ви развалям настроението с подробности.
Това да е, да минава и заминава...
Аз почти постоянно съм с болки ниско долу, което ме довършва окончателно.
И на преглед извънредно ходих, няма причина за притеснение шушулче расте,
но болката е факт и това ме тормози.
Ей на оплаках се  :(.

Геринко успокой се мило, зъби болят и от нерви, майка ми редовно е така...
Стефунко е бил болничак, и затова е тъжен, всичко ще бъде наред...
Повече ти е дошло.  :bighug:

Стефи кога минаха 40 дни, здрава и усмихната Ели.

Вержи помним те как не, радвам се че си тук отново.
И честита Дъщеричка.

Принцеско, да ти изям аватара усмихнат пък на тебе. :P

Ето ви една хубава песничка, за настроение...
Аз я уча сега и я пея на Митака и той кат свърша вика - Пак, Пак...





:balk_45:ВЕЛИКДЕН


Чук-чук, яйчице,
Имаш ли си сърчице?
Знаеш ли какво е то,
Нови дрехи и палто?
Вижда ли ме целий ден
Как си ходя пременен?
Чук-чук, яйчице,
Ако имаш сърчице,
Да му кажеш, нека знай,
Днеска цял ден се играй,
А тез шарени яйца
Са за всичките деца.
Чук-чук, яйчице,
Със сварено сърчице,
Чуло ли си блага вест:
Бог Исус възкръсна днес!

Дора Габе
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #15 -: Април 13, 2009, 20:22:28 pm »
Мише, вярвам че всичко ще е наред при вас и Матаче ще е горд батко.

Гери , едно от момичетата в клуба беше като теб, къде ли не ходи и накрая в Стоматологичния фак. и изчистиха зъбния камък и болката спря.

А на всички болни дечица пожелавам да оздравяват по-бързо. :bighug:
« Последна редакция: Април 13, 2009, 21:03:30 pm от Cvetelina »
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #16 -: Април 13, 2009, 20:56:57 pm »
Верди, много се радвам, че отново си тук :D
нашите малки принцеси май са съвсем връстнички, Ели се роди на 05.03 :)
Дааа... И моята Мариана се роди на 5 март.
Аз нещо бях объркала броенето и като прочетох, че вие ставате на 40 дни, се замислих дълбоко.... Ще празнуваме виртуално заедно и занапред! :cheerleader: :party:

gery_k77, не мисля, че ще ти е голямо успокоение, но от личен опит мога да кажа, че закъснението в определени умения не означава непременно проблем. Моят Стефко все на опашката беше, сравнен с дечицата на приятелките ми, и в обръщането, и в прохождането, и в проговарянето. Костваше ми много притеснения - добре че беше една свестна педиатърка, която не робуваше на "догми". Съветвай се със специалисти, но и не се вторачвай във всяко нещо (доколкото ти е възможно, де).

Благодаря на всички ви за поздравленията! :bighug: :bighug: :bighug:


Коя от вас, мами с по-големички дечица, ще се познае тук?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #17 -: Април 13, 2009, 21:03:21 pm »
Верди, добре дошла отново сред нас, радвам се да те "видя"
Стефания се радва на добро здраве, все едно нищо не е било
почвам тренировките за мъфини, козунаци и курабии
Весела и здрава седмица от нас
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #18 -: Април 13, 2009, 21:26:59 pm »
Здравейте и от нас.
Не сме се включвали отдавна, но то и няма много за писане.
Честито и от нас на Верди, спомням си те много добре.
Искам да кажа на мамите с недоносени бебета, че и при моите се наблюдава известно , малко забележимо изоставане, по отношение на говора по специално.Личната лекарка искаше да ме праща на някакъв терапист, но аз отказах.
Децата почнаха вече да бърборят, вярно малко по-късно от "нормата", но смятам че ще наваксат бързо.

Тукашният великден вече мина, но ние си празнуваме и българския.Само боядисването на яйцата ще е през нощта, защото моите сладури са много по белите напоследък и е немислимо да участват.
Нашият проблем е гърнето, Антъни понякога казва, но Боби е уникален, като го оставя без гаши, по голо дупе, пика и ако навсякъде...не знам вече как да процедирам.На гърне много, много рядко седи, и то ако аз го карам и стоя до него.

Това е от нас на кратко

Поздрави на всички , да минават здравословните проблеми  повече усмивки.
 :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #19 -: Април 13, 2009, 21:54:33 pm »
Ние още се долекуваме и като си направя равносметката, за месец и половина през които Стефко е у дома е бил здрав 1 седмица, по тоя повод и на консултация неможем да идем, че да видим колко сме порастнали. Та в тоя ред на мисли, сигурно лесно се гледа второ дете ама да е здраво и доносено. Мойто дори още не се усмихва освен насън и вече се притеснявам ужасно много да не би да му има нещо. От друга страна, той като е буден или яде или се превива от колики, та няма на какво да се усмихва.

Гери, не се шашкай така. Ами и на нас бебето ни боледува. Нямахме и месец а такова разстройство го подгони. По 20-30 пъти акаше на ден. Ама не беше обезводнен - весел си беше и аз и на лекар не го заведох (само по телефона). Сополи имаме... пак по телефона. Запушен слъзен канал... мина. На два пъти конюктивит и това мина. Рахит... не е минал. От него ниско тегло и яко хипотонично. Ама какво толкоз - ходим си на физиотерапия. А какви диагнози ни поставяха - ендоцефалия, хидроцефалия... само защото има глава и 'артисва. Ама не е като да те изсуровакат с това за първо дете. Ясно че и десето да е детето няма как да не се притесняваш ако е болно. И аз се чудя как да ги държа отделно двете, че големия все кашля или подсмърча, ама друго е.

А за усмихването - ми то трябва несъзнателно да се усмихва на 1 месец бебе. Малко по-късно вече се усмихва на познати и се плаши от непознати. Важното е да се усмихва. АКо не го прави трябва да проверят да няма някакви парези и заради това да не може да се усмихва.

При недоносените деца не се преизчислява възрастта за храненето, а за нервно-психическо развитие, моторика и т.н. се преизчислява. Това Масларска го каза.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #20 -: Април 13, 2009, 22:08:16 pm »
Иве, радвам се, че намери сили и време да пишеш и тук! Целувки за Стеф и адашката, ама ти си знаеш!
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #21 -: Април 13, 2009, 22:13:53 pm »
Едно вечерно здравейте и от нас!
Малко по-редичко се включваме напоследък, но служебните ангажименти голям зор ми дават. И Вероника е кисела последните няколко дена, никнат и горните кътници, и за разлика от долните, положението е изнервящо...
Пожелавам една изпълнена с настроение седмичка, весели празници на всички и много, много шарени яйца!

Стефи - вярно, че времето отлетя неусетно. Важното е, Ели да е здрава и усмихната!
« Последна редакция: Април 13, 2009, 22:15:30 pm от ani4ka »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #22 -: Април 13, 2009, 22:24:25 pm »
Мише и аз от седмица вече тормозя Жораче с тази песничка.Тормозя,защото моето пеене не е никак за слушане. :oops: :lol:
За болките - стискам палци да е наред всичко!Аз също имах такива с Жорко ,чак си мислех да нямам и някоя извънматочна,освен вътрематочната,та ходих и аз на преглед 100 пъти.

Верди,честита ти малка принцеса,да е здрава и щастлива!Радвам се,че отново си сред нас!

Мини,браво на кака Стефи ,бързо се е оправила.
<br />
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #23 -: Април 13, 2009, 23:24:07 pm »
Привет и от нас!
Много ми хареса песничката,която Верди показа :D.Аз разпознавам моята мама в нея :lol:!
Преминахме успешно стъпките по актуализация на профила за детските градини и сега остава да чакаме и да се надяваме.
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #24 -: Април 14, 2009, 01:10:19 am »
Мини, много се радвам да чуя, че Стефито е здрава? Е защо беше убедителното настояване на лекаря по спешност, детето да постъпи в болница? :?
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #25 -: Април 14, 2009, 02:13:51 am »
Весела празнична седмица на всички!

Верди, честита дъщеричка, да расте весела и здрава.

Гери, варианта парадонтоза отхвърлен ли е?

Мини, радвам се, че Стефи вече е здрава, от това по голяма радост и облекчение за майката няма.


Момичета, дайте акъл, моето диване вироглаво, повече от 1 мес, не иска да легне в креватчето си, спи на един разтегнат диван /дейдтвието се развива в нейната стая/, лягаме вечер двете, преспивам я по 1 час. По някое време през нощта се буди и аз се пренасям от спалнята за да спя с нея на въпросния диван. Велико нощно преселение вече няколко месеца.
Как да я накарам пак да си спи в креватчето?  Тази вечер дори обмислях варианта да го изхвърля този диван. Ха да спи на пода ако иска.
Поздрави

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #26 -: Април 14, 2009, 03:03:57 am »
Аз май бих се съсредоточила първо върху яслата, да не й станат много забраните.
Защо не пробваш да сложиш нещо на него - голяма плюшена играчка, която тя да трябва да маха преди да се намести там. Все някога ще я домързи.

А може и да го прави, за да не спи сама, а ти да отидеш при нея. Тогава ако махнеш дивана ще дотичва при вас посред нощ.

При нас това са били периоди и си отминават. И Марио като се събудеше нощем се наместваше между нас. После престана, но заспиваше на спалнята преди да си легне баща му, за да не е сам. Другото - все си примъкваше някоя по-голяма плюшена играчка, за да не е сам. Сърдеше се, че на голямото легло не се налага да спи сам, а на неговото е сам.
Винаги съм се успокоявала с това, че през пубертета вече ще иска да е сам...
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #27 -: Април 14, 2009, 11:38:19 am »
Бени, мога само да ти кажа "добре дошла в клуба", разрешение на казуса не мога да ти посоча, щото вече 4 ти  месец не съм го измислила :wink:
За какви размествания по терена на всички ни посред нощ става въпрос у дома - просто не е истина. Не мисля, че с нас се случва нещо извън нормите, знам, че това е период, пълен с много подобни емоции и търпеливо участвам в него :wink:
Опитвай различни неща, каквито ти хрумнат, да направиш леглото по - привлекателно, но имай едно наум, че е много възможно нищо да не проработи и просто един ден да отмине.
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #28 -: Април 14, 2009, 13:10:54 pm »
Момичета, я дайте акъл, при актуализиране на профила за детските градини, какво трябва да се отбележи в графа "Трудов статус", ако майката е хем работеща, хем студентка... :? :(
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #29 -: Април 14, 2009, 13:59:13 pm »
Хубава седмица на всички малки и големи ....
нека тя да е здрава и весела за всички.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #30 -: Април 14, 2009, 14:10:00 pm »
Здравейте и от нас!
Честито на Верди! И аз те помняя!
Дано да е хубава седмицата! Дъждът изми, сега е ред на слънцето да напече! Вики си поревава още на яслата, но започнала да се заиграва! Ама я мъчи една задна хрема, която педиатърката ми кръсти ясленска! :( Вечер спи спокойно, не се дави, но сутрин като закусва даже връща! Явно на носоглътката има проблем! педиатърът не е на ясно с превенара и се чудя кой да моля да ни я сложи!
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #31 -: Април 14, 2009, 14:18:24 pm »
Момичета, я дайте акъл, при актуализиране на профила за детските градини, какво трябва да се отбележи в графа "Трудов статус", ако майката е хем работеща, хем студентка... :? :(

И аз съм редовна студентка, и работя на трудов договор, но тъй като разрешава само едното писах, че съм в отпуск по майчинство.

Албена, моята по-голяма дъщеря започна да си спи в креватчето чак когато се роди сестра и'. Тогава и' казах, че ако не спи тя там ще сложа бебето. При вас поради липса на бебе може да опиташ с някоя голяма плюшена играчка.Но дори и да има ефект едва ли ще е постоянен, защото децата ни все още са на възраст, когато търсят близостта на  родителите си, особено на майките.

Verdi, честита ти дъщеричка! Да расте здраво и жизнерадостно дете!Дано да ти остава време да влизаш по-често във форума.

И на мен сякаш ми е по-лесно с второто дете, нищо че все още се кърмим и нямам никакакъв спомен кога за последно съм спала цяла нощ. Ето днес става на 8 мес, кога отлетяха. Личи с, че и двете деца вече са пораснали. Напоследък, след тримесечна пауза в това отношение, често ми се случва да ги гледам сама и двете и забелязвам как вече не е толкова трудно. Каката по малко вече слуша, бевбето н реве ами се радва на сестра си и др. деца, които играят в градинката.


Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #32 -: Април 14, 2009, 14:29:58 pm »
Мойто дори още не се усмихва освен насън и вече се притеснявам ужасно много да не би да му има нещо. От друга страна, той като е буден или яде или се превива от колики, та няма на какво да се усмихва.

Гери,
спокойно мила, и Михаела така беше.
И тя, когато беше будна или се хранеше, или се дереше от колики. страшни болки ще да са били. милото ми дете, чак не искам да си спомням за началото. ужас
Горе-долу на два месеца и нещо започна да се усмихва, първо на сън, а после на шарките на дивана или на мечетата по обиколниците и.
Когато, малко по-рано детската сестра ме попита "Усмихва ли се вече? :)", аз леко се учудих, защото не знаех, че трябвало да се усмихва бебето. :lol: Моето дете, мога да кажа, че на 2 месеца все още беше доста неадекватно, не знаеше на кой свят се намира, само спеше, ядеше и плачеше от колики и беше 2кг и половина.

Така че, спокойно! Имай нагласата, че всяко нещо ще става месец-два по-късно от колкото в общия случай.

Ето, Мишка все още не е проходила, но има желание и прави опити. Тя по коригирана възраст е на година и шест дни. Всички по улиците ми се чудят "как така, сериозно ли, не е проходило още детето" и ме гледат втрещено. Ще закача вече една табелка на количката ДЕТЕТО НЕ ХОДИ! СПРЕТЕ ДА МЕ ПИТАТЕ! :x

На всички бебета и майки желая най-вече да са здрави и хубави празници! :)

Мишанта
,
честита бременност! Успех![/color] :D
« Последна редакция: Април 14, 2009, 14:36:14 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #33 -: Април 14, 2009, 14:58:06 pm »
Gabi32, ти ме застреля с трети вариант. Аз не съм в отпуск по майчинство, тъй като по документи и на практика си работя, само че дистанционно - от къщи. Нищо, че паралелно с това си гледам и детето. В случая ме вълнува дали ще е некоректно да отбележа, че съм студентка, като същевременно си работя на трудов договор. Ако това би ми помогнало при класирането, разбира се...

Милена Б,
като си знаеш причината твоята буболечка да не е проходила, давай им Ignore на подобни чуденки. Нали знаеш - колкото хора-толкова и реплики...
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #34 -: Април 14, 2009, 16:31:56 pm »
Мише, много се пази и не се прави на мъж като мен, че лежането в болницата не е приятно изживяване. Викай бабите да помагат, колкото и да действат изнервящо понякога...

А за усмивката знам, че не трябва да се впрягам, а и той се усмихва насън, дори на моменти се хили с глас (май вчера зъбите съвсем ми бяха опънали нервите). Четох темата за "оценка на моториката" и там пише следното:
III.   Социални и Емоционални
А. Месеци 1.5-4 – Усмихват се на другите
Но Елена ми е твърде прясна база за сръвнение и явно е вдигнала и летвата много високо, защото при нея всичко се случваше рано. Майка ми ме успокоява с думите "на Стефко първата диагноза е мъж, оттам нататък се гледат другите неща" ;) При всички случаи след празниците ще му запиша час за невролог. Освен това като гледам, че това умение е в графа "социални и емоционални" и като се знам аз каква съм темерутка, а детето прилича на мен, незнам какво искам от него тогава (с времето ще се оправи, аз се пооправих ;) ).
Миленка, преди си мислех че Ели има ужасни колики, но сега като гледам Стефко осъзнавам, че нейните са нищо спрямо неговите. Той така се дере чак се захласва и никакво носене в каквито и да е било пози не помага. Някой път се дере по половин час, че и повече и това като се случи нощем успява да събуди Ели, а на нея и никнът кучешки зъби и тя ревва и с пълно гърло вика "дай" и си иска млякото. И така в 12 часът вечер отваря "врати" млечен бар "Мама Гери" и сутрин затваря към 8. Което дете се събуди и аз почвам да джуркам млечни шейкове ;). Нареждам шишета, дозатори и термоси на повивалника, че да съм бърза, че и двете деца са нетърпеливи... А сутрин елена от "ходене" по барове немога да я вдигна за ясла ;)

Верди, честита дъщеричка да ви е жива и здрава! (вчера не съм видяла линийката  :oops: ) А оня линк с "нареждащата" майка, доста прилики открих с мен, нищо че са ми малки децата, ама като сложим баща им, който в доста от случаите се държи като дете, ами така изглеждам и аз на моменти... обичам ги всичките... ама да им се не види, не ме слушат ;)

А със зъбите още не е ясно откъде е болката, нямам пародонтоза, няма да помъдрея защото имам зародиш само на един мъдрец... Днес изчовъркаха някаква стара пломба, но не ме боля мястото докато дълбаеше и това било лошо. Сега съм с някакво лекарство, но пак си ме боли и ще видим утре какво ще измисли третата зъболекарка. Отделно по някое време ще ми махнат 2 долни млечни кучешки зъба и като знам колко бавно растът на тия години има да се разхождам като вампирче две, три години може би ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #35 -: Април 14, 2009, 17:49:22 pm »
Здравейте и от нас!
Честито на Верди  :lol: - ах тииииииииии скришница такава :wink:
Момичета,  кака ви беше много горкичка миналата седмица, защото такова главоболие ме тресна, че .... събота и неделя не бях на себе си. Но, все пак, за да има кой да ни храни, назначихме Колето за директор:
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #36 -: Април 14, 2009, 18:05:29 pm »
В случая ме вълнува дали ще е некоректно да отбележа, че съм студентка, като същевременно си работя на трудов договор. Ако това би ми помогнало при класирането, разбира се...

няма да ти помогне. дава се само 1 точка за осигурен родител (работещ или студент).
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #37 -: Април 14, 2009, 18:17:10 pm »
Фани, Колето е роден за директор :lol:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #38 -: Април 14, 2009, 19:15:10 pm »
..ще ми махнат 2 долни млечни кучешки зъба и като знам колко бавно растът на тия години има да се разхождам като вампирче две, три години може би ;)
Гери, радвай се, че изобщо има какво да израсте, щото под моите млечни няма никой, крепим ги с общи усилия със зъболекарката.

Фуси, много му отива ей!

И аз не можах да измисля решение на проблема кой с кого и къде да спи. Неусетно някак и от месеци вече малката се шири в спалнята с мен, а баща и е прокуден в другата стая. Редуваме се, че поне през ден да се наспиваме.

Исках да ви питам има ли детенце, на което да му се вади лакътната става? Докторите ни успокояват, било нормално да се случва до 3 годишна възраст. Но вече за 4-ти път отърчаваме до спешното и си се притеснявам.   
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #39 -: Април 14, 2009, 21:54:56 pm »
Боровинчо, ние веднъж сме вадили лакътна става и тогава ортопеда ни каза, че е доста често срещано при малките деца и щом веднъж е вадена, да внимаваме за следващите, защото щяло да има и други... общо взето аз много внимавам с ръцете на Тонино.

Верди и аз те помня, честита дъщеричка.Много здраве и уют да цари във вашият дом.

Ей тоз професор Коле, колко е съсредоточен само в работата си  :wink: :D при нас за съжаление такава концентрация неможе да видите.

Снощи да ви кажа, моето диване за първи път се изпишка на гърне.За първи път реши сам да седи на гърнето. От няколко дни му говоря само за гъренто, таткото показва как се пишка прав и т.н., но досега си мислех че само ме гледа и ме се хили дяволито, а то всичко попивало. Реши да прави тази процедура, защото е впечатлен от батута в морската градина и аз му обядних, че там могат да скачат само големите деца, които акат и пишкат в гърне и папкат сами. Така, че мили мои, всичко разбират и правят както трябва когато искат обаче.Хитри, хитри ...
 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #40 -: Април 14, 2009, 23:10:24 pm »
На сестра ми й се вадеше ръката като малка. Но на нас разликата ни е малка и аз не съм се интересувала много от този проблем. Спомням си последното вадения. Беше вече по-голяма (5-6 г.) и бяхме забравили проблема. Баща ми ни приставаше на акъла и ни въртеше като ни държеше за ръцете. Тогава и я наместиха и повече не е имало проблем. Висеше си по катерушки и всичко както другите деца в училище. Беше много щура.

Дано го израстете бързо!
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #41 -: Април 15, 2009, 02:14:23 am »
Да се запиша и аз в тази хубава празнична седмичка! Пожелавам здраве, много положителни емоции и великденски чудеса на всички!

Верди, честита дъщеричка! Не се познаваме, но много ми помогна с постовете си в темите за захранването, за което ти благодаря!
« Последна редакция: Април 15, 2009, 02:17:56 am от maia_st »

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #42 -: Април 15, 2009, 02:34:43 am »
Честито на Верди! :D :D :D И аз те помня! :D :D :D
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #43 -: Април 15, 2009, 13:23:23 pm »
Ей Перденце, браво на Тонито! Дано и аз скоро се похваля поне със сядане на гърне или тоалетна. За ръцете и аз внимавам, но явно не достатъчно :( И Елица е щура като на Тамара сестричката, виси по катерушки и всякакви детски съоръжения, но ставата се вади само при мен - като и мия ръцете, като я хващам преди падане... :(

Здрави да са децата, мамите и нови бременни за Великден!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #44 -: Април 15, 2009, 17:40:48 pm »
Здравейте, мили мадами
Много ми липсвате, но за съжаление нямам нет в нас а и времето не ми стига :lol:(дай Боже всеки му де, с двете деца)
При нас е много весело, Беа не се спира, като един "пърШинг"е,и не спира да вика мами, тати, баби и блеЩи някаквИ ДУМИ, ОБРЪЩА къЩтата . а и много ревнува, и когато малкият Симо по4не да пла4е и тя съЩо и става неЩто прекрасно :lol:
Ами това около мен и децата, важното е 4е малкият ве4е е 5 200 кг., за недоносено дете е много добре, казва педиатърът, вси4ко му е наред, по нататък Ще пусна снимки

На вси4ки нови мами 4естито, дано все по ве4е стават
Нека децата да са здрави и да ви слуЩкат

4естити празници на вси4ки, нека  сте ЩАСТЛИВИ
ЦЕЛУВКИ ОТ НАС НА ВСИ4КИ ДЕЦА :wink:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #45 -: Април 15, 2009, 18:07:13 pm »
Здравейте, мили мами!
Аз съм много нова в темичката, вече се "осеферих" и пак съм във форумчето ни.
Не знам дали тук е подходящото място да попитам, а аз имам няколко питания :D.
Ще ги съкратя малко засега.
Преди 2 дни забелязах, че кожата на челцето на моето момченце се лющи и като се загледах видях много ситни пъпчици, педиатърката каза( по телефона, че в дъжда няма да го водя), че било нормално.
И другото питане е за банята, от няколко дни се къса от рев, в началото беше много спокоен, не чак щастлив, но сега направо е ужас.Как да му е по-приятно не знам.Почна ли да го обличам всичко вече е о'к, знае че ресторанта отваря.От глад ли плаче не знам, защото като се събуди аз веднага почвам да действам?!
А когато сменям памперса и използвам кърпички е спокоен, опре ли до миене на дупето с вода-вдига голяма олелия.Досега бях спокойна, но вече започват да ми трепрят ръцете.
Извинявам се за объркания пост, но...знаете как е :oops:
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #46 -: Април 15, 2009, 18:39:11 pm »
Моят Тони, също много плачеше по време на баня. Дори и след това, въобще не можех да го намажа с бебшката козметика, такова дране беше. Много трудно го и обличах. Така и не намерих връзка защо се получава така.

Провери за температурата на водата или помещението.Може да му много топло или пък студено.Измести къпането сутрин примерно за да провериш, дали плача е от насъбрлата се умора и емоция от деня.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #47 -: Април 15, 2009, 18:54:09 pm »
Абе Тодор ли е, значи характер :lol:
Нашето момче пък не понася студените мокри кърпи, докато на водата трае, дори реве за още след това :lol: В коритото кротува.
Пробвай вариантите на Пердето. Аз специално, ако е много гладен първо го храня и после процедурите. Внимателно де... Няма да свикна скоро как се трие момченце... :oops:
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #48 -: Април 15, 2009, 18:55:14 pm »
Verdi, много се радвам да те "видя", а пък още повече на това, че вече сте в разширен състав. Да ти е жива и здрава малката Мариана ( с весело добро сърце, шапките с перце малко по-късно :-))

Гери, пожелавам ви усмивки скоро и да е здравичко адашчето! Един преглед при невролог няма да ви навреди, ако не за друго, поне за твое успокоение.

Новалекса, чак сега видях, че и в болница сте били. Дано да е последната такава преживелица, само да сте здравички занапред.

Милена Б, да не ти пука за хорските приказки. Гледай си Миша, ходете си на прегледите, правете си рехабилитациите, ако трябва. Даниел проходи на чак на 1г 6м, аз си знам какво ми е било, но защото се тревожех за него, за мненията на околните никога не ми е пукало, достатъчно други обязаности имаме.

Да се похваля - Дани най-после системно си казва за естествените нужди. Ключът за бараката се оказа маниакалната му обсебеност от жълтия цвят - купих ми само жълти боксерки и той си казва, за да не си ги намокри :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #49 -: Април 15, 2009, 19:05:42 pm »
Може би сте прави за температурата, ще внимавам с нея.Няма парно вече, ще набузя печката. Иначе сутрин може и да е по-добре, но аз съм направо нощтна птица, няма да се разбудя достатъчно, пък и вечер бабата ми "асистира".
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #50 -: Април 15, 2009, 19:52:57 pm »
Елфи, Марио също се дереше много при къпане и като започна да говори се оказа, че някои от шампоаните му лютяли на очите и като цяло не обичал да му мокрят очите. Аз и в орехова шума съм го къпала. Уж съм внимавала, ама и от там ако му е пръснало нещо и... знаете, реши ли веднъж че е гадна водата няма оправия. Когато започна да седи в коритото нещата се оправиха.
Едно момиченце се беше уплашило, когато баба му го сложила под душа да го "набоцка" и заради това е ревало, когто го къпят в банята и е пуснат душа... все ще намерят защо.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #51 -: Април 16, 2009, 02:08:23 am »
Тази вечер дрането започна доста преди времето за баня, направо се изнервих за първи път.С  таткото обърнахме внимание на температурата на стаята, на водата, гледахме да го успокоим.Резултата беше положителен-спря да се дере, говорихме му спокойно и мило през цялото време и го изкъпах само с чиста вода, поне днес.Даже ме изчака да го намажа с олиото и така. :)Утре ще видим.
« Последна редакция: Април 16, 2009, 02:14:11 am от _Elfita_ »
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #52 -: Април 16, 2009, 04:11:42 am »
Тази вечер дрането започна доста преди времето за баня, направо се изнервих за първи път.С  таткото обърнахме внимание на температурата на стаята, на водата, гледахме да го успокоим.Резултата беше положителен-спря да се дере, говорихме му спокойно и мило през цялото време и го изкъпах само с чиста вода, поне днес.Даже ме изчака да го намажа с олиото и така. :)Утре ще видим.

ООО чакай ,не бързай да се нервиш оЩе от сега ,но по принцип първите месеци са песен така да се каже  :).Пердето хубави съвети ти е дала ,измести малко банята по -рано  ,нека да е нахранено ,по принцип бебета обичат водата ,стайната температура гледай да е към 22° ,на водата към 36° .А и  със залязването на слънцето бебета са доста уморени и така си изразяват насъбралите емоции.За пупчиците ,може да е бебешко акне ,не ги пипай ,сами си изчезват след като бебето се изчисти от хормоните на майката ,покажи ги при първа възможност на педиатъра си .Успех
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #53 -: Април 16, 2009, 11:35:11 am »
Елфита, при нас дрането беше след като приключим с банята, при обличането.
Изведнъж вклюваше "волумето на мах" и наставаше веселба.
Отделно ритане, въртене, няма обличане на това бебе.
До тогава (около 4,5 месеца) така и не беше приел биберона, не че съм настоявала.
Една вечер при поредният рев му предложих и той го засмука  :lol:
Последва спокойствие и цивилизовано обличане   8)
На "дърти години" господина взе и биберон да смуче, та до сега  :lol:
Така и не разбрах причината за това безпокойство, едва ли е било от липсата
на залъгалка  :D Дано и Вие намерите начин да се успокоявате,
стига да не е с нови вредни навици като нас  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #54 -: Април 16, 2009, 12:02:57 pm »
Това,че са били недоносени няма общо с прохождането и развитието всичко си е до дете.Моита дъщеря проходи на година,а малкия още не,но прави по три,четири крачки сам и пада,но пак става и тръгва.За другите неща има голяма разлика между момичета и момчета и зависи от характерите им.
Никога не съм коригирала възраста им и от там да измислям неща от сорта ми те са недоносени затова не правят това или онова не мисля,че това е правилния начин на мислене.Децата са индивидуални не трябва да ги сравняваме с други и когато им дойде времето да направят нещо ще го направят.
За къпането малки са бебенцата и затова ревят вечер се преуморяват и стават по нервни.С времето и установяването на режим по часове малко по малко свикват и знаят какво да очакват и ще почне да им доставя удоволствие къпането.Има термометърчета за вода може наистина да е по топла или по студена.
« Последна редакция: Април 16, 2009, 12:05:18 pm от asi73 »
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #55 -: Април 16, 2009, 15:59:16 pm »
Много често плачат и от глад. Така че храните, оставята малко да поолегне храната и тогава баня.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #56 -: Април 16, 2009, 19:30:34 pm »
Тази вечер дрането започна доста преди времето за баня, направо се изнервих за първи път.С  таткото обърнахме внимание на температурата на стаята, на водата, гледахме да го успокоим.Резултата беше положителен-спря да се дере, говорихме му спокойно и мило през цялото време и го изкъпах само с чиста вода, поне днес.Даже ме изчака да го намажа с олиото и така. :)Утре ще видим.

А според мен са колики. Коликите при Вики бяха предимно вечер в стого определена часова зона.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #57 -: Април 17, 2009, 02:09:43 am »
От тази вечер и капки за колики давам, няма как търся начин.А вредните навици рано ги проявихме.Всички ми казваха не му давай залъгалка, после няма да можеш да го отучиш.Да, ама мойто момченце още на десетия ден без проблем си нацелваше палеца на дясната ръка, така че като знам че до 5 годишна съм си смукала палеца- давам бибата и това е.
« Последна редакция: Април 17, 2009, 02:12:35 am от _Elfita_ »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #58 -: Април 17, 2009, 11:08:32 am »
_Elfita_ , аз не мисля че дете на 24 дни може да има вредни навици.
А трудното отказване от биба е толкова индивидуално колкото всичко в нас.
Моето момче на 8-9 м сам я отказа, ползваше я предимно нощем.
Просто я изплю и толкова, и колкото и да пробвах после да му я давам за да
не пие толкова течности през ноща не я пожела отново!

Митака е с хрема от вчера, не го подмина вълната!
За сега няма температура, но забелязвам подърпва си ушетата.
Цяла нощ плака и не може да диша, чакам го да стане и да го водя да го вият.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #59 -: Април 17, 2009, 11:37:13 am »
Елфита, при нас дрането беше след като приключим с банята, при обличането.
Изведнъж вклюваше "волумето на мах" и наставаше веселба.
Отделно ритане, въртене, няма обличане на това бебе.
До тогава (около 4,5 месеца) така и не беше приел биберона, не че съм настоявала.

и ние така  :lol: :lol: :lol:,Алекс обожава да се къпе,обича да е по топло в стаята около 24 градуса и по-топличка водата,така й харесва.нслед банята процедурите и обличането трябва да свършат до 1 мин,и така до ден днешен.... :lol:
Моето мнение е,че по принцип си е до бебе,и те като ние определени неща харесват определени не.Например аз мога цял ден да се кисна в морето,но моя мъж с кран трябва  да го влачиш,да влезе в вода  :lol: :lol: :lol:,та и децата така,всяко обича различни неща. :D
Но и с Лейди съм съгласна,коликите обикновенно се проявяват  вечер 
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #60 -: Април 17, 2009, 12:41:19 pm »
И Ели си я прибрах вчера от яслата с хрема, сега се опитвам да я държа далеч от бебето и дано се оправи до вторник, че моя зъбобол се оказа синузит и освен антибиотик и на нагревки трябва да ходя.

За залагалката и аз в началото с Ели казвах, че няма да и давам, но малко след това ми се ревеше, че не я иска, защото имаше моменти в които откровенно си ме ползваше мен за залагалка... чак около 5 месец се научи да я използва по малко. Сега я ползва само вечер за приспиване и то ако не се е приспала с млякото и после я изплюва по някое време. Стефко мисля, че си го взехме научен на залагалка, но немога да кажа че е пристрастен...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #61 -: Април 17, 2009, 12:56:10 pm »
абе давайте си спокойно залагалки на децата, какъв е толкова проблема, все някога ще я махнете после, може и по-трудно да е, може и съвсем безпроблемно да е. И аз така я възприемах залъгалката като враг номер 1 и дума не давах да се издума за нея, елате сега да видете как се отказва дете от пръст, който винаги е на разположение.
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #62 -: Април 17, 2009, 19:07:10 pm »
Здрасти на Верди и честита нова радост и отговорност!
Ние с Валери също сме с хрема, но се надявам, че този път просто сме се простудили.
Аз да питам някой иска ли да отказва от биберон детето си с горчивия гел, за който стана дума наскоро? Защото съм го купила, но на Валери едно намазване му беше достатъчно и сега имам пълно шише, а не ми трябва?
Перденце, утре ще пращам колет до Бургас, ако искаш - свиркай да ти го давам.

Аз съм много щастлива напоследък, Валери проявява страхотен интерес към книжките и приказките, като сам преразказва накрая това, което съм прочела.
Но пък е със страхотно отношение към дрехите и обувките си и ако нещо не му хареса или не се определи като "готин" с него настава хаос и истерия...няма обличане и обуване......
Много съм нетърпелива да боядисваме утре яйцата заедно :lol: Ще го правим в баба му и дядо му и ще му дам на воля да покаже въображение и умение :mrgreen:


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #63 -: Април 17, 2009, 19:18:21 pm »
Виа, може ли да ми напишеш как се казваше този гел, за да го потърся и за моя хубостник, че не мога да го откажа от биберона :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #64 -: Април 17, 2009, 23:08:13 pm »
Казва се
DAUM-EXOL Nagel-Schutzlack (Dentinox)
много ужасно, но много ефективно 8)


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #65 -: Април 18, 2009, 00:03:50 am »
Много благодаря, ще го потърся :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #66 -: Април 18, 2009, 09:37:16 am »
Казва се
DAUM-EXOL Nagel-Schutzlack (Dentinox)
много ужасно, но много ефективно 8)
виа,много интересно инфо :D,благодаря  :D
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #67 -: Април 18, 2009, 12:12:31 pm »
Вия Тони отказа запсиването нощем с биберон, както и спи без такъв, обаче следобедният немога и немога да го махна. Смуче, заспива и аз го махам, та ако наистина няма да ти/ви трябва, взимам го с най голяма радост да пробвам с него.
Както с биберона така и с гърнето при нас е половинчата работа, ама пак е нещо.Вижда се, че има някакъв напредък /крачка по крачка.../. За биберона верно, както беше писала Стефи е да уцелиш момента. Обаче моят звяр има толкова енергия и е толкова впечатлителен, че ... искам да кажа, че неможе да се успокои от трепети и вълнения и заспи сам, дори и да умира за сън.

Виа ако не е късно пиши на ЛС.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #68 -: Април 19, 2009, 09:40:20 am »
Христос Воскресе!




Да ви почерпя с нашите яйца и козунак :http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11678957

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11678958


Весели празници на всички!
<br />
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #69 -: Април 19, 2009, 14:10:49 pm »
Воистина Воскресе !
Здраве, щастие и късмет във всичко !
Весели и усмихнати дечица !


Аз черпя само с яйца, тази година магазина меси козунаци  :lol: