0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #40 -: Април 14, 2009, 23:10:24 pm »
На сестра ми й се вадеше ръката като малка. Но на нас разликата ни е малка и аз не съм се интересувала много от този проблем. Спомням си последното вадения. Беше вече по-голяма (5-6 г.) и бяхме забравили проблема. Баща ми ни приставаше на акъла и ни въртеше като ни държеше за ръцете. Тогава и я наместиха и повече не е имало проблем. Висеше си по катерушки и всичко както другите деца в училище. Беше много щура.

Дано го израстете бързо!
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #41 -: Април 15, 2009, 02:14:23 am »
Да се запиша и аз в тази хубава празнична седмичка! Пожелавам здраве, много положителни емоции и великденски чудеса на всички!

Верди, честита дъщеричка! Не се познаваме, но много ми помогна с постовете си в темите за захранването, за което ти благодаря!
« Последна редакция: Април 15, 2009, 02:17:56 am от maia_st »

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #42 -: Април 15, 2009, 02:34:43 am »
Честито на Верди! :D :D :D И аз те помня! :D :D :D
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #43 -: Април 15, 2009, 13:23:23 pm »
Ей Перденце, браво на Тонито! Дано и аз скоро се похваля поне със сядане на гърне или тоалетна. За ръцете и аз внимавам, но явно не достатъчно :( И Елица е щура като на Тамара сестричката, виси по катерушки и всякакви детски съоръжения, но ставата се вади само при мен - като и мия ръцете, като я хващам преди падане... :(

Здрави да са децата, мамите и нови бременни за Великден!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #44 -: Април 15, 2009, 17:40:48 pm »
Здравейте, мили мадами
Много ми липсвате, но за съжаление нямам нет в нас а и времето не ми стига :lol:(дай Боже всеки му де, с двете деца)
При нас е много весело, Беа не се спира, като един "пърШинг"е,и не спира да вика мами, тати, баби и блеЩи някаквИ ДУМИ, ОБРЪЩА къЩтата . а и много ревнува, и когато малкият Симо по4не да пла4е и тя съЩо и става неЩто прекрасно :lol:
Ами това около мен и децата, важното е 4е малкият ве4е е 5 200 кг., за недоносено дете е много добре, казва педиатърът, вси4ко му е наред, по нататък Ще пусна снимки

На вси4ки нови мами 4естито, дано все по ве4е стават
Нека децата да са здрави и да ви слуЩкат

4естити празници на вси4ки, нека  сте ЩАСТЛИВИ
ЦЕЛУВКИ ОТ НАС НА ВСИ4КИ ДЕЦА :wink:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #45 -: Април 15, 2009, 18:07:13 pm »
Здравейте, мили мами!
Аз съм много нова в темичката, вече се "осеферих" и пак съм във форумчето ни.
Не знам дали тук е подходящото място да попитам, а аз имам няколко питания :D.
Ще ги съкратя малко засега.
Преди 2 дни забелязах, че кожата на челцето на моето момченце се лющи и като се загледах видях много ситни пъпчици, педиатърката каза( по телефона, че в дъжда няма да го водя), че било нормално.
И другото питане е за банята, от няколко дни се къса от рев, в началото беше много спокоен, не чак щастлив, но сега направо е ужас.Как да му е по-приятно не знам.Почна ли да го обличам всичко вече е о'к, знае че ресторанта отваря.От глад ли плаче не знам, защото като се събуди аз веднага почвам да действам?!
А когато сменям памперса и използвам кърпички е спокоен, опре ли до миене на дупето с вода-вдига голяма олелия.Досега бях спокойна, но вече започват да ми трепрят ръцете.
Извинявам се за объркания пост, но...знаете как е :oops:
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #46 -: Април 15, 2009, 18:39:11 pm »
Моят Тони, също много плачеше по време на баня. Дори и след това, въобще не можех да го намажа с бебшката козметика, такова дране беше. Много трудно го и обличах. Така и не намерих връзка защо се получава така.

Провери за температурата на водата или помещението.Може да му много топло или пък студено.Измести къпането сутрин примерно за да провериш, дали плача е от насъбрлата се умора и емоция от деня.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #47 -: Април 15, 2009, 18:54:09 pm »
Абе Тодор ли е, значи характер :lol:
Нашето момче пък не понася студените мокри кърпи, докато на водата трае, дори реве за още след това :lol: В коритото кротува.
Пробвай вариантите на Пердето. Аз специално, ако е много гладен първо го храня и после процедурите. Внимателно де... Няма да свикна скоро как се трие момченце... :oops:
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #48 -: Април 15, 2009, 18:55:14 pm »
Verdi, много се радвам да те "видя", а пък още повече на това, че вече сте в разширен състав. Да ти е жива и здрава малката Мариана ( с весело добро сърце, шапките с перце малко по-късно :-))

Гери, пожелавам ви усмивки скоро и да е здравичко адашчето! Един преглед при невролог няма да ви навреди, ако не за друго, поне за твое успокоение.

Новалекса, чак сега видях, че и в болница сте били. Дано да е последната такава преживелица, само да сте здравички занапред.

Милена Б, да не ти пука за хорските приказки. Гледай си Миша, ходете си на прегледите, правете си рехабилитациите, ако трябва. Даниел проходи на чак на 1г 6м, аз си знам какво ми е било, но защото се тревожех за него, за мненията на околните никога не ми е пукало, достатъчно други обязаности имаме.

Да се похваля - Дани най-после системно си казва за естествените нужди. Ключът за бараката се оказа маниакалната му обсебеност от жълтия цвят - купих ми само жълти боксерки и той си казва, за да не си ги намокри :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #49 -: Април 15, 2009, 19:05:42 pm »
Може би сте прави за температурата, ще внимавам с нея.Няма парно вече, ще набузя печката. Иначе сутрин може и да е по-добре, но аз съм направо нощтна птица, няма да се разбудя достатъчно, пък и вечер бабата ми "асистира".
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #50 -: Април 15, 2009, 19:52:57 pm »
Елфи, Марио също се дереше много при къпане и като започна да говори се оказа, че някои от шампоаните му лютяли на очите и като цяло не обичал да му мокрят очите. Аз и в орехова шума съм го къпала. Уж съм внимавала, ама и от там ако му е пръснало нещо и... знаете, реши ли веднъж че е гадна водата няма оправия. Когато започна да седи в коритото нещата се оправиха.
Едно момиченце се беше уплашило, когато баба му го сложила под душа да го "набоцка" и заради това е ревало, когто го къпят в банята и е пуснат душа... все ще намерят защо.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #51 -: Април 16, 2009, 02:08:23 am »
Тази вечер дрането започна доста преди времето за баня, направо се изнервих за първи път.С  таткото обърнахме внимание на температурата на стаята, на водата, гледахме да го успокоим.Резултата беше положителен-спря да се дере, говорихме му спокойно и мило през цялото време и го изкъпах само с чиста вода, поне днес.Даже ме изчака да го намажа с олиото и така. :)Утре ще видим.
« Последна редакция: Април 16, 2009, 02:14:11 am от _Elfita_ »
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #52 -: Април 16, 2009, 04:11:42 am »
Тази вечер дрането започна доста преди времето за баня, направо се изнервих за първи път.С  таткото обърнахме внимание на температурата на стаята, на водата, гледахме да го успокоим.Резултата беше положителен-спря да се дере, говорихме му спокойно и мило през цялото време и го изкъпах само с чиста вода, поне днес.Даже ме изчака да го намажа с олиото и така. :)Утре ще видим.

ООО чакай ,не бързай да се нервиш оЩе от сега ,но по принцип първите месеци са песен така да се каже  :).Пердето хубави съвети ти е дала ,измести малко банята по -рано  ,нека да е нахранено ,по принцип бебета обичат водата ,стайната температура гледай да е към 22° ,на водата към 36° .А и  със залязването на слънцето бебета са доста уморени и така си изразяват насъбралите емоции.За пупчиците ,може да е бебешко акне ,не ги пипай ,сами си изчезват след като бебето се изчисти от хормоните на майката ,покажи ги при първа възможност на педиатъра си .Успех
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #53 -: Април 16, 2009, 11:35:11 am »
Елфита, при нас дрането беше след като приключим с банята, при обличането.
Изведнъж вклюваше "волумето на мах" и наставаше веселба.
Отделно ритане, въртене, няма обличане на това бебе.
До тогава (около 4,5 месеца) така и не беше приел биберона, не че съм настоявала.
Една вечер при поредният рев му предложих и той го засмука  :lol:
Последва спокойствие и цивилизовано обличане   8)
На "дърти години" господина взе и биберон да смуче, та до сега  :lol:
Така и не разбрах причината за това безпокойство, едва ли е било от липсата
на залъгалка  :D Дано и Вие намерите начин да се успокоявате,
стига да не е с нови вредни навици като нас  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #54 -: Април 16, 2009, 12:02:57 pm »
Това,че са били недоносени няма общо с прохождането и развитието всичко си е до дете.Моита дъщеря проходи на година,а малкия още не,но прави по три,четири крачки сам и пада,но пак става и тръгва.За другите неща има голяма разлика между момичета и момчета и зависи от характерите им.
Никога не съм коригирала възраста им и от там да измислям неща от сорта ми те са недоносени затова не правят това или онова не мисля,че това е правилния начин на мислене.Децата са индивидуални не трябва да ги сравняваме с други и когато им дойде времето да направят нещо ще го направят.
За къпането малки са бебенцата и затова ревят вечер се преуморяват и стават по нервни.С времето и установяването на режим по часове малко по малко свикват и знаят какво да очакват и ще почне да им доставя удоволствие къпането.Има термометърчета за вода може наистина да е по топла или по студена.
« Последна редакция: Април 16, 2009, 12:05:18 pm от asi73 »
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #55 -: Април 16, 2009, 15:59:16 pm »
Много често плачат и от глад. Така че храните, оставята малко да поолегне храната и тогава баня.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #56 -: Април 16, 2009, 19:30:34 pm »
Тази вечер дрането започна доста преди времето за баня, направо се изнервих за първи път.С  таткото обърнахме внимание на температурата на стаята, на водата, гледахме да го успокоим.Резултата беше положителен-спря да се дере, говорихме му спокойно и мило през цялото време и го изкъпах само с чиста вода, поне днес.Даже ме изчака да го намажа с олиото и така. :)Утре ще видим.

А според мен са колики. Коликите при Вики бяха предимно вечер в стого определена часова зона.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #57 -: Април 17, 2009, 02:09:43 am »
От тази вечер и капки за колики давам, няма как търся начин.А вредните навици рано ги проявихме.Всички ми казваха не му давай залъгалка, после няма да можеш да го отучиш.Да, ама мойто момченце още на десетия ден без проблем си нацелваше палеца на дясната ръка, така че като знам че до 5 годишна съм си смукала палеца- давам бибата и това е.
« Последна редакция: Април 17, 2009, 02:12:35 am от _Elfita_ »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #58 -: Април 17, 2009, 11:08:32 am »
_Elfita_ , аз не мисля че дете на 24 дни може да има вредни навици.
А трудното отказване от биба е толкова индивидуално колкото всичко в нас.
Моето момче на 8-9 м сам я отказа, ползваше я предимно нощем.
Просто я изплю и толкова, и колкото и да пробвах после да му я давам за да
не пие толкова течности през ноща не я пожела отново!

Митака е с хрема от вчера, не го подмина вълната!
За сега няма температура, но забелязвам подърпва си ушетата.
Цяла нощ плака и не може да диша, чакам го да стане и да го водя да го вият.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #59 -: Април 17, 2009, 11:37:13 am »
Елфита, при нас дрането беше след като приключим с банята, при обличането.
Изведнъж вклюваше "волумето на мах" и наставаше веселба.
Отделно ритане, въртене, няма обличане на това бебе.
До тогава (около 4,5 месеца) така и не беше приел биберона, не че съм настоявала.

и ние така  :lol: :lol: :lol:,Алекс обожава да се къпе,обича да е по топло в стаята около 24 градуса и по-топличка водата,така й харесва.нслед банята процедурите и обличането трябва да свършат до 1 мин,и така до ден днешен.... :lol:
Моето мнение е,че по принцип си е до бебе,и те като ние определени неща харесват определени не.Например аз мога цял ден да се кисна в морето,но моя мъж с кран трябва  да го влачиш,да влезе в вода  :lol: :lol: :lol:,та и децата така,всяко обича различни неща. :D
Но и с Лейди съм съгласна,коликите обикновенно се проявяват  вечер