0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
моля, погледнете и мойте хормони :)
« -: Март 20, 2006, 18:39:49 pm »
Момичета, какво ще кажете за това, 7-8 ден от цикъла
Prolactin 510 (127-637 )
LH 6.60 (2.4-12.6 ) (14.0-95.6 ) (1.00-11.4)
FSH 6.59 (3.5-12.5) (4.7-21.5)(1.7- 7.7)
Estradiol 0.128 (0.05-0.607) (0.32-1.828) (липсва)
Testosteron 0.914 (0.22-2.9)
Правени са в цибалаб

на 22 ден от друг цикъл в Шейново
Testosteron 0.893 без О.К. < 2.98 ; Приемащи О.К. <0.35
ако О.К. означава орална контрацепция или стимулиране, то не са правени такива неща
Progesteron 28.92 (0.48-3.5) (0.6-24) (4.9-71.9)
 
 
И какво говори съотношение LH/FSH, какво показва това съотношение 1.0136 , ако съм схванала начина на смятане де
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #1 -: Март 20, 2006, 18:46:45 pm »
Прекрасни са!
Съотношението трябва да е около единица, а твоето е точно толкова. Всичко е наред  :D
*
Re: моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #2 -: Март 20, 2006, 19:55:34 pm »
Хормоните са добре...
Тестостерон, пролактнин, чудесен прогестерон - ако се предполага че този 22ри ден се явява 7-8мия след предполагаема овулация.

ЛХ и ФСХ са в норма, ама се чудя защо си го изслевала на 7-8 ден, а не на 3-5 както се препоръчва навсякъде.

Съотношението на двата хормона да е около 1.1 се има предвид точно за периода 3-5 ден.

За това не съм сигурна как се тълкува това съотношение, при изследване на 7-8 ден. Ще трябва лекар да каже...

Следващата стъпка при добри хормони при жената - е да се направи спермограма. Най-добре по критериите на Крюгер. И да се направи в клиника по инвитро, по възможност, а не в лаборатория.
Успех. :)
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #3 -: Март 21, 2006, 09:58:59 am »
Благодаря ви момичета, на тези резултати др. Колицова от шейново ми каза че съотношението е лошо, че пролактина ми е висок и че нямам овулация - въобще и изобщо, и при чисти тръби и идеална спермограма 80% нормогенеза и 75% нормоформи ме стимулираше с клостилбегит и назначи инсеминация, без да ме изследва за хламиди и без микробиология. Слава богу че се отказах овреме и се махнах от нея  :dance2:
*
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #4 -: Март 21, 2006, 12:01:06 pm »
Цитат на: KITI
Благодаря ви момичета, на тези резултати др. Колицова от шейново ми каза че съотношението е лошо, че пролактина ми е висок и че нямам овулация - въобще и изобщо, и при чисти тръби и идеална спермограма 80% нормогенеза и 75% нормоформи ме стимулираше с клостилбегит и назначи инсеминация, без да ме изследва за хламиди и без микробиология. Слава богу че се отказах овреме и се махнах от нея  :dance2:


НАПРАВЕТЕ СПЕРМОГРАМА В КЛИНИКА ПО СТЕРЛИТЕТ.


няма такаво нещо  75% нормална морфология. Това в Цибалаб ли е правено?!?!?, Пък и нормокинеза 80%.....

Нещо ме съмнява тази спермограма.... може да се окаже че там има някое подводно камъче.....
Обезателно повторете изследването.


Пролактина наистина доближава горната граница, но не ти е извън норма. Наистина, за да е оптимално е добре да е около средата на реф.стойности...За съотношението ти казах, че не мога да преценя защото е на 7-8 ден.
А, това дали имаш или нямаш овулация, не се разбира само и единствено от хорм.изслевдания.  Важното е да се направи фоликуметрия и да се види на УЗИ.

Предполагам вече си се насочила към някоя от клиниките...Пиши после каква схема на изследвания и лечение са ти назначили.
 :) Успех.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Re: моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #5 -: Март 21, 2006, 12:07:41 pm »
Цитат на: Rommi
...Съотношението на двата хормона да е около 1.1 се има предвид точно за периода 3-5 ден.
...

ами като гледам до към 7-8 ден вървят паралелно ЛХ и ФСХ, така че може би важи същото съотношение

[/quote]
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #6 -: Март 21, 2006, 12:17:18 pm »
Роми, спермограмата е направена в Шейново, на място даден материал , а не носен от вкъщи.
резултати
кол - 2мл
цвят - белезникав, мирис - специфичен
втечняване - 25 мин
визкозитет - (0.1 - 4см) - нормален
РН - 8.2
брой на сперм. в 1 мл. - 54 625 000, общо в 2мл. 109 350 000
подвижност
кинезиграма
нормокинеза - 80%
хипокинеза - 5%
акинеза - 15%
реотаксис - има
(следва нещо , което не мога да разчета)
скорост на движение - 1мм. в сек.
морфология
нормоформи - 75%
дегенеративни - 25%
 в скоби е дадено главични дефекти, не знам какво значи
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #7 -: Март 21, 2006, 14:24:30 pm »
Кити, а референтни стойности на спермограмата има ли???

Главични дефекти означава всякакъв вид аномалии в главичките на плувците.

Не си спомням точно видовете дефекти, има ги на нашата спермограма, ще гледам утре или други ден да ти ги постна.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #8 -: Март 21, 2006, 14:41:07 pm »
Рали, няма реф. стойности  :(
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #9 -: Март 21, 2006, 14:53:18 pm »
Кити, в такъв случай послушай съвета на Rommi и отидете в център по репродуктивна медицина, за да направите спермограма - при това ЗАДЪЛЖИТЕЛНО разширена с Морфология по Крюгер.

Да, скъпичко излиза, а и мъжете ни не са много склонни да се подлагат на това, но е абсолютно необходимо, за да имате достоверни резултати.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #10 -: Март 21, 2006, 14:56:33 pm »
Мерси момичета, ще се пробвам ;)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #11 -: Март 21, 2006, 15:07:42 pm »
Васи, извинявай, но тази графика не е много точна.
little_rabbit, беше сложила веднъж една графика,която много точно показваше ЛХ и ФСХ.
В началото на цикъла малко по-високи са стойностите на ФСХ ,на 3-4 ден се кръстосваха двете линии (ФСХ и ЛХ) и след това е доло-горе същото като при тази графика.
Повечето момичета имат по-висок ФСХ и аз все си го обеснявах така: на диаграмата е дадено ФСХ=ЛХ на 3-я ден, но при 28 дневен МЦ.Ако цикъла е 30-32 дена,всичко се измества в дясно на диаграмата.
Ако имам 32 дена МЦ ,на 3-я ден, ФСХ ще е повече от ЛХ. А  ФСХ=ЛХ например на 5-6 ден.

ПП. Даже от референтните стойности - ФСХ е малко повече от ЛХ (в пролиферативната фаза)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #12 -: Март 21, 2006, 15:29:45 pm »
Кити,бягай далече от доктори,които ти казват при такива резултати,че изобщо нямаш овулация.Същата докторка преди 7 години каза на снаха ми след гин преглед,че е стерилна,без да има някакви изследвания,оплаквания и проблеми.Тя забременя по естествен път след 2 месеца от първи опит.Аз на такива доктори им казвам ИЗРОДИ.Запиши си час в клиника по стерилитет и направете нова спермограма.Мели ще ти кажа,че такова нещо като 75% нормокинетични НЯМА.
Дано всичко е наред и скоро ни се похвалиш.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #13 -: Март 21, 2006, 16:32:46 pm »
Ето в тази статия има

Референтни стойности за спермален анализ


И аз от Мели съм чувала че такиви стойности 80% нормокинетични и 75% норм.мрофология са меко казано.... невъзможни

На мойта в ЦИбалаб пише 95% норм.морфология, при положение че имаме изследване по Крюгер, където се вижда че са 8% нормалните (при норма 14%)

За това е МНОГО важно това изслеване да се прави от опитен ембриолог, а не от лаборанти

Нямам точни впечатления от това кой и как ги прави в Шейново
но изследването е доста постно... и тези невероятни проценти.... са леко смущаващи

Преди да предприемеш някога стимулаци
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да имаш Достоверна Спермограма направена в клиника по инвитор.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #14 -: Март 21, 2006, 16:48:07 pm »
добре, къде да го направиме това и колко струва ?
*
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #15 -: Март 21, 2006, 16:52:51 pm »
В клиника Надежда е 55 лв. с морфология по Крюгер,в медицински център София също.И двете места са надеждни.Адреси:
www.invitro-bg.com
www.ivf.bg
Обади се по телефона да си запазите час.Най-добре да дадете материал на място има прекрасни условия.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #16 -: Март 21, 2006, 16:58:47 pm »
Мерси, ще го направя, така или иначе мисля да се консултирам поне на още 2 места, ще покажа спермограмата ,ако кажат да се направи нова - ще се прави, тази така или иначе е обикновенна ,не е разширена. Преди малко казах на мъжа ми това - отговора беше, ще отида на 2 - ро  и най-много на трето място но за четвърти път - забрави :lol: , милия не им са приятни тия работи, аз вече претръпнах все едно отивам до магазина да си купя хляб  :lol:
*
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #17 -: Март 21, 2006, 17:12:38 pm »
Аз съм доволна от

www.ivf.bg - там изследването с морфология по Крюгер е 55лв. Условията са добри, има спецална стая, с видео и т.н.... изобщо предразполагащи условия...

И понеже имате малко високо рН=8.2, мога да ви подсетя, така и така като го правите на ново... да си пуснете едновременно с това и микробиология (за всеки случай, че да не дава после пак материал)
Дори и в по-кратки спермограми съм виждала че има измерени левкоцити, а при вас няма.... пък обикновенно при повижено рН, се открива някои и друг повишен левкоцит.

И само да кажа че това изследване от 55 лв. е по-скоро полу-разширена спермограма. А представлява 1 лист изписан от 2те страни с данни.....Доста повече информация от това което са ви направили на вас...А пък има и още по-разширени изследвания, където се мерят още повече показатели, но това се прави преди инвитро. Дано не ви се наложи да стигнете до там.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #18 -: Март 21, 2006, 17:29:45 pm »
Разбрах какво е реотаксис в руски сайт - един вид движение срещу течението, т.е. нещо добро :)за сперматозоидите
Момичета, решено е , сега ще се се направи на едно място изследване на еякулата за бацили, + уретрален секрет, за мен също цитонамазки и т.н, ще отидеме и в спец.клиника - за консултация , да погледнат резултатите от досегашните изследвания + контролна спермограма и ще сравнявам нещата и много внимателно ще решавам как да се действа , на кой да се доверявам и кво лечение да предприемаме ;)
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #19 -: Март 22, 2006, 06:20:12 am »
Цитат на: denis
ПП. Даже от референтните стойности - ФСХ е малко повече от ЛХ (в пролиферативната фаза)

Денис, тази ли е графиката?

Тя е от сайта, намира се в Полезно, в Женска репродуктивна система, статията е Фази на менструалния цикъл.

Айде сега, моля те, кажи какво е полиферативна фаза.

Кити, хубаво решение си взела. Успех!!!