0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #20 -: Март 22, 2006, 07:06:04 am »
Браво Зайче!
Точно тази е.Тя и тази не е много прецизна , но е по-добра.
От нея също се вижда,че пика на естрадиола (тогава БТ пада рязко) предхожда с 1 ден пика на ЛХ. ( а според някои лекари тези 2 пика съвпадат).
  Благодаря за графиката.
Пролиферативна се нарича първата фаза (още фоликуларна фаза).Това го казвам по инерция.=образуване на нещо от клетки..,размножаване на клетки на развиващ се зародиш (нещо такова беше,май..в превод,'),представям си как се образува фоликула,как нараства. :balk_602:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #21 -: Март 23, 2006, 19:25:10 pm »
10х, Денис  :D
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #22 -: Март 24, 2006, 13:24:23 pm »

и още една
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #23 -: Март 25, 2006, 14:54:40 pm »
Момичета, искам да ви попитам нещо. Тъй като съм изследвала няколко пъти хормони и досега никой специалист не ми е казал, че проблемът при мен е хормонален, имам доказана овулация, но като си гледам резултатите, съотношението ми ЛХ/ФСХ, никак не го бива, ако съдя от това, което твърдите.Резултатите ми от последното хормонално изследване са ЛХ 4.41  (1.0-11.4) и ФСХ 1.65 (1.5-7.5), но незнайно защо са ми ги изследвали два дни преди началото на цикъла, пълно безумие, да си пусна ли нови хормони? Така като гледам май единствено прогестерона ми е изследван що годе навреме (4-5 дни след овулация) стойността му е 69,5 (3,25-71,2).  Моля ви, кажете, да пускам ли нови хормони и дали е възможно да се прецени наличието на хормонален проблем при иследване на хормоните като при мен. Ето и останалите стойности, изследвани два дни преди началото на цикъла Естрадиол 105.0 (40.0-261), Пролактин 293.7 (73-850), тестостерон 0.282 (0.06-0.82). Може би е важно да спомена, че през същия месец съм пила Клостилбегит, по предписание от същия, явно не особено кадърен лекар, както той се изрази просто така, за да стане по-бързо, при това хормоните ми ги изследва след като вече бях пила клостил в продължение на 3 месеца, та чак на третия. Лекарството го приемах от 5-9 ден на цикъла по една таблетка.
Посъветвайте ме какво да правя, да изследвам ли наново хормоните?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #24 -: Март 27, 2006, 11:10:30 am »
Рали, а други неща освен хормоните правила ли си ? Снимка на тръби, спермограма?
Аз минах през лекарака, която поне ми направи и други изследвания, но също ми назначи клостилбегит като ми каза че нямам овулация- при добри хормонални резултати и при добра спермограма искаше да ми прави инсеминация....явно някои лекари искат да ни пришпорят( със забременяването) без да е толково наложително, а това, колко средства , нерви и здраве хабиме хич не ги е грижа....
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #25 -: Март 27, 2006, 11:19:30 am »
Да правила съм спермограма - в норма, имам цветна снимка - тръбите и матката са ок, имам и добър резултат от посткоитален тест, мисля следващия месец да си направя консултация за по-нататъшни действия с д-р Стаменов, за първи път ще ходя при него, но просто ми се щеше да знам да повтарям ли хормоните, за да знам кога да отида за изследването им (нали трябва да е от 3 до 5 ден от цикъла), това след М. или от началото на МЦ и зависи ли от продължителността на МЦ - например, моят е около 30 дни?Благодаря ви!
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #26 -: Март 27, 2006, 11:30:45 am »
Рали и аз съм нова в тази сфера, но доколкото разбрах важно е да се направят изследванията на хормоните в определени фази
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=138&mode=&order=0&thold=0
тук е споменато за това.
Лично за мен съм решила да се успокоя, да не си търся излишно проблеми, да попия билки,витамини, малко релаксации и  да оставя нещата да се случат
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #27 -: Март 27, 2006, 11:37:08 am »
Кити, пожелавам ти успех от все сърце:). Права си, колкото повече чета, толкова повече се шашкам, но все пак ние пробваме от 1г.и 8м., а това си е време, така че бих искала да разбера ако има проблем, къде е и да работя за преодоляването му:).
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #28 -: Март 27, 2006, 11:48:56 am »
Ами за Стаменов има добри отзиви, така че отиди, явно сегашния ти лекар не подхожда правилно (така да го кажа), консултирай се с няколко специалиста и преценете какво да правите, клостилбегита не е добре да се ползва дълго време, а и ми изглежда излишно ако си имаш овулация(на базата на какво са решили да те стимулират , под въпрос е както и при мен ) но никога не пречи да чуем повече мнения, И ДА НЕ ЗАБРАВЯМЕ ЧЕ СТРЕСА И ТРЕВОГИТЕ СЪЩО НИ ПРЕЧАТ - така че това също може да е фактор
Рали успех и на теб
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #29 -: Март 27, 2006, 14:43:17 pm »
Рали, ами ФСХ и ЛХ трябва да ги направиш на 3-4 ден според мен. Единият вариант е да изчакаш първо консултацията със Стаменов и той да каже иска ли ги тия хормони, или пък ако имаш възможност да ги направиш, за да му ги занесеш.

Успех, Миличка :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Anonymous

моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #30 -: Март 27, 2006, 15:11:56 pm »
Благодаря ти Фрешче, явно съм изпуснала този цикъл, но ще направя на 3-ти ден следващия месец. И още веднъж да попитам, значи това е трети ден от началото на М. ли? Извинявам се ако въпросът ми звучи малоумно?
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #31 -: Март 27, 2006, 15:13:48 pm »
Съжалявам, гостът бях аз:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #32 -: Март 27, 2006, 16:33:08 pm »
Rali Аз доколкото схванах ,когато се говори за дни от М , просто се казва ден 3,5 22 ри и т.н. иначе се уточнява 3-5 ден след овулация, иначе ми се струва нелогично....и излишно  объркващо ;)
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #33 -: Март 27, 2006, 16:47:59 pm »
Рали, точно така. Значи за ден едно в цикъла се брои първия ден, в който има менструално кървене. Ако преди това имаш само зацапване, не го броиш - като тръгне кръв ти е ден 1. И след това броиш дните - ден 3-ти е третия с менструално кървене, тогава пускаш хормоните.
Благодаря ти, Бени!







*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #34 -: Март 27, 2006, 18:32:13 pm »
Благодаря ви момичета и аз така мислех, но за всеки случай исках да попитам, за да съм сигурна:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #35 -: Март 29, 2006, 11:57:09 am »
Ето още една графика на хормоните, която според мен е още по-достоверна
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #36 -: Март 30, 2006, 20:44:19 pm »
Мацки, не знам коя графика е по-достоверна (и не смятам, че трябва да се караме за това), ама в бг-мамата видях веднъж най-смешната графика на света - на лист от вестник с неясен немски почерк бяха нарисувани разни линии, това нещо е сканирано и качено в нета. Ама не помня в коя тема... Въобще - загуби се за историята тая картинка  :lol:  :lol:  :lol:
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #37 -: Март 30, 2006, 21:05:36 pm »
Ето я великата картинка:

моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #38 -: Март 31, 2006, 10:02:17 am »
Хммм, зайо, незнам, но тая графика напълно ми съвпада - хем цикъла ми е 27 дни /само овулацията не са ми улучили - към 10, 11, 12 ден/. Аз се притеснявах, че на 4-ти ден ФСХ, Естрадиола и другите ми хормони са високи, а според тая графика са даже ниски.
Така, че мен си ме устройва :lol:
Пък и гинката, която ме гледа каза, че са ОК. :D
Сега ще видим и прогестерона - другата седмица 8)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
моля, погледнете и мойте хормони :)
« Отговор #39 -: Март 31, 2006, 12:52:34 pm »
little_rabbit, от къде пък я намери тази графика...:) :) :)
Да кажа какво виждам и какво разчитам:
Brust-гърда
krebs-рак
Klimakterium-климактериум,климакс...критическа възраст.
 3 ден на цикъла: ЛХ-висок
когато ЛХ/ФСХ е повече от 1,5- поликистоза
При поликистозава ,естрадиола може да е нисък. Май това показват.

Нормално е 3-5 ден на МЦ,   ЛХ/ФСХ да е 1 ( 0,5-0,7)

Мисля ,че тази графика е при някакво заболяване. Не мисля ,че е добре да се сравняват нашите стойности по нея.
Може би Мели трябва да я погледне.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум