0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #20 -: Април 12, 2009, 12:58:36 pm »
Да, на 9-ти ден все пак нещо щеше да отчете. Различните лаборатории имат различни референтни граници - някои смятат теста за положителен над 3, други - над 5. Ако всичко е ок, на 9-ти ден след трансфер бета-ЧХГ трябва да е доста над 5, при всички положения обаче щеше да се види имало ли е нещо като положителен резултат (примерно - опит за имплантация).
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #21 -: Април 12, 2009, 15:55:42 pm »
 При БЧХГ 3,9  на 13 ден означава ли , че е имало опит за имплантация ?
 И какви причини , освен имунологични , могат да смутят имплантацията?
« Последна редакция: Април 12, 2009, 16:02:15 pm от fatalwoman »
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #22 -: Април 13, 2009, 10:23:31 am »
fatalwoman, ако не си си слагала Прегнил след трансфера, според мен този резултат означава че е имало имплантация. за сравнение - аз имах БЧХГ 15 и нещо на 17ти ден, но и Прегнил 1500 на 4ти, 9ти и 12 ти ден след ЕТ, и когато питах доктора дали моя резултат означава че е имало имплантация, той каза, че не е сигурен - повишението можело да бъде и ефект от остатъчното действие на прегнила. за съжаление не съм си правила по-ранни тестове, така че си остана загадка за мен какво точно е станало
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #23 -: Април 13, 2009, 11:34:07 am »
Фаталче,може ембрионите да не са били с хубав потенциал,аз за това мисля следващият път да направя предимплантационна диагностика,мисля че при д-р Стаменов е 1500лв.Може да има проблем с рецептивността на матката,това може с биопсия да се провери и току виж излезал проблема.
Фаталче,може да си писала някъде,но ти пусна ли нова имунология?И ако си какви са резултатите,нещо завишено излезе ли?
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #24 -: Април 13, 2009, 12:16:12 pm »
Фаталче,може ембрионите да не са били с хубав потенциал,аз за това мисля следващият път да направя предимплантационна диагностика,мисля че при д-р Стаменов е 1500лв.Може да има проблем с рецептивността на матката,това може с биопсия да се провери и току виж излезал проблема.
Фаталче,може да си писала някъде,но ти пусна ли нова имунология?И ако си какви са резултатите,нещо завишено излезе ли?
Мече, ако има проблем с рецептивността, как може да се подобри тя? С тази биопсия това ли се цели?
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #25 -: Април 13, 2009, 12:26:29 pm »
При БЧХГ 3,9  на 13 ден означава ли , че е имало опит за имплантация ?
 И какви причини , освен имунологични , могат да смутят имплантацията?
Ами, аз си мисля, че е имало. При мен, на 9-ти ден един път се е получавал резултат различен от 0 (беше 4,2) и си мисля, че е имало опит за имплантация. Вероятно хидросалпингса ми се е "излял" тогава, защото на 11-ти ден беше вече 3,8...
Какви са причините да се провали имплантацията... как да ти отговоря, може да са много. От потенциала на ембриона до имунологични, труден въпрос.
Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #26 -: Април 13, 2009, 12:45:18 pm »
Фаталче,доколкото знам с биопсията изследват панела за диагностика на имплантационни неуспехи,които включва APA,ANA,ATA,ETA,RIP,NKa,Имуноглобулинов панел.Имунолозите ми обясниха,че трябва да направя биопсия и заради НК-клетките,защото на кръвния тест може да са в норма,а в матката да са завишени.
Но незнам нищо по въпроса с подобряването рецептивността на матката.В събота се надявам да се видя с док и ще питам.
Между другото на Попчо и предстои биопсия,може тя да знае нещо повече по въпроса.
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #27 -: Април 13, 2009, 12:46:35 pm »

Мече, ако има проблем с рецептивността, как може да се подобри тя? С тази биопсия това ли се цели?
На мен ми обясниха че с биопсията се взема само материал за изследване, за да определят въпросната рецептивност. Попитах има ли нещо за поправка ако излезе проблем, отговориха ми че има, но не питах какво точно.
*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #28 -: Април 13, 2009, 13:17:04 pm »
Момичета аз вече чакам резултата от тази биопсия и на мен не ми обясниха много но разбрах че мога да се готвя за май това идва да каже че,може бьрзо да се реагира на резултата какьвто и да е той.Така че тьрпение и успех на всички!
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #29 -: Април 13, 2009, 13:28:31 pm »
Единственото,което се сетих е ,че се прави някакво надиране на матката преди трансфер,за да се захванат по-добре ембрионите.Но това се прилага при положение,че в матката всичко е наред,т.е няма полипи.Може би това един от вариантите за подобряване рецептивността на матката  :ask:
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #30 -: Април 13, 2009, 23:52:19 pm »
Фаталче,може да си писала някъде,но ти пусна ли нова имунология?И ако си какви са резултатите,нещо завишено излезе ли?
Нищо не съм пускала още. Трябва да отида като свърши цикъла , който при мен е само зацапване вече 7-ми ден. :?
След като се видя с док. непременно ще пиша какви изследвания е препоръчал, за да обменим опит. :wink:
 cambozzola , мисля да направя цветна снимка , за да проверим варианта за хидросалпингс. Аз си мислех , че при наличието му изобщо няма да има имплантация.
« Последна редакция: Април 13, 2009, 23:56:51 pm от fatalwoman »
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #31 -: Април 14, 2009, 09:54:50 am »
Момичета ,това не е ли кокултивиране?
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #32 -: Април 14, 2009, 11:04:35 am »
фаталче,ама ти си имала някаква имплантация,защото резултатът е различен от 0.00.А цикълът ти е супер озадачаващ.Аз когато правих контрол само на НК-клетките,док ме накара да ги пусна на 12 ден,иначе мисля,че няма значение кой ден от цикъла трябва да се правят имунол.изследвания.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #33 -: Април 14, 2009, 11:10:21 am »
Момичета ,това не е ли кокултивиране?

Не е кокултивиране.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #34 -: Април 14, 2009, 11:53:18 am »
cambozzola , мисля да направя цветна снимка , за да проверим варианта за хидросалпингс. Аз си мислех , че при наличието му изобщо няма да има имплантация.
Аз си мисля, че не е невъзможно да започне имплантация - примерно, има си насъбрана течност в тръбата, но ембриона тръгва да се имплантира, ЧХГ започва да се повишава и тогава, ако се излее тая течност, го трови и убива... Ранният тест би хванал това повишение... Такива си ги измислям.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #35 -: Април 14, 2009, 12:31:29 pm »
Малко не съм по темата,ама само да кажа, cambozzola,като ти четох перипетиите,направо ми настръхнаха косите.Дано повече няма проблеми с всички ни.
И от всичко,което съм чела по форума излиза,че най-сигурното диагностициране на тръбите е с лапаро.
На някоя от вас слагали ли са среда преди ЕТ?
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #36 -: Април 14, 2009, 12:47:08 pm »
На мен ми сложиха среда преди последния (трети опит), имаше имплантация на 17 ден ЧХГ ми беше 136. Аз също имам доказано с ЦС хидросаплингс в едната тръба.
За това реших да си направя лапаро за премахване на тръбата преди 4 опит и да се приключи с това. Не искам пак да рискувам. И при първия опит ЧХГ ми беше на 5 ден 4.8, но после падна.
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #37 -: Април 14, 2009, 13:00:04 pm »

На някоя от вас слагали ли са среда преди ЕТ?
на мен, но и това не помогна
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #38 -: Април 14, 2009, 13:37:09 pm »
Явно и това със средата пак е до индивидуалност или късмет.По време на втората стимулация се сближих с две момичета,при едната имаше проблеми(вкл. и влошено днк на сперматозоидите)и на нея и сложиха среда,а при нас двете уж всичко е о.к. и ние нямахме среда.При нея се хванаха 3(даже и направиха редукция),а ние отчетохме ЧХГ 0.00  :lol:
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #39 -: Април 14, 2009, 13:42:48 pm »
На някоя от вас слагали ли са среда преди ЕТ?

На мен ми сложиха среда при успешния ми опит.
От предния опит резултата ми беше 0,00.