0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #60 -: Април 28, 2009, 23:57:07 pm »
Да почваме наново е супер но КОГА? При мен от имунологичните изследвания се оказа,че имам някакви отклонения.Незнам докаква степен Имунологията в България се е развила понеже я има при нас от 3-4години.Но изцяло се доверявам на лекарите и като винаги от притеснение даже не разбрах точно каво -имуно нуклиарни клетки или нещо такова.Изписаха ми лекарства за 2месеца и после ново изследване.Незнам това значи ли че ще успея да опитам отново до края на тази година.Силно се надявам и стискам палци на всички. :goodluck:
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #61 -: Април 29, 2009, 18:16:48 pm »
privet i ot men momi4eta.blagodaria na vsi4ki za spodelenoto.az sam na 13 den ot ET na in vitro 3 opit.utre ste pravia testa,no ve4e vtori den imam leko zacapvasto karvene.mnogo sam pritesnena,daje mi iz4ezna jelanieto za testa.ne sam pravila kravni izsledvania.in vitroto mi be6e s kokultivirane i dva transfera na 3 i 5 den ot punkciata.iskam da popitam niakoia ot vas imala li e podobni problemi predi testa.opitvam se da se nastroia za otr.rezultat utre,no mnogo ste stradam ako e taka.izvinete me za latinskite bukvi.jelaia vi vsi4ko nai nai ot vse sarce.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #62 -: Април 30, 2009, 01:36:19 am »
Мили, в едни друг форум едно момиче така се тревожеше от едно зацапване, но вече е с установена бременност, така че не се шашкай. Стискам палци за теста - дано е положителен!
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #63 -: Април 30, 2009, 14:43:32 pm »
момичета, моля ви дайте мнение, ето проблема - на 14 ден след ин витро направих кръвен тест - отрицателен.веднага спрях естрофема и утрогестана и сега чакам да ми дойде, но не ми идва.досега съм нямала проблеми с цикъла.въпросът ми е, след колко време е нормално да ми дойде?някои от вас имат толкова опит и познания, че са почти като доктори.. :)
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #64 -: Април 30, 2009, 14:55:20 pm »
 amalfi ,на мен ми дойде на 3-я ден след спирането на лекарствата,ама може би е индивидуално за всеки.Не се притеснявай,пък ако много ти закъснее ,най-добре се обади на доки.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #65 -: Април 30, 2009, 15:20:25 pm »
благодаря ти, me4i, а на кой ден си направи кръвния тест?
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #66 -: Април 30, 2009, 15:22:11 pm »
На 14 ден,не можах да изчакам до 17-я  :lol:
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #67 -: Април 30, 2009, 15:34:10 pm »
и аз така  :), но всъщност ми се появиха 2-3 капчици розова кръв на 14 ден, / буквално не повече / и аз хукнах за теста.
очевидно ще се надяваме на следващия път - пожелавам ти късмет!
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #68 -: Май 01, 2009, 15:25:22 pm »
Здравейте и от мен :)
Момичета да ви попитам относно цикъла след неуспешен опит.Значи при мен имаше кюретаж в 8 гс,след това на 30-я ден от него започнах дуфастон(по принцип съм така от година и нещо,без него не ми идва)за десет дни,и след това чак на осмия ден от спирането му(а преди на втори-трети ден)започна някакво кафяво но супер малко,като зацапване и така продължи два дена и половина и изчезна и то,и сега незнам какво беше това,да го броя ли за цикъл,притеснявам се,какво се случва,явно е пълен хаос от толкова хормони,знам ли,на преглед съм др.седмица,отмених си часа от тази седмица понеже мислех че цикъла ми ще бъде както преди а Док ми каза да дойда в първите чисти дни,а то какво стана.При някой случвали ли се е това,да го смятам ли за цикъл,ох само притеснения. :(
« Последна редакция: Май 01, 2009, 15:31:58 pm от ninkata1 »

Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #69 -: Май 01, 2009, 17:25:38 pm »
Нинка, аз бих си го броила за цикъл и като отидеш при док му кажи.Не се притеснявай всичко ще е наред ще видиш :)при мен се е случвало и док ми го е броил за цикъл.Успех мила
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #70 -: Май 01, 2009, 17:34:35 pm »
 И аз мисля , че трябва да го броиш за цикъл.
При мен след неуспешен опит имаше 7 дена основно зацапване , но го броях за цикъл.
*

    iliva

  • *
  • 4
  • надежда винаги има
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #71 -: Май 01, 2009, 21:50:14 pm »
Здравейте, включвам се в темата да ви разкажа историята ми. На 5 ден след трансфера чхг ми беше 2, на десетия ден ми беше 4, докторката ми каза да не спирам лекарствата, но аз на своя глава реших, че не съм бременна и ги спрях, след 2 дена ми доиде след 10 дена почна да ми тече кафява кръв, но само когато ходех до тоалетната след още 10 дни почнах да кървя по обилно и реших да се обадя на докторката. Веднага ме изпрати да направя чхг, което беше 130,след 2 дена вече беше 93,неразбрах аз ли съм виновна и дали въобще съм била бременна, и най важното дали не трябва да направя още някакви изследвания преди следващия опит,незнам дали съм за тази тема, но силно се надявам да има някои да ми помогне.На всички пожелавам весели празници!!!! :bighug: :bighug:
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #72 -: Май 01, 2009, 22:01:13 pm »
Не искам да те разстройвам,но по мое мнение определено не е трябвало да спираш лекарствата на своя глава.На другите ти въпроси със сигурност може да ти отговори само лекарката ти.Запиши си час и нека да те прегледа и тя ще ти каже какво да правите по-нататък.И накрая моят съвет е да не се измъчваш с излишни въпроси.Каквото и да е било вече е минало.Най-важното ти си решила,че ще правиш друг опит.Пожелавам ти този път всичко да е наред и да успееш!
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #73 -: Май 01, 2009, 22:47:25 pm »
По принцип лекарствата се спират само, когато каже лекаря. Ние не сме лекари. Има една тема закована за грешките след инсе и трансфер. Кафяво зацапване не означава, че няма бременност, но определено изисква внимание, ако продължава. Какви лекарства все пак си спряла? Най-вероятно имаш предвид прогестерона. Съмнява ме за 2 дни да доведат до такова падане на нивата, по-скоро бременността не се е развивала (за това говори и твърде бавното и късно покачване на чхг нивата). Съжалявам за случилото се, следващият път всичко ще е наред. Иди на преглед сега да се види как стоят нещата. Успех!
*

    iliva

  • *
  • 4
  • надежда винаги има
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #74 -: Май 01, 2009, 23:13:55 pm »
cygnus,благодаря за отговора, но не си ме разбрала, на 12 ден от ЕТ си имах нормален цикъл,след това имах зацапване, а на 24 ден от ЕТ, чхг ми беше 130, утрогестан си слагах 3х2, и преди инвитрото съм правила 7 инсеминации, и тогава докато не спра утрогестана не ми е идвало, благодаря и на мерилин, но просто исках мнение и от други, докторката ми каза, че явно е имало имплантация, но не е трябвало да спирам лекарствата, та ако може някои да сподели какво мисли ще съм благодарна
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #75 -: Май 01, 2009, 23:36:23 pm »
Не се самообвинявай, едва ли е от спирането на лекарствата.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #76 -: Май 03, 2009, 00:44:25 am »
Йоана на мен също ми дойде докато си слагах утрогестан 3х2 при неуспешно икси. Но така и не направих тест. Аз не съм имала установена имплантация до сега (4 инсета)
Смело напред! Следващият път ще стане, вярвам силно!
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #77 -: Юни 08, 2009, 15:37:41 pm »
Здравеите момичета.И при мен имаше кафеникаво зацапване ,което е нормално при слагането на утрогестан,но не е нормално ако имаш и силни едвам поносими болки.При мен имаше имплантация и положителен тест , но след това ембрионите са спрели да се развиват.Лекарствата не трябва да се спират докато не ви каже лекаря .Пожелавам ви успех.