0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
след неуспешно ин-витро
« -: Април 03, 2009, 15:08:05 pm »
Момичета незнам дали има такива който искат да не чакат много за 2ри опит.Аз лично имах много проблеми веднага след трансфера и си мисля,че така стана по-добре.Но всъщтност искам да пробвам колкото се може по-скоро отново.Възможно ли е да стане в рамките на 2-3месеца след първия опит.
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #1 -: Април 03, 2009, 15:19:00 pm »
След неуспешно инвитро според мен е редно да се срещнеш с лекаря си, и тези въпроси да ги зададеш на него. Според състоянието ти ще прецени кога може да започнеш втори опит. И аз исках веднага, но категорично ми отказаха, втория опит направих след почти 4 месеца.
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #2 -: Април 03, 2009, 15:22:32 pm »
Твоят лекар ще прецени най-добре кога можеш да пристъпиш към следващия опит.
На всички ни се иска да не губим време, но организма има нужда от възстановяване след процедурата.
Говори с лекаря си  :)
         Equally Destructive
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #3 -: Април 04, 2009, 01:42:23 am »
Аз също бързах да започна следващ опит след първия неуспех. Но имах и замразени ембриони. Така или иначе покрай опитите със замразени, които три месеца не станаха поради различни причини, вече четири месеца минаха. Вчера решихме с мъжа ми да започнеме на този цикъл второ икси. Надявам се и док. да е съгласен :-) Все пак всичко зависи от неговата преценка - той е единственият професионалист от нас :-)
Докторът ти знае най - добре.
Успех ти желая!
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #4 -: Април 04, 2009, 13:25:29 pm »
Всичко е много индивидуално - аз бях с много лека стимулация и след като ми излезе кръвния тест (-) веднага се обадих на Док. /е първо ревах 2 часа но../ та на въпроса ми кога мога да започна пак Персенска ми отговори, че още следващия месец ако искам - и аз си запазих час, само че имах задържан фоликул.. та.. междувременно пуснахме и едни имунологични - следобяд ще ходя да видя какво ще кажат за тях... и ако ми е писано следващия месец продължавам с опитите...
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #5 -: Април 04, 2009, 17:48:20 pm »
Благодаря за вашите мнения и съвети.Мисля да се посъветвам с доктора и да преценим защо не се получи.Дали ще ми трябват допълнителни изследвания?                      ИСКАМ само да споделя,че от 6 момичета които бяхме заедно на стимулации 3 вече са с + резултати.Успех на всички!!!!!!!
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #6 -: Април 05, 2009, 10:02:59 am »
И на мен вчера док каза,че можело още на следващият цикъл .Не очаквах толова скоро,но реших.Сега чакам цикъла.Между другото не питах след колко време ще дойде сега.Втори ден съм без лекарствата.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #7 -: Април 05, 2009, 13:09:37 pm »
Здравей, Лина!
Нормално 4-5 дни, след като спреш лекарствата, цикълът идва. Максимум седмица.
Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #8 -: Април 07, 2009, 02:01:17 am »
благодаря!Дано имам късмет сега,че при мен всичко се получава от вторият път. :D
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #9 -: Април 07, 2009, 23:26:38 pm »
Дано и при мен стане от втория път! :-)
Успех, момичета!
 :crossfingers:
*

    dorito1973_1073

Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #10 -: Април 07, 2009, 23:45:35 pm »
Здравейте момичета,аз съм нова в вашия форум.Много ми харесват вашите теми ,супер сте.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #11 -: Април 08, 2009, 13:20:17 pm »
 Вчера ми дойде МЦ след неуспешно ин витро. Притеснява ме , че изобщо не е обилно течението. Ето днес е по - скоро като зацапване. :? Нормално ли е това?
Аз се бях подготвила за по - обилен и дори болезнен цикъл, но нищо подобно няма.
 Лигавицата ми беше 12мм на последното УЗИ преди пункцията.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #12 -: Април 08, 2009, 13:28:58 pm »
Съвсем нормално е.На мен също и при двата ми опита първо 1-2 дена имах леко зацапване и след това тръгна нормален цикъл-малко по-обилен,но не по-болезнен от нормалното.Моята лигавица беше 11 мм.
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #13 -: Април 08, 2009, 13:42:11 pm »
И при мене беше така,втория ден си тръгна както си трябва,ще му се не види и месечния цикъл  :lol:
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #14 -: Април 08, 2009, 13:45:47 pm »
След първия ми опит цикълът ми беше обилен,но сега след втория-оскъден.Лигавицата беше горе-долу еднаква и при двата опита,лекарствата,които приемах след трансфера също.Не мисля,че е повод за притеснение,но ако ще си по- спокойна можеш да се чуеш с лекаря си.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #15 -: Април 08, 2009, 19:14:05 pm »
Моят м-с след пъвия опит беше обилен и с много лигавица (каза доктора), но на третия ден намаля много до зацапване (а иначе е по пет дни). След това цикъла ми стана на 43дни, а преди това бях с дълъг 35дни. Вече съвсем не зная колко е дълъг...
:-)
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #16 -: Април 08, 2009, 20:19:40 pm »
Надявах се ,че ще дойде след девет месеца :D
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #17 -: Април 11, 2009, 18:36:17 pm »
 Все пак ви се е появило някакво течение. При мен е 5 ден по - скоро зацапване.
Тая лигавица по какви причини е възможно да не се изчиства? В понеделник ще говоря с док.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #18 -: Април 11, 2009, 22:38:41 pm »
fatalwoman, ти прави ли кръвен тест?
Аз след първия неуспешен опит не направих, защото ми дойде на 9-тия, а ме викаха на тест чак на десетия ден. Можело е да се провери поне дали е имало имплантация, си мисля сега...но не знам дали би било показателно при положение че имах обилно кръвотечение от веднага  :ask: А и аз си слагах фраксипарин след трансфера.
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #19 -: Април 12, 2009, 12:20:15 pm »
То и ние всички сме били на Фраксипарин или Аспирин протект,ама....А за 9 ден след трнсфера незнам дали кръвния тест е щял да отчете нещо.Нека по-компетентните се включат.
 harmony ,стискам палци вторият ти опит да е успешен!
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #20 -: Април 12, 2009, 12:58:36 pm »
Да, на 9-ти ден все пак нещо щеше да отчете. Различните лаборатории имат различни референтни граници - някои смятат теста за положителен над 3, други - над 5. Ако всичко е ок, на 9-ти ден след трансфер бета-ЧХГ трябва да е доста над 5, при всички положения обаче щеше да се види имало ли е нещо като положителен резултат (примерно - опит за имплантация).
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #21 -: Април 12, 2009, 15:55:42 pm »
 При БЧХГ 3,9  на 13 ден означава ли , че е имало опит за имплантация ?
 И какви причини , освен имунологични , могат да смутят имплантацията?
« Последна редакция: Април 12, 2009, 16:02:15 pm от fatalwoman »
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #22 -: Април 13, 2009, 10:23:31 am »
fatalwoman, ако не си си слагала Прегнил след трансфера, според мен този резултат означава че е имало имплантация. за сравнение - аз имах БЧХГ 15 и нещо на 17ти ден, но и Прегнил 1500 на 4ти, 9ти и 12 ти ден след ЕТ, и когато питах доктора дали моя резултат означава че е имало имплантация, той каза, че не е сигурен - повишението можело да бъде и ефект от остатъчното действие на прегнила. за съжаление не съм си правила по-ранни тестове, така че си остана загадка за мен какво точно е станало
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #23 -: Април 13, 2009, 11:34:07 am »
Фаталче,може ембрионите да не са били с хубав потенциал,аз за това мисля следващият път да направя предимплантационна диагностика,мисля че при д-р Стаменов е 1500лв.Може да има проблем с рецептивността на матката,това може с биопсия да се провери и току виж излезал проблема.
Фаталче,може да си писала някъде,но ти пусна ли нова имунология?И ако си какви са резултатите,нещо завишено излезе ли?
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #24 -: Април 13, 2009, 12:16:12 pm »
Фаталче,може ембрионите да не са били с хубав потенциал,аз за това мисля следващият път да направя предимплантационна диагностика,мисля че при д-р Стаменов е 1500лв.Може да има проблем с рецептивността на матката,това може с биопсия да се провери и току виж излезал проблема.
Фаталче,може да си писала някъде,но ти пусна ли нова имунология?И ако си какви са резултатите,нещо завишено излезе ли?
Мече, ако има проблем с рецептивността, как може да се подобри тя? С тази биопсия това ли се цели?
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #25 -: Април 13, 2009, 12:26:29 pm »
При БЧХГ 3,9  на 13 ден означава ли , че е имало опит за имплантация ?
 И какви причини , освен имунологични , могат да смутят имплантацията?
Ами, аз си мисля, че е имало. При мен, на 9-ти ден един път се е получавал резултат различен от 0 (беше 4,2) и си мисля, че е имало опит за имплантация. Вероятно хидросалпингса ми се е "излял" тогава, защото на 11-ти ден беше вече 3,8...
Какви са причините да се провали имплантацията... как да ти отговоря, може да са много. От потенциала на ембриона до имунологични, труден въпрос.
Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #26 -: Април 13, 2009, 12:45:18 pm »
Фаталче,доколкото знам с биопсията изследват панела за диагностика на имплантационни неуспехи,които включва APA,ANA,ATA,ETA,RIP,NKa,Имуноглобулинов панел.Имунолозите ми обясниха,че трябва да направя биопсия и заради НК-клетките,защото на кръвния тест може да са в норма,а в матката да са завишени.
Но незнам нищо по въпроса с подобряването рецептивността на матката.В събота се надявам да се видя с док и ще питам.
Между другото на Попчо и предстои биопсия,може тя да знае нещо повече по въпроса.
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #27 -: Април 13, 2009, 12:46:35 pm »

Мече, ако има проблем с рецептивността, как може да се подобри тя? С тази биопсия това ли се цели?
На мен ми обясниха че с биопсията се взема само материал за изследване, за да определят въпросната рецептивност. Попитах има ли нещо за поправка ако излезе проблем, отговориха ми че има, но не питах какво точно.
*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #28 -: Април 13, 2009, 13:17:04 pm »
Момичета аз вече чакам резултата от тази биопсия и на мен не ми обясниха много но разбрах че мога да се готвя за май това идва да каже че,може бьрзо да се реагира на резултата какьвто и да е той.Така че тьрпение и успех на всички!
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #29 -: Април 13, 2009, 13:28:31 pm »
Единственото,което се сетих е ,че се прави някакво надиране на матката преди трансфер,за да се захванат по-добре ембрионите.Но това се прилага при положение,че в матката всичко е наред,т.е няма полипи.Може би това един от вариантите за подобряване рецептивността на матката  :ask:
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #30 -: Април 13, 2009, 23:52:19 pm »
Фаталче,може да си писала някъде,но ти пусна ли нова имунология?И ако си какви са резултатите,нещо завишено излезе ли?
Нищо не съм пускала още. Трябва да отида като свърши цикъла , който при мен е само зацапване вече 7-ми ден. :?
След като се видя с док. непременно ще пиша какви изследвания е препоръчал, за да обменим опит. :wink:
 cambozzola , мисля да направя цветна снимка , за да проверим варианта за хидросалпингс. Аз си мислех , че при наличието му изобщо няма да има имплантация.
« Последна редакция: Април 13, 2009, 23:56:51 pm от fatalwoman »
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #31 -: Април 14, 2009, 09:54:50 am »
Момичета ,това не е ли кокултивиране?
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #32 -: Април 14, 2009, 11:04:35 am »
фаталче,ама ти си имала някаква имплантация,защото резултатът е различен от 0.00.А цикълът ти е супер озадачаващ.Аз когато правих контрол само на НК-клетките,док ме накара да ги пусна на 12 ден,иначе мисля,че няма значение кой ден от цикъла трябва да се правят имунол.изследвания.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #33 -: Април 14, 2009, 11:10:21 am »
Момичета ,това не е ли кокултивиране?

Не е кокултивиране.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #34 -: Април 14, 2009, 11:53:18 am »
cambozzola , мисля да направя цветна снимка , за да проверим варианта за хидросалпингс. Аз си мислех , че при наличието му изобщо няма да има имплантация.
Аз си мисля, че не е невъзможно да започне имплантация - примерно, има си насъбрана течност в тръбата, но ембриона тръгва да се имплантира, ЧХГ започва да се повишава и тогава, ако се излее тая течност, го трови и убива... Ранният тест би хванал това повишение... Такива си ги измислям.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #35 -: Април 14, 2009, 12:31:29 pm »
Малко не съм по темата,ама само да кажа, cambozzola,като ти четох перипетиите,направо ми настръхнаха косите.Дано повече няма проблеми с всички ни.
И от всичко,което съм чела по форума излиза,че най-сигурното диагностициране на тръбите е с лапаро.
На някоя от вас слагали ли са среда преди ЕТ?
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #36 -: Април 14, 2009, 12:47:08 pm »
На мен ми сложиха среда преди последния (трети опит), имаше имплантация на 17 ден ЧХГ ми беше 136. Аз също имам доказано с ЦС хидросаплингс в едната тръба.
За това реших да си направя лапаро за премахване на тръбата преди 4 опит и да се приключи с това. Не искам пак да рискувам. И при първия опит ЧХГ ми беше на 5 ден 4.8, но после падна.
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #37 -: Април 14, 2009, 13:00:04 pm »

На някоя от вас слагали ли са среда преди ЕТ?
на мен, но и това не помогна
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #38 -: Април 14, 2009, 13:37:09 pm »
Явно и това със средата пак е до индивидуалност или късмет.По време на втората стимулация се сближих с две момичета,при едната имаше проблеми(вкл. и влошено днк на сперматозоидите)и на нея и сложиха среда,а при нас двете уж всичко е о.к. и ние нямахме среда.При нея се хванаха 3(даже и направиха редукция),а ние отчетохме ЧХГ 0.00  :lol:
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #39 -: Април 14, 2009, 13:42:48 pm »
На някоя от вас слагали ли са среда преди ЕТ?

На мен ми сложиха среда при успешния ми опит.
От предния опит резултата ми беше 0,00.
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #40 -: Април 14, 2009, 13:52:55 pm »
 elliq ,ти какви изследвания прави след този резултат?Излезе ли някаква причина за неимплантирането?Определено ще ни помогнеш ако споделиш,че ние доста се чудим какво да правим оттук нататък
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #41 -: Април 14, 2009, 14:22:18 pm »
здравейте. за първи път се включвам и направо умирам от страх. предстой ми икси но зесега не се знае кога, т.к. моят док ми препоръчва (и то горещо)да премахна единствената си тръба(другата "изчезна" при извънматочна преди години), защото на нея има сактосалпингс и според него може да изиграе лоша шега при имплантирането.
незнам какво да правя. хидро- и сактосалпингс едно и също ли е.
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #42 -: Април 14, 2009, 14:26:35 pm »
Направих имунологични и генетични-всичко беше наред.Вероятна причина за неуспеха беше лошо качество на сперматозоидите,макар че казаха,че ембрионита са хубави.С мъжки фактор сме.
Дано да намерите правилното решение! yahoo_17
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #43 -: Април 14, 2009, 14:38:40 pm »
Тет, виж какво намерих по въпроса - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_glossary&func=view&Itemid=80&catid=187&term=%D1%E0%EA%F2%EE%F1%E0%EB%EF%E8%ED%EA%F1. Хидросалпинкса е течност, но и двете нямат работа в тръбите ни. Така както е описано звучи сериозно. Според мен послушай лекаря си. За сактосалпинкс не знам, но хидросалпинкса го водят опасен за евентуалния ембрион. И препоръчват прекъсване на засегнатата тръба. Аз го направих, за да съм по-спокойна. Нека и другите кажат какво мислят, но не се страхувай, ако имаш доверие на лекаря си послушай го.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #44 -: Април 14, 2009, 15:05:39 pm »
elliq, а преди втория опит нещо за мъжкия фактор предприехте ли?
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #45 -: Април 14, 2009, 15:20:21 pm »
Не.Използвахме замразен материал.(с азооспермия сме и сперматозоидите са взети чрез биопсия)
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #46 -: Април 14, 2009, 16:31:20 pm »
pesheck, благодаря. още повече се уплаших.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #47 -: Април 14, 2009, 17:09:04 pm »
Тет, недей бе мило. Не съм искала да те стряскам, просто да ти дам информация, за да ти е по-лесно да вземеш решение. Стряскащо звучи, да останеш без тръби, но ти явно си на етап икси. Ако това нещо в тръбата ти попречи на имплантиране и запазване на бременоста - струва ли си риска. Според лекаря ти е рисковано, пак казвам, ако му имаш доверие - действай. Или си дай малко време за да осмислиш и приемеш новината. Повярвай ми след време ще се чудиш от какво толкова си се плашила. Всяка нова пречка по пътя ни стряска, но и преодоляването и ни засилва увереноста, че ще се справим. И ти ще успееш.
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #48 -: Април 14, 2009, 17:26:14 pm »
Тет, наистина няма нищо страшно.Тук всички сме поне с по една лапароскопия и ни липсва по една,на някой като мен например и по две тръби  :lol: Така или иначе сме се насочили към АРТ можем да минем и без тръби,ми така де.И както ти казва  Pesheck ,след време ще се чудиш защо толкова си се плашила.Между другото изобщо не се усеща липсата на тръбите.Успеххххххх!
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #49 -: Април 23, 2009, 13:57:24 pm »
Искам да попитам момичетата, които са минали през неуспешно ин витро, дали след идването на цикъла след неуспешна процедура са били на противозачатъчни или нещо по специално препоръчано им лекар. Аз самата като бях при лекаря си след идването на цикъла не бях прегледана и съответно забравих да попитам, а сега чувствам някакви по особени болки и от двете страни в долната част на корема и се притеснявам от кисти, щото на всичко отгоре съм с малка ендометриозна отново. Благодаря!
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #50 -: Април 23, 2009, 16:07:25 pm »
kkk29 ,аз лично и след двата опита не съм била на противозачатъчни,но е строго индивидуално за всеки.Трябва след като ти свърши задължително да отидеш на преглед и вече док ще прецени дали да ти предпише противозачатъчни или не.
Иначе и при мен първият цикъл след спиране на лекарствата беше по-болезнен,но нямам представа защо.Ако искаш,за твое успокоение,си пусни туморния маркер СА-125 .Аз така направих,защото и при мен след второто лапаро имах отстранена ендометриозна киста.Това изследване горе-долу ще внесе яснота за док,относно съмненията за нова ендом. киста.
Успех и горе главата!
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #51 -: Април 23, 2009, 16:12:35 pm »
И аз не съм пила нищо след опитите.Най-добре както ти е казала мече да отидеш на преглед и да си попиташ док.Успех от мен.
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #52 -: Април 23, 2009, 16:33:33 pm »
Момичета,незнам как и защо но яйцеклетките ми са били с много лошо качество.Незнам какви са причините за това?Доста се притесних защото по-принцип сме с мъжки фактор,а какво се получи???? От нищото се появи този проблем.Док иска имунологични пуснах ги и сега чакам.Ако някой има идея за такъв проблем моля да го сподели.Благодаря :thankyousign:
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #53 -: Април 23, 2009, 17:29:54 pm »
 ieio ,доколкото знам влошаването на качеството на яйцеклетките може да се повлияе и от неподходяща за твоя организъм стимулация.Имаше някъде една стара тема за качеството на яйцеклетките,ще се поразровя да видя къде беше.
Не се стряскай предварително,след имунологичните изследвания всичко ще се изясни.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #54 -: Април 27, 2009, 23:40:14 pm »
Здравейте, момичета, като се гледам :(, май съм точно за тук: днес, на 10-ти ден след трансфер, като си видях резултатите, направо се покъртих и май няма да стигна до "пикливия" тест. Утре ще питам доки дали при тия ниски резултати /ЧХГ-0,50 Е2-155 Р-9,88/ направо да не спирам лекарствата...? /В клиниката, където съм, е практика да се пускат хормони и ЧХГ на 5-ти и 10-ти ден от ЕТ/. Че да почвам по-скоро следващия, втори опит...

П.П. Чудя се дали има значение за качеството на яйцеклетките доколко си спокоен по време на стимулацията...че аз хич не бях, даже си обърках по едно време дозите на мерионала...?
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #55 -: Април 28, 2009, 00:53:04 am »
Искам да попитам момичетата, които са минали през неуспешно ин витро, дали след идването на цикъла след неуспешна процедура са били на противозачатъчни или нещо по специално препоръчано им лекар. Аз самата като бях при лекаря си след идването на цикъла не бях прегледана и съответно забравих да попитам, а сега чувствам някакви по особени болки и от двете страни в долната част на корема и се притеснявам от кисти, щото на всичко отгоре съм с малка ендометриозна отново. Благодаря!
При мен е същата ситуация с разликата , че нямам ендоментриозна киста.Това е първи цикъл след ИКСИто и усещането ми е сякаш имам кисти. Усещам болки , но поносими , в яйчниците.
Противозачатъчните ли са решението на проблема?
На преглед съм на 14.05.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #56 -: Април 28, 2009, 11:21:41 am »
 Тази сутрин ми дойде цикъла на 21 ден.Продължителността на МЦ при мен е 30 дена. Нормално ли е това?
 След ИКСИто първия цикъл започна на 06 - 07 април(приличаше по - скоро на няколкодневно зацапване).
« Последна редакция: Април 28, 2009, 11:29:19 am от fatalwoman »
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #57 -: Април 28, 2009, 11:48:33 am »
Здрасти, fatalwoman! Ако си била със стимулация, съвсем нормално е първият цикъл след неуспешното инвитро да е странен по някакъв начин - имала съм всякакви: по-слаб като зацапване, адски силен, с много болки, съвсем нормален, като че нищо не е било... случвало ми се е вторият цикъл да ми е по-силен, по-болезнен... случвало ми се е трайно да ми се "разбърка графика" или да се възстанови още на следващия месец и да не мръдне.
Не се притеснявай излишно!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #58 -: Април 28, 2009, 11:58:13 am »
Да така е било и при мен няма място за притеснение.Все пак се намесваме в работата на природата по някакъв начин с процедурите така че после има малко объкване до нормализирането.Споко fati!
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #59 -: Април 28, 2009, 13:34:53 pm »
Фаталче,не се притеснявай,дай им време на яйчниците да се поосвестят малко  :lol:
все пак сме имали стимулации,пункции,хормонални лекарства.И мен доста си ме боля първия цикъл след инвитрото и беше по -оскъден от обикновено.Да минава по-бързо времето и да почваме наново,навити ли сте  :lol:
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #60 -: Април 28, 2009, 23:57:07 pm »
Да почваме наново е супер но КОГА? При мен от имунологичните изследвания се оказа,че имам някакви отклонения.Незнам докаква степен Имунологията в България се е развила понеже я има при нас от 3-4години.Но изцяло се доверявам на лекарите и като винаги от притеснение даже не разбрах точно каво -имуно нуклиарни клетки или нещо такова.Изписаха ми лекарства за 2месеца и после ново изследване.Незнам това значи ли че ще успея да опитам отново до края на тази година.Силно се надявам и стискам палци на всички. :goodluck:
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #61 -: Април 29, 2009, 18:16:48 pm »
privet i ot men momi4eta.blagodaria na vsi4ki za spodelenoto.az sam na 13 den ot ET na in vitro 3 opit.utre ste pravia testa,no ve4e vtori den imam leko zacapvasto karvene.mnogo sam pritesnena,daje mi iz4ezna jelanieto za testa.ne sam pravila kravni izsledvania.in vitroto mi be6e s kokultivirane i dva transfera na 3 i 5 den ot punkciata.iskam da popitam niakoia ot vas imala li e podobni problemi predi testa.opitvam se da se nastroia za otr.rezultat utre,no mnogo ste stradam ako e taka.izvinete me za latinskite bukvi.jelaia vi vsi4ko nai nai ot vse sarce.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #62 -: Април 30, 2009, 01:36:19 am »
Мили, в едни друг форум едно момиче така се тревожеше от едно зацапване, но вече е с установена бременност, така че не се шашкай. Стискам палци за теста - дано е положителен!
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #63 -: Април 30, 2009, 14:43:32 pm »
момичета, моля ви дайте мнение, ето проблема - на 14 ден след ин витро направих кръвен тест - отрицателен.веднага спрях естрофема и утрогестана и сега чакам да ми дойде, но не ми идва.досега съм нямала проблеми с цикъла.въпросът ми е, след колко време е нормално да ми дойде?някои от вас имат толкова опит и познания, че са почти като доктори.. :)
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #64 -: Април 30, 2009, 14:55:20 pm »
 amalfi ,на мен ми дойде на 3-я ден след спирането на лекарствата,ама може би е индивидуално за всеки.Не се притеснявай,пък ако много ти закъснее ,най-добре се обади на доки.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #65 -: Април 30, 2009, 15:20:25 pm »
благодаря ти, me4i, а на кой ден си направи кръвния тест?
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #66 -: Април 30, 2009, 15:22:11 pm »
На 14 ден,не можах да изчакам до 17-я  :lol:
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #67 -: Април 30, 2009, 15:34:10 pm »
и аз така  :), но всъщност ми се появиха 2-3 капчици розова кръв на 14 ден, / буквално не повече / и аз хукнах за теста.
очевидно ще се надяваме на следващия път - пожелавам ти късмет!
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #68 -: Май 01, 2009, 15:25:22 pm »
Здравейте и от мен :)
Момичета да ви попитам относно цикъла след неуспешен опит.Значи при мен имаше кюретаж в 8 гс,след това на 30-я ден от него започнах дуфастон(по принцип съм така от година и нещо,без него не ми идва)за десет дни,и след това чак на осмия ден от спирането му(а преди на втори-трети ден)започна някакво кафяво но супер малко,като зацапване и така продължи два дена и половина и изчезна и то,и сега незнам какво беше това,да го броя ли за цикъл,притеснявам се,какво се случва,явно е пълен хаос от толкова хормони,знам ли,на преглед съм др.седмица,отмених си часа от тази седмица понеже мислех че цикъла ми ще бъде както преди а Док ми каза да дойда в първите чисти дни,а то какво стана.При някой случвали ли се е това,да го смятам ли за цикъл,ох само притеснения. :(
« Последна редакция: Май 01, 2009, 15:31:58 pm от ninkata1 »

Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #69 -: Май 01, 2009, 17:25:38 pm »
Нинка, аз бих си го броила за цикъл и като отидеш при док му кажи.Не се притеснявай всичко ще е наред ще видиш :)при мен се е случвало и док ми го е броил за цикъл.Успех мила
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #70 -: Май 01, 2009, 17:34:35 pm »
 И аз мисля , че трябва да го броиш за цикъл.
При мен след неуспешен опит имаше 7 дена основно зацапване , но го броях за цикъл.
*

    iliva

  • *
  • 4
  • надежда винаги има
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #71 -: Май 01, 2009, 21:50:14 pm »
Здравейте, включвам се в темата да ви разкажа историята ми. На 5 ден след трансфера чхг ми беше 2, на десетия ден ми беше 4, докторката ми каза да не спирам лекарствата, но аз на своя глава реших, че не съм бременна и ги спрях, след 2 дена ми доиде след 10 дена почна да ми тече кафява кръв, но само когато ходех до тоалетната след още 10 дни почнах да кървя по обилно и реших да се обадя на докторката. Веднага ме изпрати да направя чхг, което беше 130,след 2 дена вече беше 93,неразбрах аз ли съм виновна и дали въобще съм била бременна, и най важното дали не трябва да направя още някакви изследвания преди следващия опит,незнам дали съм за тази тема, но силно се надявам да има някои да ми помогне.На всички пожелавам весели празници!!!! :bighug: :bighug:
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #72 -: Май 01, 2009, 22:01:13 pm »
Не искам да те разстройвам,но по мое мнение определено не е трябвало да спираш лекарствата на своя глава.На другите ти въпроси със сигурност може да ти отговори само лекарката ти.Запиши си час и нека да те прегледа и тя ще ти каже какво да правите по-нататък.И накрая моят съвет е да не се измъчваш с излишни въпроси.Каквото и да е било вече е минало.Най-важното ти си решила,че ще правиш друг опит.Пожелавам ти този път всичко да е наред и да успееш!
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #73 -: Май 01, 2009, 22:47:25 pm »
По принцип лекарствата се спират само, когато каже лекаря. Ние не сме лекари. Има една тема закована за грешките след инсе и трансфер. Кафяво зацапване не означава, че няма бременност, но определено изисква внимание, ако продължава. Какви лекарства все пак си спряла? Най-вероятно имаш предвид прогестерона. Съмнява ме за 2 дни да доведат до такова падане на нивата, по-скоро бременността не се е развивала (за това говори и твърде бавното и късно покачване на чхг нивата). Съжалявам за случилото се, следващият път всичко ще е наред. Иди на преглед сега да се види как стоят нещата. Успех!
*

    iliva

  • *
  • 4
  • надежда винаги има
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #74 -: Май 01, 2009, 23:13:55 pm »
cygnus,благодаря за отговора, но не си ме разбрала, на 12 ден от ЕТ си имах нормален цикъл,след това имах зацапване, а на 24 ден от ЕТ, чхг ми беше 130, утрогестан си слагах 3х2, и преди инвитрото съм правила 7 инсеминации, и тогава докато не спра утрогестана не ми е идвало, благодаря и на мерилин, но просто исках мнение и от други, докторката ми каза, че явно е имало имплантация, но не е трябвало да спирам лекарствата, та ако може някои да сподели какво мисли ще съм благодарна
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #75 -: Май 01, 2009, 23:36:23 pm »
Не се самообвинявай, едва ли е от спирането на лекарствата.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #76 -: Май 03, 2009, 00:44:25 am »
Йоана на мен също ми дойде докато си слагах утрогестан 3х2 при неуспешно икси. Но така и не направих тест. Аз не съм имала установена имплантация до сега (4 инсета)
Смело напред! Следващият път ще стане, вярвам силно!
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #77 -: Юни 08, 2009, 15:37:41 pm »
Здравеите момичета.И при мен имаше кафеникаво зацапване ,което е нормално при слагането на утрогестан,но не е нормално ако имаш и силни едвам поносими болки.При мен имаше имплантация и положителен тест , но след това ембрионите са спрели да се развиват.Лекарствата не трябва да се спират докато не ви каже лекаря .Пожелавам ви успех.