0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #40 -: Април 14, 2009, 13:52:55 pm »
 elliq ,ти какви изследвания прави след този резултат?Излезе ли някаква причина за неимплантирането?Определено ще ни помогнеш ако споделиш,че ние доста се чудим какво да правим оттук нататък
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #41 -: Април 14, 2009, 14:22:18 pm »
здравейте. за първи път се включвам и направо умирам от страх. предстой ми икси но зесега не се знае кога, т.к. моят док ми препоръчва (и то горещо)да премахна единствената си тръба(другата "изчезна" при извънматочна преди години), защото на нея има сактосалпингс и според него може да изиграе лоша шега при имплантирането.
незнам какво да правя. хидро- и сактосалпингс едно и също ли е.
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #42 -: Април 14, 2009, 14:26:35 pm »
Направих имунологични и генетични-всичко беше наред.Вероятна причина за неуспеха беше лошо качество на сперматозоидите,макар че казаха,че ембрионита са хубави.С мъжки фактор сме.
Дано да намерите правилното решение! yahoo_17
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #43 -: Април 14, 2009, 14:38:40 pm »
Тет, виж какво намерих по въпроса - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_glossary&func=view&Itemid=80&catid=187&term=%D1%E0%EA%F2%EE%F1%E0%EB%EF%E8%ED%EA%F1. Хидросалпинкса е течност, но и двете нямат работа в тръбите ни. Така както е описано звучи сериозно. Според мен послушай лекаря си. За сактосалпинкс не знам, но хидросалпинкса го водят опасен за евентуалния ембрион. И препоръчват прекъсване на засегнатата тръба. Аз го направих, за да съм по-спокойна. Нека и другите кажат какво мислят, но не се страхувай, ако имаш доверие на лекаря си послушай го.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #44 -: Април 14, 2009, 15:05:39 pm »
elliq, а преди втория опит нещо за мъжкия фактор предприехте ли?
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #45 -: Април 14, 2009, 15:20:21 pm »
Не.Използвахме замразен материал.(с азооспермия сме и сперматозоидите са взети чрез биопсия)
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #46 -: Април 14, 2009, 16:31:20 pm »
pesheck, благодаря. още повече се уплаших.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #47 -: Април 14, 2009, 17:09:04 pm »
Тет, недей бе мило. Не съм искала да те стряскам, просто да ти дам информация, за да ти е по-лесно да вземеш решение. Стряскащо звучи, да останеш без тръби, но ти явно си на етап икси. Ако това нещо в тръбата ти попречи на имплантиране и запазване на бременоста - струва ли си риска. Според лекаря ти е рисковано, пак казвам, ако му имаш доверие - действай. Или си дай малко време за да осмислиш и приемеш новината. Повярвай ми след време ще се чудиш от какво толкова си се плашила. Всяка нова пречка по пътя ни стряска, но и преодоляването и ни засилва увереноста, че ще се справим. И ти ще успееш.
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #48 -: Април 14, 2009, 17:26:14 pm »
Тет, наистина няма нищо страшно.Тук всички сме поне с по една лапароскопия и ни липсва по една,на някой като мен например и по две тръби  :lol: Така или иначе сме се насочили към АРТ можем да минем и без тръби,ми така де.И както ти казва  Pesheck ,след време ще се чудиш защо толкова си се плашила.Между другото изобщо не се усеща липсата на тръбите.Успеххххххх!
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #49 -: Април 23, 2009, 13:57:24 pm »
Искам да попитам момичетата, които са минали през неуспешно ин витро, дали след идването на цикъла след неуспешна процедура са били на противозачатъчни или нещо по специално препоръчано им лекар. Аз самата като бях при лекаря си след идването на цикъла не бях прегледана и съответно забравих да попитам, а сега чувствам някакви по особени болки и от двете страни в долната част на корема и се притеснявам от кисти, щото на всичко отгоре съм с малка ендометриозна отново. Благодаря!
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #50 -: Април 23, 2009, 16:07:25 pm »
kkk29 ,аз лично и след двата опита не съм била на противозачатъчни,но е строго индивидуално за всеки.Трябва след като ти свърши задължително да отидеш на преглед и вече док ще прецени дали да ти предпише противозачатъчни или не.
Иначе и при мен първият цикъл след спиране на лекарствата беше по-болезнен,но нямам представа защо.Ако искаш,за твое успокоение,си пусни туморния маркер СА-125 .Аз така направих,защото и при мен след второто лапаро имах отстранена ендометриозна киста.Това изследване горе-долу ще внесе яснота за док,относно съмненията за нова ендом. киста.
Успех и горе главата!
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #51 -: Април 23, 2009, 16:12:35 pm »
И аз не съм пила нищо след опитите.Най-добре както ти е казала мече да отидеш на преглед и да си попиташ док.Успех от мен.
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #52 -: Април 23, 2009, 16:33:33 pm »
Момичета,незнам как и защо но яйцеклетките ми са били с много лошо качество.Незнам какви са причините за това?Доста се притесних защото по-принцип сме с мъжки фактор,а какво се получи???? От нищото се появи този проблем.Док иска имунологични пуснах ги и сега чакам.Ако някой има идея за такъв проблем моля да го сподели.Благодаря :thankyousign:
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #53 -: Април 23, 2009, 17:29:54 pm »
 ieio ,доколкото знам влошаването на качеството на яйцеклетките може да се повлияе и от неподходяща за твоя организъм стимулация.Имаше някъде една стара тема за качеството на яйцеклетките,ще се поразровя да видя къде беше.
Не се стряскай предварително,след имунологичните изследвания всичко ще се изясни.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #54 -: Април 27, 2009, 23:40:14 pm »
Здравейте, момичета, като се гледам :(, май съм точно за тук: днес, на 10-ти ден след трансфер, като си видях резултатите, направо се покъртих и май няма да стигна до "пикливия" тест. Утре ще питам доки дали при тия ниски резултати /ЧХГ-0,50 Е2-155 Р-9,88/ направо да не спирам лекарствата...? /В клиниката, където съм, е практика да се пускат хормони и ЧХГ на 5-ти и 10-ти ден от ЕТ/. Че да почвам по-скоро следващия, втори опит...

П.П. Чудя се дали има значение за качеството на яйцеклетките доколко си спокоен по време на стимулацията...че аз хич не бях, даже си обърках по едно време дозите на мерионала...?
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #55 -: Април 28, 2009, 00:53:04 am »
Искам да попитам момичетата, които са минали през неуспешно ин витро, дали след идването на цикъла след неуспешна процедура са били на противозачатъчни или нещо по специално препоръчано им лекар. Аз самата като бях при лекаря си след идването на цикъла не бях прегледана и съответно забравих да попитам, а сега чувствам някакви по особени болки и от двете страни в долната част на корема и се притеснявам от кисти, щото на всичко отгоре съм с малка ендометриозна отново. Благодаря!
При мен е същата ситуация с разликата , че нямам ендоментриозна киста.Това е първи цикъл след ИКСИто и усещането ми е сякаш имам кисти. Усещам болки , но поносими , в яйчниците.
Противозачатъчните ли са решението на проблема?
На преглед съм на 14.05.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #56 -: Април 28, 2009, 11:21:41 am »
 Тази сутрин ми дойде цикъла на 21 ден.Продължителността на МЦ при мен е 30 дена. Нормално ли е това?
 След ИКСИто първия цикъл започна на 06 - 07 април(приличаше по - скоро на няколкодневно зацапване).
« Последна редакция: Април 28, 2009, 11:29:19 am от fatalwoman »
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #57 -: Април 28, 2009, 11:48:33 am »
Здрасти, fatalwoman! Ако си била със стимулация, съвсем нормално е първият цикъл след неуспешното инвитро да е странен по някакъв начин - имала съм всякакви: по-слаб като зацапване, адски силен, с много болки, съвсем нормален, като че нищо не е било... случвало ми се е вторият цикъл да ми е по-силен, по-болезнен... случвало ми се е трайно да ми се "разбърка графика" или да се възстанови още на следващия месец и да не мръдне.
Не се притеснявай излишно!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #58 -: Април 28, 2009, 11:58:13 am »
Да така е било и при мен няма място за притеснение.Все пак се намесваме в работата на природата по някакъв начин с процедурите така че после има малко объкване до нормализирането.Споко fati!
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #59 -: Април 28, 2009, 13:34:53 pm »
Фаталче,не се притеснявай,дай им време на яйчниците да се поосвестят малко  :lol:
все пак сме имали стимулации,пункции,хормонални лекарства.И мен доста си ме боля първия цикъл след инвитрото и беше по -оскъден от обикновено.Да минава по-бързо времето и да почваме наново,навити ли сте  :lol: