0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #640 -: Март 29, 2011, 17:30:55 pm »

Туин, аз пък само с брашно на Софимел работя, вероятно е друга причината
не мога да си представя, че не се получава с него


Мини, на вид се получава, втасва страхотно, бухва, на конци е, но стои жилава питката. Може би наистина слагам повече брашно, та затова да се получава този ефект. Или пък пека повече? Не знам.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #641 -: Март 30, 2011, 10:29:06 am »
Вчера ходих в Технополиса да си кажа мъката  :?. На рекламация момичето ми предложи да я пратят във Варна в сервиз, където можела да се забави месец, но според нея това не е рекламация те така си печали, да ама мен не ме устройва така да ми пече. Нали виждам и други резултати далеч по-добри от моите. Казах и че не ми се дава за месец ще си попека още малко и като се изнервя максимално ще я донеса пак за рекламация. Ами още не съм и се нарадвала. Не мога и да я сменя за по-скъп модел била ползвана, ами как да разбера дали прави хлям ако не я пробвам? А на количка отстрани имаше още два мулинекса за рекламация единия като моя.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #642 -: Март 30, 2011, 12:18:13 pm »
Вчера ходих в Технополиса да си кажа мъката  :?. На рекламация момичето ми предложи да я пратят във Варна в сервиз, където можела да се забави месец, но според нея това не е рекламация те така си печали, да ама мен не ме устройва така да ми пече. Нали виждам и други резултати далеч по-добри от моите. Казах и че не ми се дава за месец ще си попека още малко и като се изнервя максимално ще я донеса пак за рекламация. Ами още не съм и се нарадвала. Не мога и да я сменя за по-скъп модел била ползвана, ами как да разбера дали прави хлям ако не я пробвам? А на количка отстрани имаше още два мулинекса за рекламация единия като моя.
linko5 нашата, както беше нова така мина през този сервиз ... за смяна на двигателчето. Чакаха частите от незнам 8O си къде, но не чакахмемесец а за 10 дни беше там и после си е при нас ... вече е тип топ (засега)


*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #643 -: Март 30, 2011, 13:11:22 pm »


Някоя съфорумка има ли такава машинка, моята е нова! да изкаже мнение, за да разбера дали съм се минала! :oops:
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #644 -: Март 30, 2011, 14:53:46 pm »
Честито хубава изглежда ! Дано прави и вкусен добре изпечен хляб, пусни и снимки на хляба после, ще чакам да го видя успех! Накарай ме да ти завидя за коричката osi_9
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #645 -: Март 30, 2011, 15:00:47 pm »

[/quote]
linko5 нашата, както беше нова така мина през този сервиз ... за смяна на двигателчето. Чакаха частите от незнам 8O си къде, но не чакахмемесец а за 10 дни беше там и после си е при нас ... вече е тип топ (засега)
[/quote]

Десс, аз заредих днес на отложен старт за селски хляб 1кг метнах и кърпа отгоре както ме посъветва момиче от форума ,като се прибера от работа ще видя резултата, ще пробвам още някоя друга програма и ако все така не ми изпича ще се прежаля да я дам на сервиз. Днес говорих със защита на потребителя казаха ми че при дефект на машината след закупуването, не след дълго ползване естествено, имам право на смяна на продукта! Да ама върви се разправяй
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #646 -: Март 30, 2011, 16:07:02 pm »
Честито хубава изглежда ! Дано прави и вкусен добре изпечен хляб, пусни и снимки на хляба после, ще чакам да го видя успех! Накарай ме да ти завидя за коричката osi_9
Ще пусна снимчица непременно...първия беше на бързата програма за 58 мин. и не стана коричка, защото в тази програма нямаше опции за избиране на коричката, но тези дни ще направя на стандартната и ще пусна!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #647 -: Март 31, 2011, 21:20:01 pm »
Момичета правих хляб с мляко стана мноооого вкусен! :eating: На мъжа ми не му допадна особено сладникавия вкус, но с тази придобивка наистина много хляб се изяжда. Преди един хляб го ядяхме два дни и на третия го хвърлях, а сега един хляб от 750г заминава за деня. Скоро ще имаме нужда...:veloergo: :presi:
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #648 -: Април 01, 2011, 13:21:27 pm »
не позволявайте тестото да опира в стъклото.така хем не се изпича отгоре защото не циркулира топлия въздух,а и при печене хляба хлътва навътре заради по ниската температура горе.най добре се получава ако точно преди началото на печенето е на около сантиметър от стъклото.но това става с опит. :lol:
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #649 -: Април 02, 2011, 14:59:04 pm »
az si kupih hlebopekarna NEO BM-201 I SUM MNOGO DOVOLNA ,NA DOSTUPNA CENA I PRAVI VSI4KI NE6TA KOITO PRAVQT PO SKUPITE ,NE NAMIRAM RAZLIKA
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #650 -: Април 02, 2011, 17:16:59 pm »
първо- в тези форуми се пише на кирилица
второ- така написано ми звучиш като търговски агент на Нео,как точно не намирашш разлика от по-скъпите машини, ако например не си имала такава и сега си си купила по-евтина  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #651 -: Април 02, 2011, 17:57:21 pm »
Здравейте и от мен. Отдавна не съм се включвала. Сега обаче наближава Великден, тъкмо време за усилена работа на машините за хляб. И тъй като трябва всичко да се пробва от рано за да не се изложим за празника, предлагам ви рецептата на един много сполучлив козунак за хлебопекарна.

Козунак за хлебопекарна

НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ:
За тестото:
2 яйца + 1 белтък;
100 мл. Прясно мляко;
50 мл. Кисело мляко;
150 гр. Захар кристална
70 гр. Масло;
30 мл. Олио;
600 гр. Брашно приблизително;
14 гр. Жива мая;
1 Ванилена захар;
Есенция ром, лимон;
Кората на 1 портокал или лимон;

За добавяне:
2-3 с.л. ром;
100 гр. Бели стафиди;
4 бр. Локумчета, нарязани на малки кубчета;
По желание една шепа по-едро счукани орехи.

За намазване и поръсване:
1 жълтък;
2-3 с.л. бяла или кафява захар;
15-20 бр. Филирани бадеми;
2 бр. Локумчета, нарязани на малки кубчета.


Накисвам стафидите в рома. Държа ги почти два часа. Толкова време имат докато им дойде реда за добавяне в тестото.
Намазвам бъркалките с олио. Изсипвам последователно в контейнера на машината за хляб прясното мляко леко затоплено с размитата в него мая за хляб, киселото мляко, леко разбитите яйца, половината масло нарязано (поразмекнато, но не разтопено), захарта - аз сложих 180 гр., първия път когато правих рецептата сложих 150 гр. и не беше сладък козунака, но не бива повече от 180, многото захар пречи на образуването на конците. Накрая се слага брашното. Стартирам машината на програма Сладък хляб. При мен е номер 4 - 3 ч, 50мин (Moulinex OW5000). Брашното е 600 гр., но все пак зависи от качеството  му, както и от големината на яйцата. Затова не е зле тестото да се наблюдава. Трябва да се получи стегната, но не много твърда топка. Тестото да е малко по-меко от това за хлаб. Веднага след 5 минутната почивка започвам да добавям към тестото на капки олиото и нарязано на парченца останалото масло, малко по малко, като ги редувам. Настърганата кора, ванилената захар и есенцията слагам при звуковия сигнал. Докато машината си работи нарязвам локума на малки кубчета. Гледам кубчетата да ги овалвам в захарта в кутийката, за да не залепват едно в друго. В подходящ съд загрявам вода до завиране и отстранявам от котлона. Веднага пускам вътре бадемите за минута и половина. Отцеждам ги и ги обелвам. Филирам (нарязвам на тънки филийки по дължина). Две минути преди последното размесване овалвам в брашно отцедените стафиди, орехите и парченцата локумчета и ги сипвам в тестото. Според предпочитанието локума може да се замени с черен шоколад. След като размесването приключи изваждам тестото, разделям го на три, правя фитили, които сплитам и завивам двата края към средата на получилата се плитка. Махам бъркалките, намазвам крачетата с олио и връщам плетеницата в машината. Минутка преди да започне печенето намазвам с разбития с няколко капки вода и олио жълтък, поръсвам с бадеми, локум и захар. Затварям капака и... чакам. Моята машина също не зачервява отгоре. Не знам, може би някои да се случили с по-слаби реотани. Ако е необходимо по-добре е да се пъхне за 2 мин. в загрята фурна само на горен реотан, отколкото да се допича, тъй като се изсушава много, отстрани и отдолу попрегаря, до средата потъмнява. А тази прекрасна рецепта не заслужава това. Като основа съм ползвала рецептата, която Кулинарен еликсир е публикувала, но с леки промени от моя страна. Опитайте.
Ето и снимка. Не е много добра, но се вижда, че козунака се е получил.
« Последна редакция: Февруари 07, 2013, 16:32:24 pm от mishanta »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #652 -: Април 05, 2011, 08:10:34 am »
Така, така дни и нощи четох и изчетох цялата тема...

Искам да си взема пекарна, от прочетеното до тук разбрах,
че принципа на всички е един и същ
и не е задължително да е много скъпа и маркова машина
за да бъдат нещата които твори добри и сполучливи!
Вие ще кажете дали греша, но важно е още да е с обем до 1кг-
(това с оглед нуждите на моето семейство) да има отложен старт, степен на препичане!

Спрях се на четири модела-

* ZELMER 43Z010

* Finlux

* Finlux 2
този ми харесва повече като дизайн,
но е с до 750гр вместимост


* Аляска-снимка evrodevoika

* NEO BM-500

Ще ви бъда Благодарна, ако споделите мнение!
За да преценя и да дерзая!

 :flower: Мишанта

 
« Последна редакция: Април 05, 2011, 08:26:46 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #653 -: Април 05, 2011, 21:08:19 pm »
Здравей Mishanta. Аз нямам лични впечатления от пекарните за хляб, на които ти си се спряла, но доколкото съм чела мнения по въпроса, като че ли от въпросните марки най-много се ползва ALASKA. FINLUX като че ли не е много популярна или поне за мен. Аз ползвам Moulinex OW5000, върши работа, но не мога да кажа, че съм чак възхитена. С две бъркалки е, реотаните са отдолу и не може да направи някакъв друг цвят освен много бледо розов за горна коричка, ако ще да е и на 7 степен на препичане. Има един модел на KENWOOD с вентилация на горещия въздух, при който определено би отпаднал този проблем, но за съжалене са доста скъпи, от порядъка на 400 лв. За ZELMER отзивите също не са лоши. Според мен е важно, все пак, независимо от марката, мощността на автоматите за хляб да не е много ниска, не по-малко от 550 вата, дори повече. А ето и още един модел, който лично мен ме заинтригува като го видях, най-вече цената. http://tehnomag.net/eshop.php?body=prodshop&rfr=shopmania&gr=6&pod=4&id=471  
« Последна редакция: Април 05, 2011, 21:11:04 pm от DINARA »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #654 -: Април 05, 2011, 23:31:12 pm »
Много съм ти признателна за споделеното  :flower: DINARA!
Мулинекс е марака която е предпочитана , но мненията за нея са и противоречиви
от непрепечени хлебчета до чести повреди, разбира се има и много успешни такива!


Днес ходих и видях малката * Finlux.
Хареса ми, но искам да има капацитет до поне 900грама!
В крайна сметка се спрях на * ZELMER 43Z010 ...
Дано избора ми е бил сполучлив!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #655 -: Април 06, 2011, 09:06:12 am »
ще ще
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #656 -: Април 07, 2011, 11:46:35 am »
Мини, много са ти апетитни козунаците от първа страница, може ли да пуснеш рецептата, че не я мернах никъде. Благодаря предварително!  Ще правя и аз опити за Великден.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #657 -: Април 07, 2011, 16:05:12 pm »
Мишанта Зелмера не е добър вариант повярвай ми от личин опит.
Коричката на хляба отгоре си остава бял, само от страни се препича.
Много е слаба като мощност.
Иначе да ти забърка тесто става, но в печенето нещо я няма.

Имам Клатроник от първите машини, сега незнам защо се наричат Зелмер. Изглеждат абсолютно по един и същ начини и показателите им за мощност и техническите характеристики са им еднакви.

Реотана е от страни на казанчето и е с една бъркалка.
mesnotices.fr/manuel-notice-mode-emploi/CLATRONIC/BBA%202785-_F

Това е моята машина, но както виждаш е едно към едно със Зелмер, а защо е така незнам.
« Последна редакция: Април 07, 2011, 16:29:12 pm от kartiche »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #658 -: Април 08, 2011, 08:52:55 am »
Късно kartiche, Зелмера е вече у дома!
Твоето мнение е първото с знак минус което срещам.
Дано все пак аз имам малко късмет, но претърпях пълен провал с първия хляб...
Но и не бях съвсем прецизна във мерки и теглилки...
Рецептите в книжката не са конкретизирани с коя от двете лъжички
се отмерват солта, маята и захарта...отделно нямам везна
и сложих брашно премерено с обикновенна разграфена мензура!
Снощи по-късни доби притеснявах Мери с въпроси  :oops:
Ще гледам днес да си взема везна и да направя хляб
с рецепта не от книжката, проба/грешка така ще действам!
Абе големи бъзици отнесох, а така я чаках  :?
Няма да се откажа, може би при мен ще важи успеха на след премиерното представление!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #659 -: Април 08, 2011, 10:36:24 am »
Ееее Мишанта, не видях по-рано поста ти, та да ти бях писала навреме. :?
Но нищо дано пък да ти хареса.
Но е много слаба като мощност 415W при 1500W при Мулинекса най-скъпия модел.
Гледам във форума повечето момичета са с Мулинекс и са доволни. А и хляба им изглежда равномерно изпечен на снимките, а моят отгоре си е бял, а от страни хваща дебела кора като настроя машината на най-тъмна кора.
Да и в упътването при мен е много лаконично и мерките са много странни и като, че ли не са много точни. Аз като пека в нея вземам рецепти от форума за Мулинекса.
Ако пък не ти хареса подария на свекито например. :wink: