0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #620 -: Март 28, 2011, 21:24:58 pm »
Това трябва да е препечения хляб...
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #621 -: Март 28, 2011, 21:28:35 pm »
а тази снимка е след престой във фурната на функция грил за да зачервя коричката. Не трябва ли така да изглежда като излезе от пекарната или има да си мечтая?
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #622 -: Март 28, 2011, 22:20:20 pm »
Според мен след като няма реотан отгоре, няма как да стане както във фурната!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #623 -: Март 28, 2011, 22:24:30 pm »
Ами и моята няма реотан отгоре,обаче като я пусна на най-силно препечена и си става доста хрупкава коричката.И аз работя със "Софимел" само.

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #624 -: Март 28, 2011, 23:20:27 pm »
Каква марка е вашата хлебопекарна? Моята е ОW 200034, като гледам снимките на другите момичета хляба им е доста по-зачервен отгоре, а моя на средно изпичане отгоре стои като суров толкова е бял.Инъче хляба е хубав наистина, вкусен и се надува добре.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #625 -: Март 29, 2011, 06:38:04 am »
доста момичета имат ако не се лъжа OW 500 или  нещо такова беше, също така не малко са с иноксовия модел, аз също съм с нея и на нея реотана й е долу, ма пък си хваща прилична коричка
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #626 -: Март 29, 2011, 10:04:51 am »
Линко,моята е също като твоята на снимката-Мулинекс.

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #627 -: Март 29, 2011, 10:23:04 am »
Парси, като е същата как ти изпича отгоре на втората степен? Имаш ли снимки? Аз се каня днес да ходя в Технополиса да им правя рекламация. Вчерашния хляб го пробвах на трета степен на изпичане леко успя да порозовее коричката. Дават я 610W, а на кутията и пише 660.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #628 -: Март 29, 2011, 10:29:22 am »
linko5 - аз също съм с Мулинекс, OW 5003, и когато в стаята е топло отгоре хляба хваща прилична коричка на втора степен. Затова през зимата имам навика да я завивам с кърпа, така хем бухва по-добре, хем и се препича. Проблемът идва точно от това, че реотанът е отдолу.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #629 -: Март 29, 2011, 10:43:50 am »
искам да кажа и моето мнение за не изпичането на хляба.веднъж бях на гости и домакините ни приготвиха хляб-точно такъв беше най -отгоре не бе6е добре изпечен.просто когато много бухне хляба и стигне до прозорчето няма как да се изпече.моми4ета спазвайте много точно мерките в книжката и ще стане.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #630 -: Март 29, 2011, 13:05:25 pm »
И аз, съм с Мулинекс, но OW 5030. При мен, се изпича хляба, както на 1 така и на 2 и 3 степен :? Не съм го доизпичала никога във фурната ... ще се опитам да кача снимки, но нещо не ми се получават незнам защо, явно не мога да се справя с това ...


Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #631 -: Март 29, 2011, 13:07:08 pm »
И двата пъти съм спазила точно рецептата по книжката и хляба ми е 750гр не е кило, надигна се, но не толкова че да излезе от съда. Не мисля че трябва да е като настъпан, за да се изпече добре отгоре :dontknow:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #632 -: Март 29, 2011, 13:09:28 pm »
Моите се вдигат до капака, имам чувството, че ако не е той, ще се разлеят и навън чак  :D Съжалявам момичета имам снимки на компа ама не мога да ги кача тук  :(
Намерих и рецепти за козунак тук  :D... което е страхотно т.к иде Великден и ми се ще да направя този път домашни козунаци в машинката :)))


Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #633 -: Март 29, 2011, 13:11:16 pm »
И аз, съм с Мулинекс, но OW 5030. При мен, се изпича хляба, както на 1 така и на 2 и 3 степен :? Не съм го доизпичала никога във фурната ... ще се опитам да кача снимки, но нещо не ми се получават незнам защо, явно не мога да се справя с това ...
Десс, на теб как са ти разположени реотаните в пекарната?
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #634 -: Март 29, 2011, 13:14:01 pm »
Моите се вдигат до капака, имам чувството, че ако не е той, ще се разлеят и навън чак  :D Съжалявам момичета имам снимки на компа ама не мога да ги кача тук  :(
Намерих и рецепти за козунак тук  :D... което е страхотно т.к иде Великден и ми се ще да направя този път домашни козунаци в машинката :)))
отиди на допълнителни опции кликни и ще ти излезе прикачи избираш файл и го отваряш
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #635 -: Март 29, 2011, 15:04:20 pm »
Моите се вдигат до капака, имам чувството, че ако не е той, ще се разлеят и навън чак  :D Съжалявам момичета имам снимки на компа ама не мога да ги кача тук  :(
Намерих и рецепти за козунак тук  :D... което е страхотно т.к иде Великден и ми се ще да направя този път домашни козунаци в машинката :)))
отиди на допълнителни опции кликни и ще ти излезе прикачи избираш файл и го отваряш

linko5 извинявай за супер тъпият ми въпрос, ама къде да ги търся тези допълнителни опции? В см тук някъде из Зачатие или на моят си комп  :oops: ужассс много ме  е срам :oops:,
че хич ме няма в тези работи, а иначе реотаните са отдолу на машината и следват дъното и  :wink:

Такааа май намерих как става закачването .. проба
« Последна редакция: Март 29, 2011, 15:07:45 pm от dess_dess »


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #636 -: Март 29, 2011, 15:09:56 pm »
Този на картинката е изпечен на най-ниската степен и е един от първите, които правих по рецепти от самата книжка  :D


Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #637 -: Март 29, 2011, 15:36:53 pm »
Този на картинката е изпечен на най-ниската степен и е един от първите, които правих по рецепти от самата книжка  :D

 :balk_47: Браво при мен това се получава на трета степен на изпичане само че с по- бледа кора отгоре. И аз го правя от книжката и става ОК отвътре и отстрани.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #638 -: Март 29, 2011, 15:52:19 pm »
 linko5  :D тогава не разбирам, защо така, ти се получава 8O нали, все пак, говорим за една и съща марка хлебопекарна само различни модификации :(


Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #639 -: Март 29, 2011, 16:56:46 pm »
linko5  :D тогава не разбирам, защо така, ти се получава 8O нали, все пак, говорим за една и съща марка хлебопекарна само различни модификации :(
[/quНote]

На твоята ватовете са повече май 800, а моята 610, но нали има мацки дето са си купили с по 450 вата те как го изпичат? Днес се обаждах в Технополиса след работа нарамвам пекарната и отивам там. Голям съм карък