0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #560 -: Декември 15, 2010, 22:18:41 pm »
unforgiven85 здравей :D
Моя козунак отиде директно в кофата, защото се обърках с грамажите....най много с брашното и нищо не стана, утре ще купя електронна везна да нямам проблеми с тези грамажи :D
иначе аз рових в нета за някоя хубава рецепта,ама на този етап нищо не мога да ти споделя.......ама сега като купя везната, ще пробвам това онова :wink:

чакам една приятелка да ми даде рецепта за кекс, вътре с много работи....от рода на щолен, като го пробвам....ще споделя :wink:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #561 -: Декември 16, 2010, 08:54:09 am »
Правила съм Щолен - на ръка :) преди 5-6 год.
Доколкото си спомням при разточването се слага пласт марципан /с бадемово брашно/ - на по-хубавия :)

Благодаря ти, че отвори тема за това - аз бях попаднала в Айхерба на бадемово брашно /сега си чакам какаовото масло/

Дай рецептата и за твоя Щолен :), моля



Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #562 -: Декември 16, 2010, 13:08:56 pm »
денис...само да ми дадът рецептата и да я пробвам,ако е сполучлива веднага ще я пусна тук :D
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #563 -: Януари 20, 2011, 20:02:05 pm »
Момичета, имам проблем, помагайте ! :(
Преди месец и нещо си купих хлебопекарна зелмер. До преди 2 седмици си правеше перфектен хляб и бял и пълнозърнест. Сега от скоро по същата рецепта хлябът хлътва по време на печене малко преди да стане готов (ако се пече 1 час това става 20 мин преди края). както си е надут още малко ще излезе и хлътва от горе и на нищо не прилича...много ме е яд :( каква може да е причината според вас. Мислих, че може да е в брашното да се е увлажнило , но след смяната му пак същото...
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #564 -: Януари 20, 2011, 20:12:27 pm »
Момичета, имам проблем, помагайте ! :(
Преди месец и нещо си купих хлебопекарна зелмер. До преди 2 седмици си правеше перфектен хляб и бял и пълнозърнест. Сега от скоро по същата рецепта хлябът хлътва по време на печене малко преди да стане готов (ако се пече 1 час това става 20 мин преди края). както си е надут още малко ще излезе и хлътва от горе и на нищо не прилича...много ме е яд :( каква може да е причината според вас. Мислих, че може да е в брашното да се е увлажнило , но след смяната му пак същото...
Виж маята. Това обикновено се получава, когато маята не е наред.

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #565 -: Януари 20, 2011, 20:34:01 pm »
Пробвах вече, пробвах жива мая, на йоткер и още една суха , все същия си е ефекта. Като се замисля аз преди използвах домашно бяло брашно , а за пълнозърнестото доста пари се изръсих. И като свърши тази партида и почна да хлътва...Вие какво брашно ползвате?
А друго да попитам дали някой знае изпробвана рецепта за царевичен хляб ?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #566 -: Януари 20, 2011, 22:44:11 pm »
На някой случвало ли му се е бъркалката да залепне за контейнера?
И как я отлепихте?:)

И така си работи но след едно изпичане на хляб не успях да я извадя. Явно се е "споила" от тестото и горещото. Киснах я, чистих я, не излезе. сега мия контейнера заедно с бъркалката защото ако я занеса в сервиза отиде пак 2 месеца да нямам машина:))))))
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #567 -: Януари 20, 2011, 23:28:56 pm »
сложи му вода колкото да покрие бъркалката и пъхни цялата тавичка във фурната (кухненската печка) :)като заври водата трябва да е готово :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #568 -: Януари 20, 2011, 23:30:30 pm »
сложи му вода колкото да покрие бъркалката и пъхни цялата тавичка във фурната (кухненската печка) :)като заври водата трябва да е готово :)

:)Ей за този номер не се бях сещала:))))))
Благодаря. Ще опитам:)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #569 -: Януари 25, 2011, 11:51:59 am »
Момичета, имам проблем, помагайте ! :(
Преди месец и нещо си купих хлебопекарна зелмер. До преди 2 седмици си правеше перфектен хляб и бял и пълнозърнест. Сега от скоро по същата рецепта хлябът хлътва по време на печене малко преди да стане готов (ако се пече 1 час това става 20 мин преди края). както си е надут още малко ще излезе и хлътва от горе и на нищо не прилича...много ме е яд :( каква може да е причината според вас. Мислих, че може да е в брашното да се е увлажнило , но след смяната му пак същото...

Това на мен ми се получава, когато в кухнята, където ми е и хлебопекарната е студено. Пробвай да завиеш машината отгоре с одеало, или просто по-топло помещение.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #570 -: Януари 25, 2011, 12:28:01 pm »
Здравейте!
Имам хлебопекарна Moulinex OW 2000/дано не греша модела/- от тези дето преди месец-два бяха на промоция. Правила съм бял хляб от 500 и 750гр. по рецепти от книжката. Спазвам точно грамажите и последователността. Хлябът става бухнал, изпича се чудесно, дори коричката е добре, не е мокър, не е ронлив- с две думи страхотен е. Но има някакъв странен леко кисел дъх и мирис. Не мога да разбера дали от това,че машината е нова, дали от това,че брашното ми стои в непосредствена близост до подправки...По Коледа я използвах само за замесване и втасване на тесто за питка по моя си рецепта и питката нямаше този дъх.
Ако някой има идея от какво може да се получава, ще съм много благодарна да ми каже!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #571 -: Януари 26, 2011, 18:44:28 pm »
Моят хляб като се изпече при рязането е ронлив и е целият на малки шуплички.
Вашите хлябове така ли стават? На какво може да се дължи това? Ползвам суха мая  на д-р Йоткер или на други производители.
Тези дни замесих тесто за питка в машината, но я изпекох във фурната и тя от вътре стоеше на шуплички и беше ронлива.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #572 -: Януари 26, 2011, 20:01:27 pm »
Да споделя моята 'измислена' рецепта за хляб, който предпочитаме в къщи и който е много вкусен.
Особено на следващия ден.

Типово-ръжен хляб
 
1/3 бяло брашно
1/3 типово
1/3 ръжено

сол + захар + мая /на различни места в брашното/

2 сл. зехтин
3-4 сл тиквени семки

Пека на програмата за обик. хляб / около 3 часа е прогрмата/



« Последна редакция: Февруари 13, 2013, 14:09:05 pm от mishanta »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #573 -: Февруари 04, 2011, 23:31:39 pm »
Здравейтеее, да раздвижа малко темата. От няколко дни имам хлебопекарна bifinett 1171   закупена от магазините на ТСМ . Прави страхотен хляб. Бих искала да подчертая ,че инициативата за закупуването и е на мъжа ми :) Скоро ще пусна снимки на моите творения .
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #574 -: Февруари 07, 2011, 18:34:48 pm »
http://stirianowa.blogspot.com/2011/02/blog-post_761.html


Рецепта за Ръжен хляб


~*~ Продукти ~*~

140 мл. прясно мляко
1 яйце
1 ч.л сол
2/3 ч.ч ръжено брашно
2 ч.ч бяло брашно
1 ч.л захар
1 пакетче суха мая /д-р Йоткер/

Поставете продуктите в изброената последователност в машината за хляб.
Включете на програма за бял хляб за 1000 грама.
След последното месене извадете тестото и го оформете с малко мазнина.
Оставете в намазнена тавичка да удвои обема си и печете на 180 градуса на вентилатор.
При желание намажете с разбит жълтък и поръсете с мак, сусам или овесени ядки.
« Последна редакция: Февруари 10, 2013, 05:13:02 am от mishanta »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #575 -: Февруари 10, 2011, 11:28:09 am »
 :ask:трябват ми рецепти за хлебопекарна защото не знам от къде да намеря
и да са за козонак
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 11:29:47 am от veni747 »
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #576 -: Февруари 10, 2011, 11:55:13 am »
:ask:трябват ми рецепти за хлебопекарна защото не знам от къде да намеря
и да са за козонак
http://magratea.hit.bg/bread/Recepti_bread.htm
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #577 -: Февруари 11, 2011, 16:47:29 pm »
Здравейте!
Аз отдавна минах възрастта за зачатие но много ми допадна цялата тема!
И аз от 4 дни съм гора собственичка на хлебопекарна Филипс. Беше в промоция в техномаркет и вървеше комплект с пасаторато - а моя стария сдава багажа) та затова решихме с мъжа да купим (да ми купи де  :D) точно тази!
От Техномаркета .......... директно е Карфур за диетични брашна! То диета и хляб са две взимноизключващи се понятия ама съм решила да правя "черни диетични" хлябове!
Е първия беше бял - на програма "Екстра бърз бял". Бях купила смес за хлебопекарна, обаче от бързина и превъзбуда по новата придобивка шибнах и 4 малки мерителни лъжички мая, както е по рецептата в книжката ( е после се усетих, че то си има набухвател във сместа) :lol:! Ама па стана хляб и половина. Малко ми беше светла коричката отгоре но в рамките на поносимото.
Втория хляб го правих с отложения старт, само от ръжено брашно пак по рецептата в книжката, на програма "Бърз многозърнест". Прочетох по горе вашите писания и разбрах че ръженото брашно е "по-тежко". Не се надигна много, беше много плътен хляба - но пък вкусен :wink:. Така ли трябва да е от ръжта?
Третия хляб пуснах снощи с отложен старт, на програма за "Пълнозърнест" - сложих брашно Грахам. Сутринта цялата къща отново ухаеше, надигнат много, изпечен добре (сложих го на последна степен на изпичане) но............. леко хлътнал в средата :oops:!
Маята ми е една и съща партида (Купих 4 пак. в една опаковка).
Машинката ми е за 750, 1000 и 1250гр хляб. За основните програми количеството мая ми е 1 малка мерителна лъжичка за всички грамажи - мисля че нещо има сбъркано или печатна грешка!
А аз меся от доста години - маята на д-р Йоткер е 1 мая за 500гр брашно. В рецептурната книжка за 1000гр хляб се слага 600гр брашно значи пакетче и още една лъжичка (маята е около три малки лъжички) а не само една чаена лъжичка!
Не знам какво да си мисля????????? Че тепърва ще експериментирам...... то е ясно.
Моля като си пишете рецептите пишете за какво количество хляб отговаря (ако не се събира количеството на продуктите ли).
Скоро ще си снимам постиженията и ще ви ги представя!
От мен приятен уикенд!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #578 -: Февруари 15, 2011, 20:55:27 pm »
Здравейте!
И аз от няколко месеца съм собственичка на хлебопекарна(половинката реши да ми направи подарък за празниците) и опитах 2пъти козунак ,но нещо не ми хареса как се получи,може ли някой да ми помогне с изпитана рецепта.Иначе ми прави страхотен хляб и явно проблема е в рецептата на козунака.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #579 -: Февруари 19, 2011, 19:38:46 pm »
За всички начинаещи и любители на хлебопекарните, както и за тези които смятат да си купуват направихме специален сайт: http://sitekreator.bg/cook

Ако имате въпроси - ще се радвам да помогна.
 :D