0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #540 -: Юли 21, 2010, 16:39:24 pm »
Здравейте, някой има ли хлебокерна марка ДОМО казват че е аналог на Аляската, имам малко въпроси ако някой има да обади  :wink:
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #541 -: Август 09, 2010, 16:41:02 pm »
 Помогнете
          Здравейте имам една хлебопекарна 0w 2000 но нямам интрукция как да работя с нея също така имам съда но нямам самите лопатки може ли да ми кажете ако някой има същата хлебопекарна  благодаря
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #542 -: Август 12, 2010, 16:42:32 pm »
Здравейте дами!Извинявам се че си позволявам да пиша в изцяло женски форум,но след като на друго място не успях да намеря подходящ съвет,ще ви помоля за съдействие.Закупих домашна хлебопекарна за два размера 700 и 900 грама хляб.Оказа се че имам количествата само за малкия размер хляб.И понеже са в английски мерки,искам да ви помоля да дадете мерките за големия размер и да ми спестите преизчисляването на мерните единици.Ще ви бъда изключително благодарен за съдействието.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #543 -: Август 13, 2010, 17:53:14 pm »
Здравей Veso! Аз за съжаление няма да съм ти полезна, защото не съм по мерките и теглилките, карам я "на око". Но не се стърпях, да не те поздравя с добре дошъл при нас! Мъжете са ни кът и винаги се радваме на новодошлите :D. Просто сезонът е такъв, всички са по отпуски и ще трябва да поизчакаш малко повечко за отговор.
М/у другото, ние си имаме малко мъже тук, но затова пък са станали истински майстори-хлебопекари, с впечатляващи постижения. Повечето дами отдавна сме сгънати в малките им джобчета :D


DAFINA87, това 0w 2000 прилича като да е модел на Moulinex :wink:. За тях можеш да си купиш бъркалки от сервиза. Без бъркалки естествено няма как да стане :D
"България сервиз груп" имат офиси в повечето градове и продават части. Предполагам, че няма да е проблем да ти разпечатат и инструкцията, но иначе ги има и в нета.... май даже на сайта на Moulinex ги имаше...

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #544 -: Август 15, 2010, 11:34:19 am »
Помогнете
          Здравейте имам една хлебопекарна 0w 2000 но нямам интрукция как да работя с нея също така имам съда но нямам самите лопатки може ли да ми кажете ако някой има същата хлебопекарна  благодаря


Аз имам Аляска, питай каквото те интересува.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #545 -: Октомври 26, 2010, 09:54:27 am »
Не знам дали това е точната тема, ама аз да си попитам... :D Ще ми се да направя коледен щолен в хлебопекарната, но не намирам никаква рецепта (за в хп). Някой пробвал ли е?  :D
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #546 -: Ноември 14, 2010, 20:46:52 pm »
И аз имам Аляска но не съм я използвала още може ли да ми кажете изпитана рецепта.Благодаря
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #547 -: Ноември 14, 2010, 21:02:04 pm »
Ние скоро правихме от бързият хляб.Да си кажа честно на мен нещо не ми хареса,беше ми тестен.
Хлябът от дългата програма ми е по-пухкав и вкусен.
Не че остана от бързия,но май повече няма да го правя.
Зависи каква е машината. Моята е Панасоник и на бързата програма става страхотен хляб.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #548 -: Ноември 21, 2010, 08:42:54 am »
Може ли рецепта за Козунак /700гр/ :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #549 -: Ноември 21, 2010, 08:47:45 am »
Козунак с локум и желирани захаросани бонбонки

~*~Продукти~*~

150 мл прясно мляко
две яйца
150 гр. захар+ 2 с.л за поръсване
500 гр. бяло брашно
1 ч.л мая на д-р Йоткер
1/2 флакон есенция на Йоткер по твой вкус /лимон, ром/
70 гр. масло
1 пакетче захаросани плодови желе бонбонки
1/2 кутийка обикновен локум2-3 с.л филирани бадеми
Изсипваме продуктите в машината за хляб по изброения ред без маслото,
което стопяваме в микровълновата фурна и добавяме на няколко пъти по време на месенето.
Нагласяме машината на най-дългата програма на втора степен на препичане
/при иноксовия мулинекс това е втора програма/.
След последното размесване на машината вадим тестото,
изплитаме с намазнени ръце козунак и поставяме от бонбонките и локума по него,
сгъваме го на две и поставяме отново машината.


http://stirianowa.blogspot.com/2010/03/blog-post_28.html

ползвай програмата за 1000 грама заради повечето време топлина  :)
« Последна редакция: Февруари 09, 2013, 17:13:46 pm от mishanta »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #550 -: Ноември 21, 2010, 08:50:33 am »
mini   Мерси :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #551 -: Ноември 23, 2010, 01:45:59 am »
Привет дами. И аз като колегата Весо, реших да намеря решение на проблема си тук. И аз от скоро се сдобих с хлебопекарна Аляска ВМ 2600. Реших като за начало да направя пшеничен хляб по рецептата от книжката. 220мл вода 3с.л. захар (аз сложих 2) 1ч.л. сол (аз сложих 2) 2с.л. олио 2 яица (сложих 1) 500гр. брашно и 4 ч.л. суха мая (от едно пакетче суха мая 7гр. излизат 3ч.л. аз си сложих 4ч.л.) сложих го вечерта на отложен старт и сутринта си изцъка в 8 часа хубав, вкусен хляб. За тези който имат такава пекарна знаят колко е голяма формата, беше си я изпълнила на следващия ден реших да направя френски хляб. Почти същата рецепта но водата е 300мл. сол 1и1/3ч.л. захар 1с.л. брашно 500гр. мая 1и1/2ч.л. и олио 2с.л. обаче не ми се получи. Не се наду, не се изпече добре. Още 2-пъти правя от пшеничения хляб и неми се получава, не се издува а е нисък и един такъв, като топка. Последния даже бях разтворил маята със водата и захарта. Незнам къде ми е грешката. Брашното го измервам с мерителната чаша от комплекта, 4 чаши и 1с.л. понеже в саитана http://recepti.be/?page_id=6 пише, че една чаша е равна на 120гр. а с.л. е 15гр. съответно 495гр. но в друг сайт забелязах че чаината чаша е равна на 150гр. ако някоя от вас дами е със същата пекарна и ако е мерела колко грама брашно събира мерителната чаша нека пише. Ако пък всичко ми е наред с грамажите, моля за съвети как да подобря качеството ;). малко съм обеснителен в повече но все пак Благодаря предварително.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #552 -: Декември 02, 2010, 19:56:15 pm »
Аз не че съм най-големия спец на Мащините за хляб но да ти отговоря :)
1. Пресяваш си брашното
/това го установих за всички смеси, дори готовите, може да е коментирано/
2. Точно спазваш мерките, които са ти дадени
3. Първо слагаш водата / студена/
4. После брашното
5. Правиш си дупки на разстояния в брашното и изсипваш : сол , захар, мая и т.н. - да не се смесват помежду си. Маята е инстантна, не я разтваряш - аз ползвам френската
6.Пускаш машината и не я отваряш докато не се изпече хляба


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #553 -: Декември 04, 2010, 07:16:52 am »
Много зависи и от брашното аз ползвам на София със син цвят ола, имам Аляска и прави страхотен хляб.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #554 -: Декември 04, 2010, 10:26:19 am »
Що се отнася до маята, аз ползвам само на прах. Установих, че хляба не ми се надига само ако продуктите са с различна температура (понеже си държах брашното в хладилника), т.е. трябва да са със стайна т. или ако маята е отворена преди повече от 1 ден. Иначе тези хлябове, които не са само от брашно тип 500 (бяло) стават по принцип по-сбити, но това е нормално.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #555 -: Декември 04, 2010, 11:11:46 am »
 
ако някоя от вас дами е със същата пекарна и ако е мерела колко грама брашно събира мерителната чаша нека пише.
 
Чашката на Аляска събира 140 гр. брашно, поне моята везна показва толкова.
Моята пекарна е Мулинекс, но докато беше в сервиза, ползвах Аляска. Не помня точно рецептата на белия хляб (не откривам книжката), но аз така или иначе леко си модифицирам рецептите. Докато улуча идеалната рецепта за бял хляб, и при мен се получиха няколко фала.

Правилата, които следвам - всички продукти на стайна температура, течностите първо (заедно със захарта и солта), след това брашното. Аз ползвам жива мая. Нея я разбърквам със захарта в част от водата от рецептата. Водата не трябва да е студена, а със стайна температура. Някои дори я затоплят съвсем леко, но това е малко рисковано, защото ако температурата е много висока, може да се прецака маята, затова не рискувам.

Забелязала съм също, че и стайната температура оказва влияние. През лятото, когато е по-топло, слагам по-малко жива мая, съответно през по-студените дни - повече.

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #556 -: Декември 12, 2010, 11:47:54 am »
Здравейте момичета! От снощи и аз имам хлебопекарна Зелмер. Понеже има програма за приготвяне на хляб без мая, но няма рецепта, някой може ли да ме светне от къде да си намеря рецептата? И другото което ме интересува е дали рецепти за други марки хлебопекарни мога да ги прилагам на моята? Основно ме притеснява да излезе тестото извън тавичката, ако ме разбирате.
 Благодаря ви предварително! Поздрави!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #557 -: Декември 14, 2010, 17:57:40 pm »
здравей Rumy38,и аз имам Аляска и правя страхотен хляб клсически бял мога да споделя рецептата получи ми се от 1-вия път:
300мл пр мляко
3с.л. олио
2ч.л. сол
500 гр.брашно
2с.л. захар
2ч.л. суха мая
Слагаш ги по реда който ги написах,лично аз не ползвам мая на др йоткер,всяка друга която намериш в магазините става супер.
Ще съм ви много благодара ако някой ми даде рецепта за козунак,който да става на конци.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #558 -: Декември 15, 2010, 10:56:48 am »
момичета моля за помощ, за първи път забърках козунак в машината....но нещо много течно ми се вижда тестото,все едно като смес за кекс..... дали така трябва :ask:
то вече каквото стане.......ама нещо много отчайващо съм настроена за резултата от сега :(
рецептата я взех от тук, някой беше пуснал рецепта от БГ мама за 1кг брашно и за 0.5 за машина.
после ще кажа какво се получило с моя козунак :wink:
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #559 -: Декември 15, 2010, 15:52:49 pm »
здравей, marigri ще се радвам да ми напишеш рецептата и да кажеш как е станал козунакът,аз си мислех вероятно за програма месене и втасване и после да го опека във фурната,но все още събирам мнения.Поздрави