0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #440 -: Март 29, 2010, 14:33:49 pm »
Ако си с Мулинекс, аз на 1, Мини на 2.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #441 -: Март 29, 2010, 16:39:29 pm »
С Мулинекс съм, разбрах, благодаря ти :)
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #442 -: Март 30, 2010, 08:40:38 am »
Добро утро, нахлувам в темата защото вчера получих подарък хлебопекарна, която много искам да задействам, но нищо за съжаление не разбирам от упътването.
Тя е закупена от Лидъл във Франция, упътването е на френски, а аз бъкел не разбирам езика. Молбата ми е ако някой има представа от такава машина или може да намери инструкция за ползване на български, да ми помогне защото ме сърбят ръцете да забъркам нещо. Машината е от фирма Silver crest
« Последна редакция: Март 30, 2010, 09:39:11 am от shanoar »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #443 -: Март 30, 2010, 09:20:40 am »


shanoar, виж тук http://bg.diplodocs.com/lo/SILVERCREST но трябва да си въведеш точния модел...
Дано стане, аз съм теглила за Миялна машина но беше от по популярна марка.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #444 -: Март 30, 2010, 09:36:56 am »
Аз също го открих това чудо, но няма нищо за този модел. Ние подкарахме машината на не знам каква програма пък да видим какво ще стане.
Един глупав въпрос-за какво се ползва шиша, който го има към машината?
« Последна редакция: Март 30, 2010, 10:07:08 am от shanoar »
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #445 -: Март 30, 2010, 10:07:02 am »
Аз да се отчета, че то от тестове на козунаци не ми остава време... :)
Мини, по твоята стана, въпреки, че не се надигна много, но това е по моя грешка, защото го оплетох мислейки че последното месене е минало и съм го пропуснала за секунди, но се оказа, че не е, и ми завъртя плитката и аз реших да го плета втори път... Но козунака беше изяден, значи е станал достатъчно добре  :lol:
Кажете моля, на коя програма правите козунаците :)
И на моя Мулинекс е програма 1, двойката ми е по къса.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #446 -: Март 30, 2010, 10:29:01 am »
Един глупав въпрос-за какво се ползва шиша, който го има към машината?

За вадене на бъркалките   :wink:
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #447 -: Март 30, 2010, 12:45:55 pm »
Първия опит за направа на обикновен хляб е успешен
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #448 -: Март 30, 2010, 16:58:56 pm »

брашно 900 гр.
яйца 5 бр.
мляко 200 гр
масло 250 гр.
захар 280 гр.
мая 40 гр.
сол 5 гр.
орехи, стафиди, ром, лимонови стърготини - по желание
захар за поръсване

добив 1.5 кг

Пуснах я на 4-та програма на 1/2 от намалих всичко което си дала за да се събере :-)
След 3 часа и 20 минути ще рапортувам за резултата.

Вчера пробвахме рецептата от книжката за козунака - стана, ама е с вкус на хляб а не на козунак - само 3 лъжички захар нали се сещаш колко беше сладък :-)

Поздрави

PS: наложи се да добавя малко брашно - около 100 гр, заради 1/2 яйце което сложих в повече.

PS2: Закачам резултата - тъкмо писукна пекарната :-)

PS3: И рецептата ми:
брашно 550 гр.
яйца 3 бр.
мляко 100 гр
масло 100 гр.
захар 140 гр.
мая 2 ч.л.
сол 1 ч.л.

на 4-та програма на мулинекс
« Последна редакция: Април 01, 2010, 12:11:36 pm от beast »
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #449 -: Март 30, 2010, 17:56:33 pm »
Аз днес правих по тази рецепта, само че като мина последното месене и го извадих да го пека отделих около 1/3 от тестото и го пекох във форма за кекс иначе пак щеше да ми опре в капака, защото останалата част изпълни целия контейнер след третото втасване. До тук този ми е най-сполучливия и въпреки всичко, не е все още това което искам, утре ще взема да пробвам на Джам рецептата :)

550гр. брашно (тия 50 грама ги добавих в последствие че мажеше по бъркалката)
130гр. захар
125мл топло прясно мляко
125гр. масло
3 яйца
20гр. мая (половин кубче жива мая)
ванилия



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #450 -: Март 31, 2010, 11:50:09 am »
Хайде и аз тук  :D
След като тотално ме зарибихте, сдобихме се и ние с хлебопекарна.

Правих досега няколко хляба - много съм доволна.
При последния експериментирах и пуснах няколко стръка коприва - хлябът стана чууууден  :D

Пробвах и козунак по рецептата, която е дала Мини. Стана вкусен, обаче малко сбит :? Дали твърде рано го разрязах - около 30тина минути след изваждането...
Днес пак ще опитам, мисля обаче да заместя лимоновата есенция, която сложих предния път, с настъргана лимонова кора. С всички останали продукти ли да я сложа, или да я добавя при сигнала за допълнителни продукти?

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #451 -: Март 31, 2010, 12:57:48 pm »
Как сбит, недоопечен или небухнал.
Сложи ги при звуковия сигнал, може да сложиш и една ванилия.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #452 -: Март 31, 2010, 13:23:15 pm »
Как сбит, недоопечен или небухнал.

Опечен си е, по - скоро небухнал имах предвид.  Не стои на конци, а по-скоро "сбит" като вътрешността на типовия хляб.

Но иначе е много вкусен, и в момента го ям.

Забравих и още нещо - Мини беше написала, че продуктите се слагат по описания ред, а аз пропуснах захарта и я сложих след брашното.

Въпреки това съм доволна. Имам усещането, че ще станат нещата... :wink:
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #453 -: Март 31, 2010, 18:01:36 pm »
Това е моя мисля сполучлив опит зя козунак само че брашното е малко по тъмно следващия път ще пробвам с друго.Машинката ми омеси тестото но го пекох във фурната
« Последна редакция: Март 31, 2010, 18:03:32 pm от валерия »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #454 -: Март 31, 2010, 18:27:20 pm »
Цвети, ето снимки от последния ми, с локум и желирани бонбонки



и от същото тесто- локумено руло


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #455 -: Април 01, 2010, 10:55:33 am »
Един въпрос към по-опитните от мен, използвам френска мая-тя е 11гр, а в повечето случаи пишете за такава от 7гр.-трябва ли да я намаля по някакъв начин, че досега все ми опира тестото в капака и как да го направя, че то си е мъничко това количество и не знам как да преценя, а днес мисля да се пробвам с козунак.
Дано ми отговорите бързо, че мисля да го забърквам след малко.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #456 -: Април 01, 2010, 11:05:59 am »
Един въпрос към по-опитните от мен, използвам френска мая-тя е 11гр, а в повечето случаи пишете за такава от 7гр.-трябва ли да я намаля по някакъв начин, че досега все ми опира тестото в капака и как да го направя, че то си е мъничко това количество и не знам как да преценя, а днес мисля да се пробвам с козунак.
Дано ми отговорите бързо, че мисля да го забърквам след малко.
И аз ползвам френската и слагам по 1 чаена лъжичка на 450 грама брашно - за малък хляб. За голям хляб (900 гр) - 2 чаени лъжички.
За козунаците се удвоява количеството съответно на 2 и 4 лъжички заради захарта - от нея по-малко бухва.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #457 -: Април 01, 2010, 11:21:45 am »
Благодаря ти
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #458 -: Април 01, 2010, 11:57:57 am »
Я дай таз рецепта - може и аз да се престраша :-)

брашно 900 гр.
яйца 5 бр.
мляко 200 гр
масло 250 гр.
захар 280 гр.
мая 40 гр.
сол 5 гр.
орехи, стафиди, ром, лимонови стърготини - по желание
захар за поръсване

добив 1.5 кг


Не че нещо, ама според мойта сметка това е за около 2к. козунак :) и не е за стандартна хлебопекарна до 1.5кг, но може и да бъркам.
На мен ми бяха дали рецепта с 650гр. брашно и козунака направо избяга от пекарната :D та аз я преизчислих. Мислех че е за 1кг. козунак и смятах спрямо 750гр. но в крайна сметка след преизчислението премерих получения козунак и той беше 1кг. а аз се чудя що не излезе първия път  :oops:
Та моята рецепта (ще приложа и снимка от снощното изобретение-със стафиди и локум):

Козунак за хлебопекарна


2 яйца - размер макс. L, ако са по-големи слагам по 1бр.(мойте например бяха XL - до 93гр. и са големи, даже са с по два жълтъка, та днес сложих 1бр.)
130мл. мляко
1/4 от кубче мая (защото моята е 1кубче за 2кг. брашно)-разтворена в млякото;
130гр. захар;
75гр. масло - разтопено в микровълновата;
450гр. брашно;
Слагам първо яйцата разбити с щипка сол и ванилия. Разбивам с тел или вилица все тая. Към тях добавям млякото, захарта, брашното (пресято). Пускам на програмата за бял хляб (в моя случай е номер 1 с продължителност 3:18ч.-Мулинекс конкретния го пекох на макс. сила на изпичане) и докато меси в началото добавям маслото, като си следя тестото  да не стане много твърдо или много меко, в случай че е твърдо добавям малко мляко, а ако е меко малко брашанце.
На сигнала за добавяне на съставките добавям стафиди и локум, общо около 120-150гр.  И оставям да се меси и втасва. След последно месене, в моя случай на 1:44ч. преди края вадя и сплитам, мажа с яйце и ръся със захар. Ако не ми се разправя, както снощи, а и бях навън с беба, оставям да си се пече така, само намазвам с яйце и ръся захар. А ето и фотос:
« Последна редакция: Февруари 09, 2013, 15:58:25 pm от mishanta »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #459 -: Април 01, 2010, 22:46:59 pm »
За тези , които не четат готвартиските рецепти в бг-мама: съвети за конунаци в хлебопекарната -  ето тук http://poptolev.blogspot.com/2010/04/blog-post.html.