0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #420 -: Февруари 19, 2010, 12:04:06 pm »
beast, ketti, благодаря,
снощи установих какъв е проблемът, не се смейте много, моля:
Мерителната каничка показва 200 гр брашно, а в нея реално има 100-тина. Та благодарение на великия китайски народ съм правила хляб с приблизително два пъти по-малко брашно.
Та отстранихме този проблем и се получи ЧУДО - като на вашите снимки, УРА!!! И отложения старт действа безотказно!
Между другото хлябът-чудо го направих с жива мая.Довечера смятам да пробвам пак хляб с маслини.

ПП Моля, не купувайте мерителни канички от магазин за един лев!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #421 -: Февруари 21, 2010, 19:50:12 pm »
Успешен експеримент за Пълнозърнест хляб САМО от пълнозърнесто и или типово брашно!!!

Ето и рецептата:
олио - 2 с.л.
сол - 2-3 к.л.
сухо мляко /по желание/ - 1 с.л.
вода - 300 мл /аз я затоплям, изливам по-голямата част а в останалата слагам маята /от кубче /14 гр /+ 1 к.л. мед /захар/ и след като шупне я слагам в брашното - 500 гр. пробвах в типово /200гр/ и пълнозърнесто /300гр/, пробвах и около 230 ръжено + останалото пълнозърнесто.. марки разни - панини, техра, софия мел, някаква смеска за хляб Здраве на мелница Арчар.. винаги става..
Пека на 750 гр на програма 5 /за бърз пълнозърнест/ и после още 10 мин за по-препечена кора на 12 програма, която е само за печене.
Слагаг и семки - ленено, сусам и ким - стана. Сега пробвах и с маслинки - перфектно се получи!
Мисля следващия път да пробвам с 13 гр мая /предния път беше с 15/
Прилагам и доказателство  :wink:
« Последна редакция: Февруари 09, 2013, 07:51:00 am от mishanta »
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #422 -: Февруари 25, 2010, 10:45:53 am »
Здравейте.
И аз от година и нещо ползвам хлебопекарна "Аляска" почти всеки ден. Досега бях доволна,но днеска реших да си я пусна отново и нещо се скапа/не ще да се върти бъркалката,съответно и осчицата под контейнерчето/.
Някой да е имал същия проблем?
« Последна редакция: Февруари 25, 2010, 11:26:49 am от svetlaibobo »
Не спори с глупака,защото ще те свали до неговото ниво ,а после ще те бие с опита си.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #423 -: Март 05, 2010, 15:25:14 pm »
И аз имам нужда от помощ! Имам хлебопекарна на Мулинекс. Всичко е супер- всякакъв вид хляб, но пробвах с козунак по рецепта от книжката към пекарната, на вид стана страхотен, но не е сладък...какво да правя? Колко точно захар още да сложа? Или рецептата ли не става? Помагайте! Предварително благодаря!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #424 -: Март 05, 2010, 18:58:39 pm »
Мерителната каничка показва 200 гр брашно, а в нея реално има 100-тина. Та благодарение на великия китайски народ съм правила хляб с приблизително два пъти по-малко брашно.
Мерителната каничка си показва точно, само че не показва грамаж, а милилитри. Та, 200 грама брашно не са 200 мл брашно. Може да се изчисли точно по формулата, но трябва да е между 300 и 400 мл по мои спомени.  :wink: :lol:

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #425 -: Март 26, 2010, 15:28:09 pm »
Момичета някой правил ли е козунак със хлебопекарната
дайте съвети и рецепти
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #426 -: Март 26, 2010, 15:36:16 pm »
Козунак за хлебопекарна

1 чаена чаша прясно мляко
две яйца
1 чаена чаша захар
500 гр. бяло брашно
1 ч.л мая на д-р Йоткер
1/2 флакон есенция на Йоткер по твой вкус /лимон, ром/
70 гр. масло


всичко изсипваш по реда на изписване без маслото
включваш  на най-продължителната програма на машината /на мулинекса е 2 за 1000 грама/
маслото разтопявам във микровълновата и добавям на няколко пъти в началото на месенето
след последното месене на програмата вадя тестото, затварям машината, за да остане топла и разделям на три равни части, изплитам го с обилно намазнени ръце и добавям шоколад и стафиди, след което го връщам във машината и поръсвам със захар и филирани бадеми. За печене трябва да е на средна степен, ако е на трета прегаря, ако е на първа стои леко суров.
« Последна редакция: Февруари 09, 2013, 08:03:36 am от mishanta »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #427 -: Март 26, 2010, 15:45:16 pm »
mini благодаря звучи много вкусно ще пробвам и ще отчета резултата
 :eating:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #428 -: Март 26, 2010, 15:50:01 pm »
аз мисля да си ползвам моята изпитана рецепта за козунак, а машината да послужи само за месенето.
ще пека във фурната. ако се удавя на край Дунава с печенето, винаги мога да врътна още един козунак.
хихи, аз заради великденските козунаци съм я купила тази машина, какво си мисли тя...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #429 -: Март 26, 2010, 16:14:26 pm »
аз мисля да си ползвам моята изпитана рецепта за козунак, а машината да послужи само за месенето.
ще пека във фурната. ако се удавя на край Дунава с печенето, винаги мога да врътна още един козунак.
хихи, аз заради великденските козунаци съм я купила тази машина, какво си мисли тя...
Тя не знам какво си мисли, ама аз си мисля че дори и да дадеш да опитаме козунака е добре да спретнеш малко снимки на резултата.
Я дай таз рецепта - може и аз да се престраша :-)
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #430 -: Март 26, 2010, 17:30:47 pm »
Аз днес се пробвах да направя козунак, по една от цитираните по назад рецепти и резултата беше леко катастрофален. Предполагам, че маята дойде много, до сега не бях правила нищо с жива мая, а и вероятно има различни грамажи кубчета мая и мерната единица 1/2 кубче мая, не е съвсем точна. При мен се надигна толкова, че залепна по капака и съответно отгоре не се опече, после едвам го измъкнах и горната част допекох в печката, но като цяло има вкус на мая...

Мини, по твоята рецепта, козунака, става ли с вкус на истински козунак? И колко милилитра е една чаена чаша? :) Иначе, мисля че ще ми е по лесно да я изпълня. И аз съм с Мулинекс, не знам кой точно номер, но 1000гр. му е максимума.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #431 -: Март 26, 2010, 18:06:55 pm »
Аз днес се пробвах да направя козунак, по една от цитираните по назад рецепти и резултата беше леко катастрофален. Предполагам, че маята дойде много, до сега не бях правила нищо с жива мая, а и вероятно има различни грамажи кубчета мая и мерната единица 1/2 кубче мая, не е съвсем точна. При мен се надигна толкова, че залепна по капака и съответно отгоре не се опече, после едвам го измъкнах и горната част допекох в печката, но като цяло има вкус на мая...

Мини, по твоята рецепта, козунака, става ли с вкус на истински козунак? И колко милилитра е една чаена чаша? :) Иначе, мисля че ще ми е по лесно да я изпълня. И аз съм с Мулинекс, не знам кой точно номер, но 1000гр. му е максимума.

тази рецепта е модифицирана от предложената по-напред в тази тема
първия който направих точно спазвайки рецептата го последва същото- наду се прекалено, опря горе и не се опече добре
за това с проби, на третия път достигнах до тази, която съм дала и за мен това е тазгодишната сполучлива рецепта
вече правя всяка седмица, пращам на роднини по заявка  :D
за милилитри- освен да направя утре и ще пиша като го измеря
« Последна редакция: Март 26, 2010, 18:09:22 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #432 -: Март 26, 2010, 19:02:31 pm »
От както спряхме диетата, моят мъж се е развихрил с машината и ми дава само да я мия от време на време.  :( Специализира се с хлябовете, но си държи на своето - че с жива (прясна) мая, хлябът ставал по-хубав. Взех да се съгласявам с него. Сега от една седмица експериментира различни рецепти и дози за козунак, малко си ги измисля, но само ги меси в машината, а ги пече във фурната. Смятал да продава за Великден, да изкара някой лев, нали е безработен.  :wink: :lol:

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #433 -: Март 26, 2010, 21:43:54 pm »
И колко милилитра е една чаена чаша?
Около 200 мл е моята мярка за чаена чаша.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #434 -: Март 27, 2010, 19:01:37 pm »
Мини, Елфи благодаря за отговорите! Ще се пробвам дано стане като хората, че да носим на бабите по празниците. ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #435 -: Март 27, 2010, 19:10:39 pm »
гери, пробвай първо със по 150 мл/гр вместо чаена чаша



козуначено руло /с шипков мармалад/
« Последна редакция: Септември 28, 2015, 16:19:43 pm от mishanta »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #436 -: Март 27, 2010, 21:23:03 pm »
Цоп тук.Тези козуначени неволи като много бухване, да не би да е по моята рецепта  :D
Ако е по моята, машинката ми е до 1500 кг. и бухва съвсем малко до под капака.Може да си отделите малко тесто за кифлички.
Гери,за маята, аз слагам половината кубче на тези от 42 гр.Възможно е да ти е миришело на мая, заради превтасване на тестото, ако си ползвала прекалено дълга програма, защото и тя има значение.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #437 -: Март 27, 2010, 22:35:07 pm »
кети, аз трансформирах малко твоята рецепта, да
сега ми е точна за моя модел хлебопекарна
да споделя преди малко извадих козунак, в който след наплитането сложих парченца локум и желирани захаросани бонбонки, страхотно ароматен и свеж вкус- пробвайте и така, превъзходен стана
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #438 -: Март 28, 2010, 10:45:08 am »
Я дай таз рецепта - може и аз да се престраша :-)

брашно 900 гр.
яйца 5 бр.
мляко 200 гр
масло 250 гр.
захар 280 гр.
мая 40 гр.
сол 5 гр.
орехи, стафиди, ром, лимонови стърготини - по желание
захар за поръсване

добив 1.5 кг

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #439 -: Март 29, 2010, 13:42:55 pm »
Кажете моля, на коя програма правите козунаците :)