0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #400 -: Февруари 03, 2010, 19:21:03 pm »
Мили хора имам нужда от помощ :wink:
Искам да направя царевичен хляб,но в моите рецепти няма такъв,а и да си призная нямам време да прочета цялята тема,може ? ми да се повтаря :oops:съжалявам за което.
Благодаря предварително.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #401 -: Февруари 03, 2010, 19:40:31 pm »
аз бих направила по програма за коя да е, различна от тази за бял хляб програма- само с царевично брашно няма да стане, трябва да е в някакво съотношение с бялото, да речем 300/150 или нещо от сорта
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #402 -: Февруари 03, 2010, 19:51:39 pm »
Без бяло няма да стане.Направи го 60/40, бяло/царевично, но остави тестото с една идейка по-меко.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #403 -: Февруари 03, 2010, 20:04:02 pm »
Мили хора имам нужда от помощ :wink:
Искам да направя царевичен хляб,но в моите рецепти няма такъв,а и да си призная нямам време да прочета цялята тема,може ? ми да се повтаря :oops:съжалявам за което.
Благодаря предварително.

Ето, Добри е писал:

Да се отчета с царевичния хляб :-)
Значи рецептата е като за млечния хляб просто подменям 2/5 от брашното с царевично.

Значи в началото го бях сложил 1:1 бяло : царевично, но се наложи да добавя още малко бяло допълнително за да се сгъсти тестото.

Хляба стана супер ароматен, жълт :-) много хрупкав и вкусен.
На вид е като нормалния хляб, но според мен за следващия път трябва да се намали малко царевичака и да се увеличи дела на бялото брашно, за да бухне още по добре :-)
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #404 -: Февруари 08, 2010, 15:33:02 pm »
Някой пробвал ли е да направи хляб без мазнина (без олио или масло)?
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #405 -: Февруари 08, 2010, 16:01:14 pm »
В книжката на мулинекса има две рецепти без мазнина, но с ядки. Едната е за бял хляб, а другата - за ръчен хляб с дебела кора. Лично ние не сме ги пробвали, а сега сме и на диета и скоро няма да можем.

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #406 -: Февруари 08, 2010, 17:35:33 pm »
Някой пробвал ли е да направи хляб без мазнина (без олио или масло)?
Аз, става супер. Но трябва в къщи да погледна коя точно рецепта е  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #407 -: Февруари 08, 2010, 19:18:33 pm »
Някой пробвал ли е да направи хляб без мазнина (без олио или масло)?
Аз само така го правя. Не слагам нито мазнина, нито яйца, нито мляко.
Вода, мая, брашно и по една щипка сол и захар.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #408 -: Февруари 08, 2010, 20:04:30 pm »
Сега говорих с мъжа ми. И той така казва - "Че аз никога не слагам мазнина!"  :lol:

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #409 -: Февруари 10, 2010, 14:16:01 pm »
И аз да се похваля  :D имам си хлебопекарна!!! Ето тази е http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09024752
Сложила съм да се прави един типов хляб, да видим какво ще излезе накрая :wink:
Нямам ел. везна и слагах брашното малко на око и ми е леко притеснено :ask:
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #410 -: Февруари 10, 2010, 14:21:59 pm »
Правих пълнозърнест хляб , но нищо нестана.Купих си готово брашно за пълнозърнест хляб.Небухна и стана един сплескан,иначе на вкус беше добре.В рецептата нямаше бяло брашно.Трябваше ли да сложа?


Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #411 -: Февруари 11, 2010, 10:53:19 am »
galian_75, не би трябвало да става така, те черните хлябове по принцип не бухват колкото белите, но чак пък сплескан...? Да не ти е много водата или маята? Аз напоследък правя хляб с типово, пълнозърнесто и ръжено брашно + сусам, слънчоглед и овесени ядки - става страхотно хлебче :).

а сега сме и на диета и скоро няма да можем.

Душе тия хлебопекарни са голяма беля :lol:, ма пусто хубав хляб правят. Скоро май доста от нас ще се местим в темичката за диетите и  :balk_185: :balk_186:. Аз съм вече + 1 кг. и ако не се спра...... не ми се мисли   :wink: :lol:
« Последна редакция: Февруари 11, 2010, 11:00:29 am от Delphin »
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #412 -: Февруари 11, 2010, 11:48:07 am »
...Скоро май доста от нас ще се местим в темичката за диетите и  :balk_185: :balk_186:. ...
Това е долна инсинуация (таз дума не я знам, ама много добре ми се вързва)  :lol:

Аз съм -1 кило и продължавам да свалям.
Напълняването през тази част на годината е свързано с редовното преяждане по празниците и по калоричното хранене с добавяне на винце и ракийка. Отделно късите дни действат на психиката и хората наблягат на преяждането  :wink:

Хлебопекарната тук няма никаква вина!!!

Сега да кажа за хляба без мазнина - не мога да разбера защо слагахме масло и олио на хляба до сега - абсолютно същия си е и без тях :-)
Този с млякото пак си става като кифла, а другия с водата като нормален бял хляб.

Поздрави
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #413 -: Февруари 11, 2010, 20:00:43 pm »
Хлебопекарната тук няма никаква вина!!!
Има и още как!  :wink: :lol: Никога не съм обичала да ям хляб, но мъжо ядеше по филия-две. Но, когато си купихме хлебопекарната, вярвайте ми, едва дочакваше хляба да се изпече.  :lol: Аз по принцип го правех през нощта и така сутринта не беше особено топъл, а до обяд - си ставаше нормален хляб. На обяд и вечер ядяхме само по една филийка.  :( Да, ама два-три пъти вечерята беше готова и чакахме хляба. И като го изкараме и с малко шарена сол - ела че ни гледай!  :( :wink: :lol: От бая време не бяхме яли такъв хубав хляб, особено и този, дето ни го каза, дето приличал на тутманик - с 300 гр сиренце - ммммммммммм!  :lol: та, така - сега без абсолютно никакъв хляб доста време, а после - само пълнозърнест!  :( :( :(

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #414 -: Февруари 11, 2010, 22:16:08 pm »
В последно време мъжът ми се е специализирал и прави по-хубави хлябове от мен. Но той по принцип обича да меси и на ръка, така че му идва от ръки.  :wink: :lol:
8O 8O 8O
Мъжа ти меси на ръка...!?!?!?!?... очарована съм !!!.. и моя готви.. веднъж даже пробва да направи хляб с нашата "Моли" /Мулинекс 2000/.. ама това с месенето на ръка си е висш пилотаж.. и като стана дума за месенето и месеницата.. ами.. то месеницата не е като тутманика /аз съм от Стара Загора и съм омъжена в Пловдив/.. та ги правя и двете.. едното се меси /познайте кое :wink:/ а другото се бърка..
и за да съм полезна и да не спамя темата ето ви нещо полезно за изпробван хляб само с типово брашно:

Типов хляб

- вода - 300 мл /може половината да е мляко/
- мая /жива/-15 гр.
- типово брашно -500 гр./техра/
- олио - 2  суп. лъж.
- захар - 1 к. лъж.
- сол -3 к.лъж.
Размиваме маята в 150 мл мляко + 1 к.л. захар /или мед/. Първо слагаме 150 мл вода, в нея солта и олиото, после брашно, най отгоре изсипваме маята и това на програма 4 /или 5 ако бързате/

Аз си купувам семена от Метро - мак, сусам и лен /лена е при диетичните неща/ и слагам по много.. може в началото ако ще е на отложен старт /тогава маята е суха/ а може и при звуковия сигнал ... става чудесен!

Пробвах и с маслинки - перфектно!  :eating:

От 2 месеца правя или пълнозърнест или типов, но пълнозърнестия е и с 200 гр бяло брашно /на софимел е идеално /правя само 750 гр но пълни цялата форма/, но има и по-евтин вариант - има едно брашно с нарисувана мишка - продават по 10 кг за 5 лв и също е много добро.
Ако някой е пробвал пълнозърнест хляб без бяло брашно и е успял моля да сподели.
И още нещо се сещам за споделяне - еквиваленти в количеството/грамаж на суха и жива /на кубчета/ мая -
1 ч. л. суха мая = 9 гр. жива,
1,5ч. л. суха мая =13 гр. жива,
2ч. л. суха мая =18 гр. жива,
2,5ч. л. суха мая =22 гр. жива,.. това е от книжката..
« Последна редакция: Ноември 28, 2013, 14:43:28 pm от mishanta »
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #415 -: Февруари 11, 2010, 22:26:35 pm »
Ехааа, това ме заинтересува и ще пробвам като се върна от командировка!  :D
До сега съм правила само бял хляб и рецептата на Дани! :D
Никога не съм се проваляла :D
Благодаря ти Мирена!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #416 -: Февруари 17, 2010, 22:38:16 pm »
Ако щете ми вярвайте,ама аз тая тема я подминавам с голяма чуденка всеки път и си викам:"Божееее,какъв интерес.."До днес четох заглавието като ''Домашна ХЛЕБАРКА-съвети и рецепти".
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #417 -: Февруари 18, 2010, 16:38:58 pm »
Здравейте,
чета ви от седмици...
Та... И аз вече се фукам с "хлебарка" Мулинекс 2000. За два дни имам три опита (единият от които среднощен)...
Пробвах обикновен хляб - 500 гр, пълнозърнест хляб - 750 гр, и хляб с маслини, който беше пълен провал (явно още ми е рано за него - маслините потънаха, въпреки, че ги отцедих и овалях в брашно, и ги сложих при звуковия сигнал). Всички - от рецептите на машината.
Основният ми проблем е, че и в трите случая ми се наложи да добавям при месенето поне още около 100-тина грама брашно, за да получа топчица, а не палачинкообразна смес.
Меря с мерителна каничка.
Мая - Йоткер - 1 ч.л - с мерителната лъжица
Хлебчетата - и това от 500 гр, и това от 750 - станаха около 7 - 8 см високи - горната коричка не се препече, но вече ми е ясно защо (от форума)
Вътре не са глетави, но стоят на големи шуплички и като ги разрежеш са леко влажни. Но пък са вкусни.
И тъй като не зная какво трябва да очаквам, ви моля, да кажете - това ли е хлябът? Тази вечер ще бягам към къщи - ще пробвам да направя голям хляб -да видим какво ще стане.
Мно-о-о-о-ого голям кеф! И да ви кажа - като ви чета и ми мирише на козунаци!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #418 -: Февруари 18, 2010, 21:08:50 pm »
Меря с мерителна каничка.
Мая - Йоткер - 1 ч.л - с мерителната лъжица

Тази мая нещо, малко ми се струва
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #419 -: Февруари 18, 2010, 23:28:25 pm »
Меря с мерителна каничка.
Мая - Йоткер - 1 ч.л - с мерителната лъжица

Тази мая нещо, малко ми се струва
Тъкмо си е - и аз толкова слагам  :wink: