0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #380 -: Януари 22, 2010, 09:36:35 am »
galian_75, честита ви придобивка! Със здраве да си я ползвате!  :lol:
Като знам аз колко време си мечтах за хлебопекарна, представям си какво ти е на тебе в момента!

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #381 -: Януари 22, 2010, 09:44:43 am »
Имате ли наблюдения коя марка и модел са най-добри ...
За подарък ми трябва.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #382 -: Януари 22, 2010, 19:28:43 pm »
Като гледам, всеки си харесва неговата :wink: (попадала съм на коментари за ремонти, но не и на оплаквания от някоя марка или модел), така, че която и да вземеш, няма да сгрешиш :D
Като че ли Мулинекс са най-разпространени, но съм срещала и доволни собственици на Аляска и на TCM-ските....

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #383 -: Януари 23, 2010, 15:35:52 pm »
Имате ли наблюдения коя марка и модел са най-добри ...
За подарък ми трябва.

в бгмамата съм чела да разправят, че практически няма разлика и всички работят еднакво добре.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #384 -: Януари 23, 2010, 16:58:02 pm »
Имате ли наблюдения коя марка и модел са най-добри ...
За подарък ми трябва.

в бгмамата съм чела да разправят, че практически няма разлика и всички работят еднакво добре.
И аз разправям същото  :)
Имала съм Мулинекс, от двата вида Аляска, сега имам Бифинет, разлика няма според мен.
 
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #385 -: Януари 23, 2010, 18:42:09 pm »
какво ги правиш всички?  :D

мерси, момичета ...
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #386 -: Януари 25, 2010, 14:07:18 pm »
Да се отчета с Царевичния хляб :-)
Значи рецептата е като за млечния хляб просто подменям 2/5 от брашното с царевично.

Значи в началото го бях сложил 1:1 бяло : царевично, но се наложи да добавя още малко бяло допълнително за да се сгъсти тестото.

Хляба стана супер ароматен, жълт :-) много хрупкав и вкусен.
На вид е като нормалния хляб, но според мен за следващия път трябва да се намали малко царевичака и да се увеличи дела на бялото брашно, за да бухне още по добре :-)
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 07:17:52 am от mishanta »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #387 -: Януари 25, 2010, 14:17:41 pm »
аз вчера - 2 неудачи.

първо направих лимоновия кейк от книжката с рецепти на Мулинекса. не е лошо, но сбито едно такова, ниско, не бухна добре. като постои малко и става твърдо.

после заложих една от вече правените от мен рецепти на хляб, но от вечерта продуктите с отложен старт. и друг път съм правила с отложен старт, получаваше се, този път се получи тухле от неомесен и невтасал хляб. замина в кофата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #388 -: Януари 25, 2010, 14:31:06 pm »
аз вчера - 2 неудачи.

първо направих лимоновия кейк от книжката с рецепти на Мулинекса. не е лошо, но сбито едно такова, ниско, не бухна добре. като постои малко и става твърдо.

после заложих една от вече правените от мен рецепти на хляб, но от вечерта продуктите с отложен старт. и друг път съм правила с отложен старт, получаваше се, този път се получи тухле от неомесен и невтасал хляб. замина в кофата.
Имала си тройно критичен ден вчера. Обикновенно при отложения старт продуктите им се уеднаквява температурата и това води до по добри резултати.

 :goodluck:
Не спирай да опитваш :-)
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #389 -: Януари 25, 2010, 16:37:43 pm »
Добри, ти си станал майстор-хлебар направо!  :wink: :lol: Трябва да си кореспондираш с моя мъж. От известно време не ме допуска до машината.  :lol: Не мога да се уредя от него!  :wink: :lol: И ние си купихме царевично брашно и ми се ще следващия хляб да е такъв, пък ще видим!  :wink: :lol:

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #390 -: Януари 25, 2010, 23:10:37 pm »
Я, шефа не се е отчел... направи селския хляб от рецептите в книжката пак с царевично брашно, стана просто чудесен :D
няма празно до сега, от както сме я взели хляба е перфектен :lol:
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #391 -: Януари 26, 2010, 23:25:59 pm »
Да се запиша и аз в темата.от вчера имаме хлебопекарна Мулинекс + багети.Вчера и днес хлебчето стаана върховно.Ще се радвам да споделяме тайните на  хлебното производство :D
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #392 -: Януари 27, 2010, 21:11:58 pm »




Отваряме нова тема за тази така полезна вещ в дома и приканвам всички притежатели на такава да споделят своите най-добри рецепти в нея!
:welcome_1: В Света на вкусния хляб от хлебопикарни на зелмер.Хляба е чудесен.Някой обаче знаели дали се продават само ваничките за тесто,че моята вече я удрах бях сложила баркалката обратно.или ништо и няма? :oops:
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #393 -: Януари 28, 2010, 20:04:39 pm »
Здравейте, днес си взехме хлебопекарна Zelmer и първият ми опит е успешен. Хляба вече е пресполовен. Точно като селски хляб си стана. Отдавна се интересуваме със съпруга ми от машините и най накрая си направих подарък за рожденния ден. В момента в Метро цената е 84лв. Във времето съм си копирала много рецепти за хлебопекарна. Ще пробвам всичките рецепти. Обещавам тържествено. Ще има снимки и на успехите и на провалите. За килограмите ще видим след време :D
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #394 -: Януари 29, 2010, 20:00:47 pm »
Дойде и моя ред да се запиша тук! :D От вчера се сдобихме с хлебопекарна Землер - еадна за мен и една за сестра ми! Първият хляб /дело на сестра ми/стана страхотен. Направихме и козунак в мойта - стана вкусен. Е не точно като бабиния козунак, но...всичко се изяде до трохичка -и хляба и козунака! И днешният хляб стана страхотен! Сега само чета и си набелязвам рецепти! :D
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #395 -: Януари 30, 2010, 12:02:03 pm »
Правих хляба с киселото мляко от тази рецепта http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.105 стана невероятно вкусен, но толкова бухна, че опряв капака и там съответно не можа да се изпече като хората. Пробвах и намалих брашното на 500 гр. и вода 180 мл., стана ми идеално.

Правих и кекс по тази рецепта
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.180
6 ЯЙЦА сложих 5 толкова имах
2 ЧАЕНИ ЧАШИ ЗАХАР
1 ЧАЕНА ЧАША ОЛИО
1 ЧАЕНА ЧАША КИСЕЛО МЛЯКО
3 ЧАЕНИ ЧАШИ БРАШНО
1 ЧАЕНА ЛЪЖИЧКА СОДА
1 БАКПУЛВЕР
2 ВАНИЛИИ
ПО ЖЕЛАНИЕ МОЖЕ И ОРЕХИ ИЛИ СУШЕНИ ПЛОДОВЕ
РАЗБИВАМ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЯЙЦАТА И ЗАХАРТА С МИКСЕР И ИЗСИПВАМ В КАЗАНЧЕТО НА МАШИНАТА.СЛЕД ТОВА ПОСЛЕДОВАТЕЛНО СЛАГАМ КИСЕЛОТО МЛЯКО РАЗБЪРКАНО СЪС СОДАТА ДОКАТО ШУПНЕ,ОЛИОТО И НАЙ НАКРАЯ БРАШНОТО ЗАЕДНО С БАКПУЛВЕРА.ПРИ СИГНАЛА ЗА ДОБАВЯНЕ ПРИБАВЯМ ОРЕХИ ИЛИ НЯКАКВИ ПЛОДОВЕ.

Първо разбих яйцата със захарта /с бъркалката от пасатора/ и тогава сложих всичко в машината на 12 прогарама, после пекох 1.20 ч.на 14 програма, кекса стана огромен. Не сложих ядки, но имах сладко от боровинки, та добавих 3 супени лъжици /не се усещаше след това/

За първи път ядох кекс като кекс и хляб като хляб.

« Последна редакция: Януари 30, 2010, 12:20:15 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #396 -: Януари 30, 2010, 18:49:43 pm »
здравейте момичета и аз от скоро имам хлебопекарна бих искала да се присъединя към вас и аз.Но имам един малък проблем белият ми хляб става перфектен наддува се а пълнозърнестият ми хлътва когато пекарната започне да пече с поне 2см. пробвах доста неща казаха ми че солта е много,маята била много но ови нестава  ако някои може да ми помогне ще съм му много благодарна . :oops: :P
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #397 -: Януари 30, 2010, 18:52:01 pm »
Да не е много водата? Залепя ли се тестото по стените на контейнера?
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #398 -: Януари 30, 2010, 18:58:53 pm »
не не залепя по контейнера водата е точно по рецептата
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #399 -: Февруари 03, 2010, 11:01:53 am »
Тази таблица е много полезна.Имам я в книжката на Мулинекс.Взех я от друг форум за машинките.

« Последна редакция: Февруари 03, 2010, 11:04:57 am от ketti »