0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #360 -: Януари 10, 2010, 22:47:56 pm »
Рецептите от тази тема вече може да намерите в рецептурника.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #361 -: Януари 11, 2010, 11:47:07 am »
В момента пробвам рецептата с млекото, но съм добавил около 300 гр настъргано сирене.
Идеята ми е да стане леко соленко тестото като месеница за закуска, но да видим.
Не съм увеличавал брашното, всичко друго си е по рецепта. Засега тестото изглежда перфектно, от както втасва и се заглади - т.е. настърганото сирене се разтопи в тестото.

Ще пиша накрая за резултата  :hungry:
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #362 -: Януари 11, 2010, 11:57:35 am »
Бийсте, бива ли така да ме караш да слюнкоотделям по никое време ?  :lol: :lol: :lol:

Така, дами, малко предупреждение от патило - два хляба подред ми се прецакаха. Оказа се, че е от кофти партида бяло брашно. По принцип ползвам светлосиния пакет (екстра) на СофиМел, последния пакет беше явно различна партида и хляба в средата ми стана смачкан и небухнал.
Та споделям това, за да имате едно на ум за някои несполуки.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #363 -: Януари 11, 2010, 12:45:45 pm »
Хляба става перфектен, а аромата не ми се описва, че Рали ша колабира :-)

Приятен обяд на всички - аз само едно айрянче ще си врътна покрай хлебчето  :lol:
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #364 -: Януари 11, 2010, 12:53:11 pm »
Хляба става перфектен, а аромата не ми се описва, че Рали ша колабира :-)

Рали няма да колабира, прати Ники да бърка същия хляб  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #365 -: Януари 11, 2010, 13:34:22 pm »
И да добавя - зна че не е за тази тема, но няколко пъти се прави аналогия с хлебопекарната и килограмите та да кажа аз :-)
Значи за две седмици от както имаме хлебопекарната резултата е минус 1 кило :-)

Сериозно

моят мъж установи, че за същия период е наддал 2 кг. покрай хлебопекарната...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #366 -: Януари 11, 2010, 14:03:18 pm »
Та значи за Месеницата да кажа.
Стана супер, само че не трябваше да я вадя веднага от машината. Леко се сплеска защото я нарязах още топла.
Значи рецептата е същата като млечния хляб и добавяте 300 гр настъргано сирене след като тестото е на топка - около 15 мин след началото на програмата.
След опичане оставяте да постои в машината на подгряване поне 20-30 мин.
След това не вадте веднага а оставяте леко да изстине - най добре да се прави вечер и да престои вътре до сутринта.

Вкуса е на месеница, аромата е невероятен :-)

Добър апетит.

PS: Перфектен за консумация с домашно червено вино :-)
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 07:28:18 am от mishanta »
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #367 -: Януари 11, 2010, 14:44:24 pm »
PS: Перфектен за консумация с домашно червено вино :-)
Ако имаш повече метни насам  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #368 -: Януари 11, 2010, 14:56:05 pm »
Бийст, същата работа прави вчера и моят мъж  :D. Само дето сложи сиренето при звуковия сигнал. Получи се прилична месеница. Извадихме хляба веднага след края на програмата, но нямаше проблем.
     
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #369 -: Януари 11, 2010, 15:11:22 pm »
тая "месеница" явно е старозагорски специалитет някакъв. аз за пръв път чувам това наименование?

апропо, как оставяте Мулинекса в режим на подгряване след изпичане? кво се натиска?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #370 -: Януари 11, 2010, 15:15:41 pm »
тая "месеница" явно е старозагорски специалитет някакъв. аз за пръв път чувам това наименование?

апропо, как оставяте Мулинекса в режим на подгряване след изпичане? кво се натиска?

Тя месеницата си е жив тутманик  :D. Незнам как се нарича в другите краища на страната. А за подгряването - моята Аляска подгрява 1 час след края на програмата. Не мога да задавам допълнително време на подгряване.
     
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #371 -: Януари 12, 2010, 13:13:25 pm »
Привет на всички хлебари.Имам една молба към Вас.Ако не ви затруднява когато напишете някоя рецепта да напишете програмата на която я печете и на английски.Виждам че всички сте с Мулинекс или Аляска и си казвате програмите под номера.Моята машинка е Изи и не ми харесват рецептите към нея а искам да пробвам др.но не мога да гадая кои използвате вие.Например нямам рецепта с прясно мляко така че незнам с коя от моите да я сравня и да приготвя.И за протокола-моята също не изпича отгоре макар винаги да я настройвам на последна степен препичане.jam фурните нямат програма за подгряване.В зависимост от модела след приключване на работа си подгряват определено време-моята също е 1 час.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #372 -: Януари 14, 2010, 09:59:52 am »
Според мен програма/бутон за подгряване няма или аз нещо не виждам. Мисля си, че след като се изчаква 1 час до начало на следваща програма,би трябвало точно за този час да изстива машината и държи изделието топло. Така ли е или бъркам?

Ще се прави месеница значииииииии  :lol: ммм и аз от Коледа до сега наддадох вече 1-2 кг., но е от машинката, не от друго.
« Последна редакция: Януари 14, 2010, 10:01:37 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #373 -: Януари 14, 2010, 12:18:44 pm »
Едно въпросче, маслото разтопено или меко го слагате
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #374 -: Януари 14, 2010, 12:35:17 pm »
меко
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #375 -: Януари 14, 2010, 12:42:29 pm »
Аз напоследък, защото нямам време да чакам да стане със стайна температура млекото го затоплям леко в микровълновата и след това слагам маслото вътре както е от хладилника и след 20-30 секунди то е вече разтопено и температурата на общата маса е станала стайна ;-)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #376 -: Януари 14, 2010, 17:21:46 pm »
Още един вариант (малко се повтарям, ама...) :
Масло, мляко, яйце и т.н. - от хладилника. Включвам машинката на програмата за печене за 1 до 2 мин., слагам маслото (на кубчета) и заливам с течните съставки. След още 1-2 мин. добавям сухите и пускам програмата.
Става нещо като "програма с предварително подгряване" ;-). Продуктите се затоплят и месенето става на топличко... :)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #377 -: Януари 21, 2010, 23:03:11 pm »
Както предполагах, брашното ми е било малко  :?
Днес сложих повече. Досипвах докато ми хареса плътността на тестото (на око) и не можах да повярвам какво чудо се надигна  8O


Това е първия ми успешен опит (след два провала) и много се гордея с него. Мъжът ми остана очарован и реши, че само такъв хляб трябва да ядем  :eating:
Много благодаря, че ме научихте да правя хляб  :bighug:
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #378 -: Януари 22, 2010, 08:03:08 am »
В последно време мъжът ми се е специализирал и прави по-хубави хлябове от мен. Но той по принцип обича да меси и на ръка, така че му идва от ръки.  :wink: :lol: Прави основно първата рецепта, мери брашното точно, но другите съставки мери с негова си лъжица. Забелязах, че е намалил основно захарта и сухото мляко. Много съжалявам, че нямам с какво да ги снимам. А, сега се сетих, че имам едно допотопно апаратче.  :oops: От неговите хлябове цялата къща ухае, а от моите - не чак толкова, може би защото аз правя смесени, а не бели?

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #379 -: Януари 22, 2010, 09:18:04 am »
Да се похваля е аз от миналата събота си купих най накрая хлебопекарна.Бях много разочарована,че първият ми хляб не стана,цяла нощ не можах да спя :D,как така няма да стане.В крайна сметка втория опит беше перфектен.А следващите невероятни.От сега съм направила списък какво ще правя с нея през почивните дни.Май ще трябва да викам помощ за изконсумиране на храната,че за двамата със съпруга ни ще ни дойде множко