0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #340 -: Януари 07, 2010, 13:37:07 pm »
Бавно и сигурно ме зарибявате! :lol: :lol: :lol:
И мен  :oops:


Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #341 -: Януари 07, 2010, 15:51:14 pm »
Леле, ketti, убийствен е този козунак! :balk_46: Направо като реклама на машинката :balk_48:

Аз бях писла преди - едно и също тесто, във фурната ми стана истински козунак, в машинката... козуначена кифла. Не изглеждаше зле и се ядеше, но не беше като другия... Явно тестото не е било подходящо за машината. По друг начин не мога да си го обясня?!
Всъщност, тази теория, че не става, я знам от "гответе с мен" (и рецептите ми са от там). Въпреки това, реших да пробвам (то мирно стои ли се :wink:) и опита само потвърди теорията...
При първа възможност, ще пробвам тази рецепта. Само да видим с кексовете ли да почна, с козунаците ли...?? :D
« Последна редакция: Януари 07, 2010, 15:53:36 pm от plumeria »

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #342 -: Януари 07, 2010, 21:04:19 pm »
Пекох на средна коричка, остана почти бял отгоре, после допекох още 10 минутки на препечена коричка и стана супер, и страничните и долната кори не са твърди  
Как стават тези чудеса, sunny? Моята е Мулинекс, как да допека хляба, бял си е и това е!. Освен това е сладък, а спазвам точно рецептата - при мен номер 8, експресен хляб
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #343 -: Януари 07, 2010, 23:02:20 pm »
Кети, браво! Чудесен ти е козунакът! И моят се получи много добре. Аз освен жълтък и захар, набучих и бадемчета от горе!  :wink: :lol:

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #344 -: Януари 07, 2010, 23:29:48 pm »
Пекох на средна коричка, остана почти бял отгоре, после допекох още 10 минутки на препечена коричка и стана супер, и страничните и долната кори не са твърди  
Как стават тези чудеса, sunny? Моята е Мулинекс, как да допека хляба, бял си е и това е!. Освен това е сладък, а спазвам точно рецептата - при мен номер 8, експресен хляб
Здравей. И аз съм с Мулинекс (то май повечето такива ползваме) :lol: Рецептата за бърз хляб, при мен е 5-та програма, ама все едно. За да не е сладък хлябът, замени сухото мляко с нормално, а и захарта можеш да я намалиш спокойно наполовина. Според някои - можеш изобщо да не я слагаш, но лично аз не съм пробвала това.
Относно прословутата бяла коричка отгоре, май доста хора имат такъв проблем. При мен подобен резултат се получи само когато тестото ми не беше втасало добре(имах ядове с маята). Предполагам, че понеже отгоре се запича посредством конвекцията на горещия въздух (отгоре реотан няма), ако не е втасало тестото добре и не се надуе до определена "височина", до горната част не достига достатъчно горещ въздух, за да се запече до златисто.  Не съм инженер-конструктор на подобни уреди де  :lol:, но по пътя на логиката, това е възможна причина. Пробвай следващия път да печеш на 3-та степен, да видим дали няма да е по-добър резултатът. Опитай и някоя друга рецепта, да не би пък под "бърз хляб", производителите да разбират и недобре изпечен. Ако няма промяна, пробвай наистина и да допечеш малко, със съответната програма примерно 10 - 15 мин.
« Последна редакция: Януари 07, 2010, 23:35:38 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #345 -: Януари 08, 2010, 00:46:06 am »
Бавно и сигурно ме зарибявате! :lol: :lol: :lol:

Ще изпека хляб специално за теб и вече ще си сигурна :bighug:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #346 -: Януари 08, 2010, 20:14:08 pm »
Благодарности Jbril!
Наистина не сладни хляба, относно бялата кора, на мен хляба отгоре все си е леко неизпечен, разбирай тестян. Явно ще трябва да пробвам друга програма, но пусто като се върна от работа, бързам и все на тая програма пускам, че е най-кратка - час и 20 мин.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #347 -: Януари 08, 2010, 21:09:53 pm »
stoeka71 - вместо да бързаш, сутрин, преди да излезеш зареди машината и я сложи на отложен старт  :lol: :lol: :lol: Тамън като да се прибереш и машинката да изпиука на прясно изпечен хляб  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #348 -: Януари 08, 2010, 21:28:14 pm »
Огромно благодаря за съветите. И това ще пробвам, ама като се страхувам да я оставя сама да работи!!! :D :D :D :D Но ще опитам, че я имам от две години, а само тази програма ползвам и веднъж направих козунак, но беше пълна катастрофа :(
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #349 -: Януари 08, 2010, 21:37:05 pm »
Няма защо да се притесняваш, аз редовно я зареждам преди да си легна, и за сутринта имам пресен хляб :lol: Най-неприятното е че преди да почне процеса по месене втасване и тн пищи и ме буди :lol: Но като си я заредила през деня, и си на работа, този неприятен момент си го спестяваш :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #350 -: Януари 09, 2010, 00:04:16 am »
сухото мляко в какво съотношение замествате с прясно?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #351 -: Януари 09, 2010, 01:11:57 am »
да споделя- вчера не ми достигна млякото за рецептата с прясно мляко и добавих вода /почти на половина се случи/, хляба запази вкуса си
а козунака от предната страница е фантастичен, не остана за снимка, има някакво нещастно издълбано участъче
вместо стафиди и лимонови кори сложих 1 флаконче ромова есенция на д-р Йоткер
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #352 -: Януари 09, 2010, 21:42:48 pm »
сухото мляко в какво съотношение замествате с прясно?

Запазвам течността като обем, но слагам 1/3-та прясно мляко :)

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #353 -: Януари 09, 2010, 22:04:45 pm »
сухото мляко в какво съотношение замествате с прясно?

Запазвам течността като обем, но слагам 1/3-та прясно мляко :)
И аз така.

В този козунак ми останаха очите...ще се прави, това е положението.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #354 -: Януари 09, 2010, 22:34:30 pm »
Хм, интересно, значи махаме млякото и хляба остава същия, след това да пробваме и с маслото и ако става  без него същия хляб си е направо набутвация колко млека и масла заминаха в машинката до сега :-)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #355 -: Януари 09, 2010, 22:40:23 pm »
Добри- не четеш, не го махаме, а намаляваме на половина  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #356 -: Януари 09, 2010, 23:02:29 pm »
И да добавя - зна че не е за тази тема, но няколко пъти се прави аналогия с хлебопекарната и килограмите та да кажа аз :-)
Значи за две седмици от както имаме хлебопекарната резултата е минус 1 кило :-)

Сериозно
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #357 -: Януари 09, 2010, 23:07:25 pm »
Вашето семейство е извън пътя!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #358 -: Януари 09, 2010, 23:33:10 pm »
Вашето семейство е извън пътя!

така ли ще си говорим, а... :P
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #359 -: Януари 10, 2010, 20:45:05 pm »
Огромно благодаря на всички!   :wave:
Мога ве4е да се похваля, най-накрая направих перфектният хляб от основната програма! Ако не бяхте вие..... Заместих сухото мляко с прясно мляко, като спазих пропорциите на водата, намалих захарта на половина и допекох още 10 мин. Е отгоре не се препече, но не беше и бял и тестян! Утре пак ще правя, всички в къщи го харесаха, щом майка ми каза, че това бил хляба от детството й!. Мъжът малко подходи със недоверие, но после се оказа, че хляба свърши!