0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #300 -: Януари 05, 2010, 16:57:58 pm »
Е, то и аз да се включа вече  :D
Моята пък ми е подарък от мъжо за тази Коледа  :D
А по въпроса с маята - аз използвам на д-р Йоткер и ми вмирисва кухната на пресен хляб  :D
И аз вече ще я мия по-рядко - щом може! :D Аз до сега 5 хляба съм изпекла накръст, но след всеки си я мия прилежно, нооо край, ще помързелувам  :D
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #301 -: Януари 05, 2010, 17:04:55 pm »
Сол и захар аз слагам по 1 ч.л. и не ми сладни.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #302 -: Януари 05, 2010, 17:13:25 pm »
Забелязвате ли, че това е най-коментираната тема напоследък. :D Включително и халееви комети наминават. :wink:

щото сичкото модератор си накупи такива машинки и взе да спами, затова...

Да бе да, всичкото, мойта ми е подарък от миналата Коледа още :)
И моята. От свеки  :mrgreen:  Нали съм на свеки златото.  :lol: :lol: :lol:

Да не й държиш гладно момчето, какво да те прави жената  :D
« Последна редакция: Януари 05, 2010, 17:16:24 pm от cygnus »
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #303 -: Януари 05, 2010, 17:15:50 pm »
От днес и аз започвам да си мия по-рядко контейнера(най-неприятната част от процеса), ама ха!

Ааа, аз си имам миялна Ники  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #304 -: Януари 05, 2010, 18:43:32 pm »
Здрвейте момичета, може ли някой да ми каже на коя програма да правя "хляб с кисело мляко", нашата машина е Мулинкес 5000, дали става на 1вата програма, на която се прави и "Млечния хляб"  :)
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #305 -: Януари 05, 2010, 18:45:59 pm »
Здрвейте момичета, може ли някой да ми каже на коя програма да правя "хляб с кисело мляко", нашата машина е Мулинкес 5000, дали става на 1вата програма, на която се прави и "Млечния хляб"  :)

Би трябвало да стане.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #306 -: Януари 05, 2010, 18:49:17 pm »
Само да вметна понеже досега си лафихме със sunny* на скайпа. В сервиза, в който се е обадила са й казали, че в магазина има резервни бъркалки по 10 лв едната, така че ако ги загубите или надраскате, споко! Няма да хвърляте машината.

Но все пак внимателно с процедирането с нея - вадете хляба и бъркалките само с дървен прибор и не търкайте с абразивни препарати и гъбички за да не нарушите тефлоновото покритие!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #307 -: Януари 05, 2010, 18:50:12 pm »
Само аз спамя тук, че все още се държа и не купувам такова съблазняващо нещо. :D

Значи ти е време да купуваш. Щом без машинка те влече насам, да видиш после...  :D  :wink:

ОFF:
Да питам и аз нещо: как се съвместяват рецепти за домашен ухаещ хляб с Дюканските рецепти? Щото не мога да си представя, че ще опека хляб, а ще ям палачинка от овесени трици. :lol:
Не ги разбирам много дюкянънските работи, но в машинката стават всякакви хлябове с трици, ядки, ръж, овес и т.н. Е, брат ми нарече моите "ръжено чукче" :D , но това е нормално, той признава само белия хляб. Машинката е идеална за ценители на черен хляб (и за експериментатори :wink: , голяма играчка е.. :) )

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #308 -: Януари 05, 2010, 18:54:00 pm »
Плуми, дюканската диета изключва тази машинка, защото са позволени само и единствено овесени и пшенични трици.

И в черния и пълнозърнестия има малко бяло брашно или ръжено брашно за да може да се спои и получи тесто. Само с трици не може да стане :(
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #309 -: Януари 05, 2010, 18:57:26 pm »
jam, на д-р Йоткер маята на прах използвах и определено аромат нямаше никакъв.

Нямах идея, че не е нужно всеки път да мия контейнера и аз ще мина в "режим мързел" тогава, щом казвате че може. Всъщност си мислех, че ще мога да мия тези чаркове в съдомиялната и питах "продавач-консултантката" специално за това и тя още по-специално ме увери, че нямало проблем - можело. Е да, ама едно от първите неща, които прочетох в книжката с инструкции за употреба беше, НЕ мийте в съдомиялна машина. Защо ли не съм изненадана? ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #310 -: Януари 05, 2010, 19:19:42 pm »
Jbrul, мерси!  :lol: Пека си на тази степен, на която е предварително зададена - на втора. Явно моята се е случила по-силна. Веднъж, спря тока 20-тина минути, преди да свърши програмата. Изчакам още 10-тина минути, колкото и е паметта и като извадих хлябът - мислех, че няма да е хубав, а той беше най-сполучливият до сега.
Чакам с нетърпение да дойда до София да си купя и от вашата мая, че тук от сухата се намира основно на д-р Йоткер. Намепих и още една - на една старозагорска фирма - "Лидер". Дано се окаже хубава, че е и по-евтина.

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #311 -: Януари 05, 2010, 21:18:12 pm »
С тая тема ще ме накарате да пускам и нашият музеен експонат  :D. Незнам защо, но много рядко ползвам машината. Май е време да се поправя, само незнам до къде ще я докарам с килограмите  :).
     
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #312 -: Януари 05, 2010, 21:28:15 pm »
Тази вечер направих хляб, обогатен с Омега 3. Малко си го поизмислих, защото нямах нужните продукти, но стана превъзходен. Смесих пълнозърнесто, типово и бяло бращно, защото такива имах. Нямах и меласа, а и ядките бяха само слънчогледови, но резултатът е вече само половин!  :lol: :lol: :lol:

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #313 -: Януари 05, 2010, 22:53:02 pm »
направих хляба с прясно мляко, сложих малко ръжено брашно, но определено му е малко брашното в рецептата на този хляб
иначе определено е много вкусен
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #314 -: Януари 05, 2010, 23:04:41 pm »
Остават още около 40 минутки докато се изпече хлебчето с кисело мляко, за пръв път пробвам рецепта извън книжката, да видим какво ще се получи :) Наду се до капака почти, изглежда добре, ще видим на вкус  /сутринта ще го хапваме де/ :)

Момичета, малко съм притеснена, като гледам снимките на вашите хлебчета, установявам, че нашата машина май има проблем със запичането  :? Хлебчето на Jbrul, което е на втора степен си изглежда къде, къде по-препечено от нашите, които правим на препечена коричка  :? На какво ли се дължи това,някой има ли подобен проблем? От самото начало ми се струваше, че не се изпича добре горната коричка, но си мислех, че е нормално, но сега като гледам снимките, явно не е  :?  Утре ще отида да питам.  
« Последна редакция: Януари 05, 2010, 23:11:16 pm от *sunny* »
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #315 -: Януари 05, 2010, 23:26:39 pm »


Момичета, малко съм притеснена, като гледам снимките на вашите хлебчета, установявам, че нашата машина май има проблем със запичането  :? Хлебчето на Jbrul, което е на втора степен си изглежда къде, къде по-препечено от нашите, които правим на препечена коричка  :? На какво ли се дължи това,някой има ли подобен проблем? От самото начало ми се струваше, че не се изпича добре горната коричка, но си мислех, че е нормално, но сега като гледам снимките, явно не е  :?  Утре ще отида да питам.  
[/quote]

Напълно е възможно и моят и другите хлебчета да ти изглеждат по-препечени от твоите, просто защото ги гледаш на снимка. Колкото и да са добри фотоапаратите, все пак винаги дават по-наситени цветове от реалните. Щом обичаш по-препечени корички, като ти свърши основната програма просто си пусни хлебчето на програмата, която е само за изпичане докато ти хареса резултатът. :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #316 -: Януари 05, 2010, 23:42:24 pm »
Благодаря ти Jbrul, сега пак така направих/включих допълнително препичане/, защото кората просто си стана бяла на втората степен, но когато пускам само за изпичане после пък долната и страничната кора ми стават по твърди  :oops: Все пак утре смятам да ги притесня
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #317 -: Януари 05, 2010, 23:59:37 pm »
Мммда, при един от неуспешните ми опити и аз получих подобен резултат, допичах няколко пъти - отгоре си остана бяло, всичко останало стана дебела силно препечена кора. Но тогава просто не беше втасало и...абе нищо не беше наред с тестото и за това така стана, а при теб си втасва нормално... Ами наистина притесни ги в сервиза, в крайна сметка нали за това си купуваме уреди от читави магазини и с гаранция  :D Може пък някое реотанче да ти прави ядове просто. Желая ти късмет! :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #318 -: Януари 06, 2010, 00:33:24 am »
Мислех да пиша сутринта, но не издържах  :) Хляба с кисело мляко се получи много добре, с мъжа ми не успяхме да издържим до сутринта и го пробвахме още сега  :oops: Бухна май малко повечко, но е страхотен на вкус, отделя се на конци и има вкус на погача  :D Пекох на средна коричка, остана почти бял отгоре, после допекох още 10 минутки на препечена коричка и стана супер, и страничните и долната кори не са твърди  :) Незнам на какво се дължи де, може да е просто късмет  :D
Jbrul , благодаря още веднъж за отзивчивостта  :) Ще изчакам мненията утре и на друготе момичетас такива машинки, да кажат как е положението с коричката при тях и ще реша дали да отивам или да си се примиря  :) Лека вечер :)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #319 -: Януари 06, 2010, 11:45:24 am »
Като си избирах машинката навремето и попадах на разни рекламни снимки, почти всички хлябове бяха с много светла кора. Явно производителите такива си ги харесват, а ние, българчетата, ги обичаме по-препечени. :D
Вярно е, че когато се сгафи хлебчето и 1/2 час да го допичаш, остава бяло :(, обаче аз дори и най-сполучливите ги допичам по 10-15 мин., да станат с леко кафеникава коричка ("златиста" звучи по-добре :wink:).

За миялната - кошчето може да се мие на по-лека програма, няма нужда да е заедно с тиганите (сега тъкмо проучих въпроса, че по Коледа се сдобих с това удоволствие - миялна :D)
Jbrul, на моята книжка пишеше, че мога да почиствам машинката с влажна гъба, но да не я слагам (цялата машинка) в миялната. (Много се смях на идеята :D, не би ми хрумнала.) Виж и при теб да не пише така.

du6ka, какъв е този хляб с Омега 3? Нещо ленено трябва да има вътре...?! :wink:

Само с трици не може да стане :(
Даа.. , което си е истина - истина е  :(

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.