0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #280 -: Януари 05, 2010, 13:43:22 pm »
джаме горе долу същото е колкото да дозираш и поставиш продуктите, но според мен качеството, вкуса и удоволствието от консумацията на топъл пресен хляб е основното предимство.
Освен това вече Мима ми каза в прав текст: " Не искам такова хлебче, а ТаКо онова за гостите" - тоест този от машината.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #281 -: Януари 05, 2010, 13:48:35 pm »
Хм, пък мойто диване не иска от машината  :? та се принуждавам да го слагам в найлонова торба в панер и в кутията за хляб. Все едно току що съм го купила, трябва да изглежда купешки, той май с всичко ново реагира така /тоест трудно поема нови неща/. Яде само хляба с млякото и обикновения белия.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #282 -: Януари 05, 2010, 13:49:11 pm »
Е как можахте тема за хляб да превърнете във финансов документ недоумявам!
А къде остана радостта от живота?  :D


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #283 -: Януари 05, 2010, 14:10:31 pm »
ОFF:
Да питам и аз нещо: как се съвместяват рецепти за домашен ухаещ хляб с Дюканските рецепти? Щото не мога да си представя, че ще опека хляб, а ще ям палачинка от овесени трици. :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #284 -: Януари 05, 2010, 14:16:35 pm »
Освен това вече Мима ми каза в прав текст: " Не искам такова хлебче, а ТаКо онова за гостите" - тоест този от машината.

аххх, гадино ти ниедна... начи само на гостите от убавия леб, а на децата кво давате - стари краищници от оня ден?  :lol: :lol: :lol:

Мели, знайш ли как се радва един счетоводител, кат му се върже баланса за годината до стотинка от раз, примерно?
радостта от живота има много проявления и форми, таковата...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #285 -: Януари 05, 2010, 14:18:34 pm »
ОFF:
Да питам и аз нещо: как се съвместяват рецепти за домашен ухаещ хляб с Дюканските рецепти? Щото не мога да си представя, че ще опека хляб, а ще ям палачинка от овесени трици. :lol:
Каляваме си волята :)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #286 -: Януари 05, 2010, 14:28:08 pm »
труд не калкулирам, щото е пренебрежима величина, особено ако не миеш контейнера, като мен ...
не е толкова пренебрежима ... ако доходът ти е 2000 лв., а отделяш 1 час време за хляб - трудът е 11 лв.  :D

извод: удоволствието от живота с хлебопекарна включва:
1. получаваш я подарък за коледа;
2. мъжът ти меси хляб;
3. аз съм на безхлебна диета  :D
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #287 -: Януари 05, 2010, 14:39:50 pm »
извод: удоволствието от живота с хлебопекарна включва:
1. получаваш я подарък за коледа;
2. мъжът ти меси хляб;
3. аз съм на безхлебна диета  :D
:offtopic:
1. Определено е по добре от нов маслен крик!
2. Най после и той да свърши нещо в къщи а не само да мрънка че слагаш малко оцет на салатата!
3. Можеш да му дадеш и задачка да направи хляб с трици - мъжете обичат предизвикателствата :-)
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #288 -: Януари 05, 2010, 14:41:09 pm »
О, какъв час - не повече от 5 мин е меренето и поставянето. Джамо, аз си мислех че само аз съм мързел и само я изплаквам с топла водичка до следващото хлебче и толкоз :)
« Последна редакция: Януари 05, 2010, 14:48:24 pm от cygnus »
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #289 -: Януари 05, 2010, 15:09:55 pm »
О, какъв час - не повече от 5 мин е меренето и поставянето. Джамо, аз си мислех че само аз съм мързел и само я изплаквам с топла водичка до следващото хлебче и толкоз :)
Аз я мия на 3-4 хлебчета веднъж
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #290 -: Януари 05, 2010, 15:18:43 pm »
Ай стига де, що не миете бе  :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #291 -: Януари 05, 2010, 15:29:11 pm »
О, какъв час - не повече от 5 мин е меренето и поставянето. Джамо, аз си мислех че само аз съм мързел и само я изплаквам с топла водичка до следващото хлебче и толкоз :)
Аз я мия на 3-4 хлебчета веднъж
Ми то и аз... :oops: Забърсвам я само.  :oops: Е, разбира се, мия я по-сериозно когато я използвам само за месене.
И аз съм се заредила добре със суха мая, че така ми е по-лесно. Мъжът ми, обаче предпочита живата. Той си я разтваря в млякото или във водата. Аз я късам на малки парченца и я поставям върху брашното.
Делфинче, благодаря ти! Ще пробвам да намаля захарта в рецептите.

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #292 -: Януари 05, 2010, 16:01:59 pm »
[извод: удоволствието от живота с хлебопекарна включва:
1. получаваш я подарък за коледа;
2. мъжът ти меси хляб;
3. аз съм на безхлебна диета  :D
Една причина да се радвам се, че моят мъж не чете в Зачатие. :lol:
Иначе, можеше да реши да ме зарадва /без точка 2/.

Забелязвате ли, че това е най-коментираната тема напоследък. :D Включително и халееви комети наминават. :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #293 -: Януари 05, 2010, 16:11:42 pm »
Забелязвате ли, че това е най-коментираната тема напоследък. :D Включително и халееви комети наминават. :wink:

щото сичкото модератор си накупи такива машинки и взе да спами, затова...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #294 -: Януари 05, 2010, 16:18:41 pm »
Само аз спамя тук, че все още се държа и не купувам такова съблазняващо нещо. :D
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #295 -: Януари 05, 2010, 16:45:23 pm »
Само аз спамя тук, че все още се държа и не купувам такова съблазняващо нещо. :D
Ааа, веднага да си купуваш, не знаеш каква благинка е  :lol: :lol: :lol: И мъжО почна да прави хляб  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #296 -: Януари 05, 2010, 16:47:16 pm »
ketti, правих го на програма 1 на машината...все още ми е чудно, че се получи  :lol:

du6ka, твоите вероятно са по-препечени, защото си задала такава степен на уреда. Моята машина предлага три степени на препичане, този от снимката го зададох средно препечен да бъде т.е. може и още по-препечен, другия път ще пробвам.
Не съм задобряла толкова, че точно аз да давам рецепти, но щом искаш - ето :)

за 1кг. хляб:
вода - 325 мл
олио - 2 с.л. (според описанието на уреда - една голяма мерителна лъжица е равна на една супена, а една малка на чаена)
сол - 2 ч.л.
захар - 2 с.л.
мляко на прах - 2,5 с.л.
бяло брашно - 600 гр.
мая на прах - 1,5 ч.л.

В интерес на истината стана вкусен, но малко сладък за моя вкус. Предполагам, че ако млякото на прах се замени с нормално прясно мляко, или се сложи по-малко захар от дадената в рецептата този проблем ще се реши.

Някой беше писал за аромата на хляба, в зависимост от вида на ползваната мая. Не мога да кажа защо така се получава, но е вярно. Въпреки, че (както е видно и от снимките ми  :lol:) с живата мая хляб не можах да направя, ароматът още докато се печеше беше невероятен. На истински прясно изпечен хляб. Този със сухата мая, макар че се получи не замириса на нищо, нито докато се печеше, нито като го извадих. Буквално си заврях носа в машината и в самия хляб после - ЦЪ. Така, че лично аз като посвикна как се прави, определено ще се пробвам пак с живата мая, само заради аромата.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #297 -: Януари 05, 2010, 16:48:46 pm »
Забелязвате ли, че това е най-коментираната тема напоследък. :D Включително и халееви комети наминават. :wink:

щото сичкото модератор си накупи такива машинки и взе да спами, затова...

Да бе да, всичкото, мойта ми е подарък от миналата Коледа още :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #298 -: Януари 05, 2010, 16:50:29 pm »
JBrul, ти каква суха мая ползваш, че не мирише?
аз работя със Софинстант и миризмата се носи из цялата къща.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #299 -: Януари 05, 2010, 16:53:26 pm »
Забелязвате ли, че това е най-коментираната тема напоследък. :D Включително и халееви комети наминават. :wink:

щото сичкото модератор си накупи такива машинки и взе да спами, затова...

Да бе да, всичкото, мойта ми е подарък от миналата Коледа още :)
И моята. От свеки  :mrgreen:  Нали съм на свеки златото:lol: :lol: :lol:


От днес и аз започвам да си мия по-рядко контейнера(най-неприятната част от процеса), ама ха!