0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #960 -: Март 27, 2012, 13:58:00 pm »
Заспиването става при нас по следния на4ин:
По някога Калоян на цица,а Ванеса докато заспи сама.Тя е лесна.Доспи ли й се,просто се килва и е 4ао.
Калоян има много лош навик като му се спи  да реве,но изтири4но 4ак.Дере се с все сила.Има и други схеми за заспиване ,но са редки.Моите близанаци, заспиват в рамките на 5 десет мин.
Аз не съм фен на хранене и спане под 4ас.Важното е сутрин да спят до към 9 :lol:
Все още се будят за цица поне4-5 пъти на нощ.
Имам една груба грешка.Спят в отделни стаи,но пък  има сън за тати и Гого.Няма дуетни изпълнения. :wink:Като лекно се размрънка някой аз съм ве4е при него и до 5 мин е заспал пак.Като по4нат зъбите незнам къде ще се крия и клонирам. :lol:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #961 -: Март 28, 2012, 10:25:16 am »
Като бяхме по-малки заспивахме така - Йо в люлката, а марти на шезлонг. Тя сама се люлееше, а него го люшках. Вечр давах кърмата с шишето и така заспиваха, без проблем. Цица ние Вале не търсихме, защото мама не дава  :D
но ние главно спяхме навън, по разходки. По 2-3 часа не мърдаха. Само чакаха да стане 8-9часа и насън, малко разходка и сън, същото следобед.

Сега заспиваме на ръце, бързо заспиват, пеем си или си разказваме приказки. Ако съм сама, като мн ми се доспи,  докато пея на единия, др заспива сам на дивана например.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #962 -: Март 28, 2012, 15:11:00 pm »
Така като чета, май покупката на люлеещи кошари се е оказала особено успешна  :D Първо бяха в бебешки люлки (свекъра ми държеше да направи такива, тогава работеше в мебелна фабрика), после купихме дървените кошари, но след удобството, което видяш от люлките, държах и кошарите да са такива. Приспивах ги като ги люшках до откат, а и много пъти посреднощ като се размрънкаха и ги люшна с ръката/крака и готово (някои мами може да си спомнят какви нощни птици бяхме и колко се будеха). Все още спят в тях, естествено вече не се люлеем посреднощ  :lol:
На ръце много рядко сме се приспивали и то основно в периода на коликите, а през деня в къщи като бебета понякога в кошниците ги приспивах, отново с люшкане.
Не съм пяла или разказвала приказки, пусках от телефона една мелодия - от филма "Професионалиста" - много ги успокояваше. До края на мелодията бяха заспали. И навън съм я пускала, когато са мрънкали. Там малко и пренаталното възпитание явно оказва влияние - на мен любимата ми музика е тази и доста слушах Мориконе като бременна.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #963 -: Март 28, 2012, 18:40:01 pm »
Мими, като чета за мелодията и се сетих, че аз много често пускам белия шум за деца. Много добре ни действа, шума от сешоар. Като малки спяха на него, а и сега всички спин на него  :D

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #964 -: Март 29, 2012, 10:30:53 am »
На ръце много рядко съм приспивала,не съм люляла.Нито кошарите им се люлеят,а люлки нямат,нито шезлонги,но със сешоара почти всяка вечер заспиваха с него,а сега плачат от него :lol:.

А за музика много харесвам Риана и като бременна си я слушах постоянно и сега като чуят някоя нейна песен веднага се ослушват.Не знам дали и те я харесват сега и за това я слушат или наистина в корема на мама чуват всичко :P
« Последна редакция: Март 29, 2012, 10:38:06 am от бина »
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #965 -: Март 29, 2012, 14:53:54 pm »
Момичета, може ли някоя от вас да ми обесни това със сешуара? Какъв е този бял шум?
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #966 -: Март 29, 2012, 15:06:04 pm »
Катрин, заповядай :D
http://babysleepnoise.com/download.html


Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #967 -: Март 29, 2012, 22:23:47 pm »
Катрин, заповядай :D
http://babysleepnoise.com/download.html

олеее.....какви неща имало  8O :lol:,аз чак сега разбирам за тези екстри  :D
ни сме на опера и "Sax&Sex" от малки, много добре ни действаше и още действа  :wink:
иначе всичко е до деца, моите нямаха колики и общо взето не съм разбрала какво е това безсъни нощи с две бебета, чак сега почвам да се озорвам....почнаха да щтъкат, всичко да пипат и отварят и очите на 8  8O 8O 8O 8O :lol:,единия в една посока..другия в друга, сега почвам да се замислям как ще се оправям навън сама с тях като проходят сериозно  :?, до сега беше лесната част определено.... :D :D
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #968 -: Март 29, 2012, 22:40:16 pm »
Нещо не ни харесват тези шумове.
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #969 -: Март 30, 2012, 11:32:46 am »
Момичета понеже чакам и аз близнаци, искам да ви питам къде следихте бремеността и къде родихте ваште близнаци от София съм. Ще ви бъда благодарна да ме посъветвате?
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #970 -: Март 30, 2012, 16:04:49 pm »
Моята я следи най прекрасния доктор на света др.Сигридов който обичам от цялото си сърце :bighug:
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #971 -: Март 31, 2012, 12:12:21 pm »
И моята я следи той, за което се радвам :) Ако не беше той щях да родя още по-рано или още по-лошо - да ги загубя.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #972 -: Март 31, 2012, 12:14:07 pm »
Densi,здравей моята бременност я следеше д-р Михова в Клиника Надежда,а родих във Майчин Дом-София,без лекар,без екип,а при екипа и лекаря който бяха на смяна :D.Успех
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #973 -: Март 31, 2012, 20:15:04 pm »
Благодаря ви момичета за отговорите  :D
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #974 -: Април 05, 2012, 12:14:10 pm »
И аз родих в Майчин дом без избор на екип и съм доволна от отношението и професионализма на екипа, който ме израждаше и на неонатолозите, които се погрижиха за недоносените ми бебета, които вече са си при мен и спинкат кротко в детската.

За децата помага ли ви някой? Аз като цяло се справям сама, даже си ги храня сама понякога, но се чудя дали да извикам мама да ми помага. Странно е чувството, но ми се струва лесно отглеждането им до момента. Само коликите ни мъчеха, но и там се справихме :)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #975 -: Април 05, 2012, 12:39:44 pm »
За децата помага ли ви някой? Аз като цяло се справям сама, даже си ги храня сама понякога, но се чудя дали да извикам мама да ми помага. Странно е чувството, но ми се струва лесно отглеждането им до момента.
Аз имах нужда от помощ. До 8-я месец постоянно ревяха, повръщаха, будеха се на 2 часа, не спяха по едно и също време през деня, приспивахме ги на ръце или крака... докато на 10-я месец останах сама, оставих ги да реват и въведох новите правила  :lol:. До тогава те владееха положението  :lol:.
Радвай се, че се справяш сама и прецени дали имаш нужда от помощ.
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #976 -: Април 05, 2012, 12:45:31 pm »
За децата помага ли ви някой? Аз като цяло се справям сама, даже си ги храня сама понякога, но се чудя дали да извикам мама да ми помага. Странно е чувството, но ми се струва лесно отглеждането им до момента. Само коликите ни мъчеха, но и там се справихме :)
От как съм родила се оправяме сами. По-добре свиквай така, защото няма как цял живот да разчиташ на някой, че ще е до теб. А и ще си по-организирана. Ако ти дойде помощ, строявай ги да чистят, готвят, шетат, децата си ги оправяй ти.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #977 -: Април 05, 2012, 12:51:30 pm »
За децата помага ли ви някой? Аз като цяло се справям сама, даже си ги храня сама понякога, но се чудя дали да извикам мама да ми помага. Странно е чувството, но ми се струва лесно отглеждането им до момента. Само коликите ни мъчеха, но и там се справихме :)
От как съм родила се оправяме сами. По-добре свиквай така, защото няма как цял живот да разчиташ на някой, че ще е до теб. А и ще си по-организирана. Ако ти дойде помощ, строявай ги да чистят, готвят, шетат, децата си ги оправяй ти.
 
Подкрепям с две ръце Мими!!!
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #978 -: Април 05, 2012, 18:07:28 pm »
Цитат
Цитат на: mimi26 в Днес в 12:45:31
Цитат на: anichka.bs в Днес в 12:14:10
За децата помага ли ви някой? Аз като цяло се справям сама, даже си ги храня сама понякога, но се чудя дали да извикам мама да ми помага. Странно е чувството, но ми се струва лесно отглеждането им до момента. Само коликите ни мъчеха, но и там се справихме Smile
От как съм родила се оправяме сами. По-добре свиквай така, защото няма как цял живот да разчиташ на някой, че ще е до теб. А и ще си по-организирана. Ако ти дойде помощ, строявай ги да чистят, готвят, шетат, децата си ги оправяй ти.
 
Подкрепям с две ръце Мими!!!

сам сами от първи ден и по добре така,е има моменти дето ми иде да си заровя главата някъде,но това е положението :lol:
Успех :P
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #979 -: Април 13, 2012, 13:21:55 pm »
Тази тема много дълга станала, няма ли да има нова?  :)


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!