0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #880 -: Октомври 20, 2011, 23:53:36 pm »

много са ми сладки, като се вгледат един в друг и почват да бърборят нещо си на бебешки, а и много мило ми става като се усмихват и се радват един на друг.
абе купон си е от всякъде, веселбата е пълна  :D :D, изобщо няма да скучаете  :wink:
на всички нови мами лека бременност  :D

Ех, наистина е купон! Всяка сутрин Стоя /която единствена спи абсолютно спокойно цяла нощ/се буди преди Мина и първото нещо, което прави е да се надвеси над леглото на сестра си и да започне да се заиграва, викайки " Мънииии, Мъниии", та не спира, докато Мина не се изправи и двете започнат да си се смеят една на друга. Този момент не е за изпускане, той ме зарежда.

Е, няма време за скука.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #881 -: Октомври 21, 2011, 22:05:05 pm »
А Камен какво прави в това време? :D :D :D

Алана, и аз пиех по едно хапче на ден, случвало се и по две, когато не можех да си спомня пила ли съм го, не съм ли го пила :D.





*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #882 -: Октомври 22, 2011, 00:14:15 am »
Благодаря ви момичета за отговорите!Май ще съм по схемата на Eille-когато се сетя по две  :)Още 1 седмица ми остана да разбера дали ще са двечки,но и на едничко ще се радвам като за 10  :P
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #883 -: Октомври 22, 2011, 22:24:18 pm »
Съвсем официално и аз се включвам в темичката;-)
Бебенцата ми са две, видяхме ги още на предния преглед миналата седмица. Днес бях на 2-ри преглед,добре са си настанени, чухме силно туптящите им сърчица.Така,че с интерес ще следя темата;-))))
Поздрави  :bori_002: :bori_002:
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #884 -: Октомври 22, 2011, 23:55:31 pm »
Здравейте и от мен!
Живот и здраве и аз очаквам нашите бебенца пролетта. Терминът ми е на 14.04, но ще ги видим те кога ще решат да се родят :)

Фолиева киселина пиех по 2 табл. на ден, но така ми бяха предписани след трансфера и така ги пих почти до края на 3-тия месец, защото почнах с Ферофолгамма, а в нея има доста фолиева киселина.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #885 -: Октомври 28, 2011, 21:15:11 pm »
Драгица, Аничка, добре дошли. Моят термин беше на 15.04 по мои сметки и на 14.04 по лекарските.  :lol: Децата се родиха с планирано секцио на 26.03, 37 г.с. и 1 ден.
  09.11.2007
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #886 -: Октомври 29, 2011, 12:41:55 pm »
И ние бяхме планирани за 15.04 - но друга година по предна от Жабчето,но те си решиха да излизат и излязоха де на 12.03.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #887 -: Октомври 29, 2011, 12:50:14 pm »
Аз се надявам възможно най-много да ги износя, но когато решат - тогава.
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #888 -: Октомври 29, 2011, 13:13:21 pm »
аничка, и аз бях с термин 14.04, , родиха се в 35 г.с. и 6 дни с планирано секцио на 17.03.
пожелавам ви момичета ,да износите бебешоците възможнно най-дълго !
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #889 -: Октомври 30, 2011, 17:09:48 pm »
Да се запиша и аз тук при близнашките мами. :D
Терминът ми е за 20.01.2012г.,но кога ще решат бебчета  е друг въпрос.Според док. ако съм със секцио то трябва да е 37 или 38 г.с. ,ако е нормално раждане да е в 39 г.с.
На мен ми изглеждат недостижими тези седмици.
Имам следния въпрос към вече родилите мами - кога отидохте за пръв път да говорите с доктора при който сте решили че  ще раждате - в коя седмица
Ако има мами от Бургас ще се радвам да споделят при кой д-р са родили и къде ?
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #890 -: Октомври 30, 2011, 21:59:12 pm »
аз още от 6 месец се ориентирах при кого ще раждам, гледах да се застраховам ако случайно стане някаква непридвидена ситуация по рано,друго да се обадиш на конкретен д-р или да попаднеш като спешен случай не се знае при кого и що... :?

родих в първа седмица от 9 месец с планирано секцио, иначе сигурно още можех да износя, но вече едвам се предвижвах....все подпирах корема с ръцете долу,толкова тежеше  :D
така че, мислете позитивно и стискайте колкото може по дълго да ги износите  :wink:
иначе моите бебки се родили 2480гр и 2700гр, но по голямото се наложи да постои два дена в кувиоз заради дробчето  :?, макар че направих профилактика с инжекциите в 7 месец, по скоро си мисля че ми го използваха колкото да си дръпнат парите по пътеката....ама това вече друга тема  :?
за това си избирайте сигурно място за раждане и най важно с добра неонатология, на своя опит се обедих, че не ми толкова бил важен д-ра...колкото неонатология, която във Варна е под всяква критика  :?

успех на всички и най щаслив финал ви пожелавам  :D
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #891 -: Октомври 31, 2011, 12:42:40 pm »
Да се запиша и аз тук при близнашките мами. :D
Терминът ми е за 20.01.2012г.,но кога ще решат бебчета  е друг въпрос.Според док. ако съм със секцио то трябва да е 37 или 38 г.с. ,ако е нормално раждане да е в 39 г.с.
На мен ми изглеждат недостижими тези седмици.
Имам следния въпрос към вече родилите мами - кога отидохте за пръв път да говорите с доктора при който сте решили че  ще раждате - в коя седмица
Ако има мами от Бургас ще се радвам да споделят при кой д-р са родили и къде ?

32 г.с някъде беше първият преглед. Малко след това ме насрочи. Родих в започнала 38 с планово секцио.
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #892 -: Октомври 31, 2011, 13:12:55 pm »
Аз още в 28-ма седмица заминах за София кьдето бях решила да раждам и на следващата седмица се срещнах с доктора при който ме беше изпратил моя доктор от Варна. Веднага осетих че той е човека на когото ще се доверя,още повече като ми каза че ако искам може да ме изроди по нормален пьт а не секцио. И така на 22-ри юни ми изтекоха водите в 34-та седмица и родих две здрави дечица и вьпреки по ранната седмица не са били в кувиози. Моят сьвет е ако имаш вьзможност,заминавай да раждаш в София,там в Майчин дом наистина са професионалисти и бях спокойна през цялото време за децата си,вярно че изкарахме 3 месеца на квартира,но каузата си заслужава,поне за Варна знам че неонатологията куца,за Бургас незнам. Успех ви желая мами:))
 Малкавещица,пожелавам ти от все сьрце ако решиш да раждаш нормално да ги износиш до 39-та седмица,но ако знаеш накрая с две какьв огромен става корема,незнам как ще стане. Аз в 34-та едвам се движех и корема ми вьрвя 5 минути преди мен,а за още 5 седмици немога дори да си го представя,за мен е някакьв кошмар. Избутай до 36-та,най-добрата седмица за раждане на близнаци:)))
« Последна редакция: Октомври 31, 2011, 13:18:05 pm от fifonqk »
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #893 -: Октомври 31, 2011, 14:09:32 pm »
И аз началото на 7мия се бях уговорила с моя лекар. Родих нормално на 36г.с. точно, тук - във Варна, единия 3050гр, другия 2850гр. Не виждам как с тези големи бебета бих изкарала до 39г.с., щяха да са по 4 кила сигурно тогава  :lol:
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #894 -: Октомври 31, 2011, 14:12:12 pm »
fifonqk при кой доктор ражда в МД? Може да ми отговориш и на ЛС. И аз съм се насочила на там, но се чудя при кой д-р.


*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #895 -: Октомври 31, 2011, 16:22:33 pm »
аз много пьти сьм писала тук вьв форума че раждах при д-р Дяволов,изключителен човек и доктор. В деня в който ми изтекоха водите доктора беше в отпуска и когато мьжа ми му званна човека веднага дойде от летището,чака ме цели 17 часа да родя,защото ми уважи решението да раждам по нормален пьт,а най-лесно беше да дойде и да ме изроди секцио.
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #896 -: Октомври 31, 2011, 16:30:50 pm »
fifonqk благодаря за инфото


Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #897 -: Октомври 31, 2011, 23:02:54 pm »
Вера,Фифоняк,Мими26  благодаря ви за отговорите. :)
Да знам за д-р Дяволов,която и мама да е родила при него е останала изключително доволна.Не може и дума да става да се сравняват Бургаските лекари с тези от София и по - специално за Дяволов.
Относно големия корем и моя е огромен и затова и аз не мога да си представя че ще стигна 37-38-39 г.с.Бебчетата ни на всеки преглед са дръпнали доста напред - д-р Сигридов каза че са доста едри за седмиците .Сега на 29.10 на прегледа момиченцето беше 1303 гр. ,а момченцето 1271гр.Следващия преглед и може би последен при д-р Сигридов ще бъде на 22.11 и сигурно може и да са 1700-1800 гр.,а може и повече в предвид на това че в от тук насетне наддават повече .Та не ми се мисли как бих изкарала до 39 г.с.
През главата ми мина и следния филм -страх от преждевременно раждане .Някои казват че организма помнел - миналата година на 26.11 беше аборта ми от първия ми опит два дни преди прегледа за установяване на бременността и ме е страх около тази дата да не тръгна да раждам .Не го мисля това постоянно но просто ми мина през главата с наближаването на м. ноември.
А и д-р Сигридов ме убеди че няма нужда да правя профилактиката за дробчетата след като теста за преждевременно раждане излезе отрицателен.Но притеснението си остава.
Иначе най-вероятно ще се насоча към Дева Мария кв.Ветрен в Бургас http://www.devamaria.com/divisions/id/1/sid/c462feb76291025c7814ba56007bb41c
но все още събирам мнения и за там .
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #898 -: Ноември 02, 2011, 10:52:34 am »
Малка вещица, при мен също нямаше никакви индикации за ранно раждане и затова също ми отказаха да направят профилактика на дробчетата. В края на 35 седмица ме приеха с преекламсия в болницата и тогава вече започнаха да ми бият инжекции за дробчетата, защото беше ясно че скоро ще се ражда. Проблеми нямах, бебчетата дишаха самички и не са стояли в кувьози.
Мисля, че Варненската неонатология е все пак за предпочитане пред бургаската, права е Маригри, най-важна ни е неонатологията.


*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #899 -: Ноември 02, 2011, 11:16:18 am »
А бе и при мен нямаше никакви индикации за ранно раждане,ама на - случи се без никакви признаци, като гръм от ясно небе в 32 г.с. Тогава чак тръгнахме да слагаме тия инжекции, ама нямаше време да подействат, родиха се малките и имаха проблеми с дишането.
Много съжалявам, че преди 2-3 години го нямаше още този тест за фетален фибронектин...може би чрез него щях да разбера какво предстои и щяхме да вземем мерки по отрано...
Но щом пък ти е отрицателен теста,би трябвало наистина поне в следващите 2 седмици да си спокойна, че няма да стане нищо, т.е. да няма смисъл от инжекциите...
Послушай си доктора, всичко ще е наред :)
 
А това дето организма помнел - да, и аз съм го чела, но според мен "помненето" се изразява в друго - ако си родила веднъж преждевременно, организма може да запомни момента на раждането и при следваща бременност пак в същите седмици да тръгне раждане....което мен лично ме ужасява, защото при една евентуална следваща бременност ще се побъркам от страх :? Но, за щастие, далеч не е сигурно, че винаги става така - просто има вероятност. А и за теб в случая това "помнене" не се отнася - така че споко, всичко ще е наред :)  

Един съвет от мен - ако имаш възможност отивай в София. Неонатологията във Варна не искам да я коментирам просто.

Успех!
« Последна редакция: Ноември 02, 2011, 11:30:21 am от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!