0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #860 -: Юли 09, 2011, 22:52:03 pm »
Иве, аз си спомням, че около 1800гр до 2000гр се качват много бавно и трудно, Марти милия все ядеше и тъкмо качи и след няколко дни свали. Ей, докато мине 2000гр, после дръпна мн бързо.
Всичко ще е наред, няма да се притесняваш. Значи ние сме седяли около 80 дни.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #861 -: Юли 10, 2011, 09:55:27 am »
Ники, това задържане около момента в който сте започнали да се храните от шише ли се е получило, защото чух, че горе - долу в този период се получава така? Пък аз от днес мога да се похваля с увеличен добив на кърма/коластра - от 20 мл. тази сутрин рязко скочих на 30 мл.  :D /при това без зор/- това по законите на Мърфи, разбира се, се случи в момента в който ми свършиха пликчетата, но в две малки контейнерчета за стерилна урина се събира перфектно  :D. Дано само да я приемат така, докато купим пликчета  :?
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #862 -: Юли 10, 2011, 20:33:12 pm »
Ифи, при всички е индивидуално! Нашето Злато никой не вярваше, че толкова бързо ще ни изпишат, ноооооооо То си е геройче  :wink: Но аз и за миг не си и помислих за лоши неща, само чаках бързо да наддаде  :lol: И той това правеше! При нас не е имало застой значителен при захранването с биберон. Като отидох да го захранвам, вечерта на същия ден му бяха махнали сондата, а той още не можеше да суче милия! И аз бях се поошашкала! И няколко дни беше си зор, докато разбере какво се прави с тоз биберон  :?  :lol: Но в крайна сметка - знаят си децата  :wink:
Много спокойствие ти пожелавам и само усмивки оттук нататък - всичко ЩЕ бъде ОК!!!!!!!
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #863 -: Юли 10, 2011, 21:09:10 pm »
А какъв силен глас има това злато! Гледаш го уж слабичък, а е гласовит за трима.  :D

Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #864 -: Юли 10, 2011, 23:19:16 pm »
Хихихихи!
В момента е прегракнал - защо ли?!?!?!?!  :lol:

Сори за спама!
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #865 -: Юли 11, 2011, 08:59:04 am »
 :grouphug: много надежда ми давате  :D Да е жив и здрав Златомир  :kiss:
Вчера моят мъж ми вика, а бе да не са първите седмачета нашите  :D и се чудеше човека, навремето като не са имали сукателен рефлекс, как са хранели недоносените бебенца  :D Пък като му разказах Виктор как ми гонеше пръста с муцунка  :kiss: да засуче от него, вече съвсем се убеди, че нашите гарджета  :lol: са си развили всички нужни рефлекси  :lol: Шушумиги - да са живи и здрави, да папкат и да растат.

Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #866 -: Юли 11, 2011, 11:11:09 am »
Iffi,спокойно всичко ще бъде наред с малките и времето ще мине бързо,и скоро ще си ги вземете в къщи.Мойте бебета също са седмачета едната девойка си я прибрахме точно един ден след като направи един месец,а другите ще си ги вземеме след ден два,аз си мислех,че това време няма да мине,но мина и всичко с маките е наред и се развиват чудесно :)Поздрави!
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #867 -: Юли 11, 2011, 11:16:44 am »
:grouphug: много надежда ми давате  :D Да е жив и здрав Златомир  :kiss:
Вчера моят мъж ми вика, а бе да не са първите седмачета нашите  :D и се чудеше човека, навремето като не са имали сукателен рефлекс, как са хранели недоносените бебенца  :D Пък като му разказах Виктор как ми гонеше пръста с муцунка  :kiss: да засуче от него, вече съвсем се убеди, че нашите гарджета  :lol: са си развили всички нужни рефлекси  :lol: Шушумиги - да са живи и здрави, да папкат и да растат.


Точно това е най-важното: да са живи и здрави! Сигурно ще си помислиш, че съм луда.. ма мен ако питаш, не бързай толкова да си ги прибираш като знаеш, че са добре. Няма нищо по-прекрасно от това да си прибереш децата вкъщи, но гледай да си подготвиш и почвата, всичко да им е удобно и на тях и на теб ииии нервната система.. и се наспи за няколко месеца напред  :lol:
Би било чудесно, ако в болницата ти дават да прекарваш повече време с тях, да се опознаете и да свиквате заедно, особено за храненията..
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #868 -: Юли 11, 2011, 12:03:40 pm »
....
Би било чудесно, ако в болницата ти дават да прекарваш повече време с тях, да се опознаете и да свиквате заедно, особено за храненията..

Казаха ми, че като ги изкарат на термо креватчета, ще мога да ходя да ги храня  :D Но това се случвало като минат 2 кила  :?


..... едната девойка си я прибрахме точно един ден след като направи един месец,а другите ще си ги вземеме след ден два,аз си мислех,че това време няма да мине,но мина и всичко с маките е наред и се развиват чудесно :)Поздрави!


Иве, успя ли малката фея да дръпне до 2 кг. за един месец?
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #869 -: Юли 11, 2011, 15:12:16 pm »
имам едно въпросче,
единия ни близнак има по личицето родилни петънца,на челото, под нослето и на едното оченце съвсем леко розови и някой път изобщо не се виждат, но като почне да плаче и те се зачервяват  :?
всеки ни казва, че ще изчезнат......ама много се дразня като някой го види и почва с въпроса, ама туй що стои така , ама що червено....  :?
ако при някой било нещо подобно, моля споделете  :?
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #870 -: Юли 11, 2011, 16:52:18 pm »
Маригри спокойно - не се притеснявай за родилните петна. Моята племенница се роди с много голямо и много червено родилно петно на челото, и с по-бледо такова под нослето. С времето петната избледняха и изчезнаха, като нямам спомен да сме ги третирали с нещо. Изчезват от самосебе си.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #871 -: Юли 11, 2011, 18:28:29 pm »
Iffi да малката успя да качи 2кг.,и аз се радвам много,че успя за месец и малко да ги качи и да я изпишат заедно с другата девойка :).
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #872 -: Юли 13, 2011, 15:36:37 pm »
Иве, мисля, че не е задължително да станат 2 кг, за да ги изкарат на термо легло. Но това като стане и като се гушнете, а и като ги сложиш на гърда и видиш тези малко муцки как се борят за всяка капка, сърцето ти се стапя. След няколко месеца няма и да помниш, че сте били в болница.
После идват двойните, хубавите грижи, ще мислиш само за тях, по 24 часа...прекрасно е. Няма друго нещо, като майчината близост и любов.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #873 -: Август 20, 2011, 12:46:17 pm »
Здравейте, момичета! Приемате ли нови попълнения? Бременна съм в 9 г.с. с четиризнаци и за съжаление ми предстои редукция на два ембриона. Силно се надявам всичко да мине добре и да чета вашите съвети относно близначетата.
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #874 -: Септември 28, 2011, 15:13:05 pm »
Записвам се и аз с двама палави юнака  :bori_002: :bori_002: Надявам се темичката да се активизира.


*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #875 -: Октомври 19, 2011, 11:49:18 am »
Здравейте момичета!Промъквам се във вашата темичка,въпреки че ми е още  доста раничко,но искам да ви попитам дали когато бременността е с близнаци трябва да увелича приема на фолиева киселина,примерно едно сутрин и едно хапче вечер?Аз все още не зная дали ще си имам двечки,но ЧХГ на 9 ден ми беше 230,та всички си мислят ,че май сме трима  :D
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #876 -: Октомври 19, 2011, 12:09:38 pm »
Здравей Алана, честит положителен резултат :ballons:
При мен фолиевата беше назначена 2х1 и след 4 мес. 1х1 до края. На много мами им я спират, но аз се съобразявам с мнението на док. Да вмъкна, че аз съм инвитро и вероятно има разлика.
Относно резултата от ЧХГ, моят на 15 ден беше 2663 и съм с близнаци. Пожелавам и на теб двойна радост и леко бременеене до края preggo


*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #877 -: Октомври 20, 2011, 00:38:22 am »
Алана,аз сьм с близнаци,ти знаеш,и никога не сьм пила повече от едно хапче на ден,да не говорим колко пьти сьм пропускала и да го изпия. Пих точно една опаковка и третия месец когато свьрши я спрях,така ми каза и нашия доктор. Имам две здрави дечица,пожелавам сьщото и на теб:)))
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #878 -: Октомври 20, 2011, 13:04:41 pm »
Фолиевата си пиех по едно на ден.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #879 -: Октомври 20, 2011, 22:37:01 pm »
и аз пих фолиева по едно хапче до 4 месец....след това д-ра ми каза, че нямало смисъл  :wink:
Алана моето ЧХГ на 11 ден беше 640, а на 15 ден 1540....
но според мен това не голям показател, тук има мами които имали първото ЧХГ 840....но са били с един ембрион  :wink:
ама ти ако искаш близнаци, от сърце ти пожелавам да видиш две туптящи точици на първия преглед  :D :wink:

много са ми сладки, като се вгледат един в друг и почват да бърборят нещо си на бебешки, а и много мило ми става като се усмихват и се радват един на друг.
абе купон си е от всякъде, веселбата е пълна  :D :D, изобщо няма да скучаете  :wink:
на всички нови мами лека бременност  :D