0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #900 -: Ноември 02, 2011, 12:43:09 pm »
Благодаря ви за отговорите. :)
От това се опасявам най-много ,че въпреки че теста е отрицателен и няма индикации за ранно раждане да не би да тръгне такова- тогава ако примерно са изтекли водите ще има ли смисъл да се прави профилактиката за дробчетата.
Относно помненето на организма - синът ми се роди 16-17 дни преди термина си - вината си е моя тогава никой не ми беше казал че има храни които са забранени за бременни жени особенно в 9 месец- бях на 20г. тогава.
Как да отида в София - нямаме  възможност да наемаме квартира до раждането ,после и пътя е дълъг при прибирането ,а и не се знае времето какво ще бъде.
Ще се моля да изкарам до 36 г.с.

 :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #901 -: Ноември 02, 2011, 13:17:44 pm »
Благодаря ви за отговорите. :)
От това се опасявам най-много ,че въпреки че теста е отрицателен и няма индикации за ранно раждане да не би да тръгне такова- тогава ако примерно са изтекли водите ще има ли смисъл да се прави профилактиката за дробчетата.
Относно помненето на организма - синът ми се роди 16-17 дни преди термина си - вината си е моя тогава никой не ми беше казал че има храни които са забранени за бременни жени особенно в 9 месец- бях на 20г. тогава.
Как да отида в София - нямаме  възможност да наемаме квартира до раждането ,после и пътя е дълъг при прибирането ,а и не се знае времето какво ще бъде.
Ще се моля да изкарам до 36 г.с.

 :bighug: :bighug: :bighu
Малка вещичке я кажи с какво се храниш та така добре растат твоите близначета? Питам за да знам с какво да храня и моите :D :D :D

Нашите съкровища Васил и Виктория
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #902 -: Ноември 02, 2011, 14:03:09 pm »
Според мен няма никакво значение какво и по колко ядеш ти за теглото на децата. Те си черпят от запасите на организма ти. Аз почти нищо не ядях...
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #903 -: Ноември 02, 2011, 14:59:08 pm »
Усмивка,с нищо по специално не се храня.
По принцип д-р Сигридов ми препоръча да наблегна на белтъчната храна.
Но и аз като типично беременна жена ми се прияждат и не толкова здравословни храни ,като цяло избягвам тестените закуски и без друго имам киселини от тях и не ги ям сега но в първите месеци всяка сутрин закусвах с тестени .Не ям пържени храни,когато готвя не запържвам ,не ям вече и кисело,солено,от млечните продукти консумирам прясно мляко на Верея калций,кисело мляко почти не ям сега ,сирене и кашкавал за закуска,маслини средно солени ,ябълките са моя плод сега -принципно обичам сладко-кисели но и от тях имах киселини - сега съм на сорт Златна Превъзходна,от зеленчуците - моркови и червено цвекло  на салатка.
Това са ми основните неща които консумирам -но това обичам аз - забравих да напиша че сега със сина ми сутрин закусваме зърнена закуска Нескуик с прясно мляко доста често 4-5 дни в седмицата.
Има и други неща ,които си хапвам къде здравословни ,къде не чак толкова но са в нормалните граници според мен .
Според мен е добре да избягваш тестените ,пържени храни,всякакви запръжки,пикантни храни.
Мими26 е абсолютно права че бебчетата си вземат нужното от запасите на организма ни,но все пак трябва да внимаваме какво консумираме .
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #904 -: Ноември 03, 2011, 09:48:22 am »
малкавещица,най-малко пьтя за прибиране от софия трябва да те притеснява,гледай всичко да мине добре и ако наистина се притесняваш по добре е да отидеш в София. Все пак си с две,лично аз не бих рискувала и добре че отидох,не сьм имала никакви проблеми с бременоста,но доктора ми каза за всеки случей,и наистина позна,родих по рано от колкото трябваше,но не са били в кувиози,но няма за пореден пьт да обяснявам за неонатологията на какво ниво е в сравнение с нашата тук. А за пьтя,на 14-я ден от раждането се прибрахме четиримата за Варна,сьпругьт ми караше,бяхме с бус,че имахме огромен багаж,аз отзаде с дечица,и на 3 часа спирахме да ги храня,да не ви разправям само началото на юли каква жега беше,и климатик не можехме да пуснем,но живо здраво се прибрахме:))) Дано вземеш най-правилното решение:)))
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #905 -: Ноември 04, 2011, 11:18:13 am »
И при изтекли води се прави профилактика на дробчетата, мисля че Сикса беше така, при нея успяха да задържат раждането и да направят профилактиката. Иначе и аз в критичните седмици от 27 до 33-та пребивавах в Пловдив, с идеята че ако стане нещо за час и половина съм в София. Д-р Александров съветва всички с многоплодни бременности в рисковите месеци да са в София, заради по-добрите неонатологични грижи за децата. Все пак те са най-важни.


Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #906 -: Ноември 04, 2011, 15:49:03 pm »
На мен Марков ми беше казал, ако тръгне раждане преди 32 г.с - само Майчин дом, ако мина тоя период - навсякъде в България, където има неонатология.
В напреднали седмици, аз лично бих се въздържала от пътуване.
Имахме едно майче докато лежах за задържане, изтекоха водите на първото близначе, беше 28 седмица,поставиха и дексаметазон и ги транспортираха към Майчин дом за да устискат още малко положението там за втората инжекция. Слава Богу, всичко мина благополучно.
« Последна редакция: Ноември 04, 2011, 15:50:34 pm от *vera »
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #907 -: Ноември 04, 2011, 16:47:22 pm »
на мен като ми изтекоха водите и ми сложиха за 4-ти пьт инжекции за бьбреците,вьпреки че аз си мислех че повече от 3 пьти не може и се притесних и казах на доктора,но той беше категоричен че това нямало значение колко пьти,колкото повече толкова по добре,а и аз бях 34-та седмица. Важното е че всичко мина добре,но сьм много сьгласна с ейле,че компромис с това не се прави. Ние с нея и свете по едно и сьщо време бяхме пратини от Александров за софия,ама тя ме изпревари с една седмица с раждането :)))
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #908 -: Ноември 05, 2011, 18:20:41 pm »
Здравейте,момичета  :hello2:
Днес бях на трети преглед в клиника Малинов. Двата бебока си съжителстват добре. Развиват се ок. Единият спеше, а др. махаше. Д-р Персенска каза,че съм в 10 г.с ,малко ми се разминава с лентичката...но по мои сметки съм в 9 г.с, но карай.
И така,това беше последния ми преглед при тях. Каза да продължавам с фолиевата и утрогестана. Знаете ли докога горе долу се приема той?
 От следващия път съм при д-р Сигридов. Ще се запозная тъкмо и с него.
Това е за сега от мен. Поздрави  :bighug:
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #909 -: Ноември 05, 2011, 18:42:05 pm »
Dragica, браво. д-р Сигридов ще ти каже до кога да пиеш. При мен имаше доста усложнеия и аз го пиех някъде след 20 г.с., а фолиевата дори и като родих и кърмих. Тя е мн полезна, няма проблем за нея.
Знам, че док не е фен на витамините, но чужди лекари са ми казали, че близнашката мама й трябва енергия и аз пиех витамини + Омега 3 (ескимо), което супер полезно за развитие мозъка на бебето.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #910 -: Ноември 06, 2011, 00:09:03 am »

 От следващия път съм при д-р Сигридов. Ще се запозная тъкмо и с него.
Това е за сега от мен. Поздрави  :bighug:

Чудесно, Dragica. Предстои ти една доста приятна и ползотворна част от бременността ти - прегледите при Д-р Сигридов. От теб се иска да си спокойна и да следваш съветите му.

 
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #911 -: Ноември 06, 2011, 11:04:11 am »
dragica,честито мила,пожелавам ти една безпроблемна бременност до края и на лято две хубави бебчета. Утрогестана аз го пих по 12-та седмица,фолиевата киселина сьщо,след това не ти е нужна,и не сьм сьгласна с николина-пиколина че била много полезна,да права е че неможе да ти навреди,но чак пьк да помага и да се пие толкова дьлго време. За мен тя е просто една голяма реклама навлязла последните години на пазара и няма бременна жена която да не си я купува,майка ми навремето е родила две здрави деца без изобщо и да е чувала за сьществуването и. Казвам го всичко това защото сьм свидетел на близьк човек който стриктно си я пиеше през цялата бременност,и накрая бебчето се роди с проблем,е като толкова е полезна защо не е помогнала за грьбначния стьлб. А аз почти не сьм пила,и родих две здрави дечица,е как да вярваш после.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #912 -: Ноември 06, 2011, 12:43:25 pm »
Фифоняк,Ейле,Вера благодаря ви за отговорите. :)
И аз смятам така да направя ако мина 32 г.с. ще ходя в Бургас в Дева Мария ако нещо стане преди това в София.Надяявам се да няма изненади при мен ,аз в 32 г.с. ще съм на последен преглед при д-р Сигридов в София .
Драгица, :welcome:  желая ти една прекрасна и безпроблемна бременност.Както казва Цвети предстоят ти най-вълнуващите срещи с бебчетата ти с един невероятен д-р-Сигридов.
Аз Утрогестана го спрях 13-14г.с. когато ми беше ФМ при д-р Сигридов-тогава ми го спря,а фолиевата от 2*1 ми я намали на *1 дневно до края на бременноста.наложи се обаче Утрогестана да го почна отново към 21-22 г.с.,на последния преглед преди седмица док. ми го спря .
При всеки е различно и док. си преценя как да се процедира при дадената пациентка.
Поздрави  :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #913 -: Ноември 09, 2011, 14:40:06 pm »
Утрогестан слагах до 13 г.с. Витамини си пиех центрум матерна, от към третия месец и по време на кърменето. Д-р Сигридов не ги одобряваше особено, но така или иначе с него се видяхме съвсем на финала, та нямаше вече за кога.
Dragica, като навлезеш в една седмица се казва, че си в нея. Значи 9седмица и 1 ден, се казва че си в десета г.с. Тоест завъшени са девет, караш десетата. Може това да е имала предвид д-р Персенска. Другата разлика може да е от данните на ехографа, дечицата са по-едри и автоматично по размер, апарата ги изчислява че отговарят на по-висока седмица.
malkave6tiza, щом Сигридов те вика в 32 г.с, значи всичко е наред и няма предпоставка за притеснения. На всички дето бяхме от "една вълна" с близнаци, тоест сходни дати на стимулация и термин за раждане, им позна ориентировъчните дати за раждане и възможност за износване.
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #914 -: Ноември 09, 2011, 16:09:01 pm »
Момичета, здравейте. Мен от сутринта едно гърло ме е заболяло, едно такова дере ми. Наливам се с чайчета , мед и лимони,пък да видим. На някоя да и хрумне друга идейка да сподели?
Благодаря
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #915 -: Ноември 09, 2011, 18:04:21 pm »
Д-р Сигридов ми каза още в началото на 12г.с. пола на бебетата, ако познае и седмицата в която ще родя ще е чудесно :)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #916 -: Ноември 09, 2011, 21:07:10 pm »
Аничка, ние с д-р Сигридов дори се хванахме на бас за евентуално раждане .Според него ще  си откарам дори и след Нова година,каза че със сигурност няма да родя преди 37 г.с.Моето предположение е между 32-36 г.с.Надявам  се той да е прав ,моля се да устискам до средата на декември поне. :)
 :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #917 -: Ноември 10, 2011, 12:07:03 pm »
Аничка, ми сподели : какви ще са бебетата:-)))
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #918 -: Ноември 10, 2011, 16:11:17 pm »
И на мен ми позна д-р Сигридов, че ще ги износя до 37 г.с. Въпреки, че бях с контракции от 17 г.с. и на силни лекарства за задържане до края.  :D Даже ми беше планирал дата за секцио в 38 г.с., но впоследствие я смени с по-ранна, защото бебетата вървяха едри, плацентата беше започнала да старее, а аз бях като комбайн на размери. Пола ми го каза при първото ми посещение при него в 14 г.с.
  09.11.2007
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #919 -: Ноември 10, 2011, 20:58:42 pm »
Dragica,аз се лекувах доста успешно с гаргари с клеева тинктура, капех и в носа :)