0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #840 -: Юни 17, 2011, 08:47:10 am »
Маригри,искам снимки да видя как слагаш пипетеи се хранят сами.
Ще ми трябва нагледно обу4ене,4е скоро ще са и двамата у нас и се по4ва :wink:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #841 -: Юни 17, 2011, 12:14:05 pm »
ето нагледно  :wink: :lol:
вече само така се хранят......хич не си играя, даже така им по удобно.... :wink:
когато са на ръце повече се давят....бързат, все едно ще им взема шишето  :lol: :lol:

« Последна редакция: Юни 17, 2011, 12:21:21 pm от marigri »
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #842 -: Юни 17, 2011, 12:23:59 pm »
браво маригри !
аз това така и не успях да го приложа, хранех едното другото пищеше .............,
към 4-5 м. чак се светнах ,че може да ги храня в столчетата за кола ,като им държа едновременно шишетата.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #843 -: Юни 17, 2011, 12:31:23 pm »
неволя учи  :lol:
свекито замина и в един момент останах сама и трябваше нещо да се измисли, защото и двамата като аларми по едно и също време се събуждат за храна и трябва да съм много бърза, иначе почват да ме овикват яката на бебешкия им език  :lol: :lol:
сега направо се родих......само отстрани ги наблюдавам и през това време мога да върша някоя друга работа  :D
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #844 -: Юни 17, 2011, 12:39:21 pm »
И ние така се храним, така ги бяха научили още от Токуда и до ден днешен, само дето мн шават и вече тр да има човек около тях, защото бутилките хвърчат във всички посоки.

marigri , как върви цеденето?

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #845 -: Юни 17, 2011, 13:26:06 pm »
nikolina-pikolina извинявай, че не ти отговорих  :oops:
ама все като седна да ти пиша и все нещо става...

че и сега единия го държа на ръце, с единия крак клатя кошарата...че и другия мрънка... :D
еми ям жито, пия повече чайове.....от вчера от обяд почнах честото цедене....до момента има няма 0,25гр съм нацедила......моя мъж направо се бъзика се с мен, ама аз упорита ще видим до къде ще я докарам  :D

иначе от начало почвах само с няколко капки, сега забелязвам че всеки път пуска по повечко, дано да е така.....а не да си внушавам  :lol:
 
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #846 -: Юни 17, 2011, 21:15:38 pm »
Привет мили момичета :)
Със свито сърце се записвам във вашата темичка.. Много силно се надявам скоро и аз да обсъждам шишета за хранене, колички и всичко свързано с бебетата след раждането..
Ние сме съвсем в началото, на 8 седмици, и очакваме разнояйчни близнаци :)
 :heartbeat: :heartbeat:

*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #847 -: Юни 18, 2011, 00:45:41 am »
Привет мили момичета :)
Със свито сърце се записвам във вашата темичка.. Много силно се надявам скоро и аз да обсъждам шишета за хранене, колички и всичко свързано с бебетата след раждането..
Ние сме съвсем в началото, на 8 седмици, и очакваме разнояйчни близнаци :)
 :heartbeat: :heartbeat:

Добре дошла,леко бременеене и на финала здрави и красиви бебоци :)

Маригри,аз като започнах в началото да се цедя,помпата на едната гърда,от другата започва да тече като река.Бях с ръчна и се нервех много,двамата заедно така и аз не успях да науча.Моя мъж на 3-4 ден ме изненада с електрическа на Авент (взел е без да ме попита) и оттогава на едната гърда с електрическата,другата с ръчната.Изцеждах отначало по 700-800,постепенно се увеличи и сега правя рекорди по 1400-1500мл,това всичко а 12-15 минути цедене.Но пък те намалиха яденето.От жегите ли е,от какво ,не знам....започнах и да замразявам.Спас започна и по-малко да качва....от 10 дни е качил 200 грама.Малкия май ще го стигне,а по едно време имаха килограм разлика.Аз си засичам и по колко хапват.Сега се хранят с около 600-700 мл на ден,а Спас по едно време минаваше 800.....Гледам и други мами се оплакват,че може би от  жегите ,бебоците се хранят по малко,та не се притеснявам толкова......да са здравички,другото ще се нареди,непораснали бебета не съм видяла :)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #848 -: Юни 19, 2011, 18:31:10 pm »
acq81, браво много добре се справяш, аз с 2 помпи ръчни, електрическата не ми допадна  :D цеда по 1300мл ан 24 часа. Ние сега сме на 9 месеца, 7 коригирани и ядем по около 500мл на 24 час+зайранване. Но моите почти всичко си изяждаха, а каквото оставаше, в пликче на Лансинох и в камерата.
От жегите ядат по-малко, те си знаят, аз моите не ги насилвам, колкото искат, толкова. И вода не искат, компенсират с кърма.

marigri, ако имаш време и нерви ще стане. Аз скоро си гледах записките, че седмица 10 дни след болницата съм цедила по 400мл, и лека по лека за 2 месеца до 1300мл. Но за това са нужни нерви, да имаш време, някой да е с децата, а ти да седнеш спокойно и да цедиш.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #849 -: Юни 19, 2011, 21:14:58 pm »
Маринче, ще се увеличи кърмата. Като ни изписаха, след хранене доизцеждах едва по 60-80млл. На първия месец доизцеждах по 120млл, а след това по 500млл средно ( +- 100млл).Вече към 9тия месец каквото имах го изяждаха, изцеденото след хранене го давах през нощта като се будиха. Ставала съм и през нощта, но единствено защото започваха да ме болят гърдите и трябваше да се изцедя. Иначе подпирах шишетата, защото гушнехме ли се да се кърмем нощно време, не можех да ги оставя след това в леглата.
Някъде от 20тия ден започнах да ги храня едновременно, след един корав рев от единия докато храня другия, съответно и аз рев, се научих  - слагах ги на възглавници и така. После като поотраснаха, легнали тримата, те на ръцете ми повдигнати и си цокат. Имате време, тепърва ще свиквате един с друг.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #850 -: Юни 19, 2011, 21:38:33 pm »
Здравейте момичета, най-после и аз да се запиша в темата :), малко късно, но ще наваксвам :)))Моите момчета вече са на 6 месеца, имат рефлукс /доказан/ и единия все още повръща, от  месец и нещо дори повече отколкото в началото  :? Моля ви, ако някое детенце е имало подобен проблем да ми дадете съвет как сте се справили  :)Мога да кажа, че съм пробвала почти всичко, което съм чела и са ми препоръчали лекари -  АР млека, прахчета мотилиум и зантак/които също повръщаха/, хранене полуизправени, оригване по средата на храненето и какво ли още не,за съжаление, без особен ефект...
marigri , и нашите така се хранят от съвсем мънички, и така се научиха сами да си държат шишетата, скоро време и подложки няма да ти трябват :)))
« Последна редакция: Юни 19, 2011, 23:03:42 pm от *sunny* »
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #851 -: Юни 20, 2011, 19:31:13 pm »
Израства се това с рефлукса,на колежка до към годинка синът и беше така.Иначе ако не са на кърма се дава такова АМ,но вие и това сте пробвали.Синът ми беше така,но само до втория месец и единственото което правехме беше като си го прирахме от болницата по съвет на лекарката беше да спи под лек налон.
« Последна редакция: Юни 20, 2011, 19:33:01 pm от asi73 »
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #852 -: Юли 07, 2011, 13:06:25 pm »
Момичета, имате ли идея по какви критерии се преценява, кога ще бъдат изписани недоносените бебенца? На моите момчета, като че ли освен килограмите нищо друго не им куца и се надявам да продължат така за напред, само по-бързо да наддадат... Другото което ме интересува е как стои въпроса с наддаването? Те сега са по 1300гр. за изминалата седмица - от раждането до сега са свалили по 100-тина грама и наддали, съответно малкият 50 а по-едричкият 20 гр., но той е имал проблеми с папкането и му се даваше разредено АМ. От днес ще им нося замразена кърма и храня големи надежди, но ще бъда благодарна, ако някой ми разкаже как стоят нещата в реални цифри  :?
« Последна редакция: Юли 07, 2011, 13:08:51 pm от Iffi.13 »
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #853 -: Юли 07, 2011, 13:25:58 pm »
Iffi.13,моите момичета ги изписаха по 2.100 и 2.220,родиха се в МД.
Доколкото знам под 2-2.100 кг.не могат да се изписват,и преди да са навършили 36 гс.независимо за коя болница става въпрос.
Общо-взето това тегло се достига около термина.
При нас едната девойка я изписаха две седмици преди термина,а другата една седмица преди термина.
За наддаването,по някой път няколко дни нищо ненаддаваха,след това да речем имаше скок 100гр,след някой ден пък малко надолу,или пък всеки ден по 20-30 гр.и така.
Въоръжи се с търпение и събирай сили за после,знам че е трудно и ти се вижда супер далече деня в който ще ги изпишат но ще мине и това чудо,супер е,че само с теглото имат да се справят и всичко друго им наред на юнаците,браво.))

*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #854 -: Юли 07, 2011, 13:30:10 pm »
Ифи, и аз знам като нимика. Иначе за качването много е относително може и по 100, може и по 200гр да качват на седмица. Дано по-бързо пораснат малчовците и си ги приберете в къщи.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #855 -: Юли 07, 2011, 16:35:32 pm »
Момичета, имате ли идея по какви критерии се преценява, кога ще бъдат изписани недоносените бебенца? На моите момчета, като че ли освен килограмите нищо друго не им куца и се надявам да продължат така за напред, само по-бързо да наддадат... Другото което ме интересува е как стои въпроса с наддаването? Те сега са по 1300гр. за изминалата седмица - от раждането до сега са свалили по 100-тина грама и наддали, съответно малкият 50 а по-едричкият 20 гр., но той е имал проблеми с папкането и му се даваше разредено АМ. От днес ще им нося замразена кърма и храня големи надежди, но ще бъда благодарна, ако някой ми разкаже как стоят нещата в реални цифри  :?
Наддаването в много индивидуално, ако са все още на системи с глюкоза ще наддават по-стабилно, след като им махнат системите ще смъкнат леко. Ако са на сонди съответно храненето е по-лесно, не изисква сукателни усилия, ще си наддават относително стабилно, след като махнат сондите ще свалят малко, като засучат добре, ще почнат да наддават...въобще има мнооого определящи фактори. Постепенно ще им увеличават дневния прием. Гледай ако можеш да им носиш прясно изцедена кърма и за нощните хранения да имат замразена, но се храни стабилно и се цеди регулярно на всяко хранене. Къде се родиха твоите бебчета, в МД? Държат ги, ако всичко е наред с всички показатели до към 2-2,100, за да могат най-малкото да им бият ваксината.Ако ги преместят на седми етаж може и до към 2,400...
Имай търпение.. моите бебчета се родиха на 8ми юни, едното 950, другото 1830. Голямото бързо го изкараха на легло и го оставиха на биберон, вече 2 седмици е вкъщи, другото сега е 1550 и се храни лакомо с биберон, но като и махнаха сондата дръпна назад малко и задържа..Сученето си е тажка работа и изисква бая усилия, въпреки, че тя се роди зряла макар и много мъничка, гестационната възраст също има значение...Ако те интересува още нещо- на среща съм..
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #856 -: Юли 07, 2011, 18:41:24 pm »
Благодаря ви за споделеното  :grouphug: Всяка информация ми е ценна  :)
 Бебчовците се хранят с по около 5 гр. , но не знам дали им е спряна гликозата, не съм питала  :? Dolphin в Токуда са, и са ми позволили за момента само замразена кърма да им нося. Вчера ми излезе резултатът от МБ и веднага почнах да замразявам, днес им занесох първите дозички. Казаха ми, че са почнали да им увеличават храната. След раждането смъкнаха по около 100-тина грама и за тази една седмица по-ситният е наддал 50 гр. и сега е 1270, а големият е наддал 20 гр. /но той беше на разредена храна/ и сега е 1380. Наистина има много време, и съм се въоръжила с търпение... а как искам да ги гушна самооо  :oops:
« Последна редакция: Юли 07, 2011, 18:43:00 pm от Iffi.13 »
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #857 -: Юли 07, 2011, 22:37:39 pm »
Ифи, моите свалиха по 250гр след раждането, така че това не трябва да те притеснява. Грамажите на храната ще се увеличават всеки ден, Наистина в началото по 10гр изяждаха само (аз като видна параноичка ги мерих след всяко кърмене в болницата). Добре е че можеш да носиш кърма, коластрата е най-хранителна. Ще качат бързичко дечицата  :D
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #858 -: Юли 08, 2011, 11:47:50 am »
Само за инфо - моя младеж се роди в 29г.с. - 1250гр. Изписаха ни на 40-я ден - 2230гр. Това - в МД - София. Т.е. бяхме в 35 г.с. като ни изписаха  :wink: И ние нямахме никакви проблеми, освен малкото тегло, макар съвсем ранното раждане!
Всичко е много относително - зависи от децата, от общото състояние. Не се притеснявай - много бързо минават дните и скоро ще се гушкате в къщи  :wink: Почивай си сега и свърши нещата, за които не си имала време!
И нас ни захраниха с 5гр, но всеки ден му увеличаваха дажбата. Около 1800гр започна да яде с биберон и след една седмица ни изписаха  :lol: Дори искаха на 2090гр да ни изпишат, но мен ме достраша да си го прибера, защото много трудно ядеше с биберон, но ние просто бяхме много малки на възраст, та затова!
И да - гестационната възраст има много голямо значение! Не само теглото :wink:
Успех и търпение, мамче  :wink:
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #859 -: Юли 09, 2011, 19:05:04 pm »
Само за инфо - моя младеж се роди в 29г.с. - 1250гр. Изписаха ни на 40-я ден - 2230гр. Това - в МД - София. Т.е. бяхме в 35 г.с. като ни изписаха  :wink: .....
...

Ооо ето това ми дава много надежда наистина, че реално има шанс да си ги взема до 10-ти август.  :D Лошото е, че съм изветряла тотално ... Забравям включени котлони, забравих пликчета за кърмата да купя, та сега в контейнерчета за стерилна урина ще нося, до понеделник ... а бе страшна работа  :oops: За сега ги захранват - малкият с 8 мл. големият със 7 мл. Днес бяха съответно - дреби 1350гр а баткото 1430 - той е задържал от вчера, но дано за някой друг ден да ме изненада и да дръпне, че ситния ще го задмине  :D