0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #240 -: Август 27, 2009, 16:58:55 pm »
Като се будеха едновременно за хранене ги кърмех заедно.  :wink: Пести време и нерви.
В началото Яна все искаше на ръце та си я разнасях почти постоянно. Трудно заспиваше, все ревеше, спеше ми в ръцете. Откакто си намери палеца, се приспива сама в кошарата. Другата обаче си заспиваше сучейки и само я пренасях в кошарата. Сега обаче не иска в кошарата, а все при нас спи. Но като цяло приспиването ми беше ад от втория докъм 4ия месец, особено вечер. По 2 часа съм ги приспивала понякога.
Къпем ги двамата с мъжа ми. Първо къпем тази, която проявява повече нетърпение т.е. дала е сигнал, че й се спи. Къпем я, храня я и тогава следващата по същата процедура. Ако и двете са нетърпеливи - къпем ги и тогава ги храня и приспивам заедно. Или къпя първо Йоана - тя яде по-бързо от сестра си и или заспива докато яде или е доволна и може да поизчака още малко за да ме ползва за биберон докато заспи.
  09.11.2007
*

    Aubergine

Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #241 -: Август 27, 2009, 17:23:02 pm »
Жабче, много са готини бандитките! :biglove:
 Не можах да се стърпя, но не съм ги виждала от съвсем мънички джвъчки като бяха.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #242 -: Август 27, 2009, 17:29:49 pm »
Благодаря! Хубави са ми гарджетата, нали са си мои.  :D  :oops: А ти твоят мъж все го криеш.  8)
  09.11.2007
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #243 -: Август 28, 2009, 21:10:45 pm »
Zlatulka,ние също с мъжа ми сме сами с децата.Първо никога не сме ги приспивали,къпането е един след друг като аз приготвям дрехите и храната,а мъжа ми ги къпе.След това взимам първия изкъпан и го храня когато е готов, а другия мъжа ми си го храни.
Отначало е много трудно,но постепенно се свиква,а и трябва да свикнеш,че все ще ревът или мрънкат когато станат по-големи е същото не си мисли,че млъкват все нещо искат,бият се,карат се,но и много се обичат и си играят и винаги са заедно.
Важното е да не се паникьосваш от реването и да правиш това което е важно за децата да са нахранени,преобути,обърнато им е достатъчно внимание,а и да има време за почивка и за вас.
Когато почнат да разбират както вече са нашите деца грижите които си полагал и обичта ти се връща многократно когато те прегърнат малките ръчички,когато ти кажат мамо-въпреки,че го крещят по цял ден и дадът целувка е страхотно.
« Последна редакция: Август 28, 2009, 21:13:58 pm от asi73 »
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #244 -: Август 29, 2009, 13:44:39 pm »
Здравейте на всички, аз съм нова във форума и отдавна го чета, но чак сега реших да се включа. Струва ми се много полезно да се коментират изпитани неща от хора в едно и също положение и се радвам, че има такава възможност. Аз съм в 25 г.с. и ще си имам две момиченца. Иначе съм с контракции от 4 месец, които напоследък зачестиха заради, което съм на гинипрал и верапамил. С трепет очаквам да вляза поне в седми месец, че малко да се успокоя. На всички пожелавам лека и безпроблемна бременност, а на вече гушналите своите бебчета прекрасни мигове с тях.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #245 -: Октомври 28, 2009, 18:52:58 pm »
Момичета, незнам дали питането ми е за тук  osi_
Количката / на Хаук / няма зимни чувалчета, и се чудех дали и къде мога да намеря...Помагайте. Всъщност в един магазин ни предложиха, едната бройка беше 75.00 лв, което ми се видя малко множко.
Приемам всякакви идеи ....
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #246 -: Октомври 28, 2009, 19:18:39 pm »
Момичета, незнам дали питането ми е за тук  osi_
Количката / на Хаук / няма зимни чувалчета, и се чудех дали и къде мога да намеря...Помагайте. Всъщност в един магазин ни предложиха, едната бройка беше 75.00 лв, което ми се видя малко множко.
Приемам всякакви идеи ....
Тити  по принцип питането ти май е за темата Количките.Там се обсъждат изборите на колички.Но относно тази на Хаук понеже и аз се интерисувам от нея разбрах че с чувалчетата и дъждобран излизала 600лв.а инъче самата количка е 400лв.Незнам ако някой може да ни насочи от къде да вземем отделно на по ниска цена чувалчета и дъждобран отделно .
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #247 -: Октомври 30, 2009, 08:00:05 am »
Моите чувалчета са оттук. Бяха намалени.
В Премаман знам, че продаваха пълен комплект - количка, чувалчета и дъждобран. Универсален дъждобран за двойна количка може да си купите в магазин Штъркел, около 15 лв беше.
Ето количката с чувалчетата:
Ето я и с дъждобрана:
Снимките са линк.
  09.11.2007
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #248 -: Ноември 07, 2009, 15:47:52 pm »
Ей, Жабче, разкошни снимки с малките принцески. Много са сладки муцунките! Да сте здравички.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #249 -: Ноември 09, 2009, 22:35:17 pm »
Ей Жаби как те сварвам във форума, и аз така моята тройка и ние сами си ги гледаме само че тати прави манджарта, аз глася коритото и после на конвейрн само че моите мушмули ядат сами подлагаме една кърпа и с кривите шишета на чико ядем сами, 1 брой окъпан и даваме шишето 2 брой и накрая 3брой а 1 вия вече е по корем и се оригва голям купон целувки на всички
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #250 -: Ноември 10, 2009, 09:59:26 am »
Ей Жаби как те сварвам във форума, и аз така моята тройка и ние сами си ги гледаме само че тати прави манджарта, аз глася коритото и после на конвейрн само че моите мушмули ядат сами подлагаме една кърпа и с кривите шишета на чико ядем сами, 1 брой окъпан и даваме шишето 2 брой и накрая 3брой а 1 вия вече е по корем и се оригва голям купон целувки на всички

А през деня сама ли си?  8)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #251 -: Ноември 10, 2009, 10:41:56 am »
Ми защо да не е сама... не е толкова страшно сам да гледаш повече от едно дете  :wink:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #252 -: Ноември 10, 2009, 11:15:52 am »
1-2..., но 3 :ask:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #253 -: Ноември 10, 2009, 11:23:09 am »
Те като са повече се гледат едно друго  :lol: :lol: :lol:
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #254 -: Ноември 11, 2009, 17:20:50 pm »
да самичка съм какво чудно има даже имам време да пера да гладя и дори да сготвя на мъжа си и вечер за нет, оставям ги самички на активната гимнастика, когато спят  също.
« Последна редакция: Ноември 11, 2009, 17:22:50 pm от Vali_n »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #255 -: Ноември 11, 2009, 17:30:35 pm »
да самичка съм какво чудно има даже имам време да пера да гладя и дори да сготвя на мъжа си и вечер за нет, оставям ги самички на активната гимнастика, когато спят  също.

Забавно ми е да ви чета, сладки сте ми! :D
Но защо сте наежени и двете, за мен отглеждането и възпитанието на повече от едно дете едновременно в днешната ситуация си е истинско геройство! Поздравявам ви!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #256 -: Ноември 11, 2009, 17:46:12 pm »
не сме наежени мила просто постоянно хората се дивят като ме видят с тройната количка и ми задават същите въпроси, тука всички деца са толкова желани и обичани че няма значение колко са 1.2.3 , както се гледа едно, две така се гледат и три с ЛЮБОВ на дълго чакани и много желани деца
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #257 -: Ноември 21, 2009, 08:28:14 am »
За страшно,не е,но пък не е особено приятно.Зависи от децата моите нито спят като хората нито ядът и всичко е с кандърми още повече,че цял ден не сядат и нямат умора,а и ако съм сама с тях няма как и хляб да си купя,та възхищавам се на другите майки с две,три дето си гледат сами децата и даже им е кеф.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #258 -: Ноември 21, 2009, 19:10:10 pm »
И при нас си е цяло приключение, когато съм сама с моите сладури.. Единият реве докато уж яде, а другият през останалото време :D В момента реват в хор например.  :D Да, не е невъзможно, но и аз се надявам скоро да почнат да се занимават по малко и самички. А, да, и вече спят само по половин час след хранене,а  ядем през 4 часа..  :D Ами купон си е. А иначе, че са много обичани няма спор. Така са всички малчугани тук.
evro, само да корегирам датата на раждане на моите сладкиши- 10.07.2009г.

Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #259 -: Ноември 21, 2009, 22:12:25 pm »
И аз се оправям самичка с малчовците. Моя мъж дава дежурства по 24 часа и съм си сам самичка.
 Най- лошото при мен  е, че за да изляза ми трябва помощ. Количката седи на паркинг в багажника на колата и за да излезем на разходка трябва да сляза долу пред блока за я извадя, после да свалим децата и за това са нужни 2 ма особено сега когато си е приключение да обличаме зимните дрехи /пада страшен рев като обличам Гого /
Zlatulka чудя се как ядете на 4 часа, а сте по малки с 43 дни от нас?! Моя синковец ако не му дам на 2.5 часа млякото ще бутне блока от пищене, а момата си яде цял ден. Изяде 30 гр и спре , цял ден се храним с нея ...все си има шише с недоядено мляко. А през ноща е страшно. Още си хапват дечицата, ама не по едно и също време....та мама спи на пресекулки по 1-1.5 часа.
Ако не е активната гимнастика съм загинала. Хубаво че е тя че мога да си насмогна на домакинската работа, благодарение на нея сутрин подремвам по още някоя минута..който я е измислил да е жив и здрав :)
Верно си е приключение с 2 деца :)