0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #280 -: Май 27, 2009, 12:55:59 pm »
Момичета, някой имал ли  е цветето - http://www.plantpol.com.pl/strony/1/e/27.php?
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #281 -: Май 27, 2009, 14:01:40 pm »
Miusli,това много ми прилича на мандевила-бях си вкоренила такова от Гърция от сестра ми,но не можах да го иззимувам. Влачещо е,но не е за градина ако е същото,макар,че го посочват с име "космос".
« Последна редакция: Май 27, 2009, 14:04:49 pm от altea »
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #282 -: Май 27, 2009, 14:24:47 pm »
Да, мандевила е. Така пише отзад на етикета. Някакви по особени грижи при отглеждането може ли да споделиш?
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #283 -: Май 27, 2009, 15:27:18 pm »
Бях го сложила на шарена сянка и вървеше добре, почна да цъфти,но зимата го внесох и може би не понася твърде топло,а го бях сложила върху кухненските шкафчета близо до комина и изсъхна,а го поливах веднъж седмично. Толкова ми е опита с мандевилата.
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #284 -: Май 27, 2009, 16:24:48 pm »
Да, мандевила е. Така пише отзад на етикета. Някакви по особени грижи при отглеждането може ли да споделиш?
Ето ти няколко линка с инфо :
http://www.gradinata.bg/index.php?plant=80
http://svejo.bg/tag/%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B0
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #285 -: Май 27, 2009, 17:34:23 pm »
Благодаря.
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #286 -: Май 27, 2009, 18:59:12 pm »
Здравейте,
нямаше ме няколко дни и сте напълнили темата с красоти.
И аз ще ви представя част от моите  :wink:

Аз на това си му викам Холандско лале. За първи път ми пуска два цвята, досега е бил само с един стрък цветове.




На това му викам Дървото на парите, не му знам другото име...Споделете, ако знаете  :oops:  Тук е преди да цъфне...


А тук е вече като цъфти  :wink:


Божурче с пчеличка   :wink:


 И шибой с пчеличка  :wink:


Една композиция от предния ми имен ден.


И това тук от две години се мъча да хвана и най-сетне успях! :D :D :D


Ами за днес това е!
Много цветни моменти ви пожелавам.
« Последна редакция: Май 27, 2009, 19:17:43 pm от twin »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #287 -: Май 27, 2009, 20:41:17 pm »
Henri Matisse

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #288 -: Май 27, 2009, 20:46:19 pm »
 :D Ей,как ме кефите!Страхотна тема!Браво момичета!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #289 -: Май 27, 2009, 21:06:35 pm »
Ето една роза от балкона ми, и една от двора :-) Ще снимам и другите и утре ще пусна снимки.
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #290 -: Май 27, 2009, 23:17:52 pm »
момичета днес на разходките си набелязах наколко млади шипки, върху тях ще накарам мъжо да призади едни прекрасни рози, кото съм харесала. от началото на юни вече е време да се призаждат розите на спяща пъпка. шипката е най-добрата подложка, тъй като предпазва от измрръзване и много болести. има един недостатък - пуска много издънки, които трябва да се чистят, но не може свичко да е идеално. ако желавте може да се пробвате в присаждането - много е благодатно, удължава времето на цъфреж, повишава и съхоустойчивостта, а от там и аромата е по силен т.е. когато по малко се поливат розоте по-силно миришат, но трябва да има сухоустойчива подложка.
успех.


благодаря Ви д-р Александров
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #291 -: Май 28, 2009, 00:28:03 am »
                                :D Привет,мили момичета!
:D
   На снимка 1. ви показвам розата "Енигма" какъв нежен цвят придоби.На снимка 2.червена роза със тъмни жилки,която в действителност е като кадифе.Снимки 3. и 4. изобразяват друга моя нова роза,която се казва "Grace".А, 5. и 6. въобще не знам как се казва и имам цяла стена обрасла със тази красота,която ме радва от няколко години,но незнайно защо ме изненада тази година и цъфна за първи път...дори не предполагах,че е цъфтящо. :wink:

  1.   2.

     3.

4.   5.

     6.


   
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #292 -: Май 28, 2009, 01:30:24 am »
5. и 6. е Пасифлора :)
Прекрасно цвете е, искам да кажа: на мен много ми харесва :) и явно се чувства добре при теб :)
Такива хубави цветове.
При мен живя в саксия на терасата, сега сме го сложили в двора - на оградата.
А за розите - просто нямам думи, всички са прекрасни, но тази: Henri Matisse - на Osiana - просто е невероятна :)
« Последна редакция: Май 28, 2009, 01:37:33 am от Simba »
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #293 -: Май 28, 2009, 10:50:06 am »
Бари , пасифлората ти вън ли зимува? И аз имах ,отгледах я от семена ,които доста трудно поникнаха на третата година я сложих в градината и тя взе,че цъфна,успя да иззимува защото зимата беше мека , но на следващата зима загина все пак съм в Северна България и климата си каза тежката дума,ама мирише много приятно.Можеш да направиш резници и де вкорениш става лесно аз раздадох доста.
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #294 -: Май 28, 2009, 11:01:12 am »
Страхотни цветя показвате момичета!
Бари пасифлората ти е прекрасна , много ги харесвам . Тази година си купих семена , за съжаление обаче нище не поникна , но ще продължа с опитите.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #295 -: Май 28, 2009, 11:02:03 am »
twin, първото е  Хипеаструм, второто мисля, че е Седум.
ddnchv, обясни ни моля те, как правиш резниците от розите и как ги присаждаш, абе изобщо всичко за размножаването. Ако имаш време, де. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #296 -: Май 28, 2009, 11:33:23 am »
Благодаря, Osiana:D
Незнам защо, но винаги ми е било трудно да запомням имената на цветята, и затова в повечето случаи ги карам на народните им названия, за което моля да ме извините :oops: :oops: :oops:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #297 -: Май 28, 2009, 11:44:59 am »
  Момичета,ще събера това лято семената от "Пасифлората" и която от вас иска ще й изпратя по пощата...като гледам доста семена ще има. :wink: altea ,да, навън я гледам,но напролет й подрязвам изсъхналите "клонки".
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #298 -: Май 28, 2009, 12:13:44 pm »
Лелееее момичетаааа  8O 8O 8O 8O страхотни цветя имате-направо сте невероятни градинарки за което най-благородно ви завиждам! Продължавайте все така да радвате очите ни!  :youwoman:
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #299 -: Май 28, 2009, 14:05:48 pm »
Бари, не съм сигурна дали ще направи семена, там където расте май се опрашва от колибрита или пеперуди.Аз семената си ги купих. Знам,че маракуята е вид пасифлора,чиито плодове се ядат.Има още по-красивоцъфтящи пасифлори.