0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
8мм фоликул-15ден
« -: Март 13, 2006, 09:07:42 am »
Здравейте,момичета :pipy_longstocking: !Този месец (15ден) имах едва 8мм фоликули(2) ,
което би трябвало да значи,че ми е ановулаторен месец.Но прогестеронът ми е в норма(22ден),след което-покачване на б.т.Дали е възможно в рамките на 5-7дни 8ммфоликул да нарастне до необходимите за спукване размери?Не съм наясно  :ask:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
8мм фоликул-15ден
« Отговор #1 -: Март 13, 2006, 09:10:41 am »
Прогестеронът се мери седем дни след спукването на фоликула.
За 15 ден фоликул от 8 мм е прекалено малък, за да има надежда за успех.
*
8мм фоликул-15ден
« Отговор #2 -: Март 13, 2006, 09:16:00 am »
Lali,а не е ли възможно да съм имала късна овулация? :roll:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 8мм фоликул-15ден
« Отговор #3 -: Март 13, 2006, 10:53:27 am »
Цитат на: le
Но прогестеронът ми е в норма(22ден)


колко точно беше прогестерона? ако можеш, дай стойността и референтните граници за лутеална фаза на лабораторията, където е изследван?

не се връзват нещата, защото прогестеронът има пик 7 дни след пукането на зрял фоликул, а ти докладваш за нормален прогестерон 7 дни след установяването на дребен фоликул. тоест, няма време за тия 7 дни този фоликул да нарастне, да се пукне ,да образува жълто тяло и да се достигнат пикови стойности на прогестерона...

това с температурата малко мистериозно, най-добре би било да се види на УЗ, ама...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
8мм фоликул-15ден
« Отговор #4 -: Март 13, 2006, 13:07:44 pm »
Прогестерон-22.81 при реф.ст-сти за лут.фаза(10-35).Може би б.т. се влияе от прогестерона-не знам.Е-след няколко дни вече няма да има значение,просто исках да знам с по колко средно расте един фоликул на ден-не знам къде да прочета...
*
8мм фоликул-15ден
« Отговор #5 -: Март 13, 2006, 23:11:10 pm »
Цитат на: le
Прогестерон-22.81 при реф.ст-сти за лут.фаза(10-35).Може би б.т. се влияе от прогестерона-не знам.Е-след няколко дни вече няма да има значение,просто исках да знам с по колко средно расте един фоликул на ден-не знам къде да прочета...


Здравей! Последно като ходих да видят колко фоликула имам и каква големина, докторката ми каза, че фоликулите растат с по 2 мм. на ден. Аз имах фоликул 15 мм. на 13ти ден и ми каза, че до 3 дни ще е пораснал достатъчно.Т. е. 3 дни по 2мм. Дано да съм ти била полезна.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
8мм фоликул-15ден
« Отговор #6 -: Март 14, 2006, 00:07:21 am »
Цитат на: le
Прогестерон-22.81 при реф.ст-сти за лут.фаза(10-35).Може би б.т. се влияе от прогестерона-не знам.Е-след няколко дни вече няма да има значение,просто исках да знам с по колко средно расте един фоликул на ден-не знам къде да прочета...


към края на фоликулярната фаза растат с по 1-2 мм на ден, но пак ти казвам, ако на 15-ти ден е бил 8 мм, няма кога да порастне за 7 дни толкова, че да се спука и да направи достатъчно жълто тяло за произвеждане на пиков прогестерон! за тая цел са нужни поне 10-12 дни, а не 7...

от друга страна, прогестеронът ти е ОК наистина. Да не би пък на УЗ да не са измерени правилно фоликулите??? това е също вариант за обяснение
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
8мм фоликул-15ден
« Отговор #7 -: Март 15, 2006, 08:58:11 am »
Благодаря ви,момичета,за информацията,ама...май усещам,че ми идва,тъй че да не  си блъскам главата... :oops:
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
8мм фоликул-15ден
« Отговор #8 -: Април 10, 2006, 09:28:52 am »
Здравеите и от мене скоро преди два дни бях на узи и се останови фуликол с размери 16,8мм на 13-ти ден при цикъл от 31-н дена ову би требвало да се пада на 17-ти ден ако наистина нарастват с 2мм на ден значи на 17-ти ден трябва да ми е 24,8 (ако е с постояно нарастване с 2мм) достатачно голям ли е за да се спука на този ден или е малко по голям отколкото трябва и се е спукал по рано? Колко трябва  трябва да порасне за да се спука?Благодаря предварително.Поздрави на всички :)  :)
*
8мм фоликул-15ден
« Отговор #9 -: Април 10, 2006, 10:31:13 am »
Здравийте на всички!
И аз да попитам че май и на мен много не ми е ясна картинката.
ходих на УЗ на 12-тия ден само че странно защо д-рката ми говори не мм а в см ?????Та каза че фоликула не би трябвало да бъде под 1.5 см..... Моя беше с размер 1.8 см. Даже и снимката си я взех. Ама още не се беше пукнал. От тогава го следя с тестове. Та гледам се говори за размери в мм а на мен ми се обяснява в см. ??????? Обаче още не съм си правила изследванията за хоромоните. Първите ще са на 22 ден от цикъла. Но с този фоликул.... Това добре ли е като  размер?  Цикъла ми е на 28-29 дни. А ако не се пукне -тогава какво става?
Благодаря Ви предварително :wink:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
8мм фоликул-15ден
« Отговор #10 -: Април 10, 2006, 10:43:46 am »
1,8 см=18 мм, не виждам какъв е проблемът, че ти говори в сантиметри?
Ако не се пукне става на фоликулярна киста. Прогестерон се изследва 7 дни след доказана овулация, как лекарката ти прецени, че точно на 22 ден ще са минали 7 дни? Може да се пукне всеки момент...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
8мм фоликул-15ден
« Отговор #11 -: Април 10, 2006, 10:50:34 am »
Амичи то  за това и попитах. Щото и аз не знам.Нали тепърва започвам с такива изследания и разните там неща. Ама за кисти редовно си ме гледат и такива до този момент няма.Значи ще трябва да следя за пукането-тоест за пик на овуто и тогава да се правят хормоните.Така ли?
*
8мм фоликул-15ден
« Отговор #12 -: Април 10, 2006, 14:43:36 pm »
Разсъждавайки върху случая на Ле.... 8мм фоликул на 15 ден, и след това на 22 ден нормален прогестерон....

единственото логично обяснение което на мен ми хрумва, е да е имало овулация  НО с друг фоликул, който вече се е бил спукал когато е правено УЗИ-то на 15ден.
Ама за да се каже това, трябва лекаря да е бил добър, да са правени УЗИ-та и в по-ранни дни, за да се следи картинката в динамика, да се е знаело дали има или не друг фоликул....
Абе.... избощо.... много "АКО"....
за съжалиение, ние тук няма как точно да преценим какво е било в действиелност.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


8мм фоликул-15ден
« Отговор #13 -: Април 10, 2006, 14:56:54 pm »
Цитат на: naha
...16,8мм на 13-ти ден при цикъл от 31-н дена ову би требвало да се пада на 17-ти ден ако наистина нарастват с 2мм на ден значи на 17-ти ден трябва да ми е 24,8 ...

Фоликулите растат с 1-2 мм на ден. Така че твоят може да нараства с 1, 1.5, 2 мм. Отделно, че може да ти е по-рано овулацията. Иначе нормално фоликула расте до 21-23 мм и се пука на тези мм, това при спонтанна овулация.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
8мм фоликул-15ден
« Отговор #14 -: Април 17, 2006, 18:53:18 pm »
Здравейте искам да попитам възможно ли е предния месец да ми се е спукал сам фуликола а този да не може(т.е.видя се на узи че е киста)сам.? на един и същи яйчник при тва финистриран преди два цикъла. :roll:
*
8мм фоликул-15ден
« Отговор #15 -: Април 18, 2006, 12:47:40 pm »
Цитат на: Rommi
Разсъждавайки върху случая на Ле.... 8мм фоликул на 15 ден, и след това на 22 ден нормален прогестерон....
единственото логично обяснение което на мен ми хрумва, е да е имало овулация  НО с друг фоликул, ...

     Здравейте,вече забравих за този случай-така де,то беше по-миналия ми цикъл.НО,не съм имала друг фоликул,не съм с ранна овулация.Ето какво пише за моя случай:
 "развива се доминантен фоликул, но не достига до необходимите размери и се лутеинизира (образувайки жълто тяло), при това - цикълът е редовен, прогестеронът е в норма, но фактически - овулация не настъпва;"
А за случая на naha-да,напълно възможно е един цикъл да е нормален,а друг-не съвсем.Ето какво:
 развива се доминантен фоликул, достига до необходимите размери, но по някакви причини не се пука (след това настъпва регресия на фоликула или образуване на фоликулярни кисти), овулация не настъпва;
 – вероятно ще бъде достатъчно да се назначи инжекция с ЧХГ за спукване на фоликула.
А какво означава финистриран?
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
8мм фоликул-15ден
« Отговор #16 -: Април 18, 2006, 15:26:51 pm »
Цитат на: le
"развива се доминантен фоликул, но не достига до необходимите размери и се лутеинизира (образувайки жълто тяло), при това - цикълът е редовен, прогестеронът е в норма, но фактически - овулация не настъпва;"


това е ЛУФ Синдром. може да се пробва с Прегнил пукане
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
8мм фоликул-15ден
« Отговор #17 -: Април 18, 2006, 16:00:17 pm »
Цитат на: le
....
А какво означава финистриран?


Пукнат.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
8мм фоликул-15ден
« Отговор #18 -: Април 18, 2006, 16:21:32 pm »
Здравейте момичета,
я и аз да попитам,че и на мен май не ми е много ясно,въпреки,че изчетох доста по темата.
Днес ми мериха фоликулитеи док.установи,че:л.я.-НЯМА,д.я.-10мм
на 13ден
Може ли някой да ми обясни какво озн. това,че фоликула бил малък при положение че цикъла ми е 31-35дни и може ли да става въпрос за закъсняла овулация?
А щях да забравя-"лигавица"-5.4мм
Мерси и УСПЕХИ на всички!
*
8мм фоликул-15ден
« Отговор #19 -: Април 18, 2006, 16:23:00 pm »
Благодаря! :balk_69: