0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
8мм фоликул-15ден
« Отговор #20 -: Април 18, 2006, 16:28:09 pm »
Цитат на: rita
Здравейте момичета,
я и аз да попитам,че и на мен май не ми е много ясно,въпреки,че изчетох доста по темата.
Днес ми мериха фоликулитеи док.установи,че:л.я.-НЯМА,д.я.-10мм
на 13ден
Може ли някой да ми обясни какво озн. това,че фоликула бил малък при положение че цикъла ми е 31-35дни и може ли да става въпрос за закъсняла овулация?
А щях да забравя-"лигавица"-5.4мм
Мерси и УСПЕХИ на всички!

Ако цикъла ти е35 дни,мисля,че стойностите са нормални.За около една седмица(до овулацията) и фоликула,и лиг. ще са о.к.,надявам се :wink:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
8мм фоликул-15ден
« Отговор #21 -: Април 18, 2006, 16:35:13 pm »
Цитат на: rita
Здравейте момичета,
я и аз да попитам,че и на мен май не ми е много ясно,въпреки,че изчетох доста по темата.
Днес ми мериха фоликулитеи док.установи,че:л.я.-НЯМА,д.я.-10мм
на 13ден
Може ли някой да ми обясни какво озн. това,че фоликула бил малък при положение че цикъла ми е 31-35дни и може ли да става въпрос за закъсняла овулация?
А щях да забравя-"лигавица"-5.4мм
Мерси и УСПЕХИ на всички!


В десен яйчник 10 мм фоликул-нали така?
Трябва да стане 22-24 ...има време да порасне. Отиди след 1 седмица да го погледнат пак. И лигавицата има време да порасне.
При този цикъл 31-35 дена е нормално да е толкова голям фоликула.
Ти не му ли каза, колко е продължителността на МЦ при теб?
А и цикъла този месец може да е 36 дена.?!
Да има по-късна овулация.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
8мм фоликул-15ден
« Отговор #22 -: Април 18, 2006, 16:40:57 pm »
Цитат на: denis
...
При този цикъл 31-35 дена е нормално да е толкова голям фоликула.
Ти не му ли каза, колко е продължителността на МЦ при теб?
А и цикъла този месец може да е 36 дена.?!
Да има по-късна овулация.

Абе Денис, най-важното е дали искат да чуят нещо лекарите. Мен миналият цикъл ме гледа един и хем му казах, че овулацията ми е 19-21 ден, той заключи, че за 16-и ден ми е прекалено малък фоликула от 0,85 см.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
8мм фоликул-15ден
« Отговор #23 -: Април 18, 2006, 16:50:06 pm »
Цитат на: denis
Цитат на: le
....
А какво означава финистриран?


Пукнат.


Денис, сигурна ли си че значи точно това...

Аз що си мисля че "финистриран" е синоним на "забелен" яйчник.
 И това се прави при лапароскопия. Премахва се... или се изтънява обвивката на яйчниците... за да може по-лесно да се пукат фоликулите.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
8мм фоликул-15ден
« Отговор #24 -: Април 18, 2006, 17:01:50 pm »
Денис,благодаря ти за отговора,но докторката ми каза,че бил Малък тоя фоликул,а си е записала,че цикъла ми е 28-35дни
Записа ми час за петък-не е ли рано?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
8мм фоликул-15ден
« Отговор #25 -: Април 18, 2006, 17:14:57 pm »
Фенестриран означава надупчен (направени са му малки прозорчета - фенестри на латински).


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
8мм фоликул-15ден
« Отговор #26 -: Април 18, 2006, 17:33:00 pm »
здравеите аз останових дом.фуликол на 13-ти ден при цикъл 31 дена 16,8мм и лигавица 10мм по принцип трябва да ми е ову на 17-ти ден.но както и да е тои не се спука и се превърна в киста и понеже другия месец ще бием прегнил искам да попитам от кои ден да почна да го следя и горе-долу на каква големина да бием прегнила  ако на пример не ми обърнат внимание на лигавицата( казвам ако защото тука в Гоце Делчев може и да се случи) мога ли сама да си назнача утрогестан. :wink:
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
8мм фоликул-15ден
« Отговор #27 -: Април 18, 2006, 17:35:12 pm »
А също Мели е права моите яйчници са финистрирани и  док каза че това е вид дупчене за улеснение на ову (което също не мога да си обясня защо не се получава) страното е че предния месец явно се е спукал и се чудех дали е везможно сега да не може?странна работа е тоя организъм.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
8мм фоликул-15ден
« Отговор #28 -: Април 18, 2006, 17:53:23 pm »
Цитат на: Rommi
Цитат на: denis
Цитат на: le
....
А какво означава финистриран?

Пукнат.

Денис, сигурна ли си че значи точно това...
Аз що си мисля че "финистриран" е синоним на "забелен" яйчник.
 И това се прави при лапароскопия. Премахва се... или се изтънява обвивката на яйчниците... за да може по-лесно да се пукат фоликулите.


Rommi, съкратих обяснението, за да е по-разбираемо.
Мели го е обеснила.
Доколко  знам, затова се  използва т.н  ел.игла (за финистрацията) и се прави  при лапароскопия или друга манипулация (операция).Мислех ,че това се подразбира.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
8мм фоликул-15ден
« Отговор #29 -: Април 18, 2006, 18:08:19 pm »
Цитат на: denis
Цитат на: Rommi
Цитат на: denis
Цитат на: le
....
А какво означава финистриран?

Пукнат.

Денис, сигурна ли си че значи точно това...
Аз що си мисля че "финистриран" е синоним на "забелен" яйчник.
 И това се прави при лапароскопия. Премахва се... или се изтънява обвивката на яйчниците... за да може по-лесно да се пукат фоликулите.


Rommi, съкратих обяснението, за да е по-разбираело.
Мели го е обеснила.
Доколко  знам, затова се  използва т.н  ел.игла (за финистрацията) и се прави  при лапароскопия или друга манипулация (операция).Мислех ,че това се подразбира.


Просто с думичката "пукнат" , си направих асоциация че говориш за  пукане на фоликул. :roll: , Което означава, че може и някой друг така да го е разбрал. Не съм те разбрала правилно значи, за което съжалявам.
Иначе и аз не знаех как точно става това финестриране. Ама вече ще знам. :lol:
Май е по-добре да се казва "надупчен" яйчник...
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
8мм фоликул-15ден
« Отговор #30 -: Април 18, 2006, 18:13:09 pm »
Цитат на: naha
здравеите аз останових дом.фуликол на 13-ти ден при цикъл 31 дена 16,8мм и лигавица 10мм по принцип трябва да ми е ову на 17-ти ден.но както и да е тои не се спука и се превърна в киста и понеже другия месец ще бием прегнил искам да попитам от кои ден да почна да го следя и горе-долу на каква големина да бием прегнила  ако на пример не ми обърнат внимание на лигавицата( казвам ако защото тука в Гоце Делчев може и да се случи) мога ли сама да си назнача утрогестан. :wink:


А защо не мериш БТ? :) :) :)
Според мен започни да го следиш от  13 ден и взависимост, от това колко     мм е, преценяваш кога да отидеш пак (обикновенно фоликула расте средно с 0,2 - 0,3 мм на ден).

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
8мм фоликул-15ден
« Отговор #31 -: Април 19, 2006, 10:18:06 am »
Здравейте ами нещо ме мързи да я меря таз температура но вече ще почвам защото организма ми претърпя нещо страно за мен.Тази сутрин ми доиде а трябваше да доиде другия вторник което прави седмица по рано някъде :roll:  и така от 31 дневен цикъл спаднах на 25 дневен което много страно и ми обърка плановете.Е не знам но малко се радвам :wink: защото няма да се наложи да чакам още седмица( но и се притеснявам отделно ) не знам какво да правя сега.Започвам с БТ и като изчислявам ову требе да е на 11 ден при този цикъл мисля поне 3 дена преди това да почна да следя.Дано да има пак в левия яйчник и да го сложим тоз прегнил наи после :wink:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
8мм фоликул-15ден
« Отговор #32 -: Април 19, 2006, 10:31:40 am »
Наха можеш да ползваш и тестове за овулация! Но ако ще слагаш прегнил най-добре е фоликулометрия. Първо за да се види кой яйчник точно овулира и второ за да се постави точно когато трябва прегнила. Успех мила!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
8мм фоликул-15ден
« Отговор #33 -: Април 19, 2006, 10:42:54 am »
Старлет мерси мила обаче съм  много озадачена защо направи така тоя месец цикъла явно има въпроси на които няма да мога да си отговоря ще проследявам  с узи разбира се нали трябва да сме точни :wink: но не знам от кои ден да почна пък всеки ден да ходя на узи ще ми излезне през носа :? (финансово)
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
8мм фоликул-15ден
« Отговор #34 -: Април 19, 2006, 10:52:36 am »
Цитат на: naha
Старлет мерси мила обаче съм  много озадачена защо направи така тоя месец цикъла явно има въпроси на които няма да мога да си отговоря ще проследявам  с узи разбира се нали трябва да сме точни :wink: но не знам от кои ден да почна пък всеки ден да ходя на узи ще ми излезне през носа :? (финансово)


Ами започни си отначало както беше писала от 9 ден а то от големината на фоликулите ще се разбере горе долу дали наближава овуто и продължи след това през ден или два (това нека прецени лекарят който те гледа, само да не спекулира с теб ама ти си умно момиче  :D ), после като наближи овуто няколко пъти всеки ден и после прегнил. Цикъла ти сигурно е инцидентно това че се е скъсил, просто от смяната на сезоните и времето.  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
8мм фоликул-15ден
« Отговор #35 -: Април 19, 2006, 11:20:20 am »
Ами Старлет така е да не знам от какво може да е но нищо важното е да има фуликол в левия яйчник че само там имам тръба.миналия месец на 13-ти ден беше 16,8 мм при цикъл 31 дена но не се спука.сега поне съм сигорна че се е спукал и няма да създава проблеми.Ти как си и как са нещатат при тебе :)
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
8мм фоликул-15ден
« Отговор #36 -: Април 19, 2006, 19:10:59 pm »
Ох, аз чакам МЦ за повторни изследвания, ама нали съм "късметлийка" се пада точно през почивните дни сега.  :( Така ще загубя още един месец  :(  Иначе не съм паднала духом още  :D  :grouphug2:  
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
8мм фоликул-15ден
« Отговор #37 -: Април 20, 2006, 10:10:18 am »
Старлет, какви изследвания ще правиш, хормони ли? Защото ако са хормони не мисля, че е толкова фатално един два дни при условие че дават 3-5 ден +/- още един ден  8)
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
8мм фоликул-15ден
« Отговор #38 -: Април 20, 2006, 10:30:39 am »
Да бе Старлет питаи може и да не е толкова фатално.Дано не ти се наложи да чакаш ужасно е. аз на пример ако видя сега фуликол в десния яйчник ще се изям сама откъм краката :wink: за това че ще трябва да чакам още месец и така нататака......Успех мила и пиши за резолтати.
*
8мм фоликул-15ден
« Отговор #39 -: Април 20, 2006, 13:20:02 pm »
Наха, отговорих ти по-подробно в другата тема дето си питала.

Мисля че това се дължи на спуканана киста (т.е. от задържания фоликул)
Понеже ти казваш че имаш само зацапване, а още няма наистина М.
Това ме кара да мисля че е твърде вероятнто да е така.
Ще изчакаш още няколко дни, и ще разбереш дали се засилва М.
Аз имах 1 такъв цикъл. Зацапваше ми 1 седмица. И след това си дойде М. Беше от фоликулярна киста.

Може да пробваш 1-2 дни с БТ. И ако е към 36.9 , демек ниска, значи може и да е М. това.
Ако е висока, значи още не е М, ами е от пукнатия фоликул зацапването.

Дано да си ме разбрала... че бързам... и малко объркано го написах.
Поздрави. :D
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"