0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #20 -: Юни 22, 2009, 13:12:22 pm »
slantze37 Имаме ли новини от 18-ти ???
Или всичко потъва в забвение?
Общинарите обичат да обещават много неща, както всички знаем  :wink:

 :ask: :ask: :ask:

*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #21 -: Юли 05, 2009, 22:57:24 pm »
Явно се разминахме с обещанията в Бургас?!
 :lol: :lol: :lol: Защо ли несъм изненадана!!! :lol: :lol: :lol:
Но, признавам беше ми интересно и забавно да се убедя, че все още успяват да заблуждават с обещания - БРАВО ВИ !!!  :balk_46: :balk_47: :balk_47:

*

    megsun

  • *
  • 32
  • Impossible is Nothing
Re: За Бургазлийки
« Отговор #22 -: Юли 21, 2009, 12:48:16 pm »
Май избързахме с аплодисментите  :wink: ама ние си ги избрахме, те май го забравиха  :) а може би имат други приоритети при разпределението на нашите пари  :)  :) :) мисля си, дали не беше по-добре да си остана в софия като завърших университета 8) или във варна
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #23 -: Септември 17, 2009, 19:45:27 pm »
Здравейте всички!
Днес, в качеството си на представител на сдружение "Зачатие" присъствах на заседанието на Общинския съвет в Бургас. Имаше представител и на Фондация "Искам бебе". Мога с гордост да заявя, че успяхме да се преборим с някои точки от правилника, които бяха дискриминационни! Ето ги и тях:
1. Според чл. 19, т.е) от правилника се поставяше възрастово ограничение до 40г. за жените и 45 г. за мъжете. Успяхме да премахнем нацяло въпросната точка и възрастово ограничение НЯМА ДА ИМА!
2. Според чл. 21 от правилника двойката трябваше да е финансирала сама поне една ин витро процедура. Успяхме да премахнем и тази точка, така че, всеки ще може да кандидатства, такова изискване НЯМА ДА ИМА!
3. Според чл. 22, сумата, която ще бъде отпускана е в рамер на 2000 лв. Не до 2000, а точно 2000 лв. Към този член беше добавен текст, според който за случаите, при които е налице мъжки фактор, преодолим с Инсеминация ще бъдат отпуснати 500 лв.

Правилникът с нанесените промени и допълнения беше приет единодушно!

В 14 дневен срок правилникът ще мине одобрение през Областния управител. Ако същият няма забележки и правилника не се върне за преразглеждане, той ще влезе в сила в рамките на 7 дни след изтичане на горепоменатия срок. 
Както знаете, отпусната сума е в размер на 200 000 лв. В правилника е заложено, че до 10% от тази сума ще бъдат разходвани за профилактика. Как точно ще стане това е въпрос на допънително обсъждане. Представители на пациентските организации ще имат право на глас, така че контрол от наша страна ще има!
След влизането му в сила, правилникът ще бъде качен на сайта на Община Бургас. В момента, в който получим актуално копие от него, ще го качим и тук.
Надявам се, че тази инициатива ще донесе много бебета на Бургас!
Успех на всички!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: За Бургазлийки
« Отговор #24 -: Септември 17, 2009, 19:57:36 pm »
Браво Бургас:), водите ни с една крачка вече.
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #25 -: Септември 17, 2009, 20:28:56 pm »
 Страхотна новина! Браво, Злати!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #26 -: Септември 17, 2009, 20:32:35 pm »
Благодаря! Ваня от "Искам бебе" има големи заслуги!
Зора беше да накараме Антонио Душепеев да предложи премахване на възрастовото ограничение. Голям дебат му дръпнахме в коридора, той се дърпаше малко, ама ние го натиснахме :lol: И в крайна сметка, стана на нашата :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #27 -: Септември 17, 2009, 20:36:11 pm »
Страхотни сте! Браво момичета! Да се надяваме да стартира максимално бързо всичко и скоро резултатите да са на разходка в морската градина! Целувам ви и двете!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #28 -: Септември 17, 2009, 20:39:12 pm »
Страхотни сте! Браво момичета! Да се надяваме да стартира максимално бързо всичко и скоро резултатите да са на разходка в морската градина! Целувам ви и двете!
:bighug: :bighug: :bighug:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #29 -: Септември 18, 2009, 13:26:25 pm »
Проздравявам ви всички с приятия правлинки! честно казано тези точки много ме дразнеха ,особено като някой от тях бяха вмъкнати незабелижимо в първоначалния вид на правилника! Хубавото е ,че всичко свърши добре! Предполагам,че областният управител няма да го върне за преразглеждане и да 21 дена ще влезе в действие.Душипеев се опитва да се прави на интересен досат често и непрево не му утива да поставя такива условия! Ама той си е пълен нарцисис ,лошото е че го имат за компетентен и понякога го слушат! Все пак много ви поздрвявам че сте се справилили с него! Ако вбъдище имате проблеми с общинския-обаждайте се! надявам се повече да не зависим от тях! Ако трябва да помагам нещо пишете ми! Винаги съм отворен! Ние в понеделник сме във Варна!!!! :P
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: За Бургазлийки
« Отговор #30 -: Септември 18, 2009, 13:31:08 pm »
В правилника е заложено, че до 10% от тази сума ще бъдат разходвани за профилактика.

Моите лични много сърдечни поздравления за това решение!
Истината е в профилактиката.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #31 -: Септември 18, 2009, 17:47:56 pm »
Рачо, напълно си прав за Душепеев, ужасно същество. Но за жалост сме зависими от него и такива като него. Но ще се борим до последна капка кръв!

Мели, права си много за профилактиката. Само дето от 200 000 лв като махнем 10%, това значи, че 10 семейства няма да получат помощ. Парите са достатъчно малко, за да се разпиляват. Дано поне наистина се ползват за истинска профилактика, а не за раздаване на брошури и презервативи. Ще се мъчим всячески да повлияем в тази посока! Иначе профилактиката като цяло е от изключително важно значение, на което внимание трябва да обърне държавата. Това трябва да е заложено на национално ниво, за да не се увеличава така главоломно броя на семействата страдащи от стерилитет. Така и парите, които ще трябва да се отпускат след време за ин витро, ще бъдат по-малко. Ето ти перспективност и резултатност :D
Хайде спирам, че много задълбах :D То тия неща трябва да ги обяснявам на политиците, не на тебе, ти си ги знаеш много добре :D :bighug:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #32 -: Септември 29, 2009, 13:18:17 pm »
Здравейте,покрай нашите прегледи и вълнения малко оставих темата! Дори се обърках,нали уж я преместихме, или май не беше тази! Ние утре сме на пункция и много съм развълнувам,но все п ак искам да попитам някой от Бургас подал ли е вече документи??? Ако има такъв,нека ми пише,моля ви!
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: За Бургазлийки
« Отговор #33 -: Септември 30, 2009, 14:07:45 pm »
Мели, права си много за профилактиката. Само дето от 200 000 лв като махнем 10%, това значи, че 10 семейства няма да получат помощ. Парите са достатъчно малко, за да се разпиляват. Дано поне наистина се ползват за истинска профилактика, а не за раздаване на брошури и презервативи. Ще се мъчим всячески да повлияем в тази посока! Иначе профилактиката като цяло е от изключително важно значение, на което внимание трябва да обърне държавата. Това трябва да е заложено на национално ниво, за да не се увеличава така главоломно броя на семействата страдащи от стерилитет. Така и парите, които ще трябва да се отпускат след време за ин витро, ще бъдат по-малко. Ето ти перспективност и резултатност :D
Хайде спирам, че много задълбах :D То тия неща трябва да ги обяснявам на политиците, не на тебе, ти си ги знаеш много добре :D :bighug:

Да, вярно е, че 10 семейства няма да получат помощ. Но други много повече от 10 семейства, ако парите се използват умно, ще получат помощ - и може би част от тях навреме, за да не стигат до по-сложните и по-скъпи процедури.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #34 -: Септември 30, 2009, 19:01:10 pm »
Напълно си права, Мели! Аз затова подчертах, че парите трябва да се използват разумно и по предназначение. Когато правилника мине окончателно одобрение от Областния управител и се започне с подаването на документи, ще разговарям със съответния орган, отговарящ за средствата и ще предложа оптимален вариант за разходването им. Разбира се, всичко това, след щателно обсъждане тук!

Рачо, няма как вече някой да е подал документи. Още не е изтекъл законовия срок за стартиране на инициативата. Знам, че нямаш търпение, не си единствен :D Веднага щом имам информация, ще я публикувам тук! Ама аз съм сигурна, че на вас няма да ви се наложи да прибягвате до общинско финансиране :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #35 -: Октомври 01, 2009, 08:20:43 am »
Здравейте момичета-активистки!!! :lol: :strike:Абе дочуха се такива слухове и аз за това попитах! Наистина не е възможно вече да има подадени молби!! Времето за бжалване от Областния трябва да е минало вече?Не е ли 14 дена? А въпросът ми е,по -скоро за това,че в правилника ,койте приха ,изброените документи за кандидатстване са с медицинските си наименования,което е нормално! Само дета ,на мене ,а и не само на мене,повечето от тях не ми говорят нищо! Колкото и да се ровяв дебелата папка с изследвания и т.н. не мога да разбера-кое кое е ! За това митрябваше помощ! Може и в това има смисъл да се разясни на желаещите да кандидатстват! Или поне да има  някой който да помага с подбора на документите! Ще е по лесно на момичетата! за това попитах! Аз ако се добера до инфо,ще пиша! Успех! Трябва да се натискат нещата ,докато са ощ"топли" !!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #36 -: Октомври 01, 2009, 15:21:20 pm »
Ами аз предполагам, че клиниката, която пациентката избере, ще съдейства с изготвяне на документите. Хубавото тук е, че няма изискване въпросната клиника да има някакви договорни отношения и т.н. Т.е. имаме пълна свобода да избираме къде да правим опита. Също така, няма значение за какво точно ще използваме парите - дали за лекарства, дали за самата процедура - няма ограничение.
Мисля, че 14 дневния срок изтече вчера или днес. Когато има информация, ще пиша веднага!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #37 -: Октомври 02, 2009, 08:38:19 am »
Здравейте най накрая и от мен,извинявам се за отсъствието си в толкова важен за нас бургазлии момент,но така се случи!Мисля че трябва да се поздравим с приетия правилник!Знам че нещата не станаха толкова бързо колкото ни се искаше ,но здраве да е!Относно срока-Вчера говорих с юристката-изтича на 12.09,защото е от вписването на протокола от заседанието на сайта на Общината.Заевлението което ще е формуляр вчера щяха да го набират и другата седмица ще знам повече за него от къде да го получаваме.Декларациите в свободен текст.Мед. документи естествено от клиниките.Не е сложно.Просто малко бюрокрация.Така подготвените документи ще се подават до Председателя на Здравна комисия-др.Душепеев.След което се разглеждат от комисия в която успяхме да се намърдаме-аз от Искам бебе и представител от Зачатие и се пращат за гласуване на Общ.съвет.Стана много дълго, за което се извинявам на модераторите,но мисля че е важно.И за профилактиката-да Мели е права че тя е основа за борба с проблемите ни,но понеже тези пари са гласувани още февруари и се чакат дълго от нас молбата ми беше,тъй като са гласувани ЗА ПОДПОМАГАНЕ НА ДВОЙКИ ПРИ ИНВИТРО да са за това ,а другата година още при гласуването им да се заложи като точка,но не успях,така че извинявам на 10те двойки които тази година нямат да имат късмет с подпомагане.Успех на всички ни с Община или без-Мечтая си докато се намотат там да няма желаещи за тези пари ,а Морската да е пълна с усмихнати бременни!  :bighug:
« Последна редакция: Октомври 02, 2009, 08:44:57 am от slantze37 »
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #38 -: Октомври 02, 2009, 09:02:00 am »
Здравейте,чудесно е ,че придвижвате нещата  не го оставяте $бюрократите$ да се размотават! Живато си върви, не само бремените но и количките стават много,но нека се положат основите на това благородно начинание! Винаги ще има двойки на които трябва да се помага и тази помощ ще е незаменима! Важнот е ,че положихте началото ,сега трябва с общи усилия да го накараме да работи! Ще чакам с нетърпение формуляра! Искамда те попитам-испитвам трдности с документите! От огромната папка ,не мога да разбера кое-какво е ,по изброениете във правилника! Мога ли да получа някъде малко помощ! Може да ми пишеш и налични! да не занимавме другите със скучни теми!!Успех на всички! Нека покажем,че този радмисли за децата си ! И всички да разберат,че когато има желание,нещата проработват!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #39 -: Октомври 02, 2009, 09:18:43 am »
Ra40, aми - то и без това е време за Бургаска среща :) Просто носи и папката да я разгледаме докато пием кафе :)
Слънчице, sixsense  :bighug: