0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #380 -: Април 05, 2009, 20:44:40 pm »
Докторе нормално ли е при ползване на Назонекс,хремата да си измени цвета.Сутрин издухва жълтеникави секрети,после преминават в бели .Имаме и вирусна инфекция която овладяхме,обаче хремата не,търпи си развитие,но не изчезва
Не. Такъв е хода на един вирусен ринит.
Благодаря Ви!Втакъв случай да ползвам ли Назонекса?Снощи я прегледа педиатър заради много влажна кашлица,изхрачва се без грам затруднение.Каза че имала удължено издишване,което не било точно спазъм,но изписа 2 инхалации с Вентолин дневно.Възможно ле е да е от Биопарокса който пръсках заради налеп в гърлото,според лекаря вероятноста е голяма-пишело го като странично действие.Каза в носа да слагаме Цилоксан,по антибиограмата която ни бяха правили за стафилокока.мога ли да ползвам и кортикостероид и аб в носа,ако имаме бактериална инфекция?и другото което ме притеснява.Спряхме Сингулера ,но когато преди 2около месец почна хрема със сутрешно кашляне и го давах 1 седмица и  кашлянето спря още след третия прием.Лекарството го спряхме по препоръка ,първо ваша,после и на гастроентеролога,след него и пулмолога го отмени.До като се тревожех пием ли го без да имаме нужда,сега пък е обратното-ако имаме нужда защо го спряхме.Повлиава ли приема му секрети от ринит и ал.синузит?Много объркан ми стана поста,моля за извинение!
« Последна редакция: Април 05, 2009, 20:51:02 pm от palikarova.br »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #381 -: Април 05, 2009, 21:21:31 pm »
Здравейте Докторе, моля ви да ми дадете съвет. Сина ми е на година и осем месеца. Открихме две петна с липсваща косичка на главата му. Направихме преглед при д-р Дерменджиева и тя постави диагноза алопеция арелата. След това минахме през преглед уши, нос, гърло - детето е здраво. Направихме кръвни изследвания- всичко беше в нормата с изключение на леко завишен ГОТ - 41 стойност. Според педиатърката всичко е нормално, но аз го заведох на преглед и на ехография вътрешни органи, най-вече черен дроб, жлъчка.. Отново всичко му е в нормата. Доктор Панталеева направи тест за цьокалия - отрицателен и тест за Имуноглоболин А - тук стойността му е много ниска по малко по 0.3. Докторката каза, че трябвало да се направи тест на 4 години отново и толкова... Кажете какво да правим от тук нататък за да порасне косичката на детето. Странното е, че с толкова слаба имунна система би трябвало да боледува, а ние за почти две години сме имали един вирус за 2 дни. Моля ви, ако може да ни помогнете със съвет... Благодаря предварително!
Снимка?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #382 -: Април 05, 2009, 21:23:26 pm »
Здравейте д-р Бърди ! Трябва ли да ме притесняват следните резултати от урина белтък -лека опалистенция. Седимент -масово урати.Пие малко течности и пиша 2-3 пъти на ден .Вчера каза че я боли като пишка обаче предния ден се беше ударила и незнам сега дали е от удара или има проблем .Затова пуснах урина и това показа тя .
Да търся ли лекар? -малко трудно в събота .
Моля ви за отговор
Не мога да отговоря. Затова и не писах.
Обсъдете с педиатъра си,моля.
« Последна редакция: Април 05, 2009, 23:49:48 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #383 -: Април 05, 2009, 21:27:44 pm »
Докторе нормално ли е при ползване на Назонекс,хремата да си измени цвета.Сутрин издухва жълтеникави секрети,после преминават в бели .Имаме и вирусна инфекция която овладяхме,обаче хремата не,търпи си развитие,но не изчезва
Не. Такъв е хода на един вирусен ринит.
Благодаря Ви!Втакъв случай да ползвам ли Назонекса?Снощи я прегледа педиатър заради много влажна кашлица,изхрачва се без грам затруднение.Каза че имала удължено издишване,което не било точно спазъм,но изписа 2 инхалации с Вентолин дневно.Възможно ле е да е от Биопарокса който пръсках заради налеп в гърлото,според лекаря вероятноста е голяма-пишело го като странично действие.Каза в носа да слагаме Цилоксан,по антибиограмата която ни бяха правили за стафилокока.мога ли да ползвам и кортикостероид и аб в носа,ако имаме бактериална инфекция?и другото което ме притеснява.Спряхме Сингулера ,но когато преди 2около месец почна хрема със сутрешно кашляне и го давах 1 седмица и  кашлянето спря още след третия прием.Лекарството го спряхме по препоръка ,първо ваша,после и на гастроентеролога,след него и пулмолога го отмени.До като се тревожех пием ли го без да имаме нужда,сега пък е обратното-ако имаме нужда защо го спряхме.Повлиява ли приема му секрети от ринит и ал.синузит?Много объркан ми стана поста,моля за извинение!
Може да дадете само Проспан.
Ако прецените че е синузит-може да се даде АБ.
Пак много лекарства, пак объркване, "Биопарокс" и подобни... .

Прости са нещата по принцип:

*откъде кашля? защо е влажна кашлицата?
*вирусно заболяване или инфекция?

Отговорите дават и лечението. Сингюлер няма нищо общо тук, защото нещата не са алергични, както ги описахте по ход и протичане.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #384 -: Април 05, 2009, 21:55:53 pm »
Здравейте д-р Бърди ! Трябва ли да ме притесняват следните резултати от урина белтък -лека опалистенция. Седимент -масово урати.Пие малко течности и пиша 2-3 пъти на ден .Вчера каза че я боли като пишка обаче предния ден се беше ударила и незнам сега дали е от удара или има проблем .Затова пуснах урина и това показа тя .
Да търся ли лекар? -малко трудно в събота .
Моля ви за отговор
Не мога да отговоря. Затова и не писах.
Обсъдете с педиатъра си.
Благодаря все пак
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #385 -: Април 05, 2009, 22:14:29 pm »
Благодаря за бързият отговор.Биопарокса го почнах аз ,по своя предценка след двудневна Т.от 37,8-38 градуса,която почна да се повтаря на 4 часа.Това беше в понеделник,в сряда вече нямаше Т, но почна кашлицата.И хремата не минава,дори става по-обострена,нослето и се разрани.Наистина не протича като другата ни хрема.Пием Амброксол,и Цилоксана смея да твърдя подейства,хремата от сутринта значително намаля,кашлянето също.Никой не ми обяснява от къде идва влажната кашлица ,за съжаление :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #386 -: Април 05, 2009, 22:57:08 pm »
Благодаря за бързият отговор.Биопарокса го почнах аз ,по своя предценка след двудневна Т.от 37,8-38 градуса,която почна да се повтаря на 4 часа.Това беше в понеделник,в сряда вече нямаше Т, но почна кашлицата.И хремата не минава,дори става по-обострена,нослето и се разрани.Наистина не протича като другата ни хрема.Пием Амброксол,и Цилоксана смея да твърдя подейства,хремата от сутринта значително намаля,кашлянето също.Никой не ми обяснява от къде идва влажната кашлица ,за съжаление :?
Цилоксан е ципрофлоксацин. Не се слагат такива неща в нослето, освен по много,много редки показания, и то с оценка->> риск->> полза.
Ципрофлоксацини по принцип под 12г възраст при деца са забранени,освен в редки и изключителни случаи.
Ако има ефект от ципрофлоксацин, защо не дадете обикновен АБ да приключите с проблемите?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #387 -: Април 05, 2009, 23:03:00 pm »
Здравейте, докторе! В сряда водихме сина ми (5г.) на УНГ заради непрестанните секрети, които се стичат в гърлото. От една седимца се беше пообострило състоянието му, кашляше сутрин и преглъщаше доста. Обясних му всичко- че проблемът е отдавна, че има дъх от устата, че боледува често. Отговорът бе ше- в момента кара вирусна инфекция, сливиците са се смалили  доста от последния преглед (беше отдавна, но доктора си съхранява информация за прегледите). Взе секрет от гърлото и каза, че не е гноен. Въпросите ми за евентуален синузит увиснаха във въздуха...  УНГ смята,че всичко е на алергична основа. Е да, ама миналата година от май до декември ходихме всеки месец на алерголог и подобрение имаше лятото само- от солената морска вода по мои наблюдения (всяко лято е така).Възможно ли е от вида на секрета в гърлото да се отсъди, че не е синузит, защото стана ясно,че няма да правим изследвания в тази посока?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #388 -: Април 05, 2009, 23:09:34 pm »
А трябва да направите в тази насока.
Може и да е гастро-езофагеален рефлукс това... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #389 -: Април 06, 2009, 00:43:37 am »
Привет Докторе!
Ако въпросът ми Ви се вижда смешен или маловажен, може и да не ми отговаряте.
До сега не съм получила еднозначен и категоричен отговор на въпроса как се почистват ушетата на децата. Не съм срещала и Вашето мнение по въпроса. Понякога забелязвам, че навътре в ушетата на Вики има доста насъбрала се ушна кал. Почти всяка вечер след баня ги почиствам с клечки за деца с ограниичтел. Но се обира само това, което е навън в ушната мида. А този насъбрал се навътре секрет имам чувството, че по този начин натъпквам още по-навътре. Личната ни лекарлка в подобни случаи е казвала да капя капки за уши, за да се размекне и "изтече" навън. Никога не съм го правила, било ме е страх ей така без нищо да капя капки за уши.
Та въпросът ми е как се почиства детските ушета? Тази ушна кал, която се вижда по-навътре трябва ли да се почиства, и пречили тя по някакъв начин, напр. да провокира възпаление и пр., или трябва да оставим сама да си изелезе навън и да почистваме само това, което вече се е насъбрало в ушната мида.

Благодаря Ви за вниманието!
Лека вечер!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #390 -: Април 06, 2009, 01:51:11 am »
Няма единно мнение по въпроса. УНГ са против. Защо? никой досега не ми е обяснил смислено.

По мои наблюдения, ушите трябва да се чистят. От УНГ.
Как? най-добре с апаратче за промиване, ако се установи количество. С капки-по препоръка на педиатър, ако проблема не е значителен.
Някои деца имат много и събират много и бързо.
Други деца са с абсолютно чисти уши и никога нямат проблем. Не знам защо се получава така.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #391 -: Април 06, 2009, 14:10:59 pm »
Благодаря за бързият отговор.Биопарокса го почнах аз ,по своя предценка след двудневна Т.от 37,8-38 градуса,която почна да се повтаря на 4 часа.Това беше в понеделник,в сряда вече нямаше Т, но почна кашлицата.И хремата не минава,дори става по-обострена,нослето и се разрани.Наистина не протича като другата ни хрема.Пием Амброксол,и Цилоксана смея да твърдя подейства,хремата от сутринта значително намаля,кашлянето също.Никой не ми обяснява от къде идва влажната кашлица ,за съжаление :?
Цилоксан е ципрофлоксацин. Не се слагат такива неща в нослето, освен по много,много редки показания, и то с оценка->> риск->> полза.
Ципрофлоксацини по принцип под 12г възраст при деца са забранени,освен в редки и изключителни случаи.
Ако има ефект от ципрофлоксацин, защо не дадете обикновен АБ да приключите с проблемите?
Докторе слагам го в нослето , по антибиограма.Преди три месеца ни откриха стафилокок ауреус,податлив на доста АБ.Тогава пихме Зинат,само 5 дни обаче.Бяха изписани и тези капки ,на тях не ги слагах.Според УНГ,малко деца и хора изобщо нямат бактерии в носа,така че не било проблем,обаче при нас явно е.Назонекса ,за 4 дневно лечение ,изобщо не подобри състоянието.Сутрин секрета е оцветен ,после става блед но не бистър.Всъщност от месеци не сме имали ден без хрема,просто ту се засилва ,ту намалява ,но чист нос не е имало.Тези влажни храчки възможно ли е да са от хремата?
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #392 -: Април 06, 2009, 15:29:36 pm »
Здравейте д-р Бърди. Дъщеря ми е на 1г и 2м и ние с мъжа ми обмисляме идеята за поставяне на Превенар. Кога е подходящо да се постави първата доза и колко ще са необходими? Благодаря предварително.
« Последна редакция: Април 06, 2009, 15:32:42 pm от naha »
*

    elpet

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #393 -: Април 06, 2009, 17:37:17 pm »
Здравейте д-р Бърди. Дъщеря ми е на 1г и 2м и ние с мъжа ми обмисляме идеята за поставяне на Превенар. Кога е подходящо да се постави първата доза и колко ще са необходими? Благодаря предварително.
аз имам същия въпрос, с уточнението че синът ми е на 1 г. и 9м. и се колебая между превенар и пневмо 23, като последната ми бе препоръчана от педиатърката на детето, тъй като няма достатъчно информация за ефекта от ваксината в Бг?
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #394 -: Април 06, 2009, 21:45:24 pm »
Докторе, благодаря че така добре ми обяснихте за почистване на ушетата.
Ще Ви помоля и за още един отговор. За колко време напълно отшумява кашлица от вирусен произход?
Питам защото Вики изкара вирус с хрема, сълзене на очите и суха, дразнеща кашлица. Всичко протече като типично вирусно заболяване, първите два дни с непрекъсната хрема /водниста/, непрекъсната суха кашлица и сълзене на очите. На 3-я ден хремата и сълзенето спраха, а със всеки следващ ден кашлицата значително намаляваше. Пиехме само сироп за кашлица. Днес е 7-ми ден, но все още има единични изкашяния - около 5-6 на ден. Мисля си дали е добре да дадем секрет за изследване? От една страна си мисля, че ако имаше и бактерия намесена в цялата история едва ли щеше да излезе от това състояние без АБ, но от друга страна се случва все още да покашля? Моля за Вашето мнеие.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #395 -: Април 06, 2009, 22:13:15 pm »
Здравейте д-р Бърди. Дъщеря ми е на 1г и 2м и ние с мъжа ми обмисляме идеята за поставяне на Превенар. Кога е подходящо да се постави първата доза и колко ще са необходими? Благодаря предварително.
аз имам същия въпрос, с уточнението че синът ми е на 1 г. и 9м. и се колебая между превенар и пневмо 23, като последната ми бе препоръчана от педиатърката на детето, тъй като няма достатъчно информация за ефекта от ваксината в Бг?
За коя ваксина няма "информация"? За Бога, Превенар е в обръщение вече 9 години.
Следователно, е по-добре да си признаем, че НИЕ нямаме "информация", защото не четем, не се интересуваме. Информация има навсякъде-на една ръка разстояние... .Караме я "ден за ден". За Бога, как е възможно всичко това? Ние бяхме страна на интелигентни и образовани професионалисти.


Пневмо 23 няма ефект и не се ползва под 2-3 годишна възраст. Но дори и над тази не се ползва рутинно никъде в Европа.

Под 2 годишна възраст се правят 2 дози на минимум 8 седмици една от друга.
"Превенар" се прави от 2мес възраст.
« Последна редакция: Април 06, 2009, 22:15:06 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #396 -: Април 06, 2009, 23:38:22 pm »
Аз отново се включвам по така обсъжданата тема с този Превенар. Сложих миналата седмица първи прием на сина ми (благодаря на Бърди за съветите. за съжаление не съм знаела по-рано за тази ваксина, за да му я бия от 2-месечна възраст), но имам вдин спор с българските педиатри.
Всички твърдят, че се слага само една единствена доза и толкоз. Детето ми е на 1г.7м.
Така твърди не само моята педиатърка, но и един много прехвален д-р Ковачев, който е спряган за голямо светило в педиатрията. Е откъде идва разминаването?
Да не говорим, че ако наистина се налага втора доза, няма медицинско лице съгласно да му я сложи!
« Последна редакция: Април 06, 2009, 23:42:31 pm от hexina »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #397 -: Април 07, 2009, 02:13:06 am »
Аз отново се включвам по така обсъжданата тема с този Превенар. Сложих миналата седмица първи прием на сина ми (благодаря на Бърди за съветите. за съжаление не съм знаела по-рано за тази ваксина, за да му я бия от 2-месечна възраст), но имам вдин спор с българските педиатри.
Всички твърдят, че се слага само една единствена доза и толкоз. Детето ми е на 1г.7м.
Така твърди не само моята педиатърка, но и един много прехвален д-р Ковачев, който е спряган за голямо светило в педиатрията. Е откъде идва разминаването?
Да не говорим, че ако наистина се налага втора доза, няма медицинско лице съгласно да му я сложи!


На дъщеря ми са сложени 3 Превенара. На 2, 3 и 4 месеца. В Германия

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #398 -: Април 07, 2009, 02:18:57 am »
http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/germany.html

Схемата на Германия (и навсякъде другаде) е от 4 дози ( с малки изключения).
Липсва Ви 4-тата, както се вижда и от Германския календар,който Ви давам.

:)
« Последна редакция: Април 07, 2009, 02:24:00 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #399 -: Април 07, 2009, 02:21:22 am »
Аз отново се включвам по така обсъжданата тема с този Превенар. Сложих миналата седмица първи прием на сина ми (благодаря на Бърди за съветите. за съжаление не съм знаела по-рано за тази ваксина, за да му я бия от 2-месечна възраст), но имам вдин спор с българските педиатри.
Всички твърдят, че се слага само една единствена доза и толкоз. Детето ми е на 1г.7м.
Така твърди не само моята педиатърка, но и един много прехвален д-р Ковачев, който е спряган за голямо светило в педиатрията. Е откъде идва разминаването?
Да не говорим, че ако наистина се налага втора доза, няма медицинско лице съгласно да му я сложи!
Две дози се ползват,ако първата доза се слага в интервала 12-2(3)4м възраст.
Няма разминаване-те просто не знаят. 1/2 дочули, 1/2 научили. Никой не си прави труда коректно да научи.
То и колежката Слънчева твърдеше че Акт-Хиб се слага само до 2 годишна възраст... .
То и досега твърдят че ако слагате първа доза Акт-хиб след 12м възраст само една доза била нужна. Да, ама не. Две дози се поставят.
Положението не е добро... изобщо.
Това са базови неща.

http://www.immunize.org/catg.d/p2010.pdf
PCV7

• For age 12–23m: If 0–1 dose before age 12m, give 2 doses at least 8wks apart. If 2–3 doses before age 12m, give 1 dose at least 8wks after previous dose.
• For age 24–59m: If patient has had no previous doses, or has a history of 1–3 doses given before age 12m but no booster dose, or has a history of only 1 dose given at age 12–23m, give 1 dose now.


Превод: (за да няма двусмислие)
*За възраст 12-23м: Ако детето преди 12м възраст е получило (са направени) 0-1 (или нищо, или 1 доза)-даваме 2 дози през минимум 8 седмици една от друга. Ако детето е получили 2-3 дози преди 12м възраст (тоест ако е нормално ваксинирано, но например е пропусната 1 доза и вместо 3 са направени 2 <<-- това се има пред вид!)-даваме 1 доза, която от предишната трябва да е на минимум 8 седмици.

*За възраст 24-59м възраст-
->>>Ако детето няма направени дози, или има от 1 до 3 дози, направени преди 12м възраст, но без реваксинационна доза след 12м възраст
->>> Или е със само 1 доза, направена в интервала 12-23м
Правим само 1 доза.

***
Схемата на Превенар е сложна-изисква се да се проучи внимателно.
Само тогава се говори. С тези гафове, които правят, се компрометира цялата ваксинация! Важи особено при нестандартни схеми (обстоятелства), където точното следване на правилата е от кардинално значение.
После обвиняват ваксините, че не били ефективни. Как ще са, щом правят грешни неща...?
« Последна редакция: Април 07, 2009, 02:43:00 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.