0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #360 -: Април 03, 2009, 18:18:56 pm »
Докторе, бихте ли ми казали вашето мнение за Infants Dophilus, тази хранителна добавка ни я предписа нашата лекарка и каза да я давам докато давам и антибиотика, на опаковката пише, че помагала и при разтройство, НО при нас всеки път когато го дам следва обилно  разстройство, според мен нещо не е наред, може ли да се каже че не му понася иили наистина такъв трябва да е ефекта, но то по този начин детето никаква храна не задържа?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #361 -: Април 03, 2009, 19:13:35 pm »
Не ползвам такива неща.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #362 -: Април 03, 2009, 19:36:51 pm »
Благодаря за бързия отговор!

Искам да попитам дали препоръчвате определен КС препарат, защото в началото правихме курс с Елоком и нямаше абсолютно никакъв ефект.
И колко време да продължи лечението - до изчезване на обрива или да мажа определен брой дни без значение дали се е повлиял напълно?

ПП Сега прочетох ваша публикация, в която препоръчвате Бетноват. А бихте ли ми помогнали със състава на базата, тъй като звъннах на педиатъра, но ми каза,че няма представа какво трябва да съдържа, а в аптеката искат съставките.....
Ще бъда много благодарна за помощта!
Може да ползвате Бетноват в база А-Дерма (или Еуцерин) + Фусидин.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #363 -: Април 03, 2009, 19:39:13 pm »
Кои "живи" имате пред вид?
Ваксината Приорикс съдържа живи вируси. Има ли рискове във тази връзка?
Д-р Бърди, прочетох че ДифТетКок ваксината се предлага в две форми- с и без консерванта тиомерсал(съдържащ живак). Трябва ли да настоявам при реимунизацията на децата до 2 год. възраст да им се постави формата без консервант? Те всъщност надали ще ме питат каква желая, каквато имат, такава слагат, но трябва ли да се притеснявам от този консервант? Мисля че в Европа отдавна са забранени консервантите с живак, но тук може би още слагат такива. Като им погледнах цените са еднакви и на двете форми.
Няма риск от Приорикс.
Тук са забранени вече ваксими съдържащи тимерозал.
Следователно, поискайте "Тетравак", например- тя е без тимерозал.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #364 -: Април 03, 2009, 19:41:19 pm »
Здравейте, д-р Бърди.
Синът ми е на 13м. и от 2 дни поддържа постоянно висока температура.Вече няколко пъти е 39,5 - 39,7. Когато е до 38,5 слагам Ефералган свещички,но спада до 38 и после започва пак покачване.Като е над 39 давам Хексалгин и слагам чорапки с оцет(от тях няма ефект,само детето реве непрекъснато).Исках да пробвам да го сложа във ваничка с по-хладка вода,но точно днес от 10ч. нямаме вода  :x.
Въпросът ми е ,какво мога да правя,за да свалям поне малко температурата без лекарства.Защото след дадено лекарство се сваля за около 2 максимум 3 часа и пак е висока,а не може да давам повече от 4 пъти.
Вчера му правиха кръвни изследвания и педиатъра каза,че няма данни за бактериална инфекци,само леко са увеличено моноцитите.Сополи няма,гърлото и гърдичките са ок.
За първи път има температура и съм в голям шаш,та ще съм благодарна за съвет.

Може да ползвате "Нурофен". Но все пак зависи откъде е температурата... .
Няма магически решения. Оцет особено "чорапки" не е добро решение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #365 -: Април 03, 2009, 19:42:37 pm »
Докторе като стана въпрос за ваксините, преди доста време, бях чела ваш пост, на който съветвахте да се реимунизира детето след 3 год. възраст ако не ме лъже паметта. За съжаление съм преинсталирала уиндоуса и всичко аднато във фейвърит ми е зачезнало, та не помня с каква ваксина е добре да се реимунизира детето между интервала 2-6 години. По БГ имунизационен календар до 24 м. се прави първа реимунизация против дифтерия, тетанус и коклюш и после едва на 6 годишна възраст имаме реимунизация против дифтерия, тетанус и коклюш и полиомиелит.
Ох, малко объркано го написах, дано ме разбрахте.
Зависи от календара на всяка страна.
Бях писал че е добре реимунизациите МПР и ДТаК да са на 4 годишна възраст, а не късно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #366 -: Април 03, 2009, 19:45:51 pm »
благодаря ви!
Днес пак се свързахме с педиатъра и тя ни каза да вземем Нурофен,но реши да включим и Augmentin.Хексалгина му смъкна тепмературата само до 38,6 и след час пак стана 39,2.
Дали включването на атибиотика е добро решение.
А ваничките с хладка вода препоръчвате ли и каква да е тепмератураа на водата.
<br />
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #367 -: Април 03, 2009, 19:56:29 pm »
АБ го даваме ? за какво? диагнозата е?
Може да правите вана с хладка вода, но Нурофен определено е по-добър избор.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #368 -: Април 03, 2009, 20:21:14 pm »
Докторе, а нужно ли е да се пие нещо с антибиотика, не знам аз пия вит.В комплекс, как е при децата?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #369 -: Април 03, 2009, 20:33:29 pm »
Не даваме Витамини с АБ вече. Това са отминали неща.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #370 -: Април 03, 2009, 21:58:00 pm »
Докторе като стана въпрос за ваксините, преди доста време, бях чела ваш пост, на който съветвахте да се реимунизира детето след 3 год. възраст ако не ме лъже паметта. За съжаление съм преинсталирала уиндоуса и всичко аднато във фейвърит ми е зачезнало, та не помня с каква ваксина е добре да се реимунизира детето между интервала 2-6 години. По БГ имунизационен календар до 24 м. се прави първа реимунизация против дифтерия, тетанус и коклюш и после едва на 6 годишна възраст имаме реимунизация против дифтерия, тетанус и коклюш и полиомиелит.
Ох, малко объркано го написах, дано ме разбрахте.
Зависи от календара на всяка страна.
Бях писал че е добре реимунизациите МПР и ДТаК да са на 4 годишна възраст, а не късно.

Втора реимунизация на ДТК е на 6 години, а реимунизация на МПР е чак на 12 год.
Да разбирам ли, че реимунизациите на двете ваксини трябва да се направят на 4 години и после как по схемата на Бг календара ли?
« Последна редакция: Април 03, 2009, 22:01:12 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #371 -: Април 04, 2009, 00:30:03 am »
По принцип няма реимунизации МПР на 12г възраст. Правят се две дози общо до пубертета МПР, и това се счита за достатъчно. В никой Европейски или Американски имунизационен календар няма три дози МПР (общо).

Но в Бг явно имат данни оправдаващи три дози МПР... не знам.
За ДТаК е различно-но по принцип до 4-6 годинки се приключва.
На 11 годинки и нагоре се ползва ТдаК за възрастни ("Boostrix") (някъде правят и полио->> "Boostrix-Polio")
« Последна редакция: Април 04, 2009, 00:33:08 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #372 -: Април 04, 2009, 12:31:18 pm »
Здравейте д-р Бърди ! Трябва ли да ме притесняват следните резултати от урина белтък -лека опалистенция. Седимент -масово урати.Пие малко течности и пиша 2-3 пъти на ден .Вчера каза че я боли като пишка обаче предния ден се беше ударила и незнам сега дали е от удара или има проблем .Затова пуснах урина и това показа тя .
Да търся ли лекар? -малко трудно в събота .
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #373 -: Април 04, 2009, 12:51:14 pm »
Докторе нормално ли е при ползване на Назонекс,хремата да си измени цвета.Сутрин издухва жълтеникави секрети,после преминават в бели .Имаме и вирусна инфекция която овладяхме,обаче хремата не,търпи си развитие,но не изчезва
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #374 -: Април 05, 2009, 01:01:22 am »
Докторе, моля ви кажете нормално ли е следтното : синът ми, който е на 2 години и две седмици, започна от няколко месеца да проявява интерес към пишката си - да я разглежда, да я пипа, много е горд, когато уринира прав. Това, което ме учудва, е, че винаги, когато започне да я пипа, си докарва ерекция, и то много бързо. Освен това явно му е приятно да е в ерекция, защото трудно си отвлича вниманието. 
Благодаря Ви предварително !
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #375 -: Април 05, 2009, 01:38:49 am »
Докторе нормално ли е при ползване на Назонекс,хремата да си измени цвета.Сутрин издухва жълтеникави секрети,после преминават в бели .Имаме и вирусна инфекция която овладяхме,обаче хремата не,търпи си развитие,но не изчезва
Не. Такъв е хода на един вирусен ринит.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #376 -: Април 05, 2009, 01:40:08 am »
Докторе, моля ви кажете нормално ли е следтното : синът ми, който е на 2 години и две седмици, започна от няколко месеца да проявява интерес към пишката си - да я разглежда, да я пипа, много е горд, когато уринира прав. Това, което ме учудва, е, че винаги, когато започне да я пипа, си докарва ерекция, и то много бързо. Освен това явно му е приятно да е в ерекция, защото трудно си отвлича вниманието. 
Благодаря Ви предварително !
Хм... да, нормално е.
Не го глезете. Отнасяйте се с него като  към голям човек. Имайте изисквания.
Приучавайте го на ред (доколкото е възможно за тази възраст).
Обяснявайте му- говорете му като на възрастен човек.
« Последна редакция: Април 05, 2009, 21:22:38 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #377 -: Април 05, 2009, 10:57:04 am »
Здравейте д-р Бърди ! Трябва ли да ме притесняват следните резултати от урина белтък -лека опалистенция. Седимент -масово урати.Пие малко течности и пиша 2-3 пъти на ден .Вчера каза че я боли като пишка обаче предния ден се беше ударила и незнам сега дали е от удара или има проблем .Затова пуснах урина и това показа тя .
Да търся ли лекар? -малко трудно в събота .
Моля ви за отговор
*

    Lilian_V

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #378 -: Април 05, 2009, 17:10:58 pm »
Здравейте Докторе, моля ви да ми дадете съвет. Сина ми е на година и осем месеца. Открихме две петна с липсваща косичка на главата му. Направихме преглед при д-р Дерменджиева и тя постави диагноза алопеция арелата. След това минахме през преглед уши, нос, гърло - детето е здраво. Направихме кръвни изследвания- всичко беше в нормата с изключение на леко завишен ГОТ - 41 стойност. Според педиатърката всичко е нормално, но аз го заведох на преглед и на ехография вътрешни органи, най-вече черен дроб, жлъчка.. Отново всичко му е в нормата. Доктор Панталеева направи тест за цьокалия - отрицателен и тест за Имуноглоболин А - тук стойността му е много ниска по малко по 0.3. Докторката каза, че трябвало да се направи тест на 4 години отново и толкова... Кажете какво да правим от тук нататък за да порасне косичката на детето. Странното е, че с толкова слаба имунна система би трябвало да боледува, а ние за почти две години сме имали един вирус за 2 дни. Моля ви, ако може да ни помогнете със съвет... Благодаря предварително!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #379 -: Април 05, 2009, 17:13:45 pm »
Докторе  проблема със запушения нос на дъщеря ми за който Ви писах е обсъждан с педиатърката й - каза физиологичен разтвор  но няма ефект

какво бихте препоръчал в такъв случай - диша през лявата ноздра шумно особено като спи няма секрет навън и не преглъща и затова мисля  не й се стича секрет навътре   и от лявото око има жълт секрет като се събуди