0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #340 -: Април 02, 2009, 13:42:54 pm »
Благодаря Ви Докоре,
в крайна сметка си задавам въпроса на кого да вярвам на изследването с апарат или на 2 УНГ Специалисти? Имаме ли увеличена трета сливица или не? Не ми дават мира тези въпроси.  :wink:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #341 -: Април 02, 2009, 14:50:48 pm »
Не мога да отговоря.
Обективното изследване винаги казва "последната дума". Все пак за това е и обективно.

Като знам обаче с колко лека ръка на всичко,което не е ясно в Бг слагат по една "алергична диагноза", не се учудвам.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #342 -: Април 02, 2009, 16:41:03 pm »
Ще си проведем назначеното лечение, като Аериуса ще го давам само 10 дни и след 1 месец имаме час за котролен преглед. Да видим тогава какво ще излезе може пък и трета диагноза да имаме. Ще пиша. Благодаря Ви още веднъж.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #343 -: Април 02, 2009, 16:59:04 pm »
Докторе мислех да не Ви пиша, обаче неможах да се стърпя.

Преди да ни пратят за микционна цистография, гастроентероложката от Варна, както и личната лекарака, изказаха съмнение, че е нужно за момента това, но не го изключват.Тоест искат да проведем лечение с химиотерапевтика Нелидикс за 10 дни, като на 7-мия пуснем посявка и ако тя е отрицателна, да заведа детето при хирург за "забелване" на пениса. Не съм го пипала от раждането, освен при къпане, но вярно се събира доста смегма, според тях това е причината за рецидивите с ешерихия коли. Днес ще водя Тони при друг педиатър, който се е специализирал по лечение на уроинфекции, макар и да няма свидетелство за нефролог/уролог. Не мисля, че ще ни назначи нещо различно от гореописаното, затова исках да видя вашето мнение. Изключвам предишното за ретроградна цистео-уретрография.
При прегледа от УЗИ се установи пик.мехур със слабо задебелени 3.6 мм., ехогенен.
Иначе от седмица е видимо крив и кисел Тони, с чести истерични пристъпи. Готвената храна, отново много трудно я ядем. Температура вдигна до 37.1 в понеделник, като се самосвали до 36.3. През по голямата част от времето, температурата варира между 36.3 и 36.8/36.9.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #344 -: Април 02, 2009, 17:33:37 pm »
"Забелването" няма нищо общо.
Това, че може би изолират микроби,които не са уроинфекция, е отделна тема, но няма нищо общо, нито изисква "забелвания". Има способи да се вземе чиста проба- с катетеризация, например, ако има съмнения.

Химеопрофилактиката се дава с месеци.
Нелидикс не е лекарство за детската възраст-Бисептол или Амоксицилин или Цеклор са пръв избор тук. Ако няма рефлукс, не се налага и химеопрофилактика. Същото и ако изолираното е замърсена проба.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #345 -: Април 02, 2009, 18:12:49 pm »
Стерилна урина чрез катетеризация в Бургас няма как да направя. :? :(

Хипотетично ако урината да речем е била замърсена, би ли следвало да има положителен резултат при контролни изследвани при прием на АБ или...?
Февруари по ваш съвет на 5-ти ден от Панцеф, пуснах стерилна урина и тя беше отрицателна. Мисля си спомняте одисеята ни, след Панцеф, бихме Амикацин, пихме и за финал Форсид Солтуб. 10 дни сле приключването на АБ пуснах 4 поредни посявки. Всички са с 10х5 е.коли.Между впрочем до като Ви нямаше, след антибиотичната терапия Тони направи уртикария. Справихме се с нея с прием на Зинат 10 дни, препоръчано ни беше до края на май, но аз така реших.

На 2 от 4 -те антибиограми Тони е резистентен към Бисептол, резистентен е и на 4-те и към цефалотин/цефалоспорините, което изключва Цеклора или бъркам. На една е резистентен към цефуроксим аксетил/Зинат.Какво би следвало да направя?
« Последна редакция: Април 02, 2009, 18:19:36 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #346 -: Април 02, 2009, 19:50:04 pm »
Да, може да има (+) резултати по всяко време.
За Форсид солутаб бях дал мнение, мисля.

Без катетеризация достоверна проба няма. Може да опитате да го измиете добре и да дадете по-чиста проба, но ако и тя е (+) нямате друг избор. Да "забелвате" изобщо не е избор, защото:
*няма връзка с посявките
*не е решение на проблема
*само нови перипетии обещава.

Да се опитате сами да измиете добре след издърпване леко дотам, докъдето препуциума се издърпва сам-това може.
Може да ползвате "Бетадин" като добро антисептично. Или "Хабитан".
« Последна редакция: Април 02, 2009, 19:58:16 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #347 -: Април 02, 2009, 21:43:47 pm »
Мина прегледа и отново ни е предписан Нелидикс 3 пъти на ден от утре.
В понеделник даваме стерилна доколкото може стерила да е, урина. Правим и ПКК и обикновена урина. Забелването е препорачително, защото смегмата била предпоставка за фалшиви резултати. Другият вариант е да мия и издърпвам ,само че без да използвам мазила, а само риванол. Въобще всичко около тези бактерии е много условно според д-р Шивачева. Затова преди да реши, да правим цистерография тя препоръчва.
1.Курс с Нелидикс и евентуално профилактично поддържащо лечение за след това.
2.Забелване при хирург
3.Задължително приучаване на гърне, тосет без памперс.
4.Течности вода, сок, чай минимум 500 мл. на ден.

Стерилна урина за момента дефакто няма как да дадем и не се знае колко са достоверни резултатите. Друго исках да Ви питам, д-р Шивачева спомена, че когато пик.мехур не е пълен, лесно може да се определи, че стените са леко задебелени, от което следва, че и резултата от УЗИ не е много достоверен. Тогава се питам аз, след като нищо не е достоверно, какво лекувам?
« Последна редакция: Април 02, 2009, 21:45:44 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #348 -: Април 02, 2009, 22:54:21 pm »
Аз бих направил това, за което Ви писах.
Да давате още антибиотици "на сляпо" е без смисъл. Тоест, без:

*да имате ретроградна цистеография
*без да имаме ясна представа посявките истински ли са, или не.

Не се "забелва". Няма нищо общо.
Гърнето също е без роля-много деца са с памперс до голяма възраст и едва ли те имат уроинфекция от това.

Везико-уретералният рефлукс, анатомичните аномалии са главната причина за рецидивиращи уроинфекции при деца. Особено момчета. Без да са направени адекватните изследвания, без да е взета достоверна проба, всичко е "на сляпо".

Съжалявам, че моето мнение толкова се разминава.
« Последна редакция: Април 02, 2009, 22:56:20 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #349 -: Април 02, 2009, 23:27:38 pm »
И какво излиза, че пак ще тъпча детето с ненужни илачи, само и само да си докакажат нещо си, местните "доктори". Друг е въпроса, че преди да се направят адекватни изследвания е нужен отново АБ, като чадър нали така.
Удрям на камък и с бащата на Тони, въобще не иска и да чуе за лекари, неиска никъде да водя детето и ... .Много съжалявам, че проблемите ни вече станаха много и при това от различно естество. Благодаря за вашето мнение, но стъпки за такива изследвания аз сама  osi_8 да направя. В Бургас такива изследвания не се правят,а най малкото е, че аз немога и да шофирам.

Лека вечер докторе :flower:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #350 -: Април 03, 2009, 01:17:52 am »
Здравейте, д-р Бърди.
Попаднах на един US форум, където майки споделят свои мнения относно причините за аутизма на детето/децата им.(Това във връка с това че аутизма започва да се превръща в епидемия в САЩ- от 1 на 1000 деца преди, до 1 на 160 деца сега!)
Направо изтръпнах от това, че много от тях подозират живите ваксини за това( напр. тримовакс),или ваксините съдържащи живак като консервант(доколкото разбрах), или поставянето на твърде много ваксини на възраст до 1г., когато имунната система още не е много съвършена.Много от тях наблюдавали рязко влошаване на състоянието на детето(прояви на обичайните симптоми на аутизъм след поставянето на MMR- нашата тримовакс). Рабира се причините за това заболяване са още неизяснени, но все пак
какъв е вашия опит от конференции и специализирана литература, има ли такава връзка според вас?
Ето линк към сайта:
http://www.healthboards.com/boards/showthread.php?t=339580
Простете, ако съм се изразила некомпетентно някъде.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #351 -: Април 03, 2009, 01:26:41 am »
Това е голяма тема. И не е свързана с ваксините по никакъв начин.
Свързана е с ролята, значението и същността на детската психиатрия, психология като подспециалности в педиатрията. Както и това, на колко погрешни основи се изградиха и развиват. Всъщност, от всички направления в медицината ДНЕС, само психиатрията остана единствена, която НИЩО и по никакъв начин не е длъжна и НЕ доказва никому с обективни и достоверни данни. Всичко там е кой както го разбира-школи, школички, Фройд, анти-Фройд, разни умници отвъд океана с невероятните им глупости и т.н. . Може би защото психиатрията е една от най-скъпо платените специалности днес.
Аз лично се отнасям с голяма подозрителност, дълбоко неразбиране и съмнение към 80-90% от това,което се говори,пише,препоръчва от науката "детска психиатрия+психология" + всичките и днешни "клонове", подразделения, фракции.

Запитвали ли сте се защо в Европа темата "аутизъм" не е актуална? И тук има деца, нации индустриално развити... истината е че вероятно истинският аутизъм е вариант на шизофренично разстройство в ранна възраст. И има белези на такова. Но критериите за диагноза на детски аутизъм отвъд океана са такива, че едва ли не всяко трето дете отговаря на тях. А истината може би е там, че особеностите на Американската нация, поведението им, обществената им психология, семейните им отношения са такива, че при някой деца се наблюдават отклонения. Които те в опит за систематизация "набутват" под един знаменател. И така не е ясно, кое е плод на социални фактори и обратимо, и кое е ранна изява на зрели психически отклонения, кое е друго (например начеващи и неясни мозъчни дегенерации и/или процеси).

Престъпленията на пост-Фройдовата психология един ден ще бъдат тема на отделни публикации. Фройд започна, осмивайки го. Мисля, така и ще завърши, колкото и време да е нужно да мине. Ако се замислите, в основата на всички политически престъпление след ВВ2 лежат тези, постановки, разбирания на Фройдисти (и последователи). Всичко е тук- и обществените теории за природата на човека, и пазарната психология (психология на пазарното поведение на човека- във връзка още с работите на Едуард Бернес), и теориите на игрите... и детската психология и психиатрия.

Но това е друга тема.
« Последна редакция: Април 03, 2009, 02:07:52 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #352 -: Април 03, 2009, 10:16:43 am »
Благодаря, д-р Бърди.
А опасни ли са живите ваксини? Какви странични реакции могат да предизвикат?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #353 -: Април 03, 2009, 11:52:53 am »
Кои "живи" имате пред вид?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #354 -: Април 03, 2009, 12:28:03 pm »
Премествам се в тази тема, тъй като вече навършихме 1 годинка.

Здравейте, докторе!
Преди време се обърнах за съвет към Вас по повод обрив по бузките на дъщеря ми.Изглеждаше ето така - снимки
 По Ваш съвет мазах с Фусикорт 4 дни по 3 пъти дневно. Положението видимо се подобри, изчезна зачервяването, броя на пъпчиците намаля, но не изчезна съвсем. Продължих да мажа с Excipial хидролосион, който съдържа 2% урея, но подобрението беше временно.
Сега месец по-късно пак се увеличи обрива, пак направих на своя глава курс с Фусикорт, има подобрение, но не е изчезнал. Има дни, в които завяхва и дни, в които се обостря, но не мога да намеря някаква последователност или зависимост.

Ето как изглежда в момента снимки

Моля отново за Вашето мнение и съвет!
« Последна редакция: Април 03, 2009, 12:33:34 pm от Lina2 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #355 -: Април 03, 2009, 13:39:21 pm »
Трябва да помолите да ви изпишат КС препарат в база.
Това е АД, който се обостря на моменти и инфектира, но основното освен АБ лечение е и локалното приложение на КС крем. Може да сложите вътре и Фуцидин за да не мажете с две неща.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #356 -: Април 03, 2009, 15:56:42 pm »
Благодаря за бързия отговор!

Искам да попитам дали препоръчвате определен КС препарат, защото в началото правихме курс с Елоком и нямаше абсолютно никакъв ефект.
И колко време да продължи лечението - до изчезване на обрива или да мажа определен брой дни без значение дали се е повлиял напълно?

ПП Сега прочетох ваша публликация, в която препоръчвате Бетноват. А бихте ли ми помогнали със състава на базата, тъй като звъннах на педиатъра, но ми каза,че няма представа какво трябва да съдържа, а в аптеката искат съставките.....
Ще бъда много благодарна за помощта!
« Последна редакция: Април 03, 2009, 17:10:30 pm от Lina2 »
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #357 -: Април 03, 2009, 16:01:41 pm »
Кои "живи" имате пред вид?
Ваксината Приорикс съдържа живи вируси. Има ли рискове във тази връзка?
Д-р Бърди, прочетох че ДифТетКок ваксината се предлага в две форми- с и без консерванта тиомерсал(съдържащ живак). Трябва ли да настоявам при реимунизацията на децата до 2 год. възраст да им се постави формата без консервант? Те всъщност надали ще ме питат каква желая, каквато имат, такава слагат, но трябва ли да се притеснявам от този консервант? Мисля че в Европа отдавна са забранени консервантите с живак, но тук може би още слагат такива. Като им погледнах цените са еднакви и на двете форми.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #358 -: Април 03, 2009, 17:31:56 pm »
Здравейте, д-р Бърди.
Синът ми е на 13м. и от 2 дни поддържа постоянно висока температура.Вече няколко пъти е 39,5 - 39,7. Когато е до 38,5 слагам Ефералган свещички,но спада до 38 и после започва пак покачване.Като е над 39 давам Хексалгин и слагам чорапки с оцет(от тях няма ефект,само детето реве непрекъснато).Исках да пробвам да го сложа във ваничка с по-хладка вода,но точно днес от 10ч. нямаме вода  :x.
Въпросът ми е ,какво мога да правя,за да свалям поне малко температурата без лекарства.Защото след дадено лекарство се сваля за около 2 максимум 3 часа и пак е висока,а не може да давам повече от 4 пъти.
Вчера му правиха кръвни изследвания и педиатъра каза,че няма данни за бактериална инфекци,само леко са увеличено моноцитите.Сополи няма,гърлото и гърдичките са ок.
За първи път има температура и съм в голям шаш,та ще съм благодарна за съвет.
<br />
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #359 -: Април 03, 2009, 18:00:20 pm »
Докторе като стана въпрос за ваксините, преди доста време, бях чела ваш пост, на който съветвахте да се реимунизира детето след 3 год. възраст ако не ме лъже паметта. За съжаление съм преинсталирала уиндоуса и всичко аднато във фейвърит ми е зачезнало, та не помня с каква ваксина е добре да се реимунизира детето между интервала 2-6 години. По БГ имунизационен календар до 24 м. се прави първа реимунизация против дифтерия, тетанус и коклюш и после едва на 6 годишна възраст имаме реимунизация против дифтерия, тетанус и коклюш и полиомиелит.
Ох, малко объркано го написах, дано ме разбрахте.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!