0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #200 -: Февруари 25, 2009, 20:53:59 pm »
Здравейте!
Днес бяхме при гастроентеролог,в БОЛНИЦА ТОКУДА.Потвърди с преглед и по това което и обясних  ГЕР като заболяване.Обясни че лечението е продължително-6 месеца,и е добре да се направи измерване на киселинноста В СТОМАХА ЗА ПОТВЪРЖДАВАНЕ НА ДИАГНОЗАТА.Дори и тя ,като специалист ,не рискувала да лекува 6 месеца детето,без 100 процента доказано заболяване.Увеличи Алмагела на 10 мл.три пъти дневно,дозата която пиехме беше вечер -2,5 мл.Детето се повлия добре ,спря да се дави.Нужно ли е да увеличаваме,според ВАС?Обясни също че 30 процента от децата с астматични проблеми,имат в основата си ГЕР ,КАТО ЗАБОЛЯВАНЕ.Откакто овладяхме киселините,успяваме да се преборим и с хремата,преди при цял месец лечение с какво ли не задното стичане на секрети не спря.Другото което ме обезспокои беше мнението и за хормомално изследване.Детето е с наднормено тегло,не е била никога слаба ,но през последните 4 месеца напълня съвсем сериозно с почти 4 кг.Лекарката забеляза образуването на начални стрии по вътрешната част на бедрата.Според нея сме минали границата на разумното дебело дете,и е по-добре да изследваме хормоните.Ще съм Ви благодарна за мнението Ви и по този въпрос
Съгласен съм с казаното. И с предложенията.
Тук си личи зрял подход и добра квалификация.

30 мл дневно алмагел е големичка доза-Алмагел съдържа Алуминий (aluminum hydroxide (algedrat)-нужно е внимание за да не се предозира. Просто, ако са нужни толкова големи дози, по уместно е да включите Омепразол или Зантак, или от групата.

Най-после светлина в тунела.
Направете нужните изследвания и вземете логични мерки детето да свали мъничко тегло.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #201 -: Февруари 25, 2009, 20:56:38 pm »
Здравейте д-ре :D,

Обръщам се към вас за съвет. Първоначално се появи обрив и подсечено дупе, реших че е алергия, но на следващия ден започна да вдига Т. При нас почти винаги при вирусна инфекция се появява обрив, затова прецених че е това. Но от снощи вдига 40гр. Т и има кашлица, заведох го на лекар, каза че е гнойна ангина. Проблемът е следния, малкия получава ужасни обриви от Оспексим, Фромилид и подобните на тях, затова ни изписаха Зинат, Ксизал, Проспан. Притесняват ме Зината и проспана. Какво бихте ме посъветвали Вие, според Вас удачна ли е тази терапия.

П.С.Синът ми е на 2,6г.
Може да започнете със Зинат като монотерапия.
Може да давате Ксизал ако има данни за алергия към дадения АБ и той е КРАЙНО необходим, макар че обаче не е редно да го правим и има риск.

Детето алергично ли е към Зинат?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #202 -: Февруари 25, 2009, 21:08:12 pm »
Благодаря Ви ,докторе!
За хоспитализация сме от 4 март.След изследването ,ще предцени и допълнително лечение.До тогава сме само на Алмагела.Попитах я за Сингулера,каза пийте го за сега.Предполагам че след изследванията ,можем да преосмислим диагнозата астма.
Може ли да кажете ,защо толкова сте резервиран към Сингулера.Изпадам в тих ужас ,когато и давам поредното хапче вечер.Астмата като диагноза ,ми е съмнителна,но ал ринит,си го имаме 100 процента.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #203 -: Февруари 25, 2009, 21:23:23 pm »
Това е особена група медикамент.
Не е нужно да го давате щом няма показания.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #204 -: Февруари 25, 2009, 22:01:08 pm »
Здравейте д-ре :D,

Обръщам се към вас за съвет. Първоначално се появи обрив и подсечено дупе, реших че е алергия, но на следващия ден започна да вдига Т. При нас почти винаги при вирусна инфекция се появява обрив, затова прецених че е това. Но от снощи вдига 40гр. Т и има кашлица, заведох го на лекар, каза че е гнойна ангина. Проблемът е следния, малкия получава ужасни обриви от Оспексим, Фромилид и подобните на тях, затова ни изписаха Зинат, Ксизал, Проспан. Притесняват ме Зината и проспана. Какво бихте ме посъветвали Вие, според Вас удачна ли е тази терапия.

П.С.Синът ми е на 2,6г.

Може да започнете със Зинат като монотерапия.
Може да давате Ксизал ако има данни за алергия към дадения АБ и той е КРАЙНО необходим, макар че обаче не е редно да го правим и има риск.

Детето алергично ли е към Зинат?

Досега не е пил Зинат и не мога да кажа дали е алергияен към него.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #205 -: Февруари 26, 2009, 10:49:45 am »
Доктор Бърди, здравейте,

искам да ви попитам дали ваксината срещу хепатит Б се прави само през първата година и има ли някакви реимунизации по-късно? Гледах в имунизационния календар, че няма, а в някаква тема прочетох, че трябвало да се прави отново някъде към 5 години, но не било заложено като задължителна ваксина.

Изведнъж се притесних, защото наскоро откриха на моя баща австралийски антиген, а той контактува с децата. Дали има опасност да ги зарази? Не е болен от хепатит, но доколкото разбирам е носител на латентен вирус? Така ли е? Не са му казали да пази от контакт семейството си, нито са му предписали лечение... Дали да ваксинираме и него и с какво, той е на 68 години, много здрав физически и психически мъж. За него не се безпокоя, защото е съвсем добре, но да не би да зарази децата без да иска с нещо...

Ама какви сме ние майките, все най-лошото мислим.
Ваксината е подходяща за всяка възраст.
Децата трябва да имат три направени дози за да счетете схемата за приключена.
На която и възраст да откриете че не сте ваксинирани, трябва да се ваксинирате. Или да довършите с ваксинационните дози.
Колкото и време да е минало от предишно направени дози, дозите НЕ се рестартират-допълвате само липсващите Ви дози! Внимавайте, защото това е честа грешка.

Много ви благодаря, докторе.

А дали е добре да направим и на дядото някаква ваксина, предвид факта, че контактува с децата? Има ли опасност да ги зарази все пак?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #206 -: Февруари 26, 2009, 10:53:30 am »
Трябва да се убедите,че е ваксиниран правилно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #207 -: Февруари 26, 2009, 13:27:10 pm »
Добър ден докторе,

Днес Тони е доста по добре има лека задна хрема и леко прокашля, предимно сутрин или след сън, след промивка със Стеримар и капки Виброцил.
Вчера се храни повече от добре и е изпил 3 шишета с АМ от по 210 мл. Днес също се храни и има апетит, вече упорито иска и да дъвче.
Имам питане за капки Гаразон, защото ми е за първи път. Когато сложа капки, държа главата на детето повече от 5 минути настрани, но когато промени положението различно от това, капките изтичат. Мисля, не би трябвало да е така, но да Ви питам. Определено не му е приятно и плаче, но мисля не е от болка. Другото което ми прави впечатление снощи и преди малко е, че веднага заспива след поставяне на Гаразон. Това внезапно заспиване при нас се случва, само и единствено, когато е много изтощен и болен. Това нормално ли е?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #208 -: Февруари 26, 2009, 13:39:55 pm »
Добре.
Издърпвате ушето леко нагоре и назад-така се изправя ушния канал и капката стига тъпанчето. След като оставите ушето капката е "блокирана". Ушния канал при децата не е прав.
Капвате капка, след 10 мин втора.
Оставяте го да полежи на противоположната страна малко.

Преглеждаме ушите-ако само с Гаразон сме добре, ще е много добре.
Може да го болят или дразнят ушите и затова да заспива след поставяне. Не знам... . Може изтощен да е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #209 -: Февруари 26, 2009, 13:43:02 pm »
Благодаря Ви :flower:, утре след прегледа ще пиша.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #210 -: Февруари 26, 2009, 16:24:22 pm »
д-р Бърди Благодаря за отговора предварително,
при нас нещата се влушиха, малкия е в болница с двустранна пневмония, в интензивно отделение. Въпроса ми е възможно ли е вчера на обед при прегледа да не се е чуло на слушалката? Не мога да си представя че състоянието му се влушило толкова светкавично, както се опитва да ме убеди личната лекарката. Вчера на прегледа каза че гърдичките са обсолютно чисти, а днес като го заведох в болницата се оказа че далеч не е така. Лекарката от болницата още преди да е излязла снимката каза че е с пневмония.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #211 -: Февруари 26, 2009, 18:03:43 pm »
Неприятно развитие... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #212 -: Февруари 27, 2009, 12:02:30 pm »
Докторе, моля за Вашето мнение:
В неделя, 22 февруари малката почна хрема и температура от порядъка на 37,6-37,7 градуса, както и кашлица. Повикахме педиатърката, която каза, че гърлото е много червено, гърдите са чисти и предписа Коларгол за носа и Проспан за кашлицата + дежурните Изопринозин, Витамин С и Калциев глюконат.
В понеделник хремата стана обилна, кашлицата по-интензивна, педиатърката каза, че дишането е чисто и продължаваме същото лечение. Понеделник и вторник нямаше температура, но започна да повръща от кашлицата и сополите.
В сряда сутринта - същото положение, температура 38 градуса, според педиатърката дишането е леко затруднени - същото лечение + Клацид 2 пъти по 2,5 мл. Спираме Изопринозина и Калциевия глюконат. Резултати от кръвна картина - утайка 25, левкоцити 8. Сополките станаха гъсти и жълти.
В сряда и четвъртък кашлицата стана много честа, детето не успява да отхрачи - дави се, плаче и т.н. Температура се появи само в сряда вечерта 37,6 и това беше.
Днес сутринта, след като цяла нощ не е спала - според педиатърката има бронхит, добави сироп Мукосолван 3 пъти по 1,5 мл. и половин час след него отново Проспан. За нослето само Стеримар. Инхалации с физиологичен разтвор и ме уплаши че може да стане и бронхопневмония.
Моля Ви за Вашето мнение по това лечение, както и по вероятността за бронхопневмония.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #213 -: Февруари 27, 2009, 12:17:46 pm »
Два сиропа за кашлица? Само един стига.
Вероятно:

*нужна е смяна на АБ
*нужен е Вентолин-или инхалаторно, или на сиропче.

Не мога да кажа "какво има" без преглед.
« Последна редакция: Февруари 27, 2009, 15:25:45 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #214 -: Февруари 27, 2009, 13:44:20 pm »
Здравейте докоторе,

Току що се връщаме от УНГ. Детето е имало отит в крайна сметка. Едното ушенце, което е било по малко засегнато е добре, но си личало че е боледувало (как става ясно това незнам), другото също е добре, не е зачервено но все още не е излекувано.
Назален секрет има още, не е много, но има. Детето е добре, това заключи.

Предписано ни е:
1.За всеки случай да продължим Амикацин до неделя.
2. Виброцил (нямало значение, че са минали 7 дни) и Гаразон до неделя, като Виброцила да заменя с Коларгол, след това.
3.Erdomed сироп 2 х 1 ч.л., за втечняване на секрета.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #215 -: Февруари 27, 2009, 14:22:35 pm »
Два сиропа за кашлица? Само един стига.
Вероятно:

*нужна е смяна на АБ
*нужен е Вентолин-или инхалаторно, или на сиропче.

Не мога да кажа "какво има" без преглед.
За смяната педиатърката е абсолютно против - било по-лошия вариант
Вентолин не бил нужен - нямало спазъм.
Какво да кажа? Нямам думи.
Но имам въпрос - от Мукосулвана не трябва ли детето да кашля, защото Дара не кашля? Това лошо ли е?
« Последна редакция: Февруари 27, 2009, 15:25:16 pm от Birdie »
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #216 -: Февруари 27, 2009, 15:27:53 pm »
Здравейте докоторе,

Току що се връщаме от УНГ. Детето е имало отит в крайна сметка. Едното ушенце, което е било по малко засегнато е добре, но си личало че е боледувало (как става ясно това незнам), другото също е добре, не е зачервено но все още не е излекувано.
Назален секрет има още, не е много, но има. Детето е добре, това заключи.

Предписано ни е:
1.За всеки случай да продължим Амикацин до неделя.
2. Виброцил (нямало значение, че са минали 7 дни) и Гаразон до неделя, като Виброцила да заменя с Коларгол, след това.
3.Erdomed сироп 2 х 1 ч.л., за втечняване на секрета.
Както сами се убедихте от този Амикацин полза няма-без капките щяхме да сме на същото състояние. Но само с капки не знам колко дълготраен и стабилен ще е резултата.

Оставете нослето вече без нищо.
Какви секрети ще втечняваме?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #217 -: Февруари 27, 2009, 15:39:07 pm »
Колко дни още да капя Гаразон, едва в сряда или четвъртък, ще ходим отново на контрола при УНГ и пак ще пиша, ако има за какво.

Има стичащ се малко гъст и жилав секрет от нослето в гърлото. Секрета вече е прозрачен, преди беше жълтеникав.Все още и леко прокашля от тях.Достатъчно ли е да останем само на солена вода?

Кога най рано и има ли смисъл в момента, да пускам посявка на назален секрет.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #218 -: Февруари 27, 2009, 15:57:07 pm »
Може да ползвате Гаразон до сряда без проблем.
Спрете да слагате неща в нослето... .
Вие какво мислите? нищо не пишете... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #219 -: Февруари 27, 2009, 16:12:51 pm »
Ето какво, не мисля, а какво ще направя. Спирам с тормоза над детето си.
Щом мога ще капя Гаразон в ушичките до прегледа и ще промивам нослето със солена вода.
Надявам се да няма неприятни изненади повече. Този стичащ се секрет опредлено ме притеснява, малко е, но се страхувам от усложнения. Ако до неделя не мине нослето и кашлицата макар и лека, ще взема сироп Ердомед. Вие само ми кажете, дали става за Тони, че нали тръгнахме от бронхит уж, още при първата температура.

Ако в сряда детето се окаже здраво според УНГ, тогава ли да пускам контролни посявки и въбоще има ли смисъл?

Едно немога да разбера, защо така упорито ми навират тея капки Коларгол, че и ми е плашат  osi_4 след мой отказ. Докторе дайте ми аргумент, за да ги оборя osi_16 или поне да се опитам да ме изслушват.  osi_11

Вие сте безценен.Благодаря Ви. :flower:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!