0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #180 -: Февруари 25, 2009, 13:51:47 pm »
Доктор Бърди, здравейте,

искам да ви попитам дали ваксината срещу хепатит Б се прави само през първата година и има ли някакви реимунизации по-късно? Гледах в имунизационния календар, че няма, а в някаква тема прочетох, че трябвало да се прави отново някъде към 5 години, но не било заложено като задължителна ваксина.

Изведнъж се притесних, защото наскоро откриха на моя баща австралийски антиген, а той контактува с децата. Дали има опасност да ги зарази? Не е болен от хепатит, но доколкото разбирам е носител на латентен вирус? Така ли е? Не са му казали да пази от контакт семейството си, нито са му предписали лечение... Дали да ваксинираме и него и с какво, той е на 68 години, много здрав физически и психически мъж. За него не се безпокоя, защото е съвсем добре, но да не би да зарази децата без да иска с нещо...

Ама какви сме ние майките, все най-лошото мислим.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #181 -: Февруари 25, 2009, 14:26:17 pm »
Докторе опитах се да проведа консултации и постигна консенсус обаче, отново АЗ съм виновната за проблемите на детето. :x :(

Гастроентеролога от Варна, препоръчва 7 дневен курс с Амикацин, защото ако дам Аугментин орално сега, който всъщност ще реши отита, рискуваме много с червата на Тони. Според нея засега да лекуваме симптоматично с капки "Гаразон" и последващи прегледи, това което пишете и Вие всъшност. На въпроса ми, ако се появят услажнения и евентулна перфорация, отговора е "Ами влизате в блоница" 8O

Частните педиатри, въобще неискат да ме излушат, единствено назидателно ми казват "Ние ви предубредихме ..., но вие сте ..." Отново хоспитализация само и единствено.

Личната педиатърка, тя е като свободен електорн, каквото й предложа/ат се съгласява. И все пак нейното мнение е, че детето засега не е за хоспитализация и да търся решение при УНГ.


Какво разбирате под "приемливо носле"? Има значително подобрение след Виброцил, с помпата в началото изтегрях доста жълтеникав секрет, а в момента нищо не излиза с помоща на нея, но пък все още има секрети назад и прокашля. Мисля това е подобрение или ...

Още едно въпросче, тъй като и аз съм със същият проблем като детенце в момента, но без температура. Предписан ми е Lekoklar XL 500 мг /Clarithromycin/ - по 1 за 24 ч., удачен избор ли е?

« Последна редакция: Февруари 25, 2009, 14:36:54 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #182 -: Февруари 25, 2009, 15:01:47 pm »
Щом за 5 дена от Амикацин полза няма, нито от 7 ще има.
Този АБ не е за отити.
Може да:

*опитате с Гаразон
*да дадете Амоксицилин с добро качество-напр "Амоксил" на СКБ. Амоксицилин обикновено не дава никакви странични ефекти и е с резултат= Аугментин.

Може да ползвате Виброцил още 2 дена без проблем.
Кларитромицин не е добър избор за отити!
« Последна редакция: Февруари 25, 2009, 15:03:21 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #183 -: Февруари 25, 2009, 15:07:18 pm »
Доктор Бърди, здравейте,

искам да ви попитам дали ваксината срещу хепатит Б се прави само през първата година и има ли някакви реимунизации по-късно? Гледах в имунизационния календар, че няма, а в някаква тема прочетох, че трябвало да се прави отново някъде към 5 години, но не било заложено като задължителна ваксина.

Изведнъж се притесних, защото наскоро откриха на моя баща австралийски антиген, а той контактува с децата. Дали има опасност да ги зарази? Не е болен от хепатит, но доколкото разбирам е носител на латентен вирус? Така ли е? Не са му казали да пази от контакт семейството си, нито са му предписали лечение... Дали да ваксинираме и него и с какво, той е на 68 години, много здрав физически и психически мъж. За него не се безпокоя, защото е съвсем добре, но да не би да зарази децата без да иска с нещо...

Ама какви сме ние майките, все най-лошото мислим.
Ваксината е подходяща за всяка възраст.
Децата трябва да имат три направени дози за да счетете схемата за приключена.
На която и възраст да откриете че не сте ваксинирани, трябва да се ваксинирате. Или да довършите с ваксинационните дози.
Колкото и време да е минало от предишно направени дози, дозите НЕ се рестартират-допълвате само липсващите Ви дози! Внимавайте, защото това е честа грешка.
« Последна редакция: Февруари 25, 2009, 15:09:48 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #184 -: Февруари 25, 2009, 15:20:58 pm »
Благодаря Ви докторе най чистосърдечно за отделеното време и търпение  :flower:

Какво мисля да правя, дано няма изненади.
Слагам "Гаразон" и още два дни Виброцил и Амикацин.
В петък преглед при УНГ, ако отново няма подобрение, ще мисля за "Амоксил" или "Аугментин".

Какво се вижда при отит и какво при реактивно зачервяване? Тук не знам защо, като ми кажат червени уши и аз като попитам за отит, сякаш въпроса ми увисва. Презастраховат ли се или са некомпетентни, винаги започват плеади как при децата ...

Дали носителстовото на стрептокок пнеумоние в нослето на детето и кръстосаната среща с вирус/и са причина за така да се изразя "взрив" стигнал до отит?

П.П. Мда сега рових из нета, "Амоксил" не се търгува в Бг.
« Последна редакция: Февруари 25, 2009, 15:33:16 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #185 -: Февруари 25, 2009, 15:44:19 pm »
Ospamox? Upsamox? на сиропче?
И двете са от добър производител.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #186 -: Февруари 25, 2009, 15:45:26 pm »
Здравейте, доктор Birdie!
Синът ми е на 2г и 3м. Роден е 32г.с. и съответно беше в кувьоз. Още преди да навърши годинка му бе изолиран пневмокок в гърления секрет. В началото пиеше антибиотик за да се "премахне" пневмокока, но след време пак се изолираше. Постепенно започна да прави много често ангини. Както и да е - сложихме му Превенар - 2 дози (при първата беше на 1г. 7м). След това обаче при ехография на бъбреците (09.2008г) се видяха дренажни нарушения и на двата бъбрека и цистит (удебелени стени на пикочния мехур). Тогава от посявка на урината се изолираха еширихия коли. Лекувахме със зинат и след това 10дни нелидикс. Контролните посявки бяха чисти, ехографията показа подобрение. След 2 месеца обаче пак имаше дренажни нарушения на единия бъбрека и лек цистит. Изписаха ни зинат 10 дни, след това суметролим 2 седмици (първата 2х7мл, а втората 1х7мл). В контролната стерилна урина изолираха протеус мирабилис. Изписаха Цефзил , но на 8-мия ден детето направи алергична реакция и го спряхме. Според ехографията нямаше подобрение, дори вече дренажните нарушения бяха двустранно. Тогава ни предписаха нелидикс 10дни и едно хомеопатично: colibacillinum 15ch (10 гранули седмично). След това ситуацията бе: изолирани еширихия коли 10 на 4-та, бъбреци с леки дренажни нарушения на ниво легенче 11мм (преди това бяха 10мм), пик.мехур - 6мм (преди това бе 5мм). Резултата бе: предписаха ни за още 10 дни нелидикс и Уроваксом по 1т. сутрин 10 дни в месеца, за 3 месеца.
Въпросът ми е: нормално ли е при положение, че няма подобрение след първите 10 дни нелидикс (макар състоянието да не е тежко), да се изписва за още 10 дни нелидикс? И какво е мнението ви за Уроваксома, защото в аптеката отказаха да ми го дадат (било опасно за дете под 4г)?

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #187 -: Февруари 25, 2009, 16:11:42 pm »
Само Ospamox 500mg/5ml сиропче се намира, но докторе 3-и АБ не е ли твърде много за толкова малко дете, при това моето. Тук едни  страшнотии ми говорят, дисбактериози, интоксикации ... :( 8O
Панцеф изписаха най вече за уроинфекцията, тъй като била от първостепенна важност, а и покривал други заболявания, като широкоспектърен АБ. Последва температура на 5-ти ден, но тогава ушите не бяха червени при прегледа (миналият вторник) и явно са преценили, че е от усложнена уроинфекция поддържа температура до 37.4. Затова и назначиха инжекции Амикацин, след като явно Панцеф не действа. На прегледа в петък вече, беше установено едно червено ухо и едно розово, нататък се повтарям ...

В петък ще пиша пак.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #188 -: Февруари 25, 2009, 18:26:34 pm »
Здравейте д-ре :D,

Обръщам се към вас за съвет. Първоначално се появи обрив и подсечено дупе, реших че е алергия, но на следващия ден започна да вдига Т. При нас почти винаги при вирусна инфекция се появява обрив, затова прецених че е това. Но от снощи вдига 40гр. Т и има кашлица, заведох го на лекар, каза че е гнойна ангина. Проблемът е следния, малкия получава ужасни обриви от Оспексим, Фромилид и подобните на тях, затова ни изписаха Зинат, Ксизал, Проспан. Притесняват ме Зината и проспана. Какво бихте ме посъветвали Вие, според Вас удачна ли е тази терапия.

П.С.Синът ми е на 2,6г.
« Последна редакция: Февруари 25, 2009, 18:51:22 pm от Cvetelina »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #189 -: Февруари 25, 2009, 18:53:48 pm »
Здравейте, доктор Birdie!
Синът ми е на 2г и 3м. Роден е 32г.с. и съответно беше в кувьоз. Още преди да навърши годинка му бе изолиран пневмокок в гърления секрет. В началото пиеше антибиотик за да се "премахне" пневмокока, но след време пак се изолираше. Постепенно започна да прави много често ангини. Както и да е - сложихме му Превенар - 2 дози (при първата беше на 1г. 7м). След това обаче при ехография на бъбреците (09.2008г) се видяха дренажни нарушения и на двата бъбрека и цистит (удебелени стени на пикочния мехур). Тогава от посявка на урината се изолираха еширихия коли. Лекувахме със зинат и след това 10дни нелидикс. Контролните посявки бяха чисти, ехографията показа подобрение. След 2 месеца обаче пак имаше дренажни нарушения на единия бъбрека и лек цистит. Изписаха ни зинат 10 дни, след това суметролим 2 седмици (първата 2х7мл, а втората 1х7мл). В контролната стерилна урина изолираха протеус мирабилис. Изписаха Цефзил , но на 8-мия ден детето направи алергична реакция и го спряхме. Според ехографията нямаше подобрение, дори вече дренажните нарушения бяха двустранно. Тогава ни предписаха нелидикс 10дни и едно хомеопатично: colibacillinum 15ch (10 гранули седмично). След това ситуацията бе: изолирани еширихия коли 10 на 4-та, бъбреци с леки дренажни нарушения на ниво легенче 11мм (преди това бяха 10мм), пик.мехур - 6мм (преди това бе 5мм). Резултата бе: предписаха ни за още 10 дни нелидикс и Уроваксом по 1т. сутрин 10 дни в месеца, за 3 месеца.
Въпросът ми е: нормално ли е при положение, че няма подобрение след първите 10 дни нелидикс (макар състоянието да не е тежко), да се изписва за още 10 дни нелидикс? И какво е мнението ви за Уроваксома, защото в аптеката отказаха да ми го дадат (било опасно за дете под 4г)?
Простете, от Варна ли сте? нещо терминологията ми напомня една нефроложка от Варна... .
Ще Ви отговоря после... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #190 -: Февруари 25, 2009, 18:55:30 pm »
Да, от Варна съм.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #191 -: Февруари 25, 2009, 18:59:20 pm »
Само Ospamox 500mg/5ml сиропче се намира, но докторе 3-и АБ не е ли твърде много за толкова малко дете, при това моето. Тук едни  страшнотии ми говорят, дисбактериози, интоксикации ... :( 8O
Панцеф изписаха най вече за уроинфекцията, тъй като била от първостепенна важност, а и покривал други заболявания, като широкоспектърен АБ. Последва температура на 5-ти ден, но тогава ушите не бяха червени при прегледа (миналият вторник) и явно са преценили, че е от усложнена уроинфекция поддържа температура до 37.4. Затова и назначиха инжекции Амикацин, след като явно Панцеф не действа. На прегледа в петък вече, беше установено едно червено ухо и едно розово, нататък се повтарям ...

В петък ще пиша пак.
Впросите тук са няколко:

*можем ли без АБ?->>съмнявам се
*можехме ли да не тормозим детето с "инжекции Амикацин"? (нещо архаично за съвременната педиатрия) и с това АБ да се увеличават с един? ->> не мога да кажа, защото явно от Вас не зависи. Така си лекуват там... .
*какъв изход имаме с оглед реалностите? Гаразон и/или АБ в болница/у дома. За детето приема у дома би бил и за Вас по-добър избор.
*точно за това че Панцеф може да не покрие уроинфекция/или отит се правят контролните посявки и се гледат ушички навреме. За да се смени навреме. Ако ще се сменя, подбираме нещо подходящо и за двете патологии.

Следователно:
*работим съобразно реалностите
*правим нещата възможно най-сигурно за детето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #192 -: Февруари 25, 2009, 19:09:08 pm »
Да, от Варна съм.
Да... това са на колежката Близнакова "подходи".
Едно по едно (простете ще бъда пределно откровен):

*"дренажните нарушения", които описва, и така магически изчезват и се появяват, са си нейни "патенти". Начина, по който ги установява са в пълен разрез с всичко достоверно днес. Ехографското изследване в опитни ръце тук е мощно диагностично средство но не по начина и с описанията,които дава. Навикът и да "обременява" децата с течности и после да "ги изследва" на ехограф не са общоприети и валидни практики-ако има съмнение за рефлукс-прави се ретроградна цистеоуретрография. Ако има съмнение за анатомични аномалии се прави венозна цистеоуретрография с контраст (рядко днес).
*Нелидикс на деца се дава в изключително крайни случаи. Даването на Нелидикс след основен АБ курс си е пълен нонсенс, без никакви практически преимущества. При деца с уроинфекции се стремим да даваме АБ по антибиограма-често Аугментин и Бисептол са с "пъти" по ефективни от скъпи и мощни антибиотици. По принцип АБ лечение в тези случаи е 10 дневно! Не е практика, и не се дава Нелидикс след АБ курс-няма никакви преимущества, натоварва децата, препарата не е широко показан за детската възраст, създава само резистентни щамове.

Какво Ви препоръчвам:

*да направите достоверна урокултура+ общо изследване на урината. Ако се изолира нещо, да направите антибиограма.
*да заведете детето при Доц. (Проф?) Балев за добро ехографско изследване. Ако там се открият действително проблеми с дренажни нарушения, да направите ретроградна цистеоуретрография. Ако от нея детето има рефлукс над 2-3 степен, ще е нужно да взема за известно време химеопрофилактика (Бисептол или Цеклор в една малка доза-вечер).
*ако детето няма нищо на ехограф проблемно, оценете какъв микроб се изолира и какво е общото изследване на урината. Ако се касае за т.нар. "асимптоматична бактериурия" (положителни урокултури без да има нещо в общото изследване на урината), не е нужно да давате АБ, а само да проследявате.  Това важи особено ако се изолира Протеус. Изолирането му обикновено (но не винаги!!) е резултат от АБ "лечения" без мярка. Обикновено в тези случаи изчезва сам (ако разбира се ехографското изследване и ретроградната цистеоуретрография са добри, и няма бъбречни камъчета, обструкция или анатомични аномалии).
« Последна редакция: Февруари 25, 2009, 20:39:14 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #193 -: Февруари 25, 2009, 19:18:16 pm »
Благодаря Ви докторе най чистосърдечно за отделеното време и търпение  :flower:


Какво се вижда при отит и какво при реактивно зачервяване? Тук не знам защо, като ми кажат червени уши и аз като попитам за отит, сякаш въпроса ми увисва. Презастраховат ли се или са некомпетентни, винаги започват плеади как при децата ...

Наде, за да те успокоя и доста софийски лекари не знаят разликата.
Доколкото доктор Бърди ми е обяснил тъпанчетата на децата при преглед изглеждат сиви, не червени, а могат да променят цветя от рев при прегледа и напън свързан със по-силен приток на кръв.

Така ли беше доктор Бърди? Простете, ако не съм коректна.
П.П. Искам да уча медицина и да специализирам педиатрия ...
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #194 -: Февруари 25, 2009, 19:49:19 pm »
Следователно:
*работим съобразно реалностите
*правим нещата възможно най-сигурно за детето.

Трудна работа е това в Бургас, аз поставям всичко на съмнение и мнения на лекари и лабораторни резултати, научила съм се когато се борих със стерилитета. Сега обаче е много по трудно, защото не става въпрос за моето здраве, а за друго човешко същество което неможе да ми каже какво му е.

Реалността каква е:
- лекувам в момента синузит и отит на детето с Виброцил и Гаразон.
- проведена остаряла и архаична терапия за уроинфекция и ако сме имали късмет сме уцелили двата заека визирам стрептокока.
- нерешени и/или недоказани проблеми с червата на детето, което страшно много ме притеснява
- наплашена и ужасена от това което чувам, като последици на мои мнения противоречиви на техните.

Какво правя за детето:
- ами на първо място, моля се всеки ден, да няма неприятни изненади в желанието си да му помогна.
- опитвам се с ваша помощ, то да получи адекватно и правилно лечение. Това предполагам е доста трудно за вас с оглед на това, че не сте прегледали детето и преразказаното от мен крие евентуални неволни грешки и рискове.Затова колкото и да не вярвам на лекарите тук, се съобразявам с техните решение, влизам в спорове и ...
 

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #195 -: Февруари 25, 2009, 20:21:20 pm »
Здравейте!
Днес бяхме при гастроентеролог,в БОЛНИЦА ТОКУДА.Потвърди с преглед и по това което и обясних  ГЕР като заболяване.Обясни че лечението е продължително-6 месеца,и е добре да се направи измерване на киселинноста В СТОМАХА ЗА ПОТВЪРЖДАВАНЕ НА ДИАГНОЗАТА.Дори и тя ,като специалист ,не рискувала да лекува 6 месеца детето,без 100 процента доказано заболяване.Увеличи Алмагела на 10 мл.три пъти дневно,дозата която пиехме беше вечер -2,5 мл.Детето се повлия добре ,спря да се дави.Нужно ли е да увеличаваме,според ВАС?Обясни също че 30 процента от децата с астматични проблеми,имат в основата си ГЕР ,КАТО ЗАБОЛЯВАНЕ.Откакто овладяхме киселините,успяваме да се преборим и с хремата,преди при цял месец лечение с какво ли не задното стичане на секрети не спря.Другото което ме обезспокои беше мнението и за хормомално изследване.Детето е с наднормено тегло,не е била никога слаба ,но през последните 4 месеца напълня съвсем сериозно с почти 4 кг.Лекарката забеляза образуването на начални стрии по вътрешната част на бедрата.Според нея сме минали границата на разумното дебело дете,и е по-добре да изследваме хормоните.Ще съм Ви благодарна за мнението Ви и по този въпрос
« Последна редакция: Февруари 25, 2009, 20:27:56 pm от palikarova.br »
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #196 -: Февруари 25, 2009, 20:35:53 pm »
Благодаря за бързия отговор!
Не се бях сетила за ехография при д-р Балев. В интерес на истината досега не сме ходили при д-р Близнакова - мислех другата седмица да я посетим да чуя и нейното мнение. А иначе всички посявки ги правим с антибиограма (дори понякога пускам в 2 лаборатории от една и съща урина за да съм сигурна в резултата).
А за Уроваксома какво мислите?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #197 -: Февруари 25, 2009, 20:42:33 pm »
Не давайте тези неща!
С нищо не помагат.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #198 -: Февруари 25, 2009, 20:46:15 pm »
Следователно:
*работим съобразно реалностите
*правим нещата възможно най-сигурно за детето.

Трудна работа е това в Бургас, аз поставям всичко на съмнение и мнения на лекари и лабораторни резултати, научила съм се когато се борих със стерилитета. Сега обаче е много по трудно, защото не става въпрос за моето здраве, а за друго човешко същество което неможе да ми каже какво му е.

Реалността каква е:
- лекувам в момента синузит и отит на детето с Виброцил и Гаразон.
- проведена остаряла и архаична терапия за уроинфекция и ако сме имали късмет сме уцелили двата заека визирам стрептокока.
- нерешени и/или недоказани проблеми с червата на детето, което страшно много ме притеснява
- наплашена и ужасена от това което чувам, като последици на мои мнения противоречиви на техните.

Какво правя за детето:
- ами на първо място, моля се всеки ден, да няма неприятни изненади в желанието си да му помогна.
- опитвам се с ваша помощ, то да получи адекватно и правилно лечение. Това предполагам е доста трудно за вас с оглед на това, че не сте прегледали детето и преразказаното от мен крие евентуални неволни грешки и рискове.Затова колкото и да не вярвам на лекарите тук, се съобразявам с техните решение, влизам в спорове и ...
 


Амикацина и аминогликозидите са много резултатно и ефективно лечение за уроинфекции. Но се правят венозно, по показания, и обикновено със следене на плазмени нива. НЕ СА първа стъпка в лечението на уроинфекции обаче, нито са въобще избор за лечение на ежедневната детска патология като ПЪРВА СТЪПКА. За мускулно приложение на аминогликозиди ( и изобщо АБ) ДНЕС, и то при деца може да става реч САМО в екстремални ситуации.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #199 -: Февруари 25, 2009, 20:47:14 pm »
Благодаря! Лека вечер ви желая!