0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #40 -: Февруари 18, 2009, 11:40:56 am »
ЗДравейте, д-р Бърди- съвсем се обърках с тези ваксини - Meningococcal Polysaccharide Vaccine A + C- само тя се предлага в БГ - мога ли да я сложа на дете на 3 години, а мога ли да я поставя заедно с Превенара - в един ден!

Хеп А колко време след тезо ваксини мога да я сложа?
Писал съм подробно по тези неща... ползвайте търсачката тук, моля.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #41 -: Февруари 18, 2009, 11:48:40 am »
1. да ви попитам нещо, което сигурно е писано и писано, но но мога да изчета всичко.... за дете на почти 5 години не е ли по-добре да се сложи Пневмо 23 , стара е , но има 23 щама, а не 6 като Превенар, знам че Пневмото не работи добре при деца до 5 години,

2. моля обяснете ми- знам че Превенар е по изчистена и нова , но 6-те вида пневмококи достатъчни ли са , това е много объркващо, защо нова ваксина ще има по-малко защита от по-старата,

3. Превенар пригодена ли е за Балканите...има ли нужните щамове на пневмокок, които са характерни за нашите ширини
Писал съм подробно по тези неща... ползвайте търсачката тук, моля.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #42 -: Февруари 18, 2009, 13:55:28 pm »
Добър ден от нас докотре,

Каква е ситуацията при нас. Интересно през нощта температура Тони нямаше, но рано сутринта 7.30 ч. отново вдигна 37.3. През интервал от 3 часа меря, тоест в 10.30 ч. температурата е 36.7, в 13.30 ч. е 37.3. Не давам все още антипиретици, защото е жизнен, енергичен и бесен с леки моменти на засилено капризничене и хленчене.
Апетит има, но труден, важното е че около часа за хранене си казва "папу" и яде.
Кашлицата вчера беше суха и предимно в легнало положение, сутринта кашляше вече по влажно и повече. От вчера до сега съм дала две дози по 4мл. АСС Кидс. Преди нощният сън дадох Вентолин и се опитах само със Стеримар да третирам нослето, но сокоро след унеса, се събуди в плач и трудно дишане. Отново третирах със Стеримар и сложих по 2 капки в ноздра Ксилометазолин. (Намах Олинт, тук сме в ужесточен спор с лекарите за капките). Спа сравнително спокойно без кашлица, но с чести пробуждания за вода.

Успях да направя посявки на урина и носен секрет, но най рано в петък след 15.30 ч., евентуално ще имам резултат. Ако не е готов, ще се обадя да питам за растеж.

Лецева белодробна графия:
Няма данни за паренхимни промени
Бронхит.

Последваха телефонни консултации с двете докторки, като тази в Бургас, ще посетя утре в 14 ч. Коментарите на двете са покъртителни, изпартиха си по едни "поздрави" една на друга и аз отново останах по средата.

Какво давам в момента.
АСС Кидс 2 х 4 мл. (тук си разменят "поздрави")
Вентолин 3 х 2.5 мл.
Панцеф 2 х 2.8 мл. (тук са на мнение и двете дозата да е по 2х4 мл.)
За нослето отново си разменят "поздрави", аз третирам със Стеримар и от снощи по 2 капки в ноздра преди сън Ксилометазолин (това е и съдържанието на Олинт).
Кетотифен вечер 6 мл. и Ентерол 2 х 1 (това си остава от предишното лечение, което трябваше да продължи до средата на март)
Знам мнението Ви за пробиотиците и Ентерола, но в нашият случай мисля има резултат.

Коментара който направи бургаският лекар за посявките сега, ще Ви го спестя, а тях ще коментираме когато имам резултат.

Надявам се съм била изчерпателна.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #43 -: Февруари 18, 2009, 15:09:00 pm »
Може да третирате със Стеримар+Ксилометазолин за още два дена.
АЦЦ-при нужда, но до 3 дози/дневно.
Както виждате от Стеримар + Ксилометазолин ползата е явна.

Максимумът дневна доза на Панцеф е 8мг/кг/24 часа. Разпределени в два приема в конкретният случай. 8мл дневно е 12мг/кг/24 часа,което е много!
http://www.drugs-bg.info/drug_info.php?drug=284&cmpts=1

"...ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ:
Деца до 12 години (до 50 кг) 8 мг/кг/24 часа, приета като единична дневна перорална доза или на два приема."
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #44 -: Февруари 18, 2009, 15:22:06 pm »
докторе, до колко дни непрекъснато може да се ползва Олинт? и какво друго след това?
нослето на сина ми се запушва при лягане вече втора седмица. промивам редовно със Стеримар, правя и инхалации с физ.разтвор, използвам и Виброцил, но нищо не помага.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #45 -: Февруари 18, 2009, 15:24:16 pm »
За дозирането на Панцеф и аз рових в нета, после прочетох и вас и както винаги АЗ взех решение да е в 2 дози по 2.8 мл., не по 4 мл.

Стеримар и Ксилометазолин ясно.
За Вентолин до кога, немога да не стърпя да Ви попитам.

По принцип мълчаливо приемам предписано лечение, освен в случаите когато категорично съм против, като предписаният Коларгол например. Много се дразнят и сърдят, като оспорвам или изразя мнение за лечение и т.н., освен лекарката от Варна. Тя е доста отворен човек, ако мога така да се изразя, но все пак аз живея в Бургас (отдавна е за съжаление).
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #46 -: Февруари 18, 2009, 15:46:37 pm »
докторе, до колко дни непрекъснато може да се ползва Олинт? и какво друго след това?
нослето на сина ми се запушва при лягане вече втора седмица. промивам редовно със Стеримар, правя и инхалации с физ.разтвор, използвам и Виброцил, но нищо не помага.


"запушва"? секрети има, или?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #47 -: Февруари 18, 2009, 15:51:17 pm »
За дозирането на Панцеф и аз рових в нета, после прочетох и вас и както винаги АЗ взех решение да е в 2 дози по 2.8 мл., не по 4 мл.

Стеримар и Ксилометазолин ясно.
За Вентолин до кога, немога да не стърпя да Ви попитам.

По принцип мълчаливо приемам предписано лечение, освен в случаите когато категорично съм против, като предписаният Коларгол например. Много се дразнят и сърдят, като оспорвам или изразя мнение за лечение и т.н., освен лекарката от Варна. Тя е доста отворен човек, ако мога така да се изразя, но все пак аз живея в Бургас (отдавна е за съжаление).
Може да не давате Вентолин ако Стеримар и Ксилометазолин овладяват положението.

Перденце, никой не избира какъв да се роди,къде да се роди, каква е съдбата му.
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 15:55:48 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #48 -: Февруари 18, 2009, 15:56:03 pm »
докторе, до колко дни непрекъснато може да се ползва Олинт? и какво друго след това?
нослето на сина ми се запушва при лягане вече втора седмица. промивам редовно със Стеримар, правя и инхалации с физ.разтвор, използвам и Виброцил, но нищо не помага.


"запушва"? секрети има, или?

той беше болен миналата седмица, фарингит, кашлица, хрема. сега отзвучават нещата.

през деня и в право положение вече няма запушване на носа, не изтичат и секрети. шмърка високо горе в нослето. с аспиратора не изваждам нищо. носът се запушва при лягане и то не веднага.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #49 -: Февруари 18, 2009, 16:04:17 pm »
Температура в стаята до 21-22.
Често проветряване.
Олинт може да слагате по 1 път дневно 1-2 седмици при по-големи деца.

Т ъ р п е н и е

Другите неща?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #50 -: Февруари 18, 2009, 16:46:07 pm »
Здравейте докторе! Имам малко спешен въпрос. Не става въпрос за моето момченце, а за дете на моя позната. Жената кандидатства за осиновител. Предложили са и дете със здравословни проблеми. Ето какво пише самата жена, пита дали всичко това е преодолимо:

Цитат
Той е на 3 г. и 6 мес., 74 см. , 9 кг. ; в досието му са записани заболявания които според мой приятел-лекар са твърде лоши като комбинация и биха му създавали проблем при порастването му във физическо и най-вече в психическо отношение, дотам че дори е възможно да изостане умствено.....
 Токсо алергична реакция към Аугментин - за мен това не е страшно; Желязо-дефицитна анемия - често срещана е при деца в институции - при добро назначено лечение и здрава храна се овладява и оправя - и това не е страшно; Другите са: СУБКЛИНИЧЕН ХИПОТИРЕОИДИЗЪМ - диспансеризиран - два пъти в годината се води на ендокринолог  и ПУЛМОНАЛНА СТЕНОЗА
В очакване ....
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #51 -: Февруари 18, 2009, 18:07:59 pm »
Трябва да се уточнят:

*хипотиреоидизма? това е необичайна диагноза за дете и ако е нелекувана от раждането или неопозната досега (3г.6м) може да доведе до значителни умствени поражения (в интелектуалната сфера).
*пулмонална стеноза? много деца имат различни по степен дисфункции на пулмоналната клапа-тук е нужно особено внимание и уточняване. Заболявания на пулмоналната клапа често се срещат в рамките на генетични аномалии-нужно е особено внимание и тук.

9кг тежи дете на годинка...  8O
Нямат ли с какво да хранят децата? не вярвам... .
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 20:37:02 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #52 -: Февруари 18, 2009, 19:43:20 pm »
Здравейте докторе! Имам малко спешен въпрос. Не става въпрос за моето момченце, а за дете на моя позната. Жената кандидатства за осиновител. Предложили са и дете със здравословни проблеми. Ето какво пише самата жена, пита дали всичко това е преодолимо:

Цитат
Той е на 3 г. и 6 мес., 74 см. , 9 кг. ; в досието му са записани заболявания които според мой приятел-лекар са твърде лоши като комбинация и биха му създавали проблем при порастването му във физическо и най-вече в психическо отношение, дотам че дори е възможно да изостане умствено.....
 Токсо алергична реакция към Аугментин - за мен това не е страшно; Желязо-дефицитна анемия - често срещана е при деца в институции - при добро назначено лечение и здрава храна се овладява и оправя - и това не е страшно; Другите са: СУБКЛИНИЧЕН ХИПОТИРЕОИДИЗЪМ - диспансеризиран - два пъти в годината се води на ендокринолог  и ПУЛМОНАЛНА СТЕНОЗА

Трябва да се уточнят:

*хипотиреоидизма? това е необичайна диагноза за дете и ако е нелекувана от раждането или неопозната досега (3г.6м) може да доведе до значителни умствени поражения (в интелектуалната сфера).
*пулмонална стеноза? много деца имат различни по степен дисфункции на пулмоналната клапа-тук е нужно особено внимание и уточняване. Заболявания на пулмоналната клапа често се срещат в рамките на генетични аномалии-нужно е особено внимание и тук.

Как решихте че става въпрос за клапа???


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #53 -: Февруари 18, 2009, 20:29:33 pm »
А Вие какво мислите под "пулмонална стеноза" се крие?
На медицински жаргон това в повечето случаи означава стеноза на пулмонална клапа, което и е и най-честото.

Простете, въпросът бе зададен от Fussii... Вие сте? :wink:
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 20:31:19 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #54 -: Февруари 18, 2009, 21:18:48 pm »
ЗДравейте, д-р Бърди- съвсем се обърках с тези ваксини - Meningococcal Polysaccharide Vaccine A + C- само тя се предлага в БГ - мога ли да я сложа на дете на 3 години, а мога ли да я поставя заедно с Превенара - в един ден!

Хеп А колко време след тезо ваксини мога да я сложа?
Писал съм подробно по тези неща... ползвайте търсачката тук, моля.

Докторе, благодаря ви :oops: , само ми кажете дали превенар и менингококовата А+С
може да се сложат в един ден :oops:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #55 -: Февруари 18, 2009, 21:25:10 pm »
Може. Но менингококовата А+С не е за деца под 4-5г възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #56 -: Февруари 18, 2009, 21:33:59 pm »
Въпреки посоченото, бих желал да прегледате детето на офталмолог профилактично. И за цветно възприятие също (далтонизъм).
Благодаря Ви още веднъж, докторе, записах го за преглед.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #57 -: Февруари 18, 2009, 22:26:07 pm »
Може. Но менингококовата А+С не е за деца под 4-5г възраст.

друга в БГ няма.... Вики е на 3 години, да изчакам ли още година
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #58 -: Февруари 18, 2009, 22:33:31 pm »
Ако живеете в толкова рисково обкръжение, може и сега да я поставите. По изключение и с несигурен ефект.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #59 -: Февруари 18, 2009, 22:48:24 pm »
благодаря ви, разбира се че ще изчакам, слава богу не сме в рисковия таргет..