0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #20 -: Февруари 17, 2009, 20:23:45 pm »
Панцеф е Цефпрозил? и е във форма 250мг/5мл?

Панцеф е 100 мг/5мл.
Щом при прегледа стана ясно, че секретите са обилно стичащи се в гърлото и кашлицата е от това, АСС Кид удачен ли е? От Проспан Тони прави реакция с редки изхождания.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #21 -: Февруари 17, 2009, 20:36:26 pm »
Панцеф е трета генерация Цефалоспорин. Тоест-изключително мощен АБ.
Независимо че може да се дава в една доза дневно, тази схема на разпределение на дозите не е подходяща за детско приложение. Именно поради факта че с една доза дневно ефекта при деца не би бил добър. Защо? защото максималната му плазмена концентрация след орален прием е 6-8 часа. След което нивата падат свръхбързо-тоест, останалите 16 часа детето е без покритие.


Основното му приложение (Панцеф) е при цистити,уретрити,заболявания на простатата, където една доза дневно дава нужните нива в урината. НЕ че не покрива Стрептокок, но с оглед данните,които Ви дадох, Аугментин като прост, но резултатен избор и за двете състояния е по подходящ.

След 5 дена Панцеф, колко дена ни остават още? 5?

Бих Ви препоръчал утре да дадете контролни посявки-урина и от там, от където се изолира Стрептокока. Ако са негативни, може да продължите Панцеф още 5 дена, но в две дози дневно- от 2.8 мл на доза (2.8мл х 2; Панцеф, 100мг/5мл; 4мг/кг/доза, две дози дневно по 4мг/кг/доза=8мг/кг/24 часа).
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 20:40:07 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #22 -: Февруари 17, 2009, 21:01:22 pm »
Докторе не виждам подобрение от  Дактарин

значи  дупето отпред кожата е зачервена и топла   от събота   кожата беше червена с червени пъпчици по нея т.е на пипане грапава в понеделник т.е. вчера започна да я сърби много и боли при пипане  появи се като бял налеп отгоре

днес кожата е гладка т.е няма пъпчици а тези с бял връх са завехнали но пак е червена не я сърби и боли

фусидин не помага

според вас какво е това и от какво може да се повлияе 

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #23 -: Февруари 17, 2009, 21:19:19 pm »
След 5 дена Панцеф, колко дена ни остават още? 5?
Днес е 6-ти ден
Бих Ви препоръчал утре да дадете контролни посявки-урина и от там, от където се изолира Стрептокока. Ако са негативни, може да продължите Панцеф още 5 дена, но в две дози дневно- от 2.8 мл на доза (2.8мл х 2; Панцеф, 100мг/5мл; 4мг/кг/доза, две дози дневно по 4мг/кг/доза=8мг/кг/24 часа). това по памет си спомянм от личната лекарка.

Докторе тъй като ми е страшно трудно с взимането на урината, ако направим посявка само на носен секрет, където се изолира стрептокока всъшност, ще ни свърши ли ориентировъчната работа, която търсим?
Двете препоръчаха две дози, но по 4 мл., много ли е?
За секретите стичащи се в гърлото, какво мога да дам?АСС Кидс подходящ ли е?

Температурата варира между 36.6 и 37.4, пез антипиретици.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #24 -: Февруари 17, 2009, 21:36:25 pm »
Докторе не виждам подобрение от  Дактарин

значи  дупето отпред кожата е зачервена и топла   от събота   кожата беше червена с червени пъпчици по нея т.е на пипане грапава в понеделник т.е. вчера започна да я сърби много и боли при пипане  появи се като бял налеп отгоре

днес кожата е гладка т.е няма пъпчици а тези с бял връх са завехнали но пак е червена не я сърби и боли

фусидин не помага

според вас какво е това и от какво може да се повлияе 


Е как няма подобрение от Дактарин щом "днес кожата е гладка т.е няма пъпчици а тези с бял връх са завехнали но пак е червена не я сърби и боли"
За да мине това е нужна около седмица... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #25 -: Февруари 17, 2009, 21:44:27 pm »
След 5 дена Панцеф, колко дена ни остават още? 5?
Днес е 6-ти ден
Бих Ви препоръчал утре да дадете контролни посявки-урина и от там, от където се изолира Стрептокока. Ако са негативни, може да продължите Панцеф още 5 дена, но в две дози дневно- от 2.8 мл на доза (2.8мл х 2; Панцеф, 100мг/5мл; 4мг/кг/доза, две дози дневно по 4мг/кг/доза=8мг/кг/24 часа). това по памет си спомянм от личната лекарка.

Докторе тъй като ми е страшно трудно с взимането на урината, ако направим посявка само на носен секрет, където се изолира стрептокока всъшност, ще ни свърши ли ориентировъчната работа, която търсим?
Двете препоръчаха две дози, но по 4 мл., много ли е?
За секретите стичащи се в гърлото, какво мога да дам?АСС Кидс подходящ ли е?

Температурата варира между 36.6 и 37.4, пез антипиретици.
Максимум е 8мг/кг/24 часа.
За секретите-Олинт е добър избор.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #26 -: Февруари 17, 2009, 21:49:54 pm »
Благодаря Ви докторе  :flower:

Утре, ще се опитам да направя и двете посявки, ще видим и рентгена, ще чуя мненията и на двете лекарки и отново ще пиша. Дано няма нещо спешно преди това.

Лека и спокойна нощ.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #27 -: Февруари 17, 2009, 23:40:49 pm »
Докторе, налага ми се да използвам КС-препарат за третиране на суха екзема, става въпрос за покриване на малки участъци, главно по върховете на пръстите. В листовката няма еднозначна информация за това, дали препаратът е безвреден при кърмене. Моля за Вашето мнение!Благодаря Ви предварително. 
ПП. Да добавя, че активното вещество е HYDROCORTISONE BUTYRATE.
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 23:45:19 pm от Мирослона »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #28 -: Февруари 17, 2009, 23:48:50 pm »
Педиатърът Ви смята?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #29 -: Февруари 17, 2009, 23:56:14 pm »
Не съм се допитала до нея, главно защото не мисля, че мога да се доверя на мнението й по въпроса.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #30 -: Февруари 18, 2009, 00:06:37 am »
Благодаря, докторе! Но ние вече започнахме да даваме Далацин-а,  приел е три дози (изписани са му 7.5 мл. на 12 часа от сиропа 75/5). Да настоявам ли за друг антибиотик? Да припомня, че става въпрос за бронхит на 5 год. дете.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #31 -: Февруари 18, 2009, 00:26:25 am »
Да, настоявайте-Аугментин, Амоксицилин (добър! не сръбски,македонски,турски!) са добър избор.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #32 -: Февруари 18, 2009, 00:30:17 am »
Не съм се допитала до нея, главно защото не мисля, че мога да се доверя на мнението й по въпроса.
Хм... Д-р Бърди обаче не е боксова круша за постоянна употреба. ;)

Може да ползвате кремчето-по-горе бях отговорил на въпрос за оралната употреба на КС...същото е и тук.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #33 -: Февруари 18, 2009, 00:55:14 am »
Благодаря Ви, Докторе! Съгласна съм, че е логично първо да се потърси мнението на лекуващия. Контактът с личната педиатърка е по-скоро спорадичен, затова и допитването до нея не ми е навик. Може би донякъде и от каприз, но главно заради това, което виждате всеки ден: много майки нямат доверие на педиатрите си и всеки втори постинг доказва, защо е така.
Отново благодаря за търпението и толерантността Ви!
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 01:29:07 am от Мирослона »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #34 -: Февруари 18, 2009, 10:13:14 am »
Здравейте докторе!
Детето не кашля изобщо,нито през ноща,нито през деня.Мотилиума го спряхме на 12 ден,защото се получи странична реакция,почна да криви вратлето.Почнахме Алмагел,пихме го седмица.Спрели сме го вече от 4 дни.От снощи обаче пак се върти ,пъшка и прочиства гърлото,премлясква,преглъща.Диета спазваме,цял месец,не яде след 7 часа,поотслабна,а тя беше с наднормено тегло.Няма го давенето и кашлянето ,но неспокойния сън се завърна :(При нас няма детски гастроентеролог,записала съм час за 10 март,при Лазарова в Токуда,по-рано нямаше свободни часове.Когато купувах Алмагела,понеже пазарувам винаги от една аптека,фармацевта ,който е много начетен и ерудиран човек,ме посъветва да взема и Омепразол,защото с АЛМАГЕЛА НЯМА ДА СЕ ОПРАВИМ САМО.и Вие ме посъветвахте същото ,само че в момента няма кой да ни го изпише.Има всъщност,джипито би могло,но толкова съм объркана че не знам на кой да се доверя
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #35 -: Февруари 18, 2009, 10:29:46 am »
Добре. Нищо не се "завръща"... не се притеснявайте.
На прегледа в Токуда попитайте:

*имаме ли основание да лекуваме Хеликобактер инфекция?
*нужна ли е гастроскопия с вземане на проба за Хеликобактер?
*естествено за Омепразол

Хеликобактер е микроб-лекува се сравнително лесно с АБ.

Изварете всичката посуда на детето. И Вашата.
Не сменяйте с Ваша, не давайте от Вашите прибори да се храни детето.

Спряхме лекарствата за "астма"?
Не даваме кисело мляко от никакъв вид,сорт,род? :wink:
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 10:32:15 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #36 -: Февруари 18, 2009, 10:50:46 am »
Пием Сингулар,на втори преглед сме след няколко дни.
Куфраджиева ми се стори разбран човек,смятам да обсъдя подробно с нея ,съмненията ми за диагнозата-астма,с риск да я обидя.Все пак това е един от водещите ни специалисти при белодробните заболявания.В епикризата е написала,отслабено везикуларно дишане,дали това може да се е получило, от 20 дневното кашляне от рефлукса,преди да я посетим или си е белодробен проблем?Мляко никакво не давам,но яде кашкавал и сирене,и пие прясно мляко,и него ли да спрем.И този микроб само с гастроскопия ли се доказва?
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 10:56:00 am от palikarova.br »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #37 -: Февруари 18, 2009, 11:01:09 am »
ЗДравейте, д-р Бърди- съвсем се обърках с тези ваксини - Meningococcal Polysaccharide Vaccine A + C- само тя се предлага в БГ - мога ли да я сложа на дете на 3 години, а мога ли да я поставя заедно с Превенара - в един ден!

Хеп А колко време след тезо ваксини мога да я сложа?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #38 -: Февруари 18, 2009, 11:26:15 am »
1. да ви попитам нещо, което сигурно е писано и писано, но но мога да изчета всичко.... за дете на почти 5 години не е ли по-добре да се сложи Пневмо 23 , стара е , но има 23 щама, а не 6 като Превенар, знам че Пневмото не работи добре при деца до 5 години,

2. моля обяснете ми- знам че Превенар е по изчистена и нова , но 6-те вида пневмококи достатъчни ли са , това е много объркващо, защо нова ваксина ще има по-малко защита от по-старата,

3. Превенар пригодена ли е за Балканите...има ли нужните щамове на пневмокок, които са характерни за нашите ширини
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #39 -: Февруари 18, 2009, 11:37:38 am »
Пием Сингулар,на втори преглед сме след няколко дни.
Куфраджиева ми се стори разбран човек,смятам да обсъдя подробно с нея ,съмненията ми за диагнозата-астма,с риск да я обидя.Все пак това е един от водещите ни специалисти при белодробните заболявания.В епикризата е написала,отслабено везикуларно дишане,дали това може да се е получило, от 20 дневното кашляне от рефлукса,преди да я посетим или си е белодробен проблем? Мляко никакво не давам,но яде кашкавал и сирене,и пие прясно мляко,и него ли да спрем.И този микроб само с гастроскопия ли се доказва?
Упорита кашлица от друг произход (рефлукс,"трета сливица")може сама да предизвика бронхоспазъм. Не свързан и нямащ нищо общо с Астма.
Не пречи прясното мляко.

Има неинвазивни проби за доказване на Хеликобактер-антитела,антигенен тест от изпражнения, "карбон-уреа" дихателен тест.
Доколко Хеликобактер обаче е проблем, днес е много спорен въпрос.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.