0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Забременях от инсеминация къде?
« -: Март 08, 2006, 18:19:36 pm »
ето я и анкетата за инсеминациите
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #1 -: Март 10, 2006, 08:32:05 am »
mnogo ]e mi pomognete ako otgovariate - predstoi mi inseminacia i ne znam kyde da ia pravia.Do sega se preglegdam v kl 6terev
*

    tedi91

  • ***
  • 275
  • Аз обичам моя съпруг!
Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #2 -: Март 10, 2006, 09:12:15 am »
Моля Ви момичета,ако може отговаряйте!И аз доста сериозно обмислям вьпроса да направя инсеминация.Изчела сьм всичко,което намерих в сайта,но ме интересува и това което Вие ще напишете.Благодарение на Вас открих лекаря на когото вярвам!


Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #3 -: Март 10, 2006, 11:07:51 am »
Ако наистина само 5 момичета са забременяли от инсеминация, не звучи никак обнадеждаващо. 8O
Може би трябва да пуснем анкета в бг-мама или в дира?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #4 -: Март 10, 2006, 12:56:49 pm »
в никакъв случай не сме само 5!
само от моята клиника аз знам 4 момичета, които пишат в сайта (или пишеха) и са бременни след инсе за последната една година! marmotche, queen of wind (която даже вече роди!), още 2, чиито никове няма да кажа, тъй като не са се още официално обявили, но се надявам да го направят!

не знам защо така слабо върви анкетата, имам чувството, че повечето забременели, с малки изключения, престават да идват в сайта или поне идват много по-рядко.

нека бъдем търпеливи и да изчакаме известно време за повече гласували...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #5 -: Март 10, 2006, 15:11:02 pm »
Da, и аз очаквах повече активност в другата. Поздравления, че сте ги закачили.
Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #6 -: Март 10, 2006, 16:22:11 pm »
Ето ме и мен + гласа ми:) Логвам се за 1-ви път от месец, ама да не си помисли някой, че така искам, просто трябва да лежа повечето време:) Статистиката е важна, предполагам, че ще стане и по-представителна през уикенда, когато повече момичета пишат.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #7 -: Март 17, 2006, 14:15:58 pm »
Е...свърши се чакането ми.Оказа се че и втората инсеминация е неуспешна.Успех желая на всички.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #8 -: Март 20, 2006, 11:15:11 am »
Много малко отговори има на тази анкета, което хич не е обнадеждаващо  :( Аз съм пред втора инсеминация, но като гледам колко са успешните и направо се отчайвам ...


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #9 -: Март 20, 2006, 15:25:48 pm »
не се отчайвай толкова лесно, бебе 2006!
както вече написах, много от забременелите момичета влизат по-рядко или изобщо престават да влизат.
аз би трябвало да гласувам 2 пъти, защото от общо 4 инсеминации, които съм правила в клиниката на Владимиров, съм забременявала 2 пъти! :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #10 -: Март 20, 2006, 17:18:26 pm »
Мерси за окуражаването, Сладко  :balk_21: Дано и при нас вторият път да е успешен и да пиша скоро за моя  :bfp:
Като чета из форума чувам хубави неща за д-р Владимиров и за д-р Стаменов и нищо лошо за тях, за разлика от информацията за други лекари. Надявам се Стаменов да ми помогне да се включа в анкетата за забременели от инсе още този месец  :wink:


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #11 -: Март 20, 2006, 17:21:57 pm »
Мали какви глупости съм писала - "като чета из форума чувам"  :D Абе важна е идеята  :wink:
Статиката при тебе - 2 от 4 ми харесва и мъъъъничко ме поуспокоява. Сега остава и да я потвърдим при д-р Стаменов


Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #12 -: Март 23, 2006, 11:37:47 am »
Здравейте,
днес чух за този сайт и веднага го посетих.
Както много жени така и аз имам проблем и не мога да забременея.
Аз два пъти съм правила инсеминации, но бяха неуспешни. Това обаче нищо незначи - казвам го за жените, които се отчайват. Сестра ми имаше същия проблем при нея успеха дойде от третия път - сега си имам чудесен племенник. И двете бяхме при д-р Владимиров. Аз спрях по финансови причини. По- късно чух, че д-р Владимиров ще се мести от Панталеймон в друга клиника, но така и не разбрах къде. Даже не съм сигурна, че става въпрос за един и същи лекар. Моля ви ако е той дайте ми новите му координати.
Благодаря предварително!
*
Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #13 -: Март 23, 2006, 11:42:39 am »
Същия е :D
Сега си има собствена клиника - Център по репродуктивна медицина и оплождане Ин витро "София"
сайт: www.ivf.bg
тел. 954 91 02

Успех! :)
Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #14 -: Март 23, 2006, 11:59:25 am »
Много благодаря  :D
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #15 -: Юни 09, 2006, 12:13:57 pm »
Нали уж процентът успеваемост при ИнВитро и инсеминации бил един и същ? Защо тогава в тази анкета скоро никой не се е включвал, а в тази за инвитро има нови попълнения? Май не е съвсем вярно това за еднаквата успеваемост :(


*
Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #16 -: Юни 10, 2006, 20:44:25 pm »
Цитат на: bebe_2006
Нали уж процентът успеваемост при ИнВитро и инсеминации бил един и същ? Защо тогава в тази анкета скоро никой не се е включвал, а в тази за инвитро има нови попълнения? Май не е съвсем вярно това за еднаквата успеваемост :(

Сигурно, 3ащото пове4ето правим ин витро а не инсеминации.
Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #17 -: Юни 12, 2006, 09:39:12 am »
Здравейте,

На моя близка снаха й преди по-малко от година роди близнаци след инсе. в Тина Киркова при д-р Тодоров, мисля, доколкото съм запозната той не е към стерилитета. При тях проблема е бил слабо подвижни сперматозоиди. Не съм гласувала в темата, просто реших да споделя. Тя не посещава сайта, а и се опитват да запазят всичко в тайна :)

Е, техният пример мотивира моето решение за инсе. може и на някой др. да помогне да вземе решение :D
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #18 -: Юни 12, 2006, 09:41:38 am »
Цитат на: c6688tt
а и се опитват да запазят всичко в тайна

Защо пък да пазят тайна??


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #19 -: Юни 12, 2006, 09:49:45 am »
Цитат на: bebe_2006
Нали уж процентът успеваемост при ИнВитро и инсеминации бил един и същ? Защо тогава в тази анкета скоро никой не се е включвал, а в тази за инвитро има нови попълнения? Май не е съвсем вярно това за еднаквата успеваемост :(


бебе, първо, за да има достоверни статистически резултати и проценти на успеваемост, анкетата трябва да се проведе сред достатъчно много като бройка хора.
при нас тук бройката е много ограничена - общо около 35-40 души са отговорили, че са забременяли след АРТ (независимо дали инвитро или инсе). а колко са видели анкетата - не знам.
ако я бяхме направили както социолозите си правят анкетите - в цялата страна, с представителна извадка - тогава можеше да търсиш закономерности в нея.

освен това, изобщо не можем да говорим за еднаква успеваемост при двата метода, защото много зависи конкретният метод поради какъв проблем се прилага! ако една жена с отлични хормони и овулация прави инсе от мъж с отлична сперма - дали процентът успех няма да е значително по-голям от този на жена с ендометриоза и на 40 години, която прави ИКСИ от мъж с много лоша сперма?
не може да се сравняват нещата механично!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!