0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #300 -: Октомври 03, 2010, 23:08:00 pm »
Докато бях в София си купих "Стъклен дом". Да кажа, че знам, че има сериал, но нямам как да го гледам. Някой чел ли е вече книгата?

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #301 -: Октомври 04, 2010, 16:43:49 pm »
Последно прочетох "Историкът"- Елизабет Костова и "В Обятията на Шамбала"-Ернст Мулдашев
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #302 -: Октомври 04, 2010, 16:46:50 pm »
Старо, но златно  :) "Дванайсетте стола" на Илф и Петров
Какво съвпадение  :lol:, и аз сега я препрочитам. Оказа се, че нищо не помня  :lol:. Нашата книга е в едно със "Златният телец", така че и следващо четиво имам  :D.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #303 -: Октомври 04, 2010, 19:22:15 pm »
Докато бях в София си купих "Стъклен дом". Да кажа, че знам, че има сериал, но нямам как да го гледам.
Можеш ли да отваряш сайта на бтв, качват сериите там.


Последно прочетох "Историкът"- Елизабет Костова
Подведена от сериозната рекламна кампания на тази книга, си я купих. Прочетох я, много посредствена ми се видя. Мое мнение, де.

Аз сега чета "Гроздовете на гнева" на Стайнбек, която, за разлика от други негови книги, ми върви доста тегаво.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #304 -: Октомври 04, 2010, 22:01:56 pm »
елфи, много бавно ми върви, като пусна някое видео на сайта на бтв. А и предпочитам да чета. Ще споделя, когато напредна с нея.

Приятно четене!

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #305 -: Октомври 04, 2010, 22:15:40 pm »
Ей, къде съм проспала досега такава хубава тема!

Аз съм на "С дъх на кафе" на Антъни Капела, след като погълнах неговата "С аромат на лимони" и съм пак така очарована... За жалост вече е изчерпано изданието на първата ми книга, "Ако искаш да си легнеш с мен ... сготви ми!" :-( Ако някой случайно има идея, преди да пристъпя към Амазон.ком...
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #306 -: Октомври 04, 2010, 23:16:12 pm »
Аз в момента съм на "Последна нощ в Шато Мармонт" на Лорън Уайсбергер.
Прочетох: "Къпиново вино" - мисля, че леко съм прескочила възрастта, в която е трябвало да я чета :wink:, и "Червената кралица" на Филипа Грегъри - малко се носи на вълната на рекламата.
Да ви кажа, че аз и няколко приятелки си оформихме бук-клуб :)
Всъщност незнам дали е правилно да го наричам така, защото основното, което правим като се видим на 6-8 седмици, е да пием червано вино и да си бъбрим, между другото и за книгите, които сме прочели и си ги обменяме. На мен малко ми се свидят, защото съм леко параноична на тема пазене на книги, но те вече ме разбраха :lol:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #307 -: Октомври 06, 2010, 00:08:51 am »

Аз сега чета "Гроздовете на гнева" на Стайнбек, която, за разлика от други негови книги, ми върви доста тегаво.

И на мен ми вървеше трудно.
Сега нищо не чете :?.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #308 -: Октомври 06, 2010, 21:57:10 pm »


На скоро си купих ето тази книжка, за сега ми харесва, не е скучна!  :wink:
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #309 -: Октомври 18, 2010, 10:42:51 am »
"Изворът" на Айн Ранд. :lol:
Хареса ми!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #310 -: Октомври 20, 2010, 15:52:14 pm »
записвам се в хубавата темичка:
- бяха ми препоръчали книгата "Не пипай тази книга" на Ян ван Хелсинг, но изобщо не ми хареса: манипулативен стил, евтини похвати, пълна каша, прочетох до 60-70 стр и я минах диагонално, колкото да се убедя, че съм права. До сега книга не ме е ядосвала, но тази книга успя да го направи.
- мъжът ми препоръча и започнах "Как да манипулираме хората - техника за манипулация и защита от тях" на Игор Зорин. Добре е написана, просто аз не съм в "манипулативно" настроение в момента :) Ще я дочета по-късно. За такива наивници като мен е доста полезна.

Ще прегледам сега вашите препоръки :)
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #311 -: Октомври 21, 2010, 14:54:01 pm »
Хорхе Букай и четирите издадени до момента книги едната, от които е "Приказки за размисъл" - любимата ми приказка  е тази за Яростта и Тъгата.
също Джефри Юдженидис - "Мидълсекс" - стлахотна!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #312 -: Октомври 21, 2010, 15:44:22 pm »
Хорхе Букай и четирите издадени до момента книги едната, от които е "Приказки за размисъл" - любимата ми приказка  е тази за Яростта и Тъгата.
също Джефри Юдженидис - "Мидълсекс" - стлахотна!
И на мен са ми любими. Скоро пак прелистих "Нека ти разкажа".
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #313 -: Октомври 21, 2010, 21:10:26 pm »

Аз сега чета "Гроздовете на гнева" на Стайнбек, която, за разлика от други негови книги, ми върви доста тегаво.

И на мен ми вървеше трудно.
Сега нищо не чете :?.

На мен в началото ми вървеше трудно, но след като я довърших не можах да спя. Още помня финала... Единици са книгите, които са ме държали будна след финала. Фен съм на Стайнбек като цяло.
Също на Хорхе Букай - прочетох и четирите му издадени книги, вчера завърших "Да се обичаме с отворени очи". Днес започнах сбирка разкази на Съмърсет Моъм "Младата романтичка", не са издавани до сега. Много са занимателни  :D .
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #314 -: Ноември 07, 2010, 10:28:41 am »
Преди време, останах силно впечатлена от "Сянката на вятъра" - Карлос Руис Сафон.
Дебела книга, която изчетох на един дъх, сюжет от мистерии, крими-драма.

Вчера купих отново Сафон -"Играта на ангела"  и "Слугинята" - Катрин Стокет
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #315 -: Ноември 14, 2010, 20:36:15 pm »
1001 нощ приказки за шехерезада  :D
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #316 -: Ноември 15, 2010, 09:03:15 am »
"Дванайсетте стола" на Иля Илф и Евгений Петров.
Няма такъв смях просто :)
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #317 -: Ноември 15, 2010, 10:16:47 am »
много обичам Стайнбек. любимата ми негова книга е "Зимата на нашето недоволство".

в момента се пробвам с един нашумял препоръчан автор - Алегзандър Маккол Смит.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #318 -: Ноември 15, 2010, 11:48:21 am »
Бях решила да си купя "Яж ,моли се   и  обичай", но в книжарницата все  я нямаше.

Вчера гледах филма   и определено смятам ,че книгата ще е много по-силна и интересна , така че пак ще я  потърся.
Макар ,че сцените от филма със спагетите и  храната в Италия   , предизвикаха слюноотделяне и само дето не станах  да правя спагети ...ама стига спам


Днес започнах сбирка разкази на Съмърсет Моъм "Младата романтичка", не са издавани до сега. Много са занимателни  :D .
Благодаря  за инфото - и това ще потърся -  много харесвам разказите му - имам едни 3 тома ,издавани в соц. времето.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #319 -: Ноември 15, 2010, 12:11:49 pm »
nimika, ако си падаш по книги, в които италианската кулинария е силно застъпена, пробвай Антъни Капела.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!