0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Янка

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #600 -: Април 07, 2009, 11:31:44 am »
Добър ден д-р Бърди,
искам да попитам и вас...Детето ми е на 6м.има много голяма фонтанела,като казвам голяма имам предвид 7см./7см.,все още не е започнала да се затваря,по предписание на Педиатъра ни даваме по 5капки вигантол ойл смесени с няколко капки АМ.Трябва ли да се притеснявам за фонтанелата и правилно ли давам капките?
Още един въпрос,ходихме на трансфонтанелна ехография,там ни казаха,че има умерено уголемени предни вентрикули/ако не се бъркам/и че фонтанелата туптяла малко по бързо от нормалното,пратиха ни в Пловдив при невролог,казаха че не било притеснително,но все пак да сме отидели да успокоение.Вие какво ще ми разкажете по тая тема?Да се притеснявам ли много?
Благодаря ви предварително
 
  
 
*

    Яна_09

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #601 -: Април 07, 2009, 13:28:47 pm »
Здравейте, докторе!
Яна е на 2,5 месеца с рефлукс. От около месец вече не повръща, остана само връщането на храна нагоре по хранопровода, но без да я изхвърля. Това много я мъчи и плаче. По съвет на педиатъра пие антирефлуксно мляко. Искам да питам дали може вместо антирефлуксно мляко да давам обикновено, което е смесено с оризова каша, за да стане по-гъсто. Причината да искам да правя това е, че от Аптамил АР се запича, а от Фризовом има разстройство. Освен това от Аптамила има неприятен дъх от устата, който изчезва от Фризовома.
Но се чудя дали не е малка за оризова каша и моля за съвет.
И съм забелязала, че когато има криза от руфлукса се облекчава при прием на Саб Симплекс. Има ли и друг начин за облекчаване освен стандартните- да се оригне, да се държи изправена и т.н.?
Благодаря!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #602 -: Април 07, 2009, 14:15:31 pm »
Докторе, голямата ни дъщеря /2 години и месец/ от известно време /около 20 дни/ е с появяваща се и затихваща хрема, преди около 10 дена една сутрин се събуди с около 39 градуса температура, заради която поставих свещичка Нурофен и се повлия веднага. Вчера пак се възстанови хремата, днес сутринта я заведохме в МБЛаборатория да й вземат секрет от нослето. Въпроса ми е тази хрема пречка ли е да поставим Превенара и на малката /на 3 месеца/ дали също да пуснем МБ на нослето. Нужно ли е също така при хрема да пуснем и гърлен секрет или не е задължително.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #603 -: Април 07, 2009, 18:47:49 pm »
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, ДОКТОРЕ! БЛАГОДАРНОСТИ ЗА ВСЕОТДАЙНОСТТА И ТЪРПЕНИЕТО ВИ!
« Последна редакция: Април 07, 2009, 19:03:29 pm от chapla »
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #604 -: Април 08, 2009, 00:39:16 am »
НЕ давайте този Аптамил!

3ащо? А3 храня детето си с мляко Аптамил. В Германия се води, като едно от най_доброто АМ.

Въпросът ми, Докторе. Синът ми на 11 месеца и половина, все още не спи пре3 цялата нощ и често мрънка или плаче. Успокоява се с АМ, но и3пива по 600 мл, което ми се струва много.
Как мислите вие? Какво да правя 3а да не пие толкова много?
И нормално ли е да не спи цяла нощ на тая въ3раст?
Иначе на вечеря си се храни добре. Не си ляга гладен.
За антирефлуксното Аптамил писах. Но и обикновеното не е по-добро от Хумана-има неприятна тежка миризма. Лично мнение!

600 мл кога изпива?

Пре3 нощта. Пре3 деня не пие мляко или много рядко. Храни се нормално.
На колко хранения изпива 600мл?
Никога не съм виждал подобно нещо... 200-250 да.

Пробужда се и пие. Понякога 5, понякога 10 пъти. Не спи непробудно цялата нощ и се успокоява с пиене на мляко. Това ме притеснява. 
Иначе си се ра3вива нормално детето. Пре3 деня си играе, спокоен е, весел е. Спи два пъти на ден по час и половина. Вечер си ляга около 8 и става сутрин около 7.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #605 -: Април 08, 2009, 02:40:30 am »
Здравейте, докторе. Скоро ни предстои захранване, аз още не съм решила с какво, мислех да е с тиква, но в една книга прочетох, че захранването на недоносени деца / той е роден в 32 г.с. с тегло 1490кг./ трябва да стане с каша. Това така ли е?
*

    sesi

  • ***
  • 218
  • Прави добро и ще получиш добро!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #606 -: Април 08, 2009, 16:41:40 pm »
Здравейте, д-р Бърди!
Дъщерями е на 22 дена и ме притеснява това,че иска много често да се кърмим по принцип през 2 часа,а по някога иска и през един час.Колкото мога я задържам но като почне много да плаче и да си лапа рацете и давам да си суче.
Вие какво ще ме посаветвате,благодаря ви предварително за отговора.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #607 -: Април 08, 2009, 18:58:51 pm »
Здравейте, докторе. Скоро ни предстои захранване, аз още не съм решила с какво, мислех да е с тиква, но в една книга прочетох, че захранването на недоносени деца / той е роден в 32 г.с. с тегло 1490кг./ трябва да стане с каша. Това така ли е?
Не, не е така, нито задължително с каша.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #608 -: Април 08, 2009, 19:02:02 pm »
Добър ден д-р Бърди,
искам да попитам и вас...Детето ми е на 6м.има много голяма фонтанела,като казвам голяма имам предвид 7см./7см.,все още не е започнала да се затваря,по предписание на Педиатъра ни даваме по 5капки вигантол ойл смесени с няколко капки АМ.Трябва ли да се притеснявам за фонтанелата и правилно ли давам капките?
Още един въпрос,ходихме на трансфонтанелна ехография,там ни казаха,че има умерено уголемени предни вентрикули/ако не се бъркам/и че фонтанелата туптяла малко по бързо от нормалното,пратиха ни в Пловдив при невролог,казаха че не било притеснително,но все пак да сме отидели да успокоение.Вие какво ще ми разкажете по тая тема?Да се притеснявам ли много?
Благодаря ви предварително
 
 
Само голямата фонтанела не е достатъчен критерии-ако има данни за рахит-правим изследвания.
АМ е обогатено с Вит Д- повече може да давате само след обосновка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #609 -: Април 09, 2009, 00:26:13 am »
Здравейте д-р Бьрди,

Синът ми е на 11 месеца. Притеснява ме това, че повръща много често. Повръща (по около 1-2 супени лъжици) след всяко хранене. Случва се да е и 1 час, и 2 часа и 3 часа след ядене. Не мога да кажа, че се случва при някакъв определен вид храна. Мисля, че повръща най-вече като се движи или например го взема на ръце и му подвия краката...Педиатърката не се притесни от този факт.
Обезпокоена съм, защото продължава вече няколко месеца.
Моля за Вашия съвет!Предварително благодаря за вниманието и помоща Ви!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #610 -: Април 09, 2009, 09:56:17 am »
Здравейте д-р Бърди! Моля Ви за съвет! Детенцето ми е на 8 мес., от два дни с кашлица, която се проявава почти само в легнало положение, темп.36.7, няма хрема. При преглед при педиатъра- чисти гърди, съвсем леко зачервени външни дъги на гълото. Лечението е сироп Синекод, калциев глюконат, витамин С  и разтривки със свинска мас. Не съм прилагала нито едно от изброените. При преглед при частен педиатър, пък ми предписаха сироп Стодал и сутрин и вечер по един Осцилоскоциум. Моля Ви за съвет, какво лечение да предприема?
Благодаря Ви за отзивчивостта!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #611 -: Април 09, 2009, 12:53:12 pm »
Докторе, голямата ни дъщеря /2 години и месец/ от известно време /около 20 дни/ е с появяваща се и затихваща хрема, преди около 10 дена една сутрин се събуди с около 39 градуса температура, заради която поставих свещичка Нурофен и се повлия веднага. Вчера пак се възстанови хремата, днес сутринта я заведохме в МБЛаборатория да й вземат секрет от нослето. Въпроса ми е тази хрема пречка ли е да поставим Превенара и на малката /на 3 месеца/ дали също да пуснем МБ на нослето. Нужно ли е също така при хрема да пуснем и гърлен секрет или не е задължително.
Не е пречка.
Обикновено пускаме носен+фарингеален секрет. Заедно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #612 -: Април 09, 2009, 14:11:32 pm »
Благодаря, за съжаление нещата се влошиха много динамично, снощи дори се наложи да инжектираме Урбазон, за да влезе дишането в ритъм. В момента Стефания е на лечение със Сумамед 200, Флавамед 3 пъти по 5 мл, Виброцил за нослето, Ериус 2 пъти по 2,5, Вентолин по 3 мл през 8 часа. Дишането в момента е в норма, или поне няма общо с онова, което беше вчера следобед. По-късно ще посетим пулмолог и може би ще направим снимка на дробовете /ако лекаря прецени/. Хубав ден от нас.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #613 -: Април 09, 2009, 17:17:19 pm »
Ще отсъствам за неопределено време.
При първа възможност ще пиша.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #614 -: Април 10, 2009, 01:48:10 am »
Здравейте, докторе, искам да попитам за захранването, четох в една книга, че недоносено дете трябва да се захрани с каша, а не с плод или зеленчук. Това така ли е?
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #615 -: Април 10, 2009, 12:21:21 pm »
Мери, Душата, :wink:
д-р Бърди ти е отговорил, ама кой да чете! :lol: :wink:

Здравейте, докторе. Скоро ни предстои захранване, аз още не съм решила с какво, мислех да е с тиква, но в една книга прочетох, че захранването на недоносени деца / той е роден в 32 г.с. с тегло 1490кг./ трябва да стане с каша. Това така ли е?
Не, не е така, нито задължително с каша.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #616 -: Април 10, 2009, 12:39:34 pm »
Докторе, светли празници и светли мисли!
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #617 -: Април 11, 2009, 15:57:30 pm »
Мери, Душата, :wink:
д-р Бърди ти е отговорил, ама кой да чете! :lol: :wink:

Здравейте, докторе. Скоро ни предстои захранване, аз още не съм решила с какво, мислех да е с тиква, но в една книга прочетох, че захранването на недоносени деца / той е роден в 32 г.с. с тегло 1490кг./ трябва да стане с каша. Това така ли е?
Не, не е така, нито задължително с каша.

хи хи видях аз, ма не знам как така се е копирало още веднъж мнението ми, даже не съм влизала във форума
сори за спама

значи спокойно мога да захранвам с тиква например и по-късно мога да дам каша
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #618 -: Април 11, 2009, 18:50:03 pm »
Да. Но защо тиква, за Бога, като първа храна??
« Последна редакция: Април 11, 2009, 18:52:35 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #619 -: Април 12, 2009, 16:53:11 pm »
Здравейте докторе,
Дъщеря ми, която е на 6 месеца от три дни е с леко запушен нос, суха кашлица при будно състояние и температура 37,5. Водих я на хомеопат и й изписаха Коларгол 1%, Беладона и капсули на Аква сорс. На следващия ден температура вече нямаше. Като започнах Коларгола обаче кашлицата се засили и носа й е много запушен от секрет, та чак къркори. Не може да спи от този нос, само кашля и реве. Какво ще ме посъветвате? Това нормално ли е или се влошава?