0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #580 -: Април 05, 2009, 21:41:51 pm »
Здравейте, д-р Бърди!
Кърмата ми почти спря и изцеждам по около 100мл на повече от 24ч. Да давам ли тази кърма на детето, след като е престояла толкова дълго в гърдите или да я изхвърлям директно?
Благодаря предварително!
Може да я давате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #581 -: Април 06, 2009, 01:13:47 am »
Здравейте, доктор Бърди!
Искам съвет от вас. Досега момчетата ми бяха на Friso HA само вечерното хранене, останалото е кърма и пюрета 2 пъти. Захранвам изключително внимателно и досега освен от сурова ябълка, друга реакция нямаме, затова реших да им сменя млякото да не е НА вече. Взех им Friso 2, няма вътрешна алергия, но на Криси се появиха пъпчици по бузките, където се е стичало млякото. Върнах се отново към НА. Да ги пробвам ли и с Хумана или да си продължа на НА? И ако може да им давам Хумана, 2ка ли? Имам чувство че млякото не ги засища, будят се много вечер (най-малко 3 пъти) и заспиват само ако им дам мляко (кърма). Слагала съм и оризова каша в млякото, но положението е същото.Вече не знам какво да правя... Досега само един-единствен път Дани е спал до 6.30 без да се събуди.
Благодаря Ви предварително!
Не е нужно да давате ХА мляко на деца без проблеми.
Може да ползвате Хумана 2, да.
В предпоследното хранене може да храните с каша, или нещо по-леко от обедното хранене-тоест, да въведете вид "вечеря". И после-последното мляко.
Благодаря Ви, докторе!
НА давах, защото таткото ни е с АД и те са предразположени (нали е наследствено, по препоръка на педиатъра). Ще пробвам с Хуманата като му минат пъпчиците и ще пиша отново.
Предпоследното ни хранене е около 18ч.- 18.30 и е плод с каша. След това след банята е последното мляко, но се будят след около 3 часа и така в повечето случаи на всеки час.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #582 -: Април 06, 2009, 14:02:55 pm »
 ДР.Барди


 малкия които е почти на 3 месеца има малки пъпчици само по бузките и под брадичката,които на моменти се зачервяват.Въпроса ми е дали това е от прегряване или е нещо друго,с какво да го мажа.Прилагам снимка
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #583 -: Април 06, 2009, 14:54:19 pm »
НЕ давайте този Аптамил!

3ащо? А3 храня детето си с мляко Аптамил. В Германия се води, като едно от най_доброто АМ.

Въпросът ми, Докторе. Синът ми на 11 месеца и половина, все още не спи пре3 цялата нощ и често мрънка или плаче. Успокоява се с АМ, но и3пива по 600 мл, което ми се струва много.
Как мислите вие? Какво да правя 3а да не пие толкова много?
И нормално ли е да не спи цяла нощ на тая въ3раст?
Иначе на вечеря си се храни добре. Не си ляга гладен.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #584 -: Април 06, 2009, 14:56:56 pm »
Не зная дали тук е мястото и моля да ме извините,ако спамя:Сега се чух с моята приятелка и тя е много притеснена,защото бебчо,който е на месец и половина е с висока температура,сутринта е била38,2,а сега 38,6.Дава му антибиотик по предписание Цефзил/по слух/,Нурофен и Парацетамол.
Притеснено ми е много и ако може да се помогне с нещо ще съм Ви много благодарна.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #585 -: Април 06, 2009, 15:44:49 pm »
Не зная дали тук е мястото и моля да ме извините,ако спамя:Сега се чух с моята приятелка и тя е много притеснена,защото бебчо,който е на месец и половина е с висока температура,сутринта е била38,2,а сега 38,6.Дава му антибиотик по предписание Цефзил/по слух/,Нурофен и Парацетамол.
Притеснено ми е много и ако може да се помогне с нещо ще съм Ви много благодарна.
Възрастта на детето изисква незабавна хоспитализация и изследвания.
Не се дава АБ пер ос на толкова малко дете...без изследвания.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #586 -: Април 06, 2009, 15:47:25 pm »
НЕ давайте този Аптамил!

3ащо? А3 храня детето си с мляко Аптамил. В Германия се води, като едно от най_доброто АМ.

Въпросът ми, Докторе. Синът ми на 11 месеца и половина, все още не спи пре3 цялата нощ и често мрънка или плаче. Успокоява се с АМ, но и3пива по 600 мл, което ми се струва много.
Как мислите вие? Какво да правя 3а да не пие толкова много?
И нормално ли е да не спи цяла нощ на тая въ3раст?
Иначе на вечеря си се храни добре. Не си ляга гладен.
За антирефлуксното Аптамил писах. Но и обикновеното не е по-добро от Хумана-има неприятна тежка миризма. Лично мнение!

600 мл кога изпива?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #587 -: Април 06, 2009, 16:00:23 pm »
Благодаря!
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #588 -: Април 06, 2009, 18:12:40 pm »
Докторе,здравейте!
Днес се върнахме от поредната консултация и ни биха първия пентаксим.Лекарката ни посъветва да даваме на детето за профилактика Хумана НА,а не Хумана 1,която пие в момента,защото имаме 3 лишейчета по тялото.На брадичката,под нея и на бедрото.Според Вас това добра терапия ли е?И ако да докога да караме на Хумана НА?Да третираме ли  лишеите с нещо?Големи са колкото 1 стотинка,бледорозови на цвят,леко грапави при напипване.Док каза,че кожата ни е суха.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #589 -: Април 06, 2009, 18:47:13 pm »
Здравейте, д-р Бърди!

Прочетох по-нагоре в темата, че не препоръчвате ХА мляко да се дава, ако няма проявена алергия или проблем.
Аз съм от бебе с т.нар. тогава ендогенна бебешка екзема, сега определена като атопичен дерматит, с който все още не мога да се преборя.
Виктория е вече почти на 5 месеца, досега не е проявила алергия, не е имала и кожен проблем. Давам NAN HA. Досега не е захранена с нищо, но скоро мисля да започнем внимателно.
Как смятате Вие, дали да заменя NAN HA с NAN 1 преди да започнем захранването?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #590 -: Април 06, 2009, 22:18:13 pm »
Здравейте, д-р Бърди!

Прочетох по-нагоре в темата, че не препоръчвате ХА мляко да се дава, ако няма проявена алергия или проблем.
Аз съм от бебе с т.нар. тогава ендогенна бебешка екзема, сега определена като атопичен дерматит, с който все още не мога да се преборя.
Виктория е вече почти на 5 месеца, досега не е проявила алергия, не е имала и кожен проблем. Давам NAN HA. Досега не е захранена с нищо, но скоро мисля да започнем внимателно.
Как смятате Вие, дали да заменя NAN HA с NAN 1 преди да започнем захранването?
АД не е алергично заболяване.
Да се дава ХА мляко за нищо (или поради това че бащата е бил с АД)не е коректно.
Сега е редно да захраните и после да смените НАН ХА с НАН 2.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #591 -: Април 06, 2009, 22:21:30 pm »
Докторе,здравейте!
Днес се върнахме от поредната консултация и ни биха първия пентаксим.Лекарката ни посъветва да даваме на детето за профилактика Хумана НА,а не Хумана 1,която пие в момента,защото имаме 3 лишейчета по тялото.На брадичката,под нея и на бедрото.Според Вас това добра терапия ли е?И ако да докога да караме на Хумана НА?Да третираме ли  лишеите с нещо?Големи са колкото 1 стотинка,бледорозови на цвят,леко грапави при напипване.Док каза,че кожата ни е суха.
Снимки?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #592 -: Април 07, 2009, 00:19:30 am »
НЕ давайте този Аптамил!

3ащо? А3 храня детето си с мляко Аптамил. В Германия се води, като едно от най_доброто АМ.

Въпросът ми, Докторе. Синът ми на 11 месеца и половина, все още не спи пре3 цялата нощ и често мрънка или плаче. Успокоява се с АМ, но и3пива по 600 мл, което ми се струва много.
Как мислите вие? Какво да правя 3а да не пие толкова много?
И нормално ли е да не спи цяла нощ на тая въ3раст?
Иначе на вечеря си се храни добре. Не си ляга гладен.
За антирефлуксното Аптамил писах. Но и обикновеното не е по-добро от Хумана-има неприятна тежка миризма. Лично мнение!

600 мл кога изпива?

Пре3 нощта. Пре3 деня не пие мляко или много рядко. Храни се нормално.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #593 -: Април 07, 2009, 00:32:34 am »
Докторе,здравейте!
Днес се върнахме от поредната консултация и ни биха първия пентаксим.Лекарката ни посъветва да даваме на детето за профилактика Хумана НА,а не Хумана 1,която пие в момента,защото имаме 3 лишейчета по тялото.На брадичката,под нея и на бедрото.Според Вас това добра терапия ли е?И ако да докога да караме на Хумана НА?Да третираме ли  лишеите с нещо?Големи са колкото 1 стотинка,бледорозови на цвят,леко грапави при напипване.Док каза,че кожата ни е суха.
Снимки?

Дано видите къде е лишейчето.
« Последна редакция: Април 07, 2009, 00:42:53 am от naiema »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #594 -: Април 07, 2009, 02:14:27 am »
Това е кожна инфекция-изобщо не е "алергия". :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #595 -: Април 07, 2009, 02:24:51 am »
Да разбирам ли,че няма нужда от ХА?И да третирам ли с нещо,защото ми прави впечатление,че бързо се размножават.
Благодаря Ви отново за помощта!
Лека вечер Ви желая,докторе!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #596 -: Април 07, 2009, 02:48:34 am »
За тези инфектирани екземи? ХА мляко? не мисля.
Разпространяват се защото е нелекувана инфекция...Стафилокок или гъбички са това.
Може да ползвате комбинирано Фуцидин/Дактакорт.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #597 -: Април 07, 2009, 02:50:26 am »
НЕ давайте този Аптамил!

3ащо? А3 храня детето си с мляко Аптамил. В Германия се води, като едно от най_доброто АМ.

Въпросът ми, Докторе. Синът ми на 11 месеца и половина, все още не спи пре3 цялата нощ и често мрънка или плаче. Успокоява се с АМ, но и3пива по 600 мл, което ми се струва много.
Как мислите вие? Какво да правя 3а да не пие толкова много?
И нормално ли е да не спи цяла нощ на тая въ3раст?
Иначе на вечеря си се храни добре. Не си ляга гладен.
За антирефлуксното Аптамил писах. Но и обикновеното не е по-добро от Хумана-има неприятна тежка миризма. Лично мнение!

600 мл кога изпива?

Пре3 нощта. Пре3 деня не пие мляко или много рядко. Храни се нормално.
На колко хранения изпива 600мл?
Никога не съм виждал подобно нещо... 200-250 да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #598 -: Април 07, 2009, 11:15:16 am »
За тези инфектирани екземи? ХА мляко? не мисля.
Разпространяват се защото е нелекувана инфекция...Стафилокок или гъбички са това.
Може да ползвате комбинирано Фуцидин/Дактакорт.

Благодаря Ви,докторе още веднъж!Как може да се разбере какво точно е?Това е първия кожен проблем който получаваме,с изкл.на едни ситни пъпчици,които преминаха за седмица - две.Аз мислех,че е от млякото,защото и се появи първо до устичката,където се стича част от АМ.
Имам Фуцидин,но той май има срок на годност след отваряне  :( А аз не успявам да си намеря упътването.Значи да редувам сутрин едното,а вечер другото до озвучаване на инфекцията?

Честит празник!
« Последна редакция: Април 07, 2009, 11:51:56 am от naiema »
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #599 -: Април 07, 2009, 11:18:13 am »
ДР.Барди


 малкия които е почти на 3 месеца има малки пъпчици само по бузките и под брадичката,които на моменти се зачервяват.Въпроса ми е дали това е от прегряване или е нещо друго,с какво да го мажа.Прилагам снимка
                                                                        Здравейте докторе,

 бях ви писала и приложила снимка...но все още нямам отговор.Нашата лекарка каза,че това е алергия,в момента сме на захранване и давам сок от морков, и за сега да спра да давам сок от морков и да изчакам няколко дена и да не мажа с нищо .Вие какво сте ме посъветвате