0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #560 -: Април 03, 2009, 02:12:32 am »
Ами тогава? къде е проблема?
Проследете теглото в динамика... .
И ...Оставете детето на спокойствие... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #561 -: Април 03, 2009, 17:12:15 pm »
Ами пак съм аз, но нашата педиатърка ме хвърли  в тревога. Казах й, че от няколко дни детето плаче като свърши обедното ядене и следобедното също. Правя й достатъчно количество, но явно не й стига вече. Сутрин и вечер пие по около 250 АМ, а педиатърката ме посъветва да махна сутрешното мляко и да й давам попара!!! Още не сме въвели глутена, да не говорим за сирене! Какво да правя, да давам в десет часа нещо!? Може би е рано за десерт след обедното ядене...
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #562 -: Април 03, 2009, 17:49:21 pm »
Докторе,искам да Ви питам нещо.От известно време започнаха да ни се зачервяват очичките,по точно клепачите - стават едни такива розовки.Преминава бързо и затова не успявам да я заведа на лекар,за да се види когато е зачервено.Друга промяна в очите няма,също така самото зачервяване не мога да го свържа с нищо.Сега като се замисля май тогава и по честичко си бараме очичките.Досега си мислех,че веждите ни сърбят,защото там кожичката е позагрубяла,но да не би да е от зачервяването.Какво може да е?
Благодаря Ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #563 -: Април 03, 2009, 19:44:20 pm »
Ами пак съм аз, но нашата педиатърка ме хвърли  в тревога. Казах й, че от няколко дни детето плаче като свърши обедното ядене и следобедното също. Правя й достатъчно количество, но явно не й стига вече. Сутрин и вечер пие по около 250 АМ, а педиатърката ме посъветва да махна сутрешното мляко и да й давам попара!!! Още не сме въвели глутена, да не говорим за сирене! Какво да правя, да давам в десет часа нещо!? Може би е рано за десерт след обедното ядене...
Какво давате обед и следобед за храна?
Може да слагате две-три мезурки оризово брашно в АМ-засища без да се увеличава количеството.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #564 -: Април 03, 2009, 19:50:41 pm »
На обед редуваме зеленчуци и месо вече - пилешко и заек, а следобед плод и от време на време някоя каша на Хумана. Ще пробвам с ориз в АМ сутрин да видим как ще е. Благодаря! Естествено на педиатърката няма да казвам, че не давам попара :wink:
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #565 -: Април 03, 2009, 19:55:12 pm »
Не е необходимо да лъжем. Просто кажете че не смятате "попарата" за подходяща храна на тази възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #566 -: Април 03, 2009, 20:05:20 pm »
Прав сте, ще пробвам, ако стане въпрос, но те се сърдят защо сме ги избрали като няма да се вслушваме в съветите им :wink: Мисля, че това е част от нещастието ни, че все не искаме да приемем различното мислене на хората около нас, но това е друга тема. Благодаря ви отново и спокойна вечер!
Успях най-после да сложа пак снимка :P
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #567 -: Април 03, 2009, 20:18:27 pm »
Хубава снимка. Изглежда много добре за възрастта.

Цитат
"...защо сме ги избрали като няма да се вслушваме в съветите им."
Тук пък дават брашно с вода и мляко-изсушено на въздух. После го дават като каши.
Казвам да не го дават, но те не слушат. Навсякъде е така.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #568 -: Април 03, 2009, 21:12:39 pm »
Благодаря за снимката, там е на шест, а вече сме пораснали :P И е добре,че виждаме педиатърката веднъж в месеца :)
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #569 -: Април 03, 2009, 22:57:00 pm »
Здравейте  Д-р Бърди,
по препоръка от Вас, реших да дам АР мляко на дъщеря ми. За съжаление установих, че за момента единственото, което се предлага на пазара е Аптамил АР и Фризовом.
Взех Аптамил. Въпросът ми е мога ли да смесвам в едно хранене 2 мезурки Аптамил с 3 мезурки от млякото, което до сега съм й давала/Лактана Био- чийто производител по непонятни за мен причини не произвежда антирефлуксно мляко/.
Благодаря Ви за отделеното време
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #570 -: Април 04, 2009, 00:13:54 am »
НЕ давайте този Аптамил!
Вземете обикновена Хумана+ Фризовом.
Започнете с две мезурки фризовом->> 1 отрязана мезурка към 30мл вода.
Ако правите 6 мезурки за 180 мл, сложете 4 Хумана+ 2Фризовом = 6 мезурки.
В зависимост от резултата може да увеличавате дела на Фризовом-а в сместа.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #571 -: Април 04, 2009, 03:58:48 am »
Благодаря за бързия отговор докторе!
Само да попитам имате ли наблюдения за млякото Лактана!

P.S.
Това с попарите на БГ педиатрите е просто ужасно. Не мога да проумея как може да съветват да се храни бебе  с препечен хляб и бяла кристална захар. Бебето на братовчедка ми от  осми месец закусва такава попара. Другата щуротия е да се дроби хляб в супата /за по хранителна/ 8O
За пореден път се убедих, че просто педиатрите не четат и което по - лошо понякога говорят и глупости.
Говоря с едно педи за АР млеката, и тя ми казва, че напоследък имало големи противници на рожковите в Фризовома, за тва да взема Аптамил.
Купувам си Аптамила, зачитам етикета и какво да видя - че има същото :x.
Тя дори не знае, какво има в млякото,което препоръчва./Ама то аз съм си патката, щото слушам, като знам, че не требва/
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #572 -: Април 04, 2009, 13:00:45 pm »
Здравейте, докторе!
Бихте ли написали правилата за поставяне на инжекционни ваксини на бебетата - имам предвид неща като оптимално място на поставяне, предварително затопляне на флакона с ваксината, оставане половин час под лекарско наблюдение и т.н. - с цел евентуално предотвратяване на локална реакция на мястото на убождането или навременна лекарска намеса.
И също така - ако все пак се появи местна реакция (оток, зачервяване), какъв е най-подходящият начин за третиране?
Питам във връзка с предстоящото поставяне на Engerix В (и след това Pentaxim) на едномесечната ми в момента дъщеря.
Благодаря предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #573 -: Април 04, 2009, 13:07:55 pm »
Благодаря за бързия отговор докторе!
Само да попитам имате ли наблюдения за млякото Лактана!

P.S.
Това с попарите на БГ педиатрите е просто ужасно. Не мога да проумея как може да съветват да се храни бебе  с препечен хляб и бяла кристална захар. Бебето на братовчедка ми от  осми месец закусва такава попара. Другата щуротия е да се дроби хляб в супата /за по хранителна/ 8O
За пореден път се убедих, че просто педиатрите не четат и което по - лошо понякога говорят и глупости.
Говоря с едно педи за АР млеката, и тя ми казва, че напоследък имало големи противници на рожковите в Фризовома, за тва да взема Аптамил.
Купувам си Аптамила, зачитам етикета и какво да видя - че има същото :x.
Тя дори не знае, какво има в млякото,което препоръчва./Ама то аз съм си патката, щото слушам, като знам, че не требва/
Не знам за такова АМ ("Лактана")-тук не съм виждал.
Аз по принцип работя с Хумана. И НАН, по-рядко. Нищо друго от АМ. Защо? Поради доста години опит и "патила".

Никакви спорове около "рожкови" не съм срещал. Винаги е имало противници и на оризовото брашно и на рожковите. Особенно из средите на гастроентеролозите. И какво предлагате Господа? Ранитидин. Благодаря, няма да си взема. От 10 деца с рефлукс, 1 до 2 са за Ранитидин. Всичко останало бързо, ефективно и резултатно се овладява или с оризово брашно, или с добро АР мляко (добро АР мляко на този етап = Хумана АР и НАН АР! ). Сега, ако гастрентеролозите могат да убедят че оризовото брашно 1-3 мезурки дневно (1 мезурка е около 5 гр) "вредят", какво да кажем за народите в Азия и Япония, където ориза е главната им храна. Но винаги съм твърдял че в медицината мъдростта помага и само цифри не стигат.

Българската педиатрия е в ужасяващо състояние. За огромно съжаление.
« Последна редакция: Април 04, 2009, 13:13:14 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #574 -: Април 04, 2009, 13:30:02 pm »
Здравейте, докторе!
Бихте ли написали правилата за поставяне на инжекционни ваксини на бебетата - имам предвид неща като оптимално място на поставяне, предварително затопляне на флакона с ваксината, оставане половин час под лекарско наблюдение и т.н. - с цел евентуално предотвратяване на локална реакция на мястото на убождането или навременна лекарска намеса.
И също така - ако все пак се появи местна реакция (оток, зачервяване), какъв е най-подходящият начин за третиране?
Питам във връзка с предстоящото поставяне на Engerix В (и след това Pentaxim) на едномесечната ми в момента дъщеря.
Благодаря предварително!

*За деца до 15-18 месеца ваксините за мускулно приложение се поставят само и единствено по предно-страничната част на бедрото. И никъде другаде! Може да се постави Хеп А ваксината в ръката при деца над 12м възраст, но преди това се убеждаваме че има добро количество мускулна тъкан в областта. "Приорикс" се поставя преимуществено подкожно!

*Ваксината се разтваря,изчаква се пълно разтваряне, изтегля в спринцовката, след което ваксината се държи в ръката на правещият я докато се затопли добре. От време на време се обръща спринцовката за да се постигне хомогенност на затоплянето. Ваксината се проверява също визуално за подозрително съдържание.

*децата се държат в прегръдката на родителите седящи, когато се ваксинира. Важи и за големи деца. Освен спокойствие се подсигуряваме и за възможно повръщане. Не се правят ваксини в легнало положение-ако бебето или детето повърне, възможността за аспирация е значителна, тъй като никой не е нито наблизо, нито в състояние да повдигне бързо детето-ваксиниращия е с ваксината в ръка, родителите са по-надалеч. Докато едно седящо в прегръдките дете моментално може от родителя да се наведе напред.
* Сменят се иглите-за някои ваксини, където има две игли-една за разтваряне и една за поставяне.Хваща се (прави се) мускулна "гънка" с пръстите на лявата ръка и така се поставя ваксината. Преди поставяне се "изгонва" много усърдно всичкия въздух от спринцовката, така че никакви мехурчета въздух да няма (не са останали)-разбира се това става сръчно, така че с въздуха да не се "изгони" и половината ваксина! Инжектира се бавно-така боли по-малко.
*слага се задължително върху раната левкопласт-има огромно разнообразие на лепенки с картинки, които децата много харесват.

Препоръчително е да не:

* се правят ваксини от сестри. Особено от такива с груби, властни маниери, наподобяващи поведението на Гьоринг, които бодат като че ли бодат кюфте-със замах, от височина и с нетърпящ възражение вид.
* заминава детето веднага, а да постои 10-ина минути-аз обикновено тогава пиша и разговарям за разни неща с родителите, и минутите минават бързо.

Не се правят ваксини в "гръбчето". Това в Бг май го изживяхме вече.
Не се поставя ДтаК подкожно!
Локални зачервявания се третират най-добре с ледче локално. И с Парацетамол.
« Последна редакция: Април 04, 2009, 13:34:51 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #575 -: Април 04, 2009, 18:08:12 pm »
Благодаря много за обстойния отговор!
Преди около три години купувах всички ваксини на сина си (Engerix B, Pentaxim, Priorix) и бяха поставяни от педиатър в частна клиника според правилата, които вие сте написали. Сега за дъщеря ми отново смятам да купя Pentaxim (а не полагащите се по ЗК), но се колебаех дали да не поставяме ваксините при личния лекар. Но май изобщо не съм убедена, че всичко, описано във вашия постинг, ще се спазва.
Благодаря още веднъж, че ми помогнахте да взема решение!
Желая Ви здраве и успехи!
« Последна редакция: Април 04, 2009, 18:22:34 pm от Verdi »
*

    Янка

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #576 -: Април 05, 2009, 13:02:34 pm »
Добър ден докторе,
искам да попитам и вас...Детето ми е на 6м.има много голяма фонтанела,като казвам голяма имам предвид 7см./7см.,все още не е започнала да се затваря,по предписание на Педиатъра ни даваме по 5капки вигантол ойл смесени с няколко капки АМ.Трябва ли да се притеснявам за фонтанелата и правилно ли давам капките?
Още един въпрос,ходихме на трансфонтанелна ехография,там ни казаха,че има умерено уголемени предни вентрикули/ако не се бъркам/и че фонтанелата туптяла малко по бързо от нормалното,пратиха ни в Пловдив при невролог,казаха че не било притеснително,но все пак да сме отидели да успокоение.Вие какво ще ми разкажете по тая тема?Да се притеснявам ли много?
Благодаря ви предварително
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #577 -: Април 05, 2009, 14:27:39 pm »
Здравейте, доктор Бърди!
Искам съвет от вас. Досега момчетата ми бяха на Friso HA само вечерното хранене, останалото е кърма и пюрета 2 пъти. Захранвам изключително внимателно и досега освен от сурова ябълка, друга реакция нямаме, затова реших да им сменя млякото да не е НА вече. Взех им Friso 2, няма вътрешна алергия, но на Криси се появиха пъпчици по бузките, където се е стичало млякото. Върнах се отново към НА. Да ги пробвам ли и с Хумана или да си продължа на НА? И ако може да им давам Хумана, 2ка ли? Имам чувство че млякото не ги засища, будят се много вечер (най-малко 3 пъти) и заспиват само ако им дам мляко (кърма). Слагала съм и оризова каша в млякото, но положението е същото.Вече незнам какво да правя... Досега само един-единствен път Дани е спал до 6.30 без да се събуди.
Благодаря Ви предварително!
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #578 -: Април 05, 2009, 16:18:34 pm »
Здравейте, д-р Бърди!
Кърмата ми почти спря и изцеждам по около 100мл на повече от 24ч. Да давам ли тази кърма на детето, след като е престояла толкова дълго в гърдите или да я изхвърлям директно?
Благодаря предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #579 -: Април 05, 2009, 21:38:32 pm »
Здравейте, доктор Бърди!
Искам съвет от вас. Досега момчетата ми бяха на Friso HA само вечерното хранене, останалото е кърма и пюрета 2 пъти. Захранвам изключително внимателно и досега освен от сурова ябълка, друга реакция нямаме, затова реших да им сменя млякото да не е НА вече. Взех им Friso 2, няма вътрешна алергия, но на Криси се появиха пъпчици по бузките, където се е стичало млякото. Върнах се отново към НА. Да ги пробвам ли и с Хумана или да си продължа на НА? И ако може да им давам Хумана, 2ка ли? Имам чувство че млякото не ги засища, будят се много вечер (най-малко 3 пъти) и заспиват само ако им дам мляко (кърма). Слагала съм и оризова каша в млякото, но положението е същото.Вече не знам какво да правя... Досега само един-единствен път Дани е спал до 6.30 без да се събуди.
Благодаря Ви предварително!
Не е нужно да давате ХА мляко на деца без проблеми.
Може да ползвате Хумана 2, да.
В предпоследното хранене може да храните с каша, или нещо по-леко от обедното хранене-тоест, да въведете вид "вечеря". И после-последното мляко.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.