0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Моля Ви за мнения и препоръки
« -: Януари 17, 2009, 00:13:08 am »
Тромбоцитно-левкоцитни агрегати CD41a+CD11b+ 2.22%   1.07% – 1.56%
(при небременни жени)
Тромбоцитно-левкоцитни агрегати – повишени.


Общи Т-лимфоцити СD3+     75.71%                  67 – 76(референтни стойности в %)

Субпопулация  NK-клетки  CD3-CD16+56+     10.67%    2 - 11(референтни стойности) 

Заключение:

1.Обща популация на Т-лимфоцити – в референтни граници;

2.Субпопулация на NK-клетки (CD3-CD16+56+) – в референтни граници.

Тирeотропен хормон (TSH)  4.64  (0.34 - 2.5 μIU/ml)

Анти-тиреоглобулин (ТАТ)   31.32 (-)   (N<75, Low pos. 75-100 Pos.>100

Анти-ТРО (МАТ)   11.92 (-)   (N<40, Low pos. 40 - 100,   Pos.>100)

Антифосфолипидни антитела:
Анти-кардиолипин IgG     7.70 (-)   (N<10, Low pos. 10-20,Med. pos. 20-80, High>80)

Aнти-β2GPI - IgG, IgA, IgM     0.61 (-)   (Cut off 1.016)

Анти-кардиолипин IgM   17.50 (+)   (N<10, Low pos. 10-20,Med. pos. 20-80, High>80)

Chlamydia trachomatis IgG   1.72 (-)   (N<9, Low pos. 9 – 11, Pos.>11)
Chlamydia trachomatis IgA   2.79 (-)   (N<9, Low pos. 9 – 11, Pos.>11)
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #1 -: Януари 17, 2009, 13:56:11 pm »
 Nataly* , ето , че вече имаш открита причина за неуспехите до момента! И това е добре , защото вече знаеш със какво се бориш. :D
 Още при планирането на бременността предполагам , че ще си на терапия - аспирин , след това - фраксипарин и имуновенин , най - вероятно , заради PLA и антикардиолипините.
  TSH също трябва да влезе в норма.
 Не са ти чак толкова лоши резултатите.Всичко може да се коригира.
            :bighug:
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #2 -: Януари 17, 2009, 14:42:31 pm »
Не са ти чак толкова лоши резултатите.Всичко може да се коригира.      
Така ли мислиш? Аз си изплаках очите, че са толкова лоши и се оказа проблем на 3 места, а още не съм получила и тромбофилията :?
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #3 -: Януари 17, 2009, 15:01:59 pm »
 Мисля , че трябва да направиш ехография на щитовидната жлеза заради TSH.
 TSH се коригира с л - тироксин и трябва да падне до 1 - 1,5 , според най - новите изследвания.
 Високото TSH може да предизвика аборт.
Като получиш резултатите от генетичните , асоциирани с тромбофилия , тогава картинката ще стане още по - ясна.
 Колко ти струваше изследването на тромбоцитно - левкоцитните агрегати?
Спокойно , след терапията ще имаш успех със сигурност!
« Последна редакция: Януари 17, 2009, 15:03:46 pm от fatalwoman »
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #4 -: Януари 17, 2009, 15:59:10 pm »
Колко ти струваше изследването на тромбоцитно - левкоцитните агрегати?
Незная точно, защото платих общо 297лв за всичките изследвания, които съм написала+генетичните. Имаше ги описани по цени, но в администрацията при плащането ми го взеха аз не обърнах внимание. Но влез в сайта им и ще видиш там ги има.
Иначе и Конова ми е препоръчала консултация с ендокринолог и ехография на щитовидна жлеза.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #5 -: Януари 17, 2009, 16:03:28 pm »
ето намерих го:
Тромбоцитно-левкоцитни агрегати- 10лв.
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #6 -: Януари 17, 2009, 17:52:23 pm »
ето намерих го:
Тромбоцитно-левкоцитни агрегати- 10лв.

Благодаря ти!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #7 -: Януари 19, 2009, 11:29:24 am »
Натали Конова трябва да те прати при Тодорова, а тя един отличен специалист и мисля че с подходяща терапия всичко ще е наред!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #8 -: Януари 19, 2009, 12:59:58 pm »
Натали Конова трябва да те прати при Тодорова, а тя един отличен специалист и мисля че с подходяща терапия всичко ще е наред!
Аз също мислех да се спра на нея. Но освен, че работи в Майчин дом друго нищо не знам-нито етаж, нито кабинет, телефон. Зная че тук във форума има публикувана такава информация, само че не знам дали още е актуална.
Затова моля ако някой има точните и координати да ги напише.
Благодаря ви.
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #9 -: Януари 19, 2009, 13:48:13 pm »
бул. Пенчо Славейков 18
Телефони за контакт: 9 52 36 00,
мобилен 0 888 40 82 03

На телефона си запазваш час. За всеки случай питай пак за адреса. Там не работят с касата.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #10 -: Януари 19, 2009, 14:00:40 pm »
Обърни се към нея! И аз ходя при нея и вече имам назначено лечение. Звездичка ти е дала координатите й в частния кабинет където преглежда  :wink: и където ходим почти всички
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #11 -: Януари 19, 2009, 17:14:07 pm »
ето намерих го:
Тромбоцитно-левкоцитни агрегати- 10лв.

Благодаря ти!
Здравейте ,момичета !!тези Тромбоцитно-левкоцитни агрегати в лабораторията във Варна не можах да  ги пусна ,казаха ми че трябва да съм там ,в Плевен ..така ли е?важни ли са  иначе..?

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #12 -: Януари 19, 2009, 19:44:22 pm »
Здравейте ,момичета !!тези Тромбоцитно-левкоцитни агрегати в лабораторията във Варна не можах да  ги пусна ,казаха ми че трябва да съм там ,в Плевен ..така ли е?важни ли са  иначе..?
Тромбоцитно-левкоцитни агрегати – повишени.
Интерпретация на резултата:


Повишените нива на тромбоцитно-левкоцитни агрегати (PLA) в периферна кръв се свързват с повишена съсирваемост на кръвта и последващо нарушение на плацентарната микроциркулация, което се дължи на засилена активност на тромбоцитите.

При установяване на повишени нива на PLA (особено при съчетание с установени вродени и/или придобити фактори за тромбофилия), се препоръчва стриктен акушерски контрол  по време на бременност и по преценка, включване на антиагрегантна и антикоагулантна терапия.

Резултатът от това изследване следва да се интерпретира като елемент от факторите за репродуктивен неуспех и има отношение към крайния риск за усложнения по време на  бременност.
Това е моето заключение от резултатите, което ми е пратила Конова. Оказва се, че са доста важни.
И да мисля, че само на място или много бързо с куриер има някакво значение, но аз не мога да го обясня, ако някой може да каже на Лейла.
« Последна редакция: Януари 19, 2009, 19:47:14 pm от Nataly* »
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #13 -: Януари 21, 2009, 15:19:52 pm »
Лейла,
трябва да си на място в Плевен. Не може да ес праща кръвта по куриер. Хубаво е да се направи това изследване.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #14 -: Януари 21, 2009, 18:31:35 pm »
Не може да ес праща кръвта по куриер.
Може да се прати кръвта по куриер, но условието е да е много бързо, въпрос на часове е .
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #15 -: Януари 22, 2009, 09:46:05 am »
Не може да ес праща кръвта по куриер.
Може да се прати кръвта по куриер, но условието е да е много бързо, въпрос на часове е .

А само в Плевен ли го правят? Никъде ли в София не се прави?
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #16 -: Януари 22, 2009, 10:58:49 am »
Само за протокола: това изследване ми беше назначено от д-р Тодорова. Тя лично пред мен се обади в Плевен, за да попита може ли дори тя да го занесе (щеше да пътува до клиниката в Плевен на другия ден) и отговориха, че вземането на кръв конкретно за това изследване е само на място. Споделям личния си опит, не градски легенди.
В София доколкото знам не се прави, или поне преди 3 месеца не се правеше.
Успех!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #17 -: Януари 23, 2009, 15:05:45 pm »
че вземането на кръв конкретно за това изследване е само на място. Споделям личния си опит, не градски легенди.
Значи една екскурзийка до Плевен, Криска. И аз така направих, но аз исках Конова да направи консултацията и всичко останало...незная защо, но имах страшно доверие на тази жена без дори да я познавам :D
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #18 -: Януари 23, 2009, 15:08:54 pm »
че вземането на кръв конкретно за това изследване е само на място. Споделям личния си опит, не градски легенди.
Значи една екскурзийка до Плевен, Криска. И аз така направих, но аз исках да Конова да направи консултацията и всичко останало...незная защо, но имах страшно доверие на тази жена без дори да я познавам :D

Преди час от Кайли разбрах че и в София се прави в лаборатория Диагностика  :wink: така че ако някой има нужда може и там. Натали ще се опитам да се размина с екскурзийката,а и ти да знаеш за напред защото при бременност ще ти искат контрола  :wink:. Аз при Конова не съм ходила, а всичките излседвания ми ги пуска Тодорова в София.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #19 -: Януари 23, 2009, 15:10:02 pm »
scarlet ,ти за Катя Тодорова ли говориш? Доволна ли си от нея?