0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #40 -: Февруари 17, 2009, 09:40:32 am »
Натали и аз съм със същото предписание като теб! ФК ми казаха да пия по 1 докато забременея а аспирина след Ову. Аз обаче пия по 3 фк мета и аспирин от 20ти до 30ти ден(с по дълъг цикъл съм).
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #41 -: Февруари 17, 2009, 21:53:04 pm »
Натали и аз съм със същото предписание като теб! ФК ми казаха да пия по 1 докато забременея а аспирина след Ову. Аз обаче пия по 3 фк мета и аспирин от 20ти до 30ти ден(с по дълъг цикъл съм).
Абсолютно същото мисля да правя и аз. Само да видим сега на 24-ти какво ще каже и Тодорова, защото и ТСХ трябва да го нормализирам някак :?
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #42 -: Февруари 18, 2009, 23:41:49 pm »
Терапия назначена от доц.Конова:

При планиране на бременност:
    -Аспирин протект 100мг по една таблетка вечер от 15-28 ден на МЦ
(Профилактичният прием на аспирин продължава 4-5 менструални цикъла. При липса на бременност през този период, приемът на аспирин се преустановява за два месеца и след това се възстановява. Опитите за забременяване не се преустановяват.)
    -Антиоксидант(Walmark) по 1 табл. сутрин от 15-28 ден на МЦ.
    -Неофолик мета табл. по 1 на ден един-два месеца преди забременяване и по време на бременност до 16г.с.


При положителен тест за бременност:
    -Контролно изследване на антикардиолипин антитела, TSH и анти-тиреоидни антитела. Евентуално-повторна консултация с ендокринолог.
    -Терапия по време на бременността:
       *Продължава приема на аспирин до 35г.с.
       *Immunovenin intact amp. 5ml, 250mg. 40 amp. разредени 2:1 в 0.9% NaCl, i.v.
Поне две инфузии през 25-30 дни.
       *Центрум Матерна, по една табл. на ден.


В случай на персистиращи положителни стойности на антикардиолипин антитела, могат да продължат вливанията с Immunovenin до 12 г.с.


Повдигам поста си, за да ви попитам от назначената ми терапия кое е за тромбоцитно-левкоцитните агрегати(?), че аз нещо не схващам :?
Даже ще съм много благодарна, ако някой може точно да ми каже:
аспирин-за това...
еди-какво си- за това...
А имуновенина не ми е ясно защо да го вливам той не се ли влива само за НК клетки? Или е защото моите са близки до горната граница?

Оффф, май стана доста объркано :(
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #43 -: Февруари 19, 2009, 00:30:38 am »
 Аспиринът по принцип влияе на агрегацията на тромбоцитите, а имуновенина в случая явно е за антикардиолипиновите ти антитела.
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #44 -: Февруари 19, 2009, 11:45:04 am »
 Имуновенинът се използва и преди хирургична намеса за корекция на броя на тромбоцитите.
http://www.bda.bg/bdias/14313s.pdf
 Затова си мисля , че вливането може да намали PLA.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #45 -: Февруари 19, 2009, 11:55:11 am »
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #46 -: Февруари 19, 2009, 12:15:09 pm »
Nataly* може би нямаш тази програма ,с която се отваря този документ(Adobe Reader)

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #47 -: Март 04, 2009, 12:07:04 pm »
Момичета, искам да ви попитам: след 20 дни трябва да правя контрола на ТСХ. Кръвта ще ми я вземат в лабораторията при Тодорова и ще я пратя с куриер до Плевен. Та въпросът ми е: преди да ми вземат кръв сутринта пие ли се пак хапчето(пия Еутирокс), или отиваш гладен и без да си пил таблетката? Защото аз нямам определено време колко трябва да ги пия. Тодорова каза след месец контрола, а аз забравих да я питам за това.
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #48 -: Март 06, 2009, 00:27:19 am »
Натали,на мен д-р Начев ми беше казал,че не трбва да съм си пила дневната доза Л-тироксин преди изследването.Моага да я пия след като са ми взели вече кръв.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #49 -: Март 06, 2009, 11:22:47 am »
Натали,на мен д-р Начев ми беше казал,че не трбва да съм си пила дневната доза Л-тироксин преди изследването.Моага да я пия след като са ми взели вече кръв.
Благодаря. И аз така реших да направя. :D
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #50 -: Март 06, 2009, 13:20:56 pm »
че вземането на кръв конкретно за това изследване е само на място. Споделям личния си опит, не градски легенди.
Значи една екскурзийка до Плевен, Криска. И аз така направих, но аз исках да Конова да направи консултацията и всичко останало...незная защо, но имах страшно доверие на тази жена без дори да я познавам :D

Преди час от Кайли разбрах че и в София се прави в лаборатория Диагностика  :wink: така че ако някой има нужда може и там. Натали ще се опитам да се размина с екскурзийката,а и ти да знаеш за напред защото при бременност ще ти искат контрола  :wink:. Аз при Конова не съм ходила, а всичките излседвания ми ги пуска Тодорова в София.
Обадих им се преди малко и казаха, че не го правят това изследване. 8O