0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #20 -: Януари 23, 2009, 15:13:53 pm »
а и ти да знаеш за напред защото при бременност ще ти искат контрола  :wink:.
Благодаря за инфото. Аз дано до контролите да я докарам :?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #21 -: Януари 23, 2009, 15:23:56 pm »
а и ти да знаеш за напред защото при бременност ще ти искат контрола  :wink:.
Благодаря за инфото. Аз дано до контролите да я докарам :?

Вярвам, че много скоро ще я докараш и до там, и до щастливите 9 месеца, и до срещата с бебето ти  :wink: С добър специалист, подходящо лечение и постоянство много скоро и ти ще си сред списъка на успялите майки!!! Бъди силна и вярвай!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #22 -: Януари 23, 2009, 15:37:53 pm »
а и ти да знаеш за напред защото при бременност ще ти искат контрола  :wink:.
Благодаря за инфото. Аз дано до контролите да я докарам :?

Вярвам, че много скоро ще я докараш и до там, и до щастливите 9 месеца, и до срещата с бебето ти  :wink: С добър специалист, подходящо лечение и постоянство много скоро и ти ще си сред списъка на успялите майки!!! Бъди силна и вярвай!
Дай, Боже, всеки му.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #23 -: Февруари 13, 2009, 16:53:19 pm »
Момичета, искам да ви попитам и при вас ли стояха така нещата с доц.Конова? Окончателните резултати от изследванията ми са готови от една седмица, а нямам назначена терапия. Нямам тел на доц. Конова и затова звъннах в клиниката, но на регистратурата ми казват, че ще отбележат и ще и предадът. Така вече два пъти и никакъв отговор?! Какво да направя? Нямам друг номер, на който да позвъня, а до отида до Плевен само за назначаване на терапия...някак не върви. Объркана съм.
*
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #24 -: Февруари 13, 2009, 17:01:39 pm »
Пиши й на мейла. Винаги отговаря. Не разчитай на секретарките.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #25 -: Февруари 13, 2009, 17:39:00 pm »
Пиши й на мейла. Винаги отговаря. Не разчитай на секретарките.
Писах й. Една седмица никакъв отговор.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #26 -: Февруари 13, 2009, 18:38:30 pm »
Обади й се на мобилния в крайна сметка! Ако го нямаш го потърси някъде тук в сайта! Успех и да кажеш после какво е положението!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #27 -: Февруари 14, 2009, 11:56:43 am »
Обади й се на мобилния в крайна сметка! Ако го нямаш го потърси някъде тук в сайта! Успех и да кажеш после какво е положението!
Търсих не мога да го намеря.

Лошото е, че аз съм голяма скандалджийка, за такива неуредици. Много мразя някой да ме мотае, защото аз самата никога с никой не си го позволявам. И ако се обадя още един пък в клиниката ще стане страшно. Но колкото повече време минава толкова повече набирам...и май в понеделник ще избухна!
*
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #28 -: Февруари 15, 2009, 20:00:10 pm »
Nataly, имаш ли от изследванията ID-номер, ако имаш като пишеш на Конова, го напиши в заглавието на имейла, иначе няма да ти го отвори, последно като ходих при нея, каза че има 600 неотворени, и не е в състояние да чете всичко, затова ми каза да пише този номер, но тя ми даде, затова те питам дали нямаш в изследванията си
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #29 -: Февруари 15, 2009, 20:18:42 pm »
Nataly*, за съжаление и аз бях в твоята ситуациа относно Конова. Като отидох с мъжа ми в Плевен септ. 2008 за изследванията на приказки всичко беше супер: "Ще ви прегледат тези 4 специалиста, ще се съберем заедно, ще обсъдим вашия случай, ще погледнем резултатие и на двама ви и ще ви пратим нашето професионално мнение". После започна кошмара (а много нерви изхабих, притеснения и т.н.).
Първо: пратиха ми само един резултат, та се обаждах и напомнях да ми изпратят другите 3 резултата (2 на мен и 1 на мъжа ми). Получих ги след 3 и повече седмици.
Второ: Лично обещаното "да се съберат специалистите и да обсъдят нашия случай" въобще не се състоя.
Трето: Писах и-мейли (към 3 и-мейла), обаждах се поне 3 пъти. Намерих мобилния на Конова и след много заети и свободни сигнали се свързах. Тя започна да рови из техните файлове за изследванията ни и набързо заключи, че нямало видима причина опитите при нас да са неуспешни. Питах я за завишеното Аnti TPO (излезе при нейните резултати). Питах я как може да влияе евентуална диагноза ревматоиден артрит (нали все пак е имунолог). Конкретен отговор не получих. Каза ми да сме правили опити още 6 месеца, а после да дойдем при нея за вливания на имуновенин (или нещо такова) и ми предложи инвитро.
Най любезно и обясних, че ако аз имам имунологичен проблем (неизяснен при това) и 100 опита инвитро да направя, ако няма имплантация си е губене на време и нерви. Тя отново се опита да си рекламира вливанията.
Извинявайте, но без да съм специалист в имунологията, как може различни имунологични проблеми тя да ги лекува еднакво: подтиска чат от имунната система с нейния соев (или какъв беше есктракт), избутва се бременност (ако имаш късмет и ако все пак подейства). И после тези имунологични болести те връхлитат отново с пълна сила. Не може да лекуваш всички по един и същи начин.

С една дума: разочарована съм от нея.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #30 -: Февруари 15, 2009, 20:40:22 pm »
Друго което сега се сетих (че пак се газирах, като се сетих за онези случки), е че в крайна сметка след много ровене от моя страна попаднах на една статия на Алън Биър (най-добрия може би репродуктивен имунолог), който в прав текст обяснява, че 2 процента от неговите пациентки (които са с имунологични проблеми и с артрит) не се повлияват от такива вливания + инвитро, дори и показателите да попаднат в референтни стойности. И едва когато се повлияе на артрита, тогава забременяват без инвитро или икси. Та ако Конова го е знаела, но не ми го е казала - зле. А ако не го е знаела - пак зле. Нима на мой гръб трябва да го научава?
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #31 -: Февруари 16, 2009, 12:29:41 pm »
eganeva, благодаря ти от сърце. Номера, който ми даде още е актуален и се свързах. Малко по-късно трябва да получа назначена терапия.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #32 -: Февруари 16, 2009, 13:12:22 pm »
eganeva, благодаря ти от сърце. Номера, който ми даде още е актуален и се свързах. Малко по-късно трябва да получа назначена терапия.

Няма за какво. Успех!!!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #33 -: Февруари 16, 2009, 16:38:55 pm »
Терапия назначена от доц.Конова:

При планиране на бременност:
    -Аспирин протект 100мг по една таблетка вечер от 15-28 ден на МЦ
(Профилактичният прием на аспирин продължава 4-5 менструални цикъла. При липса на бременност през този период, приемът на аспирин се преустановява за два месеца и след това се възстановява. Опитите за забременяване не се преустановяват.)
    -Антиоксидант(Walmark) по 1 табл. сутрин от 15-28 ден на МЦ.
    -Неофолик мета табл. по 1 на ден един-два месеца преди забременяване и по време на бременност до 16г.с.


При положителен тест за бременност:
    -Контролно изследване на антикардиолипин антитела, TSH и анти-тиреоидни антитела. Евентуално-повторна консултация с ендокринолог.
    -Терапия по време на бременността:
       *Продължава приема на аспирин до 35г.с.
       *Immunovenin intact amp. 5ml, 250mg. 40 amp. разредени 2:1 в 0.9% NaCl, i.v.
Поне две инфузии през 25-30 дни.
       *Центрум Матерна, по една табл. на ден.


В случай на персистиращи положителни стойности на антикардиолипин антитела, могат да продължат вливанията с Immunovenin до 12 г.с. Контролно изследване се прави 25-30 дни след всяко вливане.

Имам въпрос, момичета: Приемът ми е назначен от 15-28 ден на цикъла, но моят цикъл е по-дълъг 30-32дни. То някъде към 15ят ден ми е ову-то, аспирина няма ли да пречи? Споменах при консултацията за дължината на цикъла си, но не зная дали е взето предвид :?. Мога ли да го пия от 18ят ден на цикъла за да съм сигурна, че ову-то е минало ако пречи?
*
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #34 -: Февруари 16, 2009, 17:10:39 pm »
Друго което сега се сетих (че пак се газирах, като се сетих за онези случки), е че в крайна сметка след много ровене от моя страна попаднах на една статия на Алън Биър (най-добрия може би репродуктивен имунолог), който в прав текст обяснява, че 2 процента от неговите пациентки (които са с имунологични проблеми и с артрит) не се повлияват от такива вливания + инвитро, дори и показателите да попаднат в референтни стойности. И едва когато се повлияе на артрита, тогава забременяват без инвитро или икси. Та ако Конова го е знаела, но не ми го е казала - зле. А ако не го е знаела - пак зле. Нима на мой гръб трябва да го научава?
Искаш да кажеш , че терапията на Конова не върши работа при имунологични проблеми ли ами как успяват всички с такива проблеми ИЛИ ТИ ГОВОРИШ ПО КОНКРЕТНО ЗА АРТРИТА НЕ РАЗБРАХ ? :?
« Последна редакция: Февруари 16, 2009, 17:13:10 pm от isev »
*
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #35 -: Февруари 16, 2009, 17:43:52 pm »
Имам въпрос, момичета: Приемът ми е назначен от 15-28 ден на цикъла, но моят цикъл е по-дълъг 30-32дни. То някъде към 15ят ден ми е ову-то, аспирина няма ли да пречи? Споменах при консултацията за дължината на цикъла си, но не зная дали е взето предвид :?. Мога ли да го пия от 18ят ден на цикъла за да съм сигурна, че ову-то е минало ако пречи?
Пие се след ову, защото може да попречи на пукането на фоликула. :wink:
Дано днес е по-добър ден за теб. :bighug:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #36 -: Февруари 16, 2009, 18:21:32 pm »
Имам въпрос, момичета: Приемът ми е назначен от 15-28 ден на цикъла, но моят цикъл е по-дълъг 30-32дни. То някъде към 15ят ден ми е ову-то, аспирина няма ли да пречи? Споменах при консултацията за дължината на цикъла си, но не зная дали е взето предвид :?. Мога ли да го пия от 18ят ден на цикъла за да съм сигурна, че ову-то е минало ако пречи?
Пие се след ову, защото може да попречи на пукането на фоликула. :wink:
Дано днес е по-добър ден за теб. :bighug:
Ами то...всичко е на приливи и отливи...един безкраен кръговрат.

Значи съм била права в предположенията си, че трябва да го пия по-късно от 15ят ден на МЦ? Моята овулация е между 15 и 18 ден от МЦ в зависимост от дължината. Може би е най-добре да го пия след 18ят ден за по-сигурно? Какво ще кажеш?
Видя ли коментара на Конова за фолиевата киселина? Какво смяташ ти?
*
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #37 -: Февруари 16, 2009, 18:25:40 pm »
Аз лично бих си пила спокойно по 3т. ФК.
За аспирина - след ову!
Гуш.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #38 -: Февруари 16, 2009, 18:32:31 pm »
Аз лично бих си пила спокойно по 3т. ФК.
За аспирина - след ову!
Гуш.
Ей, страхотна си. Много те обичам.
Гуш.
Re: Моля Ви за мнения и препоръки
« Отговор #39 -: Февруари 16, 2009, 21:53:35 pm »
isev, за моя случай говоря конкретно с артрита, че моята работа доста се забатачи. Няма как да коментирам останалите. За артрита зная, че по време на бременност е в "ремисия", но после удря по-силно и от преди.
Определено се ядосах само като се сетих за ходенето ми до Плевен, защото така и не получих писмена диагноза, назначено лечение някакво, а положих усилия за това.
После като се порових из нета осъзнах, че моя случай е много рядък и е по-добре да не работя на принципа "опит-грешка", а вливанията няма да ми помогнат. Хайда стига съм писала в чужда тема :)
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)