0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

HPV 16, 31, 35, 39, 59
« -: Януари 08, 2009, 09:48:39 am »
След като на приятеля ми се появиха кондиломи, си направих цитонамазка и изследване за HPV.
Цитонамазката е ПАП 2, тоест без изменение от придишни изследвания и без външни видими проблеми.
Но HPV 16, 31, 35, 39, 59 се оказаха положителни.
Много съм притеснена, защото тези типове са от високорисковите.
Какво следва оттук нататък?
Моля, споделете?
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #1 -: Януари 08, 2009, 11:21:38 am »
Преди години и аз имах този проблем. Пих силни имуностимулатори, антибиотик и ходих при доктора по схема да ме маже със специален крем вътрешно. Това продължи не повече от месец. При пълни контролни излседвания преди 2 месеца и аз бях ПАП 2 а hpv вече няма  :wink: Така че спокойно! Важното е да си при добър лекар който да ти назначи добро лечение.
Упсех
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #2 -: Януари 08, 2009, 11:39:56 am »
Криска, благодаря,
Утре си взех час и ще отида да ми изпише лекарства (така ми каза днес по телефона).
След лечението може би ще трябва да се направи колпоскопия. Но, утре ще знам повече и ще споделя за тези, които се интересуват.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #3 -: Януари 08, 2009, 11:46:47 am »
Криска, благодаря,
Утре си взех час и ще отида да ми изпише лекарства (така ми каза днес по телефона).
След лечението може би ще трябва да се направи колпоскопия. Но, утре ще знам повече и ще споделя за тези, които се интересуват.

колпоскопията е задължителна! кажи утре какво ти е предписал. моето лично мнение е че задължително трябва да те мажат и вътрешно, а не само да приемаш лекартсва през устата!
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #4 -: Януари 12, 2009, 09:15:34 am »
Обещах да отговоря.

Моят гинеколог ми предложи два варианта: 1)двумесечно приемане на лекарства и след още два месеца отново тестове или 2) директно конизация за по-сигурно. Но дали чрез конизацията ще се премахне вируса, не разбрах.

Засега реших да опитам с лекарства: предписа ми полижинакс и фарматекс крем.
Обясни ми, че тъй като цитонамазката ми не показва притеснения (ПАП 2) няма нужда от колпоскопия.
Аз, обаче, мисля да се съветват и с друг гинеколог а може би онколог за да съм сигурна, че това е правилното решение.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    ulia

Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #5 -: Февруари 09, 2009, 18:21:13 pm »
Здравей Криста ,и аз имам същия проблем ,ще можеш ли да изпратиш при кой гинеколог ходиш ,защото е явно  добър специалист.Защото не съм сигурна ,че съм попаднала на такъв .Благодаря ти  предварително .
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #6 -: Февруари 09, 2009, 18:34:35 pm »
Здравейте и аз имам същия вирус  :( пия хапчета и си слагам полижинакс искам да попитам дали това се лекува или винаги си остава и дали може да се забременее след това. Защото ми е много притеснително  :(
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #7 -: Февруари 12, 2009, 09:19:41 am »
symphony* , искам да те попитам следното, така и не съм много на ясно с това ЧПВ. Отделно ли си направи изследване за ЧПВ или това ти го пишеше в цитонамазката? Моята раничка е от 6-7 години, правя си цито на всеки 6 месеца и винаги съм ПАП II, но никога не е пишело нещо за ЧПВ. Вчера питах моята гинеколожка и тя ми обясни, че щом няма съмнение за ЧПВ не се пише в цитото, но вече ако има съмнение за наличие на ЧПВ ще бъде описано. И каква е връзката м/у кандиломите на приятеля ти и твоето цито? Притеснявало те е дали и ти нямаш кандиломи или да са се появили при него от теб и тези резултати на цитото? Питам, защото и моят приятел има кандиломи, които периодично гори с едно лекарство. Трябва ли са се притеснявам от това?
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2009, 12:59:17 pm »
Pepsi, извинявай, че не съм ти видяла въпроса, но не съм влизала няколко дни.
Като се появиха кондиломите и бяха потвърдени от лекар се заровихме в интернет и така стигнах до изследванията при мен. Отидох на гинеколог и му казах, той от своя страна ми взе материал за цитонамазка (моята е била винаги ПАП 2) и материал за типизация на ЧПВ. Правят го в Писанец Пловдив за 60 лева. След две седмици ми излезе резултата. От самото цито не се виждат промени, за които да е виновен вирусът. Гинекологът каза 2 месеца да си слагам полижинакс и фарматекс, и след още 2 месеца да повторя изследванията.
Направих консултация с друг гинеколог, който ми препоръча да пия и имуностимулиращ препарат Кориолус за 4 месеца.
Направих колпоскопия при онколог, който констатира много малка раничка, която да третираме със солкожин. Но не мога да намеря солкожин, не го внасят от половин година. Явно ще трябва да търся заместител. Онколожката каза, че нямам притеснителни проблеми, а партньора е добре да пие също имуностимулатор.
Това е.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #9 -: Февруари 17, 2009, 19:10:55 pm »
Благодаря ти за отговора. Явно няма защо да се притеснявам, може да си направя скоро ДНК за HPV, видях че правят такова в лабораторията където си правих тест за хламидия, уреа и микоплазма(резултатите са отрицателни), за мое спокойствие. Никога не е излишно. Доколкото знам кандиломите при жените се виждат при влагалищен преглед. От 1-2 месеца не се пазим по никакъв начин с приятелят ми,заради бебеправене. Дали може да ми се появят сега и при мен, излязла му е 1 след вече проведено лечение?
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #10 -: Февруари 18, 2009, 12:12:08 pm »
Благодаря ти за отговора. Явно няма защо да се притеснявам, може да си направя скоро ДНК за HPV, видях че правят такова в лабораторията където си правих тест за хламидия, уреа и микоплазма(резултатите са отрицателни), за мое спокойствие. Никога не е излишно. Доколкото знам кандиломите при жените се виждат при влагалищен преглед. От 1-2 месеца не се пазим по никакъв начин с приятелят ми,заради бебеправене. Дали може да ми се появят сега и при мен, излязла му е 1 след вече проведено лечение?
малко безотговорно ми звучи, че не се пазите. Отложете бебеправенето. След като партньора ти е имал кондиломи, то значи той има вируса. Ако при теб не са излезнали (все още, а може и да не излезнат) не означава, че вече не носиш ЧПВ. Може имунната ти система да е по-здрава. Доколкото си спомням кондиломите се причиняват от тип 6 (нискорисков), но ако носиш и други типове? Затова, аз ти препоръчвам а и лекар надявам се ще постъпи по същия начин, да си направиш типизация на ЧПВ за високорискови типове, както направих аз. Ако имаш от тях, тогава трябва по-чести цитонамазки да се правят и да помогнеш на имунната си система да се справи, защото ефективно лечение не е познато. 
Дано слънчо огрее и моят дом ...
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #11 -: Февруари 18, 2009, 18:57:17 pm »
Точно лекар ми каза преди 1 седмица, че няма смисъл да се изследвам за HPV след като си правя цито на 6 месеца вече няколко години. Ако имало нещо цитото щяло да си покаже и от там да се предприемат други действия. Вече не знам  на какво да вярвам,сега и ще си го навия на пръста и др. месец ще си пусна изследвания. Ако обаче излязат отрицателни, как се процедира с тези кандиломи, явно и след лечение се появяват пак и аз по всяко време мога да се заразя.
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #12 -: Февруари 19, 2009, 09:24:24 am »
От лекар до лекар има разлика.
То и на моя мъж само му е видяла кондиломите и казала да ги маже с кондилин, и си го изпратила без да каже какво друго следва и за мен. На него му било неудобно да пита, щото била някаква припряна.
Моята логика е такава, щом той има кондиломи, то при мен също ще има нещо - я ЧПВ, я кондиломи. Отидох на гинеколог и казах директно, че искам проверка за вируса. И най-важното е да се прилага успоредно лечение и на двамата и междувременно да се пазите. Ние сме така вече към 6 месеца. В момента се интересуваме къде може да се изследва наличие на ЧПВ при мъжа.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #13 -: Февруари 19, 2009, 14:00:50 pm »
здравейте момичета, на последния ми преглед док видя някакъв израстък на лигавицата на влагалището /дори ми даде едно огледало да си го видя сама  :oops:/,  който приличал на кондилом, но можело да бъде и остатък от химена. :dontknow: 

Тъй като разбрах, че се предава по полов път и ако имам аз и мъжа ми също трябва да има,  го изследвах подробно с една лупа, но не установих да има каквито и да е образувания. Въпросът ми е има ли някакви симптоми, по които мога да разбера дали имам кондиломи, в какво се състои това изследване за типизация на ЧПВ и като цяло какво ще ме посъветвате да предприема..  :ask:
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 14:02:41 pm от g2l2 »
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #14 -: Февруари 19, 2009, 16:20:54 pm »
за мен тази тема е най-систематизираният български форумен източник на информация по всички въпроси свързани с ЧПВ вирусите, в частност и тези с кондиломи и прочие ...
*
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #15 -: Февруари 19, 2009, 18:02:24 pm »
благодаря mmary , но аз от 2-3 седмици изобщо не мога да вляза във форумите на бг мама.., мислех че имат проблем със сървъра, но явно не е така ..  :dontknow:
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #16 -: Февруари 19, 2009, 18:53:42 pm »
хм, когато си подновиш достъпа, виж темата ... трудно се синтезира

Иначе с три думи по конкретния ти постинг:
Симптомите на кондиломите са си самите кондиломи - виждат се и без лупа  yahoo_33.
Ако съществуват се премахват с лека манупилация.
При мъжете всъщност видимите последствия от ЧПВ инфекция са именно кондиломите.
В повечето случаи успоредно с това, изпитват и дискомфорт по време на полов акт.

При жените:
1. Започва се с цитонамазка и гледане на колпоскоп.
2. В зависимост от резултата (който пък зависи от компетентността на патоанатома/хистолога, който гледа пробата) лекарят преценява диагнозата и какво лечение да се предприеме, в случай че се налага.
3. ЧПВ тестовете са спорни в гилдията и не са задължителен стандарт.
Много време ще ми отнеме да се аргументирам дори и синтезирано защо - направо си е тема за отделен форум ...

Тук пак опираме до лекар. Добри тактики и стратегии за въздействие върху ЧПВ инфекции имат онкогинеколозите.
Масовите гинеколози не са специализирани в това ... вследствие което са способни да направят големи поразии.

Всъщност не разбрах, какво казва доктора, освен че ти е дал огледало да се погледнеш, което можеш да направиш сама в къщи и без него ...

може да съм несправедливо хаплива, но това с огледалото ме озадачи yahoo_33






« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 18:56:27 pm от mmary »
*
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #17 -: Февруари 19, 2009, 21:42:51 pm »
Благодаря за отговора, mmary!

Все пак не ми стана ясно ако мъжа ми няма кондиломи означава ли че и при мен това, което се видя не е кондилом.  :ask:

Цитонамазката ми е PAP 1 и по време на полов акт нямаме дискомфорт ..  :D

Д-ра каза, че това му прилича на остатък от химена, но можело да бъде и кондилом, затова като се прибера да изследвам мъжа ми с лупа ..  :oops:  и после ще решим какво да правим ..

А огледалото ми го даде, понеже ме знае че съм много мнителна и да не би да си помисля, че нещо му се е привидяло ..   :D

Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #18 -: Февруари 19, 2009, 22:05:06 pm »
Все пак не ми стана ясно ако мъжа ми няма кондиломи означава ли че и при мен това, което се видя не е кондилом.  :ask: ...
Цитонамазката ми е PAP 1 и по време на полов акт нямаме дискомфорт ..  :D

1. Принципно не е означава. Може мъжът да няма,  жената да има и обратно (а и не се предава само по полов път) ...
НО
2. При ПАП1 можеш спокойно и преспокойно са си живееш живота с или без кондиломи  :D Те по принцип са най-безобидното проявление на ЧПВ ... обикновено са от видовете 6 и 11 ...
По-опасните видове нямат външни симптоми, за съжаление, и затова се налагат другите съпътстващи изследвания ...

*
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #19 -: Февруари 21, 2009, 10:12:45 am »
Благодаря за отговора!

 Вчера бях на преглед, гинеколога каза че другият месец ще ме праща на кожен лекар, за да имаме и неговото мнение.