0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #20 -: Февруари 21, 2009, 18:18:32 pm »
Здравей mmery, мога ли да те попитам за по-опасните,които нямат външни белези какви изследвания се правят :?
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #21 -: Февруари 22, 2009, 11:45:34 am »
Прави се т.н. HPV типизация, която покрива само 12-те високорискови вида.
Но се препоръчва едва след съмнителни резултати от ПАП тест и колпоскопски преглед ... понякога и след биопсия.
виж тази тема

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #22 -: Февруари 22, 2009, 13:33:02 pm »
От тези гадости мен ме излекува д-р Хъртарски от Тина Киркова
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #23 -: Февруари 22, 2009, 23:56:53 pm »
Бих искала да ви попитам, ако цитонамзката ми е добре PAP II, докторът каза,че е добре трябва ли да поискам да ми направи и HPV тест, защото преди 3,4 години имах кондиломи, но ми ги изгориха и от тогава не съм видяла нова поява.
А доколкото виждам от изследванията,които ми правиха имам взет сикрет за директна микроскопия, посявка, изследване за Кандида и микоплазма и всичко ми е отрицателно.
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #24 -: Февруари 25, 2009, 16:11:17 pm »
От лекар до лекар има разлика.
То и на моя мъж само му е видяла кондиломите и казала да ги маже с кондилин, и си го изпратила без да каже какво друго следва и за мен. На него му било неудобно да пита, щото била някаква припряна.
Моята логика е такава, щом той има кондиломи, то при мен също ще има нещо - я ЧПВ, я кондиломи. Отидох на гинеколог и казах директно, че искам проверка за вируса. И най-важното е да се прилага успоредно лечение и на двамата и междувременно да се пазите. Ние сме така вече към 6 месеца. В момента се интересуваме къде може да се изследва наличие на ЧПВ при мъжа.
Аз нямам никакви симптоми, че нещо не е наред, нямам и кондиломи. Не ми стана ясно може ли причината за появата на кондиломи при партньора да не е ЧПВ, а нещо друго. И ако се изследвам и при мен резултатите са (-), какво следва...? И освен този кондилин, с какво друго се лекуват при мъжете?
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #25 -: Април 01, 2009, 22:53:35 pm »
Здравейте,
на 18.02 ми взеха цитонамазка от която се оказа, че съм II група и имам коки. Лекарката каза, че няма нищо притеснително. Назначиха ми на мен и на мъжа ми лечение и контролна цитонамазка след 1м.- съответно на 25.03- днес си взех резултата и съм УЖАСЕНА!!!-Коките са излекувани, но вече съм "трета -а" група и има "единични койлоцити", съответно отбелязано "ЧПВ" и "Нискостепенни". Възможно ли е да са се появили за един месец и как ще вдигна групата при положение, че се лекувах и нямам безразборен полов живот. От 5 месеца правим опити за бебе, но засега без резултат. Възможно ли е това да е причината? Лаборанта е дал препоръка за колпоскопия. Много съм притеснена :( При това положение трябва ли да спрем бебеправенето? Ох съжалявам ...много дълго стана, може би Ви отегчих. Благодаря за всички мнения!
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #26 -: Април 01, 2009, 22:57:43 pm »
Забравих да кажа,че нито аз нито мъжа ми имаме някакви оплаквания или симптоми. Нямам кондиломи, нито кръв или болка при цикъл. :(
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #27 -: Декември 22, 2009, 15:02:47 pm »
Преди години и аз имах този проблем. Пих силни имуностимулатори, антибиотик и ходих при доктора по схема да ме маже със специален крем вътрешно. Това продължи не повече от месец. При пълни контролни излседвания преди 2 месеца и аз бях ПАП 2 а hpv вече няма  :wink: Така че спокойно! Важното е да си при добър лекар който да ти назначи добро лечение.
Упсех


Здравейте, аз съм на 27 г, и все още не съм раждала.Ходя Редовно на гинеколог 2 пъти в годината.Скоро научих за ваксините против рак на матката.И попитах моя лекар дали е късно да си направя тази ваксина.Той каза че трябва да се изследвам, за вируса и ако го имам, няма смисъл да я правя.Резултатите от изследването на 18,31,33,35,39,45,52,56,58,59,66, бяха отрицателни, но 16 - е положителен.Когато се консултирах с лекаря , ми каза че не се лекува, може само да го наблюдаваме.И вече като носителка на този вирус, няма смисъл от инжекция
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #28 -: Декември 23, 2009, 13:22:57 pm »
Когато се консултирах с лекаря , ми каза че не се лекува, може само да го наблюдаваме.

Не е точно така... Мисля, че се лекува и колкото по-навреме, по-добре.
И аз имах HPV16 (при PAP II), направиха ми колпоскопия (+биопсия) за да се видят поразените зони, а след това електрокоагулация (обгаряне). След месец - контролна биопсия и цитонамазка, при които се видя, че вирусът е премахнат.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #29 -: Декември 23, 2009, 21:44:10 pm »
През април тази година 2009 след колпоскопия , при която моят лекар ми каза че имам съмнителни участъци си направдх и биопсия. А иначе цитонамазките ми са били Пап 2 , без никакъв проблем ,но в биопсията ми бяха открити койлоцити и така аз всъщност сеоказах носител на HPV вече от 8 месеца. Рабира се нито един от типовете
18,31,33,35,39,45,52,56,58,59,66,16при мен не беше положителен , и засегнатите зони бяха само туширани с Ваготил. 
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #30 -: Декември 23, 2009, 22:29:25 pm »
Преди време правих изследване HPV,всичките отрицателни,само 35-положителен.Дали е от високорисковите?Д-ра при който ходех тогава,не предприе кой знае какви мерки а и не ми обясни достатъчно :ask:.Правя цитонамазки на около 6 мес. и за сега държа ПАП-2.


Има три неща, които възрастните могат да научат от децата:
~ да бъдат радостни без повод;
~ винаги да са заети с нещо;
~ да се стремят с всички сили към това, което желаят;
(Паулу Коелю)

‎"Случва се нещото, в което наистина вярвате.
А вярата е нещото, което го кара да се случи."
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #31 -: Декември 29, 2009, 11:35:57 am »
mimijorka, по-назад в тази тема, mmary е дала този линк към bg-mamma:
http://archives.zavinagi.com/archive/index.php?topic=371778
в него има отговори на почти всички въпроси за HPV. Темата е доста обемна, но ти препоръчвам да погледнеш поне началото.
Има още и тук:
http://www.hpv-bg.com
http://chick-chat.org/index.php?topic=205.0 (разказано по-накратко)

Иначе, по конкретния ти въпрос... 35 се води от високорисковите, но това не трябва да те притеснява. През живота си прикачваме различни HPV-та и в повечето случаи организмът се самолекува от тях. Лошото е, че има и такива случаи, когато не се самоизлекува и затова не трябва да се разчита само на природата, а да се вземат мерки. Мерките са няколко вида, в горните теми са описани подробно. :wink:

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #32 -: Декември 29, 2009, 13:03:36 pm »
plumeria, :bighug: :thankyousign:!


Има три неща, които възрастните могат да научат от децата:
~ да бъдат радостни без повод;
~ винаги да са заети с нещо;
~ да се стремят с всички сили към това, което желаят;
(Паулу Коелю)

‎"Случва се нещото, в което наистина вярвате.
А вярата е нещото, което го кара да се случи."
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #33 -: Март 30, 2010, 16:46:45 pm »
zdr,imam sledniq vupros:ginekolojkata mi kaza che imam malka ranichka i me posuvetva osven citonamazka da si napravq i HPV test. imam citonamazka ot minalata  godina i PAP e 1va grupa. Ako i sega tova pokaje citonamazkata trqbva li da si pravq i tozi test?
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #34 -: Март 31, 2010, 14:20:50 pm »
Здравейте и от мен,аз съм със същия проблем,на приятеля ми му се появиха кондиломи,аз нямах оплаквания,но си направих изследванията и имам 18,31 и 58 положителни,без никакви изменения,правих и колпоскопия.Така сме вече година,пием Изопринозин,това е единстеения имуномодулатор,които ни дадоха,цитонамазката ми е пап2,а вируса си стои.На приятеля ми му ги гориха,но през 1,2 месеца пак си излизат,маха ги с кондилин.Много съм притеснена,от 3 месеца спряхме и половите контакти,защото лекаря ми каза,че може да се предава вируса и с презарватив.Отчаяна съм,бихте ли ме насочили към някои специалист,защото явно аз не се лекувам при точния човек.
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #35 -: Март 31, 2010, 17:57:49 pm »
Роси, напиши от кой град си, за да могат момичетата, да ти препоръчат специалист.

Може също да погледнеш в раздела Справочник > Адреси на клиники, лаборатории, лекари
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&board=2.0
 или да потърсиш с търсачката.

Наистина е добре да се консултираш с друг лекар.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #36 -: Март 31, 2010, 23:23:57 pm »
Благодаря за отговора:) От София съм,ще съм много благодарна ,ако някой ми препоръча добър гинеколог.
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #37 -: Април 01, 2010, 13:36:13 pm »
Моите изследвания и лечението ги проведох в клиниката по стерилитет, просто така се случи, но всичко беше направено о.к. и смятам, че е било късмет.

Ако искаш, ти също можеш да се обърнеш към лекар от такава клиника. Не е нужно да правиш инвитро, за отидеш при тях (много хора се заблуждават с това), а получаваш професионална помощ, на нормални цени.
Само не знам как стоят нещата със здравната каса?! Ако касата ти покрива разходите, тогава клиниката не е вариант, защото повечето не работят с касата.

Аз мога да ти кажа само толкова. Дано другите момичета да препоръчат специалист в София.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #38 -: Април 02, 2010, 02:33:58 am »
Преди години и аз имах този проблем. Пих силни имуностимулатори, антибиотик и ходих при доктора по схема да ме маже със специален крем вътрешно. Това продължи не повече от месец. При пълни контролни излседвания преди 2 месеца и аз бях ПАП 2 а hpv вече няма  :wink: Така че спокойно! Важното е да си при добър лекар който да ти назначи добро лечение.
Упсех
Kriska, ti pishesh che si imala problem predi godini, a izsledvania za koito pishesh sa ti pravili samo sega predi 2 meseca, tui li? Znachi sled kolko vreme hpv se premahna? I kakvi stimulatori si pila, kazi ako mozhesh? i kakiv krem?
Ochakvam otgovora s netirpenie
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #39 -: Април 02, 2010, 11:51:20 am »
Аз също съм пациент на клиника по стерилитет ,но редовно се преглеждам при онкогенеколог,който всъщност преди години ми откри ЧПВ и ми го излекува ,чрез горене.Не съм пила или слагала нищо друго.Той ми назначи ДНК изследването за високорисковите 1г.след изгарянето и бяха отрицателни.Преди ДНК изследването си правех цитонамазка на 3-4 месеца,след отр.резултат вече на 6м.