0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #40 -: Април 02, 2010, 11:57:08 am »
Преди години и аз имах този проблем. Пих силни имуностимулатори, антибиотик и ходих при доктора по схема да ме маже със специален крем вътрешно. Това продължи не повече от месец. При пълни контролни излседвания преди 2 месеца и аз бях ПАП 2 а hpv вече няма  :wink: Така че спокойно! Важното е да си при добър лекар който да ти назначи добро лечение.
Упсех
Kriska, ti pishesh che si imala problem predi godini, a izsledvania za koito pishesh sa ti pravili samo sega predi 2 meseca, tui li? Znachi sled kolko vreme hpv se premahna? I kakvi stimulatori si pila, kazi ako mozhesh? i kakiv krem?
Ochakvam otgovora s netirpenie

Първо ще те помоля да пишеш на кирилица!
Относно въпроса, както съм писала горе ЧПВ се махна до 2 месеца след като започнахме лечението.
Имуностимулатора беше изопронозин, а крема гръцки но за съжаление не му знам името!
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #41 -: Април 03, 2010, 01:08:22 am »
Криска, благодаря ви за отговора. А помните ли по коя схема сте го вземали? Нямаше ли странични ефекти.? Колко време мина откакто нямате вирус. И колко години преди беше това. Даже и името на доктор бих попитала, да го питам за крем, заштото засега сме в чужбина, и тука никак не го лекуват, просто предлагат или да правиш колпоскопия или миничко да изчакаш. Имам пап 2.
Очаквам вашия отговор с нетерпение.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #42 -: Април 05, 2010, 11:17:44 am »
Криска, благодаря ви за отговора. А помните ли по коя схема сте го вземали? Нямаше ли странични ефекти.? Колко време мина откакто нямате вирус. И колко години преди беше това. Даже и името на доктор бих попитала, да го питам за крем, заштото засега сме в чужбина, и тука никак не го лекуват, просто предлагат или да правиш колпоскопия или миничко да изчакаш. Имам пап 2.
Очаквам вашия отговор с нетерпение.


Това беше преди 4 години и вече нямам никакви спомени за схеми и лекарства! Лекарят който ме излекува е от Тина Киркова и се казва Хъртарски.
При последната цитонамазка и аз бях ПАП2 (преди 2 месеца).
Упсех!
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #43 -: Април 05, 2010, 13:33:31 pm »
islavtcheva,при теб открит ли е ЧПВ ,защото цитонамазката ти е добре щом е ПАП2?
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #44 -: Април 06, 2010, 11:42:14 am »

тука никак не го лекуват, просто предлагат или да правиш колпоскопия или миничко да изчакаш.

Колпоскопският преглед е част от лечението (и то от правилното лечение!). При него най-добре се виждат поразените от ЧПВ участъци и се уточнява какво и как да се лекува. При колпоскопията могат да вземат и материал за биопсия. Комбинацията от двете дава най-пълен резултат.

islavtcheva,при теб открит ли е ЧПВ ,защото цитонамазката ти е добре щом е ПАП2?

Случава се ЧПВ да се открие дори при ПАП1.
Цитонамацката се прави като по-евтино и по-лесно изследване. Тя говори по-скоро за последствия от вируса, не директно за налиичето му. Т.е. може да си носител на ЧПВ, но той да не е нанесъл никакви поражения и да си с нисък ПАП. От друга страна, високите групи показват, че има поражения, следователно има ЧПВ и е задължително да се премине към другите изследвания и към лечение.

При ПАП2, някои лекари казват, че може да се изчака, други, че трябва да се лекува, но не е спешно... Обаче това е вярно само за жени, които не планират бременност! Ако се борите по един или друг начин да забременеете, премахнете първо вируса. По време на бременност не може да се лекува, а за 9 месеца може да ви направи много поразии.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #45 -: Май 13, 2010, 12:40:23 pm »
Здравейте!
Преди години откриха на мен и приятеля ми външни кондиломи, които гориха с някакво мазило.Това означава, че имаме ЧПВ.Тогава не ни обясняха има ли други лечение.От тогава на него не са му изляизали нови, но на мен периодично ми излизат , ходих при друг лекар, който ми ги гори с нещо друго. След време отидох при друг и той каза, че това не са кондиломи  8O . Все още се появявят и си изчезват сами. Преди известно време отидох на друг лекар.Той ми откри микоплазма и каза, че имам раничка.Микоплазмата я лекувах и чакам контролните резултати.А за раничката още преди 8 години са ми казвали, че я  имам, но не трябвало да се гори.Сигурно са посетила десетина различни гинеколози, а адинствено последният лекар изявява желание да я премахне.Взе ми цитонамаска и сега чакам резултатите. Също ми каза, че е добре да направим тесат за ЧПВ, но аз не се осетих да и кажа, че имам.Правя цитонамазка на 6 месеца- винаги е била 1 гр.Възможно ли е Чпв да е овеличил раничката, тъй като лекарката каза, че не е малка. Вече не знам на кой да вярвам и какво да правя.Да я горя ли, да потърся ли мнение на още гениколози? Лошото е, че всеки ми казва различни неща, а на кого да вярвам  :?
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #46 -: Май 13, 2010, 20:22:36 pm »
Здравейте,искам да споделя това което се случи с мен.Редовно ходя на прегледи и си правя изследвания тъй като бившата приятелка на приятеля ми носела някои от високорисковите ХПВ и имала ПАП-4,мисля че той със сигурност е носител тъй няма специални изследвания при мъже а и много често при тях вируса не се реплицира.Тъй като вируса се предава по полов път(дори и да използваш презерватив)миналата година си правих Днк-анализ за високорисковите типове и за учудване на лекарите всички излязоха отрицателни.Миналата седмица обаче една гинеколожка ми каза че имам ерозио на шийката на матката и аз веднага си писнах още едно изследване и ХПВ-33 положителен,резултатите от цитонамазката не са излезли и аз съм много притеснена,дали да не си купя имуномодулатори още сега или за изчакам резултатите?
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #47 -: Май 15, 2010, 17:51:54 pm »
Също ми каза, че е добре да направим тесат за ЧПВ, но аз не се осетих да и кажа, че имам.
Какво имаш предвид, че имаш - ДНК анализ ли? Кога е правен и какъв е резултата?
Говори с някой лекар, който може да ти направи колпоскопия и биопсия. Да се огледа подробно раничката (размер, разположение) с колпоскоп, т.е. с увеличение, защото с "просто око" не се вижда почти нищо. А биопсията дава по-точен отговор за вида на пораженията. Изследването е неприятно, но не е болезнено. Струва известна сума, но когато се касае за здравето...
А за това, което не сте сигурни дали е кондиломи, може би трябва да се консултираш и с лекар от друга специалност, не гинеколог, а имунолог или специалист по кожни болести.

_______

bella_dona, не се притеснявай, няколко дни не са от значение. Много е вероятно лекарят ти да ти предпише имуномодулатор, но мисля, че не е проблем да изчакакаш до консултацията с него. Той (тя) ще прецени какво е необходимо.
Знам, че е тревожно, като ти кажат, че имаш HPV, но се лекува, не се притеснявай излишно. Успех!

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #48 -: Май 17, 2010, 20:20:51 pm »
Преди около  2 години, когато венеролого-гинеколог откри кондиломите, ми прави някакво днк излседване, но не съм сигурна, че е било за ЧПВ, защото тогава се бориехме и с трихомони-около 6-8 месеца.Вече толкова ми е писнало от тея болести, че няма накъде, да не говорим,че от 3 години съм само с един партнор и му имам огромно доверие.Мерси за съветите.Утре съм на поредния преглед при друг гинеколог, който бил много добър, пък то ще си покаже........:)
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #49 -: Май 18, 2010, 15:23:56 pm »
Здравейте отново,
днес лекаря ми каза, че наистина имам измение на устната на шийката на матката, но няма да я горим, а ще я третираме с йод, т.е изписа ми бетадин.След като приключа с бетадина ще ходя отново и ми препоръча да си направя ЧПВ теста. Споре вас това добро решение ли е?
*
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #50 -: Май 18, 2010, 15:58:25 pm »
pipi_papi  третирането с йод е решение наистина но първо ми се струва че е добре да си направиш биопсия на изменения участък и след това да се премине към третиране. Миналата година пък на мен именно от бипосия ми казаха че съм носител на ХПВ - имах изменени участъци на шийката на матката , имам и раничка , която след взимането на биопсия ми третираха с ваготил.След 2 дена ще са ми готови резлутатите от цитонамазката ,но въпреки третирането май пак си имам раничка...
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #51 -: Май 18, 2010, 18:51:08 pm »
papi, и аз съм "за" биопсията (с риск да се потретя...). Лекарите имат различни мнения за методите на лечение, но при всички сучаи е добре да се види тъканта преди това.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #52 -: Ноември 04, 2010, 16:48:34 pm »
Здравейте,
Малко да потбутна темата. При изследване за ЧПВ имам + резултат за тип 18,39 и 45. Гинеколожката ми препоръча два пъти в седмицата мазане в канала с "верука хермал". От цитонамазката още нямам резултат в понеделник ще е готов. Аз доста четох, но все още не съм сигурна за себе си дали трябва да се запомне това лечение. Дали трябва някакви други изследвания първо да направя. Иначе нямам никакви признаци. Но доколкото разбрах това са от най-високо рисковите типове. Някай дали може ли да помогне с мнение по въпроса.
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #53 -: Ноември 05, 2010, 18:12:45 pm »
hopche, каквото и да имаш предвид под "признаци", бъди щастлива, че ги нямаш и не сядай да чакаш да се появят!! :(

По принцип, може да си носител на ЧПВ без той да е нанесъл поражения. Но щом лекарката ти е назначила лечение, се предполага, че е видяла поразени участъци по шийката на матката. Можеш да говориш с нея и да я попиташ за това. В ранните фази има малки и плитки зони, засегнати от вируса и с "изгаряне" с намазки (в твоя случай) или електрокоагулация, тези участъци се лекуват успешно.
Нали точно това е идеята на превантивните изиследвания? Да се лекува вируса в ранна фаза, преди да са се появили (пази Боже!) видими признаци.

Няма смисъл да чакаш цитонамазката. Дори да е ПАП1, това не значи, че нямаш нужда от лечение (някъде по-рано в темата също бях писала за това...). Довери се на преценката на лекарката ти или ако не си сигурна в нея, се консултирай с друг лекар, но не отлагай лечението на своя глава! След него вирусът ще изчезна и ще си спокойна, че всичко е о.к. :)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #54 -: Ноември 06, 2017, 21:30:32 pm »
Здравейте,

Беше ми назначено сходно лечение на HPV 16 при PAP 2 посредством намазване и имуностимуланти. Лекарят е д-р Янакиева, гр. София. Някой може ли да сподели впечатления от нея?

Благодаря!
*
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #55 -: Ноември 06, 2017, 21:49:13 pm »
Консултирай се с онко-гинеколог. Пап 2 е нормален резултат, а в ного от случайте наистина се изписват имуностимуланти - засилване на имунната система, за да преодолееш вируса, организма сам.
*
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #56 -: Ноември 09, 2017, 09:29:33 am »
Здравейте, не бях горд носител на HPV, но съм горд излекувал се. Това е до всички момияета, които не намират изход. Преди 4 години се самодиагностицирах с HPV (щом се е стигнало до самодиагностициране, представете си колко явни поражения имах). За 1 месец ще се изразя грозно, но "цъфнах". При мен проблема не бяха кондиломи, както при доста хора, а странни образования в дебелото черво. Започна едно горене, мазане. Пак горене на лигавицата. Гинеколога каза: "Няма какво да се направи, чакаме". Намирах се в така нареченото "предраково" състояние. При мен пораженията бяха по лигавицата на дебелото черво. Ужасна работа, която ти пречи и  на работа, и на нормален живот. Тогава смятах, че това е нещо срамно. Сега споделм, с когото мога, защото се оказа, че доста хора около мен живеят срамно с това. Та така медицината каза: "Чакаме". Тоест чакаме да се оправя или да стигна до раково състояние. Тогава бях на 22г. Започна отчаяние и сълзи.Сигурно ви е познато.
Единствения източник на информация: интернет разбира се. Оказа се, че много хора лекуваха тази гадост с хомеопатия. Така реших и аз. Питах една пишман хомеопатка, която по телефона ми изреди цялата серия шуслерови соли. За щастие попаднах на коментар, че в Пловдив има добра лекарка д-р Юрукова. По онова време записването при нея не беше мисия невъзможна като сега. Записах се. Лекарите казаха: "Няма какво да направим. Чакаме". Тя каза: "До 3 месеца ще я излекуваме". Цялата тази работа с билките ми се струваше шарлатанство, ама иначе беше "Чакаме". Реших да й повярвам, защото тя си вярваше. 1 месец по-късно, нямах и помен от моите красоти. Кожата се възстанови. На 3ия месец, изследване и нямаше HPV. Оттогава съм върл защитник на хомеопатията от правилния хомеопат. Същата лекарка ми мори в по-късен етап хламидии, инфекции в тръби и др. неприятности. П*С* по онова време на своя глава също пиех Coriolus versicolor.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #57 -: Ноември 09, 2017, 18:26:35 pm »
Здравей Тери.Аз съм носител на HPV 16 и 18,с конизация на шийката на матката,резултатите от биопсията ми бяха CIN 1- 2.Също като много хора търсех алтернативна медицина,запознах се с една д-рка,която практикуваше такава(Скенаротерапия,иглотерапия и тн.).Никога няма да забравя думите и когато и обяснявах как от друг тип алтернативна медицина ми обещатавт че до 3м няма да има и следа от вируса"Моето момиче,младо си,виждам че си и попрочека по темата,та ако за 500лв може да се излекува вируса,то тогава по света едва ли ще има жени болни от рак на шийката на матката.Единсвеното нещо,което можеш да направиш е да си държиш имунната система вдигната,за да няма поражения".
Това което обясняваш,че няма следа от вируса ми се вижда невъзможно.До колкото съм в час все още няма лечение.Да,може да не е активен и да няма поражения в момента(както и при мен от 2г),но това не означава,че не си носител и че след 10-15г.няма да се активира.Което не ти пожелавам,както и на себе си.
*
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #58 -: Ноември 09, 2017, 19:11:30 pm »
Ти си умираш с такъв вирус, лечение няма, той заспива в организма ти при определени условия. Аз съм с лазерна десткруция и ЧПВ 16.
*
Re: HPV 16, 31, 35, 39, 59
« Отговор #59 -: Ноември 09, 2017, 21:03:32 pm »
Не споря. Правихме тест за HPV и беше чист. Дали при неактивна вече инфекция, не го хвана теста. Не мога каже какъв беше теста, взе го гинеколога и беше скъп. Грешка, че не запомних, но 22 годишна, шашната и така. Може би са били и грешни резултати. Наистина не споря за това. Според хомеопатката тя даваше някакъв разтвор, в който уж имаше малки количества активен вирус, за да държи имунната ми система събудена всеки ден и тялото да се пребори с него. Каза, че действа както имунизациите. И сега пия един разтвор с друг вирус. Знам, че звучи много налудничево. И аз така го приех, но бях отчаяна. Може би голям плюс е имал и имуностимуланта (гъба), който споменах. Помня, че тогава бях намерила статистики в чужди сайтове, че тази гъба е точно срещу вируса и на колко много хора напълно го е махнал.
Не знам грешен ли е бил отрицателния ми резултат, но знам колко зле бях. И просто написах моята история (надявам се да е приключила), защото благодарение на подобен форум, аз се насочих към метода, който ми помогна. Надявам се, че с нещо съм била полезна :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света