0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #40 -: Януари 11, 2009, 14:02:14 pm »
При мен няма доказан с изследвания ИЯР, но лошо отговарям на стим. В най добрия случай - при силна стим по дълъг протокол имах 2 яйцекл. При този опит имах бременност, но с неблагоприятен край поради проблеми с кръвосъсирването. При дълъг протокол с по лека стим и уринарни препарати - 1 яйцекл, при къс протокол - 1. сега докото почивам док предлага ЕЦ. Ще опитаме и това. На 16 съм на първи преглед да видим има ли фоликул.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #41 -: Януари 11, 2009, 15:52:56 pm »
Успех, Теди! Аз си чакам цикъла все още и тогава ще реша какво да правя. Мен, обаче д-р Владимиров ме вика първо около 23-24 ден на цикъла(моят е 28 дни) и после - в първите дни. Миналата година правих опит през февруари-март и ми се струва, че този период за мен не е благоприятен, така че може да изчакам до пролетта.

Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #42 -: Януари 23, 2009, 23:35:35 pm »
Здравейте момичета!

Пробвах два пъти ин витро на ЕЦ. И двата пъти хормоните ми бяха отлични, но при пункцията фоликула се оказваше празен.

Нормално ли е това???

Преди това съм имала 3 иксита, с приблизително по 12 фоликула на опит, от които имаше около 5-6 яйцеклетки.

Ще бъда благодарна, ако някое момиче ми отговори!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #43 -: Януари 24, 2009, 09:26:21 am »
Здравей, evita-s! Вероятно при теб става въпрос за лошо качество на яйцеклетките. Има такава тема, задай си въпроса там и ще могат повече момичета да ти отговорят. В такъв случай при теб опити на ЕЦ не са най-подходящи, все пак със стимулация правиш повече яйцеклетки и докторите имат избор. Желая ти успех!

Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #44 -: Януари 24, 2009, 13:30:39 pm »
Този месец съм на ЕЦ за първи път. Притеснява ме ЛХ. На 8 ден имах 3 фоликула в ляво/десния го няма/ като 2х10мм .
На 11 ден 1 фол. 10мм, 1фол. 11мм и хормони
ЛХ4,43 при реф. стойности фол. фаза 1-18, овул. фаза 24-115
Е2 83, Прогестерон0.22реф. с-ти фол. фаза 0.27-2.61, овул. фаза-5.27-38.63
На 14 ден 1 фол. 15мм, хормони ЛХ-4.42, Е2-200, Прог. 0.21
На 15 ден 1 фол. 17 мм, Е2 280, другите не успях да ги видя. Този ден слагаме прегнил и на 17 ден пункция. Да видим ще излезе ли качествена яйцеклетка.

Притеснява ме ЛХ, че си стои все на една стойност и прог., че не се повишава.
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #45 -: Януари 24, 2009, 17:47:17 pm »
А слага ли Cetrotide или Orgalutran?
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #46 -: Януари 25, 2009, 09:34:00 am »
Теди, мила, дано това е успешния опит за теб! Но би ли споделила изцяло на ЕЦ ли ти беше опита? Биха ли ти някакви инжекции за стимулация и ако - да, то на кой ден?

Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #47 -: Януари 25, 2009, 12:17:37 pm »
Теди, :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:!!!!!!!!!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #48 -: Януари 26, 2009, 11:14:16 am »
При мен нещата се развиха така:миналата година беше първият ми преглед в такава клиника.Аз съм с ИЯР и това което първо ми казаха да направя е да махна тръбите,защото правеха хидросалпингс
(сакове изпълнени с течност,която е токсична и може да убие ембриона ,ако мога така да се изразя).Веднага след лапароскопията започнахме стимулация и резултата беше 3 фоликула,които обаче се бяха пукнали преди пункцията.Следващия месец опитахме на ЕЦ без никаква стимулация.Резултата е че стигнах до трансфер,но не и до имплантиране.Последва още е дин опит на ЕЦ пак без стимулация, пак трансфер и отново нищо.Декември месец на прегледа док. ми каза че това явно е заради качеството на яйцеклетките.Вмомента съм на фемостон и Л-аргинин и чакам февруари за нов опит.Така ми се иска да е последния(с хубав карай).Междудругото жени като мен могат ли да кандидатстват за тия безплатни опити?Досега всичко съм си плащала и почти съм на ръба.Питам защото лекарите ме ориентират все към донорска програма,а за нея знам че не се поема.Благодаря предварително ако някой ми отговори.Желая на всички много здраве и много късмет тази година.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #49 -: Януари 26, 2009, 12:10:28 pm »
ПВмомента съм на фемостон и Л-аргинин и чакам февруари за нов опит.
Аз съм като теб - чакаме добра яйцеклетка, пожелавам ти този опит да е последния
Вмомента съм на фемостон и Л-аргинин и чакам февруари за нов опит.Така ми се иска да е последния(с хубав карай).Междудругото жени като мен могат ли да кандидатстват за тия безплатни опити?Досега всичко съм си плащала и почти съм на ръба.Питам защото лекарите ме ориентират все към донорска програма,а за нея знам че не се поема.
Още нищо не се знае- тепърва ще се определят критериите, може да включат нещо и за донорска
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #50 -: Януари 29, 2009, 16:24:03 pm »
Цитат
А слага ли Cetrotide или Orgalutran?

Не.

Цитат
Но би ли споделила изцяло на ЕЦ ли ти беше опита? Биха ли ти някакви инжекции за стимулация и ако - да, то на кой ден?

Изцяло на естествен цикъл. Без никаква стимулация или подтискане. Само Прегнил 5000 преди пункцията. Една яйцеклетка извадиха. Въпреки доброто Е2 ембиолозите казаха, че била нещо незряла. Та са я слагали в някаква среда и я ИКСИраха на следващия ден. Трасфера беше на 3 ден/като броя и деня на ИКСИто/. Емлиоложката каза, че по време на хетчинга ембриона е бил разделен на 6, на самия трансфер вече беше се разделил на 7. Казаха, че е добър и няма фрагментации. Сега чакам деня на теста.

Цитат
Теди,   !!!!!!!!!
Адаш, Благодаря!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #51 -: Януари 29, 2009, 16:37:03 pm »
Мацки, какви хапове ви изписват след трансфера при ЕЦ?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #52 -: Януари 29, 2009, 16:38:43 pm »
Уайти, принципно програмата е същата като при стимулирания  :lol:
Теди, на теб пожелавам това да е твоят успешен опит  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #53 -: Януари 29, 2009, 16:49:16 pm »
Поддържащата терапия след трансфер при ЕЦ е същата както и при стимулиран опит - Утрогестан, Естрофем, Фолиева киселина, Но шпа, Аспирин/Фраксипарин. От момента на пункцията всичко си е същото.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #54 -: Януари 29, 2009, 16:51:01 pm »
Пфууу, надявах се на по-съкратена програма. Явно ще почакам, докато бозайникът спре да суче. :?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #55 -: Януари 29, 2009, 19:03:09 pm »
На колко трябва да е разделен ембриона преди трансфер? Първия път беше на четири,автория на пет.Това добре ли е или не?
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #56 -: Януари 29, 2009, 19:13:21 pm »
doniss - на кой ден?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #57 -: Януари 29, 2009, 19:36:42 pm »
ами на трети
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #58 -: Януари 29, 2009, 19:54:51 pm »
ами на трети


на трети ден ембриона трябва да е рзделен на осем
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #59 -: Януари 29, 2009, 20:10:54 pm »
Благодаря ти ocean. Явно при мен има проблем.Ще трябва да попитам док. другия месец.