0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #80 -: Април 03, 2009, 21:13:45 pm »
Здравей Боби! Твоя отговор съвпада с моите предположения относно присъствието им в организма. Обяснението беше, че преди да се премахнат тези неща не може да се направи ЦС, защото контрастното вещество ще разпространи всичко нагоре по тръбите. И инфекцията съответно ще се качи нагоре. По тази причина буксувам на едно място и се боря с коките и кандидата, но засега резултата е 1:0 за тях. :?
Именно това казвам - никой не дава смислено обяснение. Инфекцията е във влагалището, а те нямат работа там с контрастното вещество. То се вкрава в матката през стерилен катетър, който не би трябвало да докосва влагалището и самият контраст е стерилен. Какъв допир смятат да имат те с влагалището, че чак да разнесат от там. Ми то във влагалището ВИНАГИ има много бактерии.  Те би трябвало да изчистят шийката на матката и тогава да вкарват.

Боби


  
*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #81 -: Април 03, 2009, 22:31:07 pm »
Напълно съм съгласна с теб, НО лекарите не мислят така и по тази причина се наложи да си отменя датата и часа за ЦС и да продължа ново лечение с нови лекарства, а резултата ще е пак същия-нулев. И се питам докога ще продължи всичко това - пиеш хапчета, но ефект няма и няма. Другата седмица ще ходя при док. и ще му задам този въпрос, да видим какво ще отговори. :ask:
Четох за диета при кандида, смяташ ли, че би имала полза: включва ограничаване на храни, съдържащи захари, фруктози, лактози? :balk_113:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #82 -: Април 03, 2009, 22:49:22 pm »
Напълно съм съгласна с теб, НО лекарите не мислят така и по тази причина се наложи да си отменя датата и часа за ЦС и да продължа ново лечение с нови лекарства, а резултата ще е пак същия-нулев. И се питам докога ще продължи всичко това - пиеш хапчета, но ефект няма и няма. Другата седмица ще ходя при док. и ще му задам този въпрос, да видим какво ще отговори. :ask:
На мен ми е правена тази процедура ( така и не знам защо и викат цветна снимка като е хистеросалфингография) без да ми се прави микробиология. Намери си дрг лекар или на този му го задай точно този въпрос какво ще разнася, като няма работа във влагалището.

Цитат
Четох за диета при кандида, смяташ ли, че би имала полза: включва ограничаване на храни, съдържащи захари, фруктози, лактози? :balk_113:

Не

« Последна редакция: Април 03, 2009, 22:52:54 pm от Bobbie »


  
*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #83 -: Април 03, 2009, 23:45:54 pm »
И аз се чудя защо, но отмениха всичко, защото били открити стрептококи и кандида и докато не съм се излекувала от тях не можело да се прави ЦС. А за диетата - в един сайт четох за нея. Обяснението беше, че кандидата се подхранвала от захари и т. н. и по тази причина трябвало да се ограничи приема на храни от този вид.
А за ЦС се притеснявам, защото вероятно ще е сред необходимите изследвания, които се дават в съответната клиника за АРТ и от там във фонда.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #84 -: Април 04, 2009, 00:06:45 am »
А за диетата - в един сайт четох за нея. Обяснението беше, че кандидата се подхранвала от захари и т. н. и по тази причина трябвало да се ограничи приема на храни от този вид.
А за ЦС се притеснявам, защото вероятно ще е сред необходимите изследвания, които се дават в съответната клиника за АРТ и от там във фонда.
Забрави я тази диета (освен ако не се опитваш да отслабнеш, де). Аз мога да ти покажа, че има сайтове, които препоръчват абсолютно същата диета за рак  ( по точно съшите причини), така че зарежи ги тези глупости. Захарта от стомаха ти не отива директно във влагалището да ти храни кандидата. Ако ще я уморяваш от глад мога да ти кажа, че тя ще издържи на твоето гладуване по-дълго от теб.

Б.


  
*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #85 -: Април 04, 2009, 00:58:47 am »
Ясно, че е трудно лекуването, но не трябва ли и двамата съпрузи да се подложат на лечението? За да има по-голям шанс за преодоляване на тези бактерии или там каквото са?
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #86 -: Април 04, 2009, 01:07:56 am »
Ясно, че е трудно лекуването, но не трябва ли и двамата съпрузи да се подложат на лечението? За да има по-голям шанс за преодоляване на тези бактерии или там каквото са?
anelia_pz, твърдиш че си чела цялата тема, но явно не си ! На няколко места е писано, че трябва да се лекуват и двамата партньора, но за да си по-сигурна, че и двамата ги имате - нека и той се изследва !!!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #87 -: Април 04, 2009, 02:47:47 am »
garga, не твърдя, че съм изчела всичко тук до най-малката подробност.
 А е напълно логично да се лекуват и двамата партньори, дори единия да няма открити бактерии и т. н.
Лекарите досега не са казали, че и двамата трябва да се лекуваме, въпреки логиката, и затова исках да се уверя, че не бъркам.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #88 -: Април 04, 2009, 07:24:56 am »
Ясно, че е трудно лекуването, но не трябва ли и двамата съпрузи да се подложат на лечението? За да има по-голям шанс за преодоляване на тези бактерии или там каквото са?
anelia_pz, твърдиш че си чела цялата тема, но явно не си ! На няколко места е писано, че трябва да се лекуват и двамата партньора, но за да си по-сигурна, че и двамата ги имате - нека и той се изследва !!!
Не съм съгласна с това.  Специално за кандидата, за себе си мога да кажа, че не никога не бих казала, че при кандида винаги и двамата трябва да се лекуват. Това е по простата причина, че се лекува този, който има инфекцията и е напълно възможно мъжът да няма проблем. Лекува се, когато има.
Между другото за кандида изследванията показват, че няма, няма никакво значение дали мъжът се лекува или не. За тези, които знаят английски ето две такива изследвания:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11360070
http://www3.interscience.wiley.com/journal/119502453/abstract?CRETRY=1&SRETRY=0


Боби


  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #89 -: Април 04, 2009, 07:54:01 am »
garga, не твърдя, че съм изчела всичко тук до най-малката подробност.
 А е напълно логично да се лекуват и двамата партньори, дори единия да няма открити бактерии и т. н.
Лекарите досега не са казали, че и двамата трябва да се лекуваме, въпреки логиката, и затова исках да се уверя, че не бъркам.
Не, не е логично. Ако става дума за объркан баланс при единият, това не значи, че и при другият баланса е объркан. Затова не е необходимо винаги и двамата да се лекуват.

Аз лично се скъсах да го оябснявам това и имам чувството,че или нещо  не обяснявам като хората, или хората не четат. Проблема е, че хората гледат на тези бактерии като на някаква зараза, която са хванали от някъде, но често това не е така. Това са бактерии ( или гъбички в случая с кандидата), които си ги носиш нормално в теб т.е. това че при теб по някаква причина са станали повече и са взели превес, който изисква лечение, не означава, че и при него е така. За ентерококите не съм толкова запозната дали винаги ги има при мъжа, но за кандидата съм убедена, че не е така. Кандидиозите са често срещани при жените, но сравнително рядко при мъжете. Ние жените често имаме инфекции с кандида, които се лекуват за 2-3 дена и мъжете ни няма нужда да се лекуват. Едно време лекуваха и мъжете ( помня, че приятеля ми го лекуваха, когато аз имах), но това вече е отречено. Не мисля, че някой знае точните причини защо при жените е по-често, примерно може да е свързано нещо с анатомията на половите органи.
За да съм по-ясно държа да кажа, че ако имаш примерно тирхомони или да речем някакво друго нещо, което не е част от нормалната флора, това е съвсем друга работа. Тогава и двамата се лекуват. При кандида това просто не е така и изследванията го показват.

Забравих какви бяха тези таблетки с живи лактобацили ( garga, кажи ги де) - може и тях да пробваш заедно с лечението. Те няма да те излекуват, ама може да помогнат.


Боби
« Последна редакция: Април 04, 2009, 07:57:46 am от Bobbie »


  
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #90 -: Април 04, 2009, 11:31:17 am »
  Специално за Кандидата и за лечението на мъжа,моят лекар ми обясни,че жените страдамае по-често от такива инфекции,първо заради анатомията.Влагалището е топло и много влажно и съответно при най-малкия стрес за организма,говоря като настинка,или лечение с АБ и т.н. това е изключително благоприятна среда за развитието на какви ли не чудесии.Другата причина която изтъкна доктора ми е,че мъжката урина имала много по-голяма киселинност и концентрация(на не знмам какво точно) от женската .Това действало един вид като отрова за гъби и бактерии и за това страдат по-рядко от нас.Моят лекар лекува и мъжът ми САМО ако има оплаквания,като сърбеж и парене.Аз за мое успокоение му купувам антимикотично кремче.
 Когато имах Ентерококи,моят лекар ми каза,че не е нужно мъжът ми да си прави изследвания,защото било малко вероятно да има и той.Не му изписа и нищо профилактично за лечение.Ходихме и при 2-ма уролози,които казаха,че няма за какво да му правят микробиология.През повечето време сме си правили секс и след излекуването ми инфекцията не се е обновила.Явно,че партньора наистина изобщо не е бил заразен.
 Аз лично от мои наблюдения и разговори с лекари и потърпевши си правя един извод,който не знам дали е верен,но ми се струва специално за бактериите,ако проблема е при мъжа се пренася по-често и на жената,а от жената към мъжа е по-рядко срещано.Не знам дали има вероятност да е така,но такива са ми наблюденията.
 Другото което ми е казвал доктора е,че повишената захар в урината благоприятсва развитието на гъбичките и прави флората във влагалището още по-добра среда за тяхното добро живуркане там.
 За моята ЦС не ми правиха микробиология,защото при прегледа лекарката не откри нищо нередно с консистенцията на течението,но ми искаше изследвания за хламидия.След ЦС изписват винаги антибиотик,за да предотвратят пренасянето на бактерии по тръбите.За това аз смятам,че е по-добре да се излекува инфекцията първо.Вържи попа ,да е мирно селото.Аз съм на тоя принцип.Може и да не се пренасят по тръбите,но така или иначе тази инфекция било тя от гъби или бактерии тябва да се излекува.Дали преди или след ЦС,аз лично за мен си предпочитам да е преди.
 Другото което ми е казвал моят лекар е,че при нелекуване на гъби и бактерии ,започват да се развиват повече и повече и инфекцията тръгва нагоре по тръбите и може да предизвика сериозни инфекции и там.Някъде бях чела,нещо от рода,че гъбите и бактериите ,когато са във вихъра си без да се лекуват,започват да разяждат тъканте и всъщност по този начин се разнасят по тръбите и правят поразиите.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #91 -: Април 04, 2009, 11:31:46 am »
 Боби за вагиналните капсули Лактажин , вероятно искаш да се сетиш. Те са с живи лактобактерии. А иначе приемам и Ентеросан основен, който е пробиотик. Смятам, че и двете не вредят, а само могат да помогнат, така че Анелия може да пробва и тяхното действие. Аз лично на следващата микробиология ще споделя дали са ми помогнали.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #92 -: Април 04, 2009, 20:15:34 pm »
Здравейте момичета!
Много се радвам, че имам възможността да прочета различни мнения.
За кандидата нещата ми са горе-долу ясни, но стрептококите са тези, които ме безпокоят и ми се струва, че са по-сериозната зараза(ако мога така да го нарека). От всички изписани досега лекарства не се повлияха от нито едно, докато кандидата изчезна и после пак се появи.
И един въпрос малко встрани, но все пак свързан с темата: Тези бактерии пречат ли на осъществяването на инсе или първо трябва да се премахнат и тогава да се предприеме някакъв вид АРТ?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #93 -: Април 04, 2009, 21:12:57 pm »
anelia_pz,  инсе не се прави без да имаш ЦС. Не е редно да те стимулират без да знаят предварително, че проблема не е от тръбите. Ако тръбите са ти запушени какъв е смисълът от инсето?

peroshinka , много добре си го описала. Попаднала си на свестен лекар, който е наясно с тези неща. Понякога има лекари, които искат да лекуват и мъжа "за всеки случай", което е напълно безсмилено. За повишената захар искам да добавя, че тя е повишена при диабетици т.е. здрав човек, ако не се тъпче само със захар не е необходимо да е на накакви специални диети без захар. За "разяждането" на тъканите - кандидата влиза в клетките и под микроскоп изглеждат като набучени на шишче :-). Ентерококите не знам да го могат този номер. За ЦС- дават антибиотик, за да не разнесат нещо от влагалището, но това си е при всеки. То е е предпазна мярка, за да се застраховат от човешка грешка. Няма лошо да се предпази човек, но е точно така както казваш - за ЦС не се прави микробиология. Въобще микробиология се прави само ако има симптоми, а не просто за всеки случай. Хламидията е друга работа - нея не би трябвало да си я носиш нормално.

garga , да тези с живите бактерии. Ентеросана е за чревната флора - сигурна съм, че няма да попречи, макар че не можах да му намеря съставките. Аз преди 2 дена имах хистероскопия и от едната доза антибиотик дето ми я дадоха превантивно успяха да ми разбият червната флора, пък ти като взимаш повече антибиотици е добре да си взимаш пробиотиците. Можеш също така да ядеш кисело мляко. Ако киселото мляко се разваля след известно време, значи е хубаво - то си е пробиотик.

Ще ви кажа нещо , което не се бях сетила до сега. Ако имате някакви такива инфекции и въобще когато сте хванали някаква бактериална инфекция не е добре да се взимат антиоксиданти. Ако случайно взимате някакви подобни хапчета, спрете ги временно, докато се излекувате. Това е изследване, което знам от първа ръка, още не е доказано напълно при хората( но съм убедена, че ще се докаже), а само при нисши организми и затова не е публкувано и няма от къде да го знаете. Тези, които продават подобни продукти твърдят, че като унищожават свободните радикали ти помагат. Това е така, ако си здрав. Ако имаш инфекция тези свободни радикали имат за цел да убиват бактериите и въпреки че правят проблем и на човека, без тях инфекцията се развива още по-силно.


Боби
« Последна редакция: Април 04, 2009, 21:18:37 pm от Bobbie »


  
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #94 -: Април 04, 2009, 21:24:43 pm »
anelia_pz , би ли ни казала с какви АБ си се лекувала досега срещу стрептококите ? Аз пих ципрофлоксицин и се махнаха, но пък се появиха Ентерококи. Разбира се за всеки организъм различен АБ действа, най-малкото и гадините са чувствителни при всеки човек на различно лекарство, но все пак за да е по-полезна темата и на други момичета, сподели с нас относно проведеното от теб лечение. За кандидата мисля, че ти се появява заради поетите АБ, затова паралелно с тях пий и нещо противогъбично (или вагинални капсули изписани от лекар). Иначе за инсе, аз специално нищо не мога да кажа, но си мисля, че преди каквато и да е процедура е по-добре да си изчистила бактериите.
 Успех !
 Боби ,сега ще ти напиша какво съдържа Ентеросан-а : В 6 таблетки (дневна доза) се съдържат 10 милиарда живи клетки на лактобацили и бифидобактерии, техни метаболити, витамини и микроелементи - витамин В1-0,2 до 0,4 мг, ниацин-0,2 до 0,4 мг, вит.С-6 мг, калций 12-14 мг., фосфор 3 мг, магнезий 0,4мг, цинк - 0,01 до 0,02 мг. Помага при стомашно чревни инфекции, диарии, дисбактериоза, газове и киселини в стомаха, смущения свързани с менопаузата и климактериума.Стимулира имунната система. / съхраняват се в хладилник !!! /
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #95 -: Април 04, 2009, 21:37:21 pm »
Боби ,сега ще ти напиша какво съдържа Ентеросан-а : В 6 таблетки (дневна доза) се съдържат 10 милиарда живи клетки на лактобацили и бифидобактерии, техни метаболити, витамини и микроелементи - витамин В1-0,2 до 0,4 мг, ниацин-0,2 до 0,4 мг, вит.С-6 мг, калций 12-14 мг., фосфор 3 мг, магнезий 0,4мг, цинк - 0,01 до 0,02 мг.
Ми добре изглежда. Единственото, което е важно е, че има бифидобактерии. Хихи - така както са го написали не е ясно от кое по колко има - може да има 3 бифидобактерии и останалото лактобацили дето си ги имаш в млякото:-). Абе, няма да ти навреди, ако го взимаш. Няма да ти помогне за влагалищните инфекции, ама поне може да помогне по-малко да ти се разбие чревната флора от тези непрекъснати антибиотици.

Б.
« Последна редакция: Април 04, 2009, 21:39:12 pm от Bobbie »


  
*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #96 -: Април 04, 2009, 21:42:08 pm »
garga, взимах офлоксацин, бактробан(назал), амоксиклаб, а за кандидата микомакс. Това ми беше изписано от лекаря в течение на почти 3 месеца.Това, което ме притеснява е, че са упорити и могат след време да се превърнат в хронични, т. е. стават резистентни на всякакви лекарства.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #97 -: Април 04, 2009, 22:06:06 pm »
garga, взимах офлоксацин, бактробан(назал), амоксиклаб, а за кандидата микомакс. Това ми беше изписано от лекаря в течение на почти 3 месеца.
3 месеца! Без почивка? Едни и същи антибиотици?

Б.
« Последна редакция: Април 04, 2009, 22:11:46 pm от Bobbie »


  
*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #98 -: Април 05, 2009, 00:48:50 am »
Не. Първо офл. и микомакс през февруари, мина периода на прием и направих второто изследване. Изписа ми бакт., нямах този път кандида. След 2 седм. отново на изследване и пак се появи канд. и ми изписа пак мико. за нея и амикс. за коките.И така до преди 1 седмица, сега не съм ходила да се изследвам, нещо и не искам, защото предполагам какъв ще е резултата.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #99 -: Април 05, 2009, 00:59:46 am »
anelia_pz, а какви са оплакванията ти ? Предполагам, че от Кандида имаш някакъв сърбеж и дисконфорт .. ? А в месеца когато имаше само Стрептококи имаше ли нещо необичайно?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.